FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

VIS Avanture

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Gandi21-2
Gušter
Gušter

Broj komentara : 28
Član od : 2016-10-12
Dob : 47

KomentarNaslov komentara: VIS Avanture   16.10.16 2:03

Jesam vam pricao kako umalo ja ne zaglavih zatvora/robije na Vis-u?

Za ovu pricu se moramo malo vracati u proslost (pre Vis-a) da bi upoznali par likova u ovoj prici i dotaci se malo i Biologije.
Tacno receno ptica. Tacnije, FAZANA.

16 Septembar Sreda 87', dosao ja u Zadar/SRO ASC. nakon 2-3 dana, okupi nas u ucionici K-dir voda por.sima delic. Ko smo, sta smo, odakle smo itd..
Dodje na red Uskokovic Nenad iz Beograda. Shmeka ga Sima, "sta je tebi otac" pita njega sima. Smeskajuci se odgovara mu pitomac "Vojno Lice". "Aha" veli sima.
Dosla zakletva. Meni dosao Brat, rodjak i frend brzim prugama jugoslovenske zeleznice. Hocu reci morali su vec popodne se vratiti natrag.
Nista, neznam kako ali ja nekako sa Uskokovicevom Familijom. Upoznam tom prilikom Nenadovog Oca (naravno u civilu). Cika Ljubo.

Mart 1988, Vis/Stoncica. Dosao ja na staziranje.
Cudi me da na Temu VIS jos niko nije spomenuo Fazane. Pa to je bilo (za mene) Senzacionalno koliko ih je na Vis-u bilo.
Opet, nemislim na novu vojsku ili ti poganog gustera, nego na pravog fazana. Mogao si mu na 2m prici i on (Fazan) kao malo nesto poskoci i dalje hoda.
Nesto slicno kao Kokosh na selu. Kako su tamo dospeli (Fazani) Bog jedini zna.

Trebalo meni oko jedan mesec dok nisam svario Vis. Ko, gde, zasto, kako itd. Nebih da ulazim sada u detalje, ali, bude nasa kuhinja u kasarni stoncica obijena/orobljena.
Hajde jedanput, nego dva puta. Bezbednjaci, ma kao ceo CSI u Stoncici. Ali, Neprijateljski Elementi (ako se dobro secam spomenuo je jedan put i "Saboteri") nisu bili uhvaceni.
Za mene su to bili Banditi. Najvise je nestalo ili ti orobljeno, uredjenih pilica.

Zaboravih reci da sam nakon mesec dana na Vis-u izvrsio par taktickih re-organizacija u HAB-u. HAB je imao 2e spavaone. veliku (1&2 vv) i malu (racunari i ostali dzaba-lebarosi).
Reorganizacija je postojala u tome da sam u veliku spavaonu smestio svu novu vojsku i catu, a u malu spavaonu smestio podoficire, moju malu malenkost i dzombe. Ma kakve dzombe.
Ma niso to bili Dzombe, to su bili Blokovi od Granita.
Dok je vojska isla na kupanje na za to predvidjenu plazu, ja, podoficiri (razvodnici, desetari) i blokovi od granita smo isli u nasu malu plavu lagunu, nedaleko od kasarne.

Kako su se tog kobnog dana ona dva pileta nasla na raznju ja do danasnjeg dana nemam pojma.
Iskace iz Zbuna kuhinjski vodnik sa dva pogana gustera i PAPovkama i naravno punim magacinom bojeve municije. Onaj jedan meson nasao pa jos repetira. Mi...kao da nas je Medusa pogledala. Kipovi.
Jebo ti Holivud. *ovno se u tebi zaledi. IZDAJA DRUGOVI, VELEIZDAJA, mislim se. pitam ja vodnika "u cemu je problem?", on pokazuje na pilice a la winerwald "sta je to?!".
Kazem ja "fazani". Kaze on "fazani?". Kazem ja opet "fazani".
"ajde kupi prnje" i pod pratnjom/PAPovkama u komandu. Blokovi od Granita nista, posto blokovi. Na razvodnike malo povisen glas. na desetare malo vike. a ja?.
zadnje reci K-danta MAD-a (zaboravio sam mu ime), gubim cin, bruka, sramota, bicu procesuiran pa zatvor, zbog mene ce pasti berlinski zid itd. Gotova moja karijera kao pripadnik JNA, mislim se ja.

