FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Ujak, Tone Šver (1989 - vojno služenje Makedonija - Ohrid)

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
iiskra
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2016-10-06

KomentarNaslov komentara: Ujak, Tone Šver (1989 - vojno služenje Makedonija - Ohrid)   08.10.16 10:56

Pozdrav,

Izpričavam se administratoru za prošlu poruku što nije bila relavantna u vezi služenje armije mog ujaka u godinama po 1990i.

Sad objavljam pitanje, gde mogu da nađem enotu u kojoj je služio mog ujak Anton Šver - Tone.

Od tetke sam saznao da je služio u Makedoniji - Ohridu. 

Majki je poslao sliku sa prijateljem, dopis je ovak:

V spomin na JNA 4.3.1989
Sestri Slavici od brata Toneta in kolega Primoža
To velja tudi za Braneta in Katjo

Ovo je jedina slika koju imam od ujaka, poslao je sliku moji majki i u dopisu
je pozdravio i mog oca (Braneta) i seku koja je bila godinu dana stara kad je ujak poslao sliku.

Ovde je slika mog ujaka (na ljevoj strani) (link sam mogo urediti tako da sam ga lahko prekopirao, inace mi ne pusti da stavim unutra, samo dajte sve zajedno i videt cete sliku)
h ttp :// tinypic.com/r/ 2ivkykp/9
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18479
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Ujak, Tone Šver (1989 - vojno služenje Makedonija - Ohrid)   08.10.16 16:17

@iiskra (citat):
Ovde je slika mog ujaka (na ljevoj strani) samo dajte sve zajedno i videt cete sliku...
h ttp :// tinypic.com/r/ 2ivkykp/9
Evo...

Na vrh Go down

Ujak, Tone Šver (1989 - vojno služenje Makedonija - Ohrid)
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Služenje u Skopskom Petrovcu
» Rogoznica, 1988/1989
» ZAGREB Kasarna Maršal Tito 1986-1989.
» Ilirska Bistrica - inžinjerija 1989.
» Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu