FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

VJERA I VJERSKE LITURGIJE

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next
AutorPoruka
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4101
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   14.10.16 9:51

@milutins (citat):
Stupanje u bilo kakvu polnu vezu sa maloletnim osobama( ispod 18 g), cak i uz njihov pristanak je barem ovdje tesko krivicno djelo prvog stepena.
Zatvorska kazna je obavezna, ovisnosti od okolnosti.
Poslanik bi u USA za stupanje u seksualnu vezu sa Ajsom u danasnjim okolnostima dobio dozivotnu robiju
Kolika je kazna za zakopavanje zive djece u pijesak?

Gorica 660
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 686
Član od : 2016-06-20
Dob : 45
M(j)esto Brčko dc, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   14.10.16 16:59

@milutins (citat):
Stupanje u bilo kakvu polnu vezu sa maloletnim osobama( ispod 18 g), cak i uz njihov pristanak je barem ovdje tesko krivicno djelo prvog stepena.
Zatvorska kazna je obavezna, ovisnosti od okolnosti.
Poslanik bi u USA za stupanje u seksualnu vezu sa Ajsom u danasnjim okolnostima dobio dozivotnu robiju

U nekoliko navrata je lijepo i kristalno jasno objašnjeno na koji način i kako se stupalo u brak/brakove u kontekstu tog vremena prije više od 1600 godine a ne u današnje vrijeme i ne po današnjim USA zakonima. Da bismo općenito mogli nešto komentarisati, hvaliti ili kritikovati prvo trebamo to gradivo/štivo pročitati i detaljno proučiti.

Ko je od nas ovdje pročitao i proučio kompletan šerijetski zakon ??

U šerijetskom zakonu lijepo stoji da muškarac može imati samo onoliko zakonskih žena koliko može u potpunosti u svakom životnom segmentu izdržavati što je veoma lako utvrditi na osnovu njegovog imovinskog stanja gdje naravno postoje i postojale su norme za broj žena, ne može i nije mogao niko uzeti sebi harem žena a ima tamo neke 2 ili 3 ovce (govorim o vremenu početka Islama). Šta je bolje, da muškarac zakonski skrbi o 2,3, ili 4 žene, da ih u svakom pogledu izdržava i da su osigurane u svakom egzistencijalnom pogledu ili da te iste žene ne budu osigurane pa da budu primorane da se bave prostitucijom i ostalim nemoralnim stvarima kako bi sebi osigurale egstitenciju. Kada se detaljno prouči šerijetski zakon vidi se da je rađen za dobro čovjeka (može neko ovo shvatiti na ovakav ili onakav način) ali je to zaista tako, dalje, u šerijetskom zakonu muškarac prilikom ženidbe mora svakoj ženi osigurati tzv. mehr odnosno određenu količinu novca koju žena odredi koju joj mora ispatiti u slučaju rastave kako bi ona imala osigaranu egstitenciju određeno vrijeme dok se ponovno ne snađe u životu, da li da se ponovno uda, pronađe posao isl.

O kakvom USA demokratskom zakonu govorimo, je li to zakon koji je do juče bio u sastavu države koji su dovodili ljude drugačije boje kože da im budu robovi, koji su pravili toalete za bijelce i "obojene", koji i dan danas nose slobodno oružje za pojasom i svakoga dana se međusobno ubijaju bez ikakvog razloga, koji i dan danas ubijaju nenaoružane i nevine crnce po ulicama ( i to ni manje ni više pripadnici organa reda i mira ih ubijaju), koji siluju i sexualno zlostavljaju djecu od 3, 4, 5 godina pa se onda na sudu vade da su psihički bolesni odnosno ludi, koji masovno kradu od igle do lokomotive provaljujući u tuđe kuće i imanja itd itd.

U Arapskim zemljama gdje odnosno onim zemljama gdje je na snazi šerijetski zakon nema krađe niti silovanja !! Zašto ? Zato rođak ako nešto ukradeš ode ruka odmah pa se ti dobro razmisli šta ćeš, kako ćeš i koliko ćeš ?

Kadas ljudi idu recimo na podnevnu molitvu, kompletan pazar/pijaca/tržnica ostaje sva otključana sa svom robom na policama i kada se ti isti trgovci vrate nazad nakon nekih pola sata sve je na svojem mjestu kako je i bilo prije odlaska.

Dovoljno ili ?

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 18471
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   14.10.16 22:14

Halo?
Ovo je 'primjenjivo' na prastara vremena prije tisuću-dvije godina, a ne u današnje vrijeme.
Za ženu se valjda pretpostavlja da završi škole i da se zaposli kao i svi drugi, a ako joj je slobodna volja da se kao punoljetna osoba bavi stalno ili povremeno i prostitucijom, što se to koga tiče?
Još i ako je država stvari uredila da je to posao kao i svaki drugi (staž, mirovinsko, zdravstveno, doprinosi), tek onda nema priče. Ne smije bit prisile, bijelog roblja, i sl.
I u Bibliji ima opisa nemilih grozota i raznih zastarjelih gluposti, pa ne znam tko ih primjenjuje u praksi danas osim što se povremeno pojavi koja luda sekta.

