FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Starjesine JNA kojih se sjecam

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorPoruka
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 857
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Starjesine JNA kojih se sjecam   10.09.16 19:34

Ja nemam nekih primedbi na moje starešine, svi su bili na mestu i korektni. To je bila škola rez. oficira i sve je bilo u redu tako da ne bih nikog posebno izdvajao. Mogu izneti samo eto, neka zapažanja ko mi je ovako bio simpatičan ili da je ostavio neki poseban utisak. Kremić i Bobić su bili jako korektni ljudi, Klepo me jednom naribo zbog jedne aktivnosti ali sem toga ne mogu se požaliti. Cica maca mi je bio malo smešan, Pavlović dosta ozbiljan, kao i Špadina... Barić bio onako opušten, Filipović imao glas, da se grmilo do pola Zadra kada komanduje, pokojni Gari bio super, kao i Brojčin. Mali poručnik Dimitrijev, bio je kao živa vatra, mali okretan i tako smo ga prihvatili. Vilotić u vezi kulture mi se posebno dopao, ali to je već lično moje, obzirom da sam zahvaljujući njemu ostao tamo i radio u kancelariji. Milenković, zamenik od Klepa, u celoj priči, bio je još najozbiljniji od svih, krut nekako. Ordžanovski i Tahiraj super ljudi...
Toliko po sećanju mogu reći, iskustvo iz Zadra iz vremena 87/88 godina.
Na vrh Go down
Gorica 660
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 719
Član od : 2016-06-20
Dob : 45
M(j)esto Brčko dc, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Starjesine JNA kojih se sjecam   10.09.16 20:34

Već sam napisao u temi o kasarni "Robert Domani" poznatijoj kao Luščić u Karlovcu da za vrijeme služenja vojnog roka tokom cijele 1990 godine nisam imao problem u kominikaciji starješina-vojnik od prvog dana pa bukvalno do zadnjeg provedenog dana u JNA, možda što sam imao sreću da sam imao takve starješine i za vrijeme obuke a i kasnije u prekomandi ili zato što sam se jednostavno pomirio sa činjenicom da sam u VOJSCI a ne na nekom plandovanju ili godišnjem odmoru iako bih svoj vojni rok kada usporedim sa masom drugih doslovno mogao i nazvati godišnjim odmorom.

Mene je više razočarao tzv. "poredak" u JNA odnosno odnos "stariji vojnik-mlađi vojnik", znam da će svaki član foruma već unaprijed reći da je to sasvim normalno, da je to sastavni dio vojnog roka, da je to od kada vojska postoji, da je to u svim vojskama svijeta tako ili slično itd itd. Još prije odlaska na odsluženje vojnog roka slušao sam i čuo sam od starijih mladića za "guštere", "fazane", "džombe", "sitno", "00 noć/kapija" i da ne nabrajam dalje ali nisam očekivao baš toliki "ponor" između generacija/klasa bar kod mene u jedinici te 1990 godine. Vjerovali ili ne imao sam osjaćaj ponekad da smo različite vojske ili slobodno da kažem kao da pripadamo dvijema zaraćenim vojskama, toliko je znalo biti sadističkog iživljavanja i maltretiranja od strane starijih vojnika prema mlađim. Takve stvari se naravno nisu prijavljivale oficirama jer da je bilo ko takvo nešto učinio znamo svi kako bi bio "etiketikiran" i kako bi kasnije završio. Nije to ništa nepoznato bilo i oficirima s obzirom da su i oni slične stvari pretpostavljam prolazili i u gimnazijama vojnim i kasnije akademijama.

Izvinjavam se ako sam malo otišao u off, samo sam htio naglasiti jedinu stvar koja me je malo razočarala što se tiče kompletne koncepcije JNA dok je apsolutno sve ostalo bilo na svom mjestu kako je trebalo biti odnosno koliko je max moglo biti za to vrijeme, državu i općenitu situaciju...
.........

Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4114
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Starjesine JNA kojih se sjecam   11.09.16 8:32

@Max Blitz (citat):
@Sloba1 (citat):
Ala ste ga zapetljali... jel ova tema važi ili ne važi ?
...onda ovde nema šta više da pišemo ili imamo pa se dupliramo sa temama iz ranijih perioda.

Možda da se nastavi dalje ovako:

Poručnik je ganut pojedinim negativnim pisanjima o oficirima zapravo htio na mala vrata iznjedrit temu u kojoj će se pisat pozitivno o oficirima.
Pa je smišljajući kako bi to izveo krenuo s otvaranjem novih tema probavajući naslove.
Eto, da bi mu udovoljili, pišite ovdje samo o njihovim pozitivnim stranama, s naglaskom (po meni) na općenito, jer su za detalje i detaljne opise dogodovština zaista teme po mjestima služenja i kasarnama.

A naslov ove teme bi se mogao modificirati u: 'Starješine koje su mi ostale u dobrom/pozitivnim sjećanju', možda još bolje: 'Pozitivne strane starješina JNA' (to je ono što je Poručnik htio)... ili slično.

Mislim da je administracija, prilikom spajanja tema izbacila neke postove.

Srecom, tu je Max Blitz da i Slobi i meni i ostalima objasni sta i kako sam razmisljao i kako i zasto sam nesto uradio.
Steta sto nije ostao u administraciji pa da po svojoj volji mijenja naslove tema, jer ima sposobnost i bolje od samih clanova zna sta ti clanovi, pojedinacno, misle - tok njihovih misli, i sta zele da "postignu" postavljanjem tema.

Ali sugestiju da pisete "opcenito" na ovoj temi ne morate prihvatiti. Naprotiv, ako hocete da i imi steknemo dojam o starjesinama s kojima ste komunicirali i radili, pisite sto konkretnije: i dogadjaje i utiske. Tako cete i kroz primjer pokazati da je taj i taj starjesina bio ovakav ili onakav.

dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Starjesine JNA kojih se sjecam   11.09.16 11:47

@PORUCNIK (citat):
@Max Blitz (citat):
@Sloba1 (citat):
Ala ste ga zapetljali... jel ova tema važi ili ne važi ?
...onda ovde nema šta više da pišemo ili imamo pa se dupliramo sa temama iz ranijih perioda.

Možda da se nastavi dalje ovako:

Poručnik je ganut pojedinim negativnim pisanjima o oficirima zapravo htio na mala vrata iznjedrit temu u kojoj će se pisat pozitivno o oficirima.
Pa je smišljajući kako bi to izveo krenuo s otvaranjem novih tema probavajući naslove.
Eto, da bi mu udovoljili, pišite ovdje samo o njihovim pozitivnim stranama, s naglaskom (po meni) na općenito, jer su za detalje i detaljne opise dogodovština zaista teme po mjestima služenja i kasarnama.

A naslov ove teme bi se mogao modificirati u: 'Starješine koje su mi ostale u dobrom/pozitivnim sjećanju', možda još bolje: 'Pozitivne strane starješina JNA' (to je ono što je Poručnik htio)... ili slično.

Mislim da je administracija, prilikom spajanja tema izbacila neke postove.

Srecom, tu je Max Blitz da i Slobi i meni i ostalima objasni sta i kako sam razmisljao i kako i zasto sam nesto uradio.
Steta sto nije ostao u administraciji pa da po svojoj volji mijenja naslove tema, jer ima sposobnost i bolje od samih clanova zna sta ti clanovi, pojedinacno, misle - tok njihovih misli, i sta zele da "postignu" postavljanjem tema.

Ali sugestiju da pisete "opcenito" na ovoj temi ne morate prihvatiti. Naprotiv, ako hocete da i imi steknemo dojam o starjesinama s kojima ste komunicirali i radili, pisite sto konkretnije: i dogadjaje i utiske. Tako cete i kroz primjer pokazati da je taj i taj starjesina bio ovakav ili onakav.
Postovi nisu izbacivani, da jesu bili bi u arhivi. Teme su jednostavno spojene a postovi u tako spojenoj temi idu hronoloski.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Starjesine JNA kojih se sjecam   11.09.16 12:31

@dpuric (citat):

Postovi nisu izbacivani, da jesu bili bi u arhivi. Teme su jednostavno spojene a postovi u tako spojenoj temi idu hronoloski.
u pravu si, druze dpuricu.
Pazljivim iscitavanjem svih postova nasao sam sta sam mislio da je izbaceno.
Zahvaljujem i izvinjavam se jos jednom. Embarassed

Trazio sam ovaj dio za pojasnjenje koje je trazio drug Slobo1 i cudim se kako je promakao Maxu Blitzu, ako je meni.

@PORUCNIK (citat):

Meni je to izgledalo tendecionalno i tako sam shvatio, pa sam otvorio ovu temu da se kaze rijec o pretpostavljenima, ukljucujuci i rijec
starjesina JNA, koji su, takodje, imali svoje pretpostavljene. Pa da i pljujemo i milujemo po glavi, a i da, eventualno, pokusamo biti objektivni.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 18525
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Starjesine JNA kojih se sjecam   11.09.16 12:50

@PORUCNIK (citat):
Trazio sam ovaj dio za pojasnjenje koje je trazio drug Slobo1 i cudim se kako je promakao Maxu Blitzu, ako je meni.
@PORUCNIK (citat):
Meni je to izgledalo tendecionalno i tako sam shvatio, pa sam otvorio ovu temu da se kaze rijec o pretpostavljenima, ukljucujuci i rijec
starjesina JNA, koji su, takodje, imali svoje pretpostavljene. Pa da i pljujemo i milujemo po glavi, a i da, eventualno, pokusamo biti objektivni.

Halo, ne kažem da je tema nepotrebna... i nije mi promaklo jer pažljivo čitam.
Nego... ako sam pogriješio u procjeni (a msilim da nisam) onda je i ova tema, ovako općenita tj, gdje se može i pozitivno i negativno o oficirima višak jer već postoje teme za oficire, razloge upisa vojnih škola, samih škola i VA i SVŠ, nihovih plaća....

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Starjesine JNA kojih se sjecam   11.09.16 13:00

@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):
@PORUCNIK (citat):

Halo, ne kažem da je tema nepotrebna... i nije mi promaklo jer pažljivo čitam.
Nego... ako sam pogriješio u procjeni (a msilim da nisam) onda je i ova tema, ovako općenita tj, gdje se može i pozitivno i negativno o oficirima višak jer već postoje teme za oficire, razloge upisa vojnih škola, samih škola i VA i SVŠ, nihovih plaća....

Halo, ne otkrivaj toplu vodu! Isto sam napisao u istom postu.

@PORUCNIK (citat):

Sto se tice fer razgovora o starjesinama JNA, vec postoji, cini mi se, nekoliko tema. Mislim da se jedna od njih zove "Oficiri u JNA". Mogao si tamo postaviti pitanje, a ti si otvorio temu, ocekujuci kako ce se neko sam posipati pepelom po glavi.
Mozda ti je taj detalj promakao.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Starjesine JNA kojih se sjecam   11.09.16 13:06

@PORUCNIK (citat):

Ništa mi ne promiče. Ako postoji tema, zašto otvaraš novu temu (i ti i Gerard).

A ako je Gerardova tema shvaćena kao prostor za negativno pisanje o starješinama, onda je ok da postoji i posebna tema za pozitivno, i s tim bi se i dobilo na preglednosti sadržaja.

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Starjesine JNA kojih se sjecam   11.09.16 13:27

@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):

Ništa mi ne promiče. Ako postoji tema, zašto otvaraš novu temu (i ti i Gerard).

