FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kasarna Ljubo Sercer i Ajdovscina 1981

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Starakoska
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2016-06-20

KomentarNaslov komentara: Kasarna Ljubo Sercer i Ajdovscina 1981   13.09.16 13:15

Stigao sam u  Januaru  1981 u kasarni Ljubo Sercer i bio vezista,  pa posle toga sam  prebacen u Ajdovscinu 

secam se bio Mirza Zelenjakovic, Miroslav Pavlovic iz Doboja . Desetar bio Emilio Bonete iz Rijeke. Kapetan bio Ilijevski iz Ohrida 160 cm

Marco 

Skoplje
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter

Broj komentara : 51
Član od : 2012-03-10

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Ljubo Sercer i Ajdovscina 1981   14.09.16 23:26

Starakoska,

Je, je, kap. Ilijevski bio je oko 160 cm, ali bar za mene je bio kako se ono u JNA znalo reći
"čovek, drug i starešina".
Zna li neko gdje je čovjek, je li u "Šerceru" dočekao kraj JNA, je li živ, gdje je završio nakon raspada bivše države, itd.
Na vrh Go down

Kasarna Ljubo Sercer i Ajdovscina 1981
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Kasarna Ljubo Sercer i Ajdovscina 1981
» Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti
» Vezisti u JNA
» Bravo vezisti!
» KASARNA SRECKO KOSOVEL 1266 AJDOVSCINA GENERACIJA 1978-1979