FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Starješine JNA bez ideoloških stega?

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18525
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Starješine JNA bez ideoloških stega?   06.09.16 10:46

@arcibald01 (citat):
Pa ne samo verouk, še v poletnem semestru leta 1947 je bila Teološka fakulteta del Univerze v Ljubljani.

Odlukom Vlade NR Hrvatske, KBF (Katolički bogoslovni fakultet) je isključen iz sastava Sveučilišta u Zagrebu 1952.

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4114
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Starješine JNA bez ideoloških stega?   07.09.16 2:57

East&West (citat):
Poručniče,
Alal ti vera na pisanju, pogotovo na iskrenosti, o dobronamernosti, dobrodušnosti ... da i  ne govorimo.
Samo mislim da ti je posao zaludan, Margaritas ante porcos
Kako god, postovani kolega.

Ako je i bilo (a bilo je) bagre medju nama (a mozda sam po necijem misljenju i ja takav), ne mogu dopustiti da se i casni ljudi i starjesine svrstavaju u klovnove, licemjere i ljudozdere.

Svako uopstavanje je glupo. Pijani zubar ti izvadi pogresan zub i zakljucis da su svi zubari pijanice i neodgovorne neznalice.

Svi mi o sebi mislimo najbolje, ali i drugi imaju svoje misljenje o nama. Sve je to subjektivni dozivljaj. Niko nije samo dobar ili samo zao. Jin-jang.

U svakoj profesiji ima, recimo, karijerista, poltrona, cinkarosa, grebarosa i sl.

Zanima me koje je profesije drug Ford i sta misli o svojim kolegama. Jesu li njegove kolege svi na isti kalup, pametni, obrazovani, strucnjaci i dobri ljudi.

Bilo je medju starjesinama ogranicenih ljudi, koje, osim vojske i direktiva nista drugo nije zanimalo. Njima je bilo ponajteze, jer ga "provale" i kolege, a i potcinjeni. Onda postane predmet sale i nakace mu nadimak.

Na ovom forumu ima bar jedan vojnik koji je bio u mojoj jedinici.Drug Zumba iz Slovenije. Pisao je na temi KNIN. Pozivam ga da iznese sve najgore sta zna ili misli o meni. Pozivam i ostale clanove, koji me poznaju, ili su me poznavali da urade isto.

Napisao sam neke svoje pogreske u radu (na primjer - ciscenje cizama), a ima ih jos, koje cu napisati, objektivno, koliko je to moguce.

Ova tema  je, kako sam shvatio trebala biti neka vrsta lustracije starjesina. A ko ce o sebi pisati da je bio licemjer, glumac, farisej ili slicno?

Starješine JNA bez ideoloških stega?
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA
» MRTVA STRAŽA, STRAŽA, SMJENA STRAŽE... i sl.