A ako je Gerardova tema shvaćena kao prostor za negativno pisanje o starješinama, onda je ok da postoji i posebna tema za pozitivno, i s tim bi se i dobilo na preglednosti sadržaja.

Pa eto, skoro dva dana poslije Gerarda, ja sam otvorio drugu temu i za ostale, posto sam njegovu shvatio da treba starjesine da pisu o sebi. Otvorio sam da i drugi pisu.

@PORUCNIK (citat):
Naspram teme "Starjesine JNA bez ideoloske stege?" otvaram ovu temu.

Ljudi ko ljudi, ima svakakvih. Koja su vasa iskustva, misljenja i treba li bas na sve "pljuvati", sto pokusavaju neki drugovi...

Nesto kasnije, pokusao sam da prosirim naslov teme, ali nije moglo, pa sam dodao paralelnu u kojoj se nece pisati samo o pretpostavljenima, nego i drugim starjesinama s kojima smo sluzbovali.
Eto, dpuric je uradio pametnu stvar i spojio ih.

Ne znam iz koje celije mog mozga si izvukao da se mora pisati samo pozitivno???
Ili je to sinulo u tvom mozgu affraid

Tema "Oficiri u JNA", cini mi se, ima 38 stranica i da je ova tema ubacena tamo, vec bi se samozakljucala.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Starjesine JNA kojih se sjecam   11.09.16 13:58

@PORUCNIK (citat):
Tema "Oficiri u JNA", cini mi se, ima 38 stranica i da je ova tema ubacena tamo, vec bi se samozakljucala.

I taman automatski otvorila 'nova' kao nastavak pod istim imenom.

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Starjesine JNA kojih se sjecam   11.09.16 14:02

@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):

I taman automatski otvorila 'nova' kao nastavak pod istim imenom.

Pa, kad zastare malo ovi postovi, administracija moze da ih spoji i u redu stvar, samo da ljudi imaju uvid o cemu se ovdje govori.
Nek spoji i 'bez ideoloskih stega" i ovu. Ni je ne volim umnozavanje tema.

Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

Broj komentara : 857
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Starjesine JNA kojih se sjecam   11.09.16 19:41

Znači, administrator je spojio, tako da objedinjeno, možemo goviriti kako o negativnim tako i o pozitivnim stvarima starešina, ovde na jednom mestu u okviru ove teme.
Na vrh Go down
Gorica 660
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 719
Član od : 2016-06-20
Dob : 45
M(j)esto Brčko dc, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Starjesine JNA kojih se sjecam   11.09.16 21:05

Vidim da u ovoj temi o starješinama JNA kojih se sjećamo ima zaista svega samo nema utisaka o tim istim starješinama  Very Happy, evo ja ću onako u prolazu napomenuti da je moj starješina inače stariji zastavnik 1. kl po činu sa kim sam bio u jako korektnim odnosima često nama vozačima kada smo u auto parku bili na redovnim pregledima i održavanju vozila znao gotovo svakodnevno izdati "naredbu" : "Vojniče, idi sa svojim vozilom okolo naokolo do svog parking mjesta !". Kako rekoh, zastavnik je bio jako dobar čovjek, bez ikakvih predrasuda i frustracija i manje više sa svima izrazito pošten, samo je eto nažalost bio malo...rasijan  Laughing !
.........

Džomba
Džomba

Broj komentara : 179
Član od : 2016-09-07
Dob : 64
M(j)esto kočevje

KomentarNaslov komentara: Re: Starjesine JNA kojih se sjecam   17.09.16 12:10

morda malo iz teme, ampak vseeno:
strojni fax v ljubljani, predmet SLO in DSZ, eden "najpomembnejših" predmetov v tistih časih 40 let nazaj, razvlečen v dva semestra..., predavatelj, polkovnik v penziji Dušič, krasen človek.

pisni izpit v prvem semestru: na koncu pisanja, polkovnik na tablo nariše rubriko iz indexa in pravi:
čez en teden ko bodo rezultati, boste vi v prvi kvadrat vpisali datum, v drugi SLO in DSZ, a v zadnja dva vi nič pisti, v predzadnjega bo predsednik razreda vpisal oceno, a v zadnjega se bo podpisal on in tako bomo hitro gotovi..., bilo nas je 40+

pa sem se dvignil in vprašam: "tovariš" profesor, meni pa ni nekaj popolnoma jasno a bi lahko še enkrat razložili, in tovariš še enkrat lepo razloži, v razredu smeh za popiz..., ampak to je napravil tudi čez en teden in ravno tako v drugem semestru..., res edukacija u nulo...

hočem povedati to, kako je bila v JLA koncipirana edukacija, bila je prirejena za res tistega popolnoma nepismenega (ne želim žaliti nikogar), ja kar je bilo tudi prav tako, tudi "sklapanje m48 je išlo obrnutim redosledom kao što je išlo rasklapanje", da nebi slučajno kako drugače, haha..., nič nas ni smelo presenetiti...

lep pozdrav
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Starjesine JNA kojih se sjecam   17.09.16 15:01

@jozl52 (citat):
...hočem povedati to, kako je bila v JLA koncipirana edukacija, bila je prirejena za res tistega popolnoma nepismenega (ne želim žaliti nikogar), ja kar je bilo tudi prav tako, tudi "sklapanje m48 je išlo obrnutim redosledom kao što je išlo rasklapanje", da nebi slučajno kako drugače, haha..., nič nas ni smelo presenetiti...

Koliko je to bilo razumljivo i nužno kad se uzme u obzir da su vojni rok morali odslužiti svi vojnosposobni mladići, zapravo je opterećivalo cijeli taj sustav JNA.
Nekoliko puta sam slično rekao: nikako se za cijelo vrijeme trajanja JNA, figurativno rečeno, maknut od 'opismenjavanja iz 1945.' (tada vrlo potrebnog, ali tada ili nešto kasnije).
Što se tiče pravila rukovanja oružjem i njegovog održavanja, ipak teba slijediti najbolje i najjasnije upute kako prozvođača, tako i vojne struke. Tu ipak u načelu ne bi išla individualna improvizacija, iako je i ona potrebna i često se pokaže dobrom u realnim uvjetima.

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Starjesine JNA kojih se sjecam   17.09.16 15:46

@Max Blitz (citat):
@jozl52 (citat):
...hočem povedati to, kako je bila v JLA koncipirana edukacija, bila je prirejena za res tistega popolnoma nepismenega (ne želim žaliti nikogar), ja kar je bilo tudi prav tako, tudi "sklapanje m48 je išlo obrnutim redosledom kao što je išlo rasklapanje", da nebi slučajno kako drugače, haha..., nič nas ni smelo presenetiti...

Koliko je to bilo razumljivo i nužno kad se uzme u obzir da su vojni rok morali odslužiti svi vojnosposobni mladići, zapravo je opterećivalo cijeli taj sustav JNA.
Nekoliko puta sam slično rekao: nikako se za cijelo vrijeme trajanja JNA, figurativno rečeno, maknut od 'opismenjavanja iz 1945.' (tada vrlo potrebnog, ali tada ili nešto kasnije).
Što se tiče pravila rukovanja oružjem i njegovog održavanja, ipak teba slijediti najbolje i najjasnije upute kako prozvođača, tako i vojne struke. Tu ipak u načelu ne bi išla individualna improvizacija, iako je i ona potrebna i često se pokaže dobrom u realnim uvjetima.

Ako si siguran da si necemu naucio onog koji najsporije shvata, onda ne treba da brines da li su shvatili oni bistriji. Svaki lanac je jak onoliko koliko je jaka najslabija karika u njemu.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Starjesine JNA kojih se sjecam   17.09.16 16:07

@PORUCNIK (citat):
Ako si siguran da si necemu naucio onog koji najsporije shvata, onda ne treba da brines da li su shvatili oni bistriji. Svaki lanac je jak onoliko koliko je jaka najslabija karika u njemu.