prodje 2-3 dana. UZBUNA. ja prvo pomislih dosli da me vode u Split. Ne, nego vodi stazo bateriju na vp. dosla GINA. Hocu li ja na osmatracnicu sa ljubenom (G. Ljuben K-dir HAB-a)?
ne, izvodi bateriju na vp a slavko (H. Slavko por. 1 vv/HAB) tu da mi pomogne (decentno). prvi cilj na bisevo. razorili. GINA misli da nam je neko dojavio pa mi uvezbavali. Tako narod posle pricao.
drugi cilj na bisevo. GINA licno odabrala. razorili+rasturili. dolaze dve kampanjole, nemislim na one istocnoevropske proizvodnje, nego na Mercedesa.

Svi se ukipili. Tu i moj K-dant MAD-a. Otvaraju se vrata. Ko izlazi???
Cika Ljubo.
Naime ispostavi se da je Cika Ljubo, Pukovnik Ljubomir Uskokovic, GINA/ glavni inspektor artiljerije.

da skratim pricu. dobih ja moga vodnika (cin) to jest ppor u rezervi, dobih ja pohvalu, dobih ja i 10 dana nagradnog.

Pozdrav, Gandi.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4113
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: VIS Avanture   16.10.16 11:49

Sumnjivi su mi ti tvoji "fazani". Ja ni jednog nisam vidio Suspect 
Komadant  "Stoncice" Pemac ili Cvetkovic?

Gandi21-2
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VIS Avanture   16.10.16 12:00

Porucnice svaka cast. K-dant je bio Cvetkovic a zamenik Agovic Hivzija.

Pozdrav, Gandi.
Na vrh Go down
Gandi21-2
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VIS Avanture   17.10.16 16:44

Porucnice,
vi oficiri ste dolazili kao zadnji a odlazili prvi (nista negativno Wink ) iz kasarne. A Fazani (Kids from Town to neznaju) su se mogli videti ujutro i navecer/predvecer. I veruj mi, bilo ih je mnogo. I skoro kao kucni ljubimac.

Pozdrav, Gandi.
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 848
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: VIS Avanture   17.10.16 17:38

Malo da se uključim, Ja sam u Zadru imao veliku neugodnost, kad sad Gandi pominje zatvor, pa se setih. Reč je o priredbi koju sam hteo da organizujem 10. aprila, i to se protumačilo da slavim Ndh ? Ni pomislio na to nisam, već bez veze datum odabran, ali ajde ti to Klepi objasni ? Drko me ceo dan i vikao, ali major Vilotić se umešao i sve se dobro završilo...
Iz tvog teksta sam prepoznao Nešu Uskokovića, koga sam poznavao i sada si me na njega podsetio. Tačno je da je njegov otac bio visoko rangiran oficir JNA.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4113
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: VIS Avanture   18.10.16 9:56

@Gandi21-2 (citat):
Porucnice,
vi oficiri ste dolazili kao zadnji a odlazili prvi (nista negativno Wink ) iz kasarne. A Fazani (Kids from Town to neznaju) su se mogli videti ujutro i navecer/predvecer. I veruj mi, bilo ih je mnogo. I skoro kao kucni ljubimac.

Pozdrav, Gandi.
Doduse, ja u kasarnu "Stoncica" nisam cesto dolazio, mozda nekoliko puta u obilazak kuhinje. Kuvari su bili moji vojnici na cijelom ostrvu.

Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: VIS Avanture   Today at 6:45

Na vrh Go down

VIS Avanture
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1