Dobro, stvar koncepcije i doktrine obrane i ustroja oružanih snaga općenito.
Kad unaprijed uzmeš jače i 'zainteresirane' karike, (možda) nema takvih problema.

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Starjesine JNA kojih se sjecam   17.09.16 16:27

@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):

Dobro, stvar koncepcije i doktrine obrane i ustroja oružanih snaga općenito.
Kad unaprijed uzmeš jače i 'zainteresirane' karike, (možda) nema takvih problema.

Nije to stvar koncepcije i doktrine, nego edukacije.
A uvijek je jedna karika najslabija i buca kad se lanac previse optereti.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Starjesine JNA kojih se sjecam   17.09.16 16:30

@PORUCNIK (citat):

Obavezan vojni rok (ili ne) za sve je stvar koncepcije i doktrine oružanih snaga. Bitna je razlika.

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Starjesine JNA kojih se sjecam   17.09.16 16:42

@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):

Obavezan vojni rok (ili ne) za sve je stvar koncepcije i doktrine oružanih snaga. Bitna je razlika.

Drug jozl52 nije govorio o sluzenju vojnog roka, nego o predavacu na fakultetu.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Starjesine JNA kojih se sjecam   17.09.16 16:52

@PORUCNIK (citat):

Pa zato je primjer i naveo jer je ista scena bila i na satovima ovoga i onoga u učionicama na odsluženju.
A ovdje se radi i o obaveznom predmetu na fakultetu, koji se u stvari provlačio i kroz srednju školu ili kao predvojnička obuka.
(Naglasak je na obavezno - za sve, kao i samo odsluženje. Ok, vojni rok je bio samo za muške.)

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Starjesine JNA kojih se sjecam   17.09.16 17:13

@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):

Pa zato je primjer i naveo jer je ista scena bila i na satovima ovoga i onoga u učionicama na odsluženju.
A ovdje se radi i o obaveznom predmetu na fakultetu, koji se u stvari provlačio i kroz srednju školu ili kao predvojnička obuka.
(Naglasak je na obavezno - za sve, kao i samo odsluženje. Ok, vojni rok je bio samo za muške.)

Da ali, kao sto rekoh, to je stvar edukacije, pristupa predavaca ciji je cilj da slusaoci kvalitetno usvoje znanje.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Starjesine JNA kojih se sjecam   17.09.16 17:15

@PORUCNIK (citat):
Da ali, kao sto rekoh, to je stvar edukacije, pristupa predavaca ciji je cilj da slusaoci kvalitetno usvoje znanje.

Pristup predavača ONO i DSZ studentima strojarskog fakulteta je bio kao da su nepismeni.  scratch

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Starjesine JNA kojih se sjecam   17.09.16 17:34

@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):

Pristup predavača ONO i DSZ studentima strojarskog fakulteta je bio kao da su nepismeni.  scratch

Ali su, fakat, svi naucili kako da popune rubrike u indeksu study cheers
Cilj je postignut Very Happy

jozl52
Džomba
Džomba

Broj komentara : 179
Član od : 2016-09-07
Dob : 64
M(j)esto kočevje

KomentarNaslov komentara: Re: Starjesine JNA kojih se sjecam   17.09.16 18:15

ja ampak ne boste verjeli, nas je bilo kljub edukaciji kar nekaj v klasu, da smo index izpolnili narobe haha, šala, po izpitu pa v "lipo" na enega do dva+... UNION-a Laughing

jozl52: komentar modifikovan dana: 17.09.16 18:23; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Starjesine JNA kojih se sjecam   Today at 12:29

Na vrh Go down

Starjesine JNA kojih se sjecam
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Rezervni oficiri u JNA
» Moj komandir - nadredjeni starjesina u JNA, kako ga se sjecam i sta o njemu mislim