Treba odvojiti kriminal, nezakonito, loše, sve što je van zakona od onoga što je i kako je zakonski regulirano.

Sad slučajno idem malo o ovim temama po netu i nađem članak gdje se 12-godišnjakinja ne može rastat od nekog starca u nekoj muslimanskoj zemlji, službeno pred sudom, jer... odustao sam od čitanja jer mi se smučilo...

Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 2734
Član od : 2009-08-19
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   14.10.16 23:40

Kod nas na parohiji svestenik pored redovnog svestenickog rada duzan je da se brine i o opravci.Malo sam mu pomagao i usput " nabacio" "pope ti si sada najblizi Bogu od svih nas na parohiji

Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 747
Član od : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   15.10.16 0:12

Došlo je vrijeme da se sve stavlja pod upitnik .Društvo u kojem mi živimo je pretjerano sexualizirano i uopće ne može razumjeti odnose muško ,žensko onako kako to tumači stara izvorna vjerska literatura ili kako stoji u prirodi čovjeka .Ako je Poslanik oženio tu curicu  Ajšu to automatski ne znači da su i odmah apsolvirali brak?Tko zna kada su oni to učinili ako ne piše u Kuranu? .Zbog čega bi netko tko je spoznao Apsolutnu istinu bio navezan na ovozemaljske postulate tjelesnosti?Vjera,pogotovo posvećenim ljudima daje neke druge spoznaje  širine ili  slobodu od  stvarnosti koju drugi ljudi žive.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   15.10.16 13:02

Najnovije iz prve ruke:
(Nije najnovije prema drugim primjerima, jer se svede na slično u datim okolnostima.)

1. Neću puno ponavljat vlastitu situaciju, ali ukratko, rastavljen, kćer 3. raz. o.š., imam termine kad sam s njom od kojih je među ostalima i svaki drugi vikend od pet. do pon. ujutro, kad je sa mnom u kontinuitetu.
2. Kćer ide na vjeronauk u školi, ali (znao sam da će to bit) od trećeg razreda imaju i vjeronauk u crkvi i to nedjeljom (neki i subotom i nedjeljom), cijelu godinu jer se kao pripremaju za prvu pričest krajem školske godine.
3. Sve to do sad nisam sprječavao, ali sad mi je dragocjeno vrijeme s kćeri u koliziji s tim vjeronaukom, pa praktički gubimo dobar dio nedjelje (inače se roditelji bune i pitaju kad bi to oni mogili bit na miru s djecom ako nisu barem vikendi).
4. Časnu sestru koja vodi taj crkveni vjeronauk, sam kratko obavijestio o stanju i rekao da kćer neće moć ić svaku nedjelju u crkvu jer imamo i druge sadržaje (za nadoknadit), budući da se ne viđamo svaki dan, na što je ona hladno odgovorila da bi bilo važnije da ide na vjeronauk, a ako ne bude redovita da se neće moć pričestit.
5. Na to sam ja rekao - onda dobro, neće se pričestit kad je tako strogo.
6. Rezime je da će moja kćer išla redovito ili manje ipak moći obavit tu pričest, ali je interesantno kako u startu pokušavaju te crkvene obaveze nedjeljom nametnuti kao najvažnije. Baš po sistemu ako prođe - prođe. Ako pružiš opravdano, pa i neopravdano neki "otpor", onda je kako je Pera84 rekao - "daj što daš".
7. Bivša žena je isto kao pokušala reć mi da bi trebala bit redovita na nedjeljnom vjeronauku, ali dobro zna da je civilno rješenje od suda gdje pišu moji termini jače (fala bogu da je tako), pa nije puno inzstirala, a i zna da ne bih puno o tome razglabao.
8. Kćer ide na sve to onako polurado, nije natjerana, ali ni njoj ne odgovara svaka nedjelja u crkvi, nije bila oduševljena, više će joj pasat ovako (kako je i bilo). Naravno da sam pitao za mišljenje najprije nju.
9. Eto jedan primjer iz sekularne države. Smile

Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Broj komentara : 3365
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   15.10.16 23:45

Citat :
 da je civilno rješenje od suda jače (fala bogu da je tako)

Hvala Bogu za sekularnu drzavu!  cheers Laughing
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   15.10.16 23:58

@pera84 (citat):
Hvala Bogu za sekularnu drzavu!

Naravno, pa nisam ja antikrist ni anarhist, samo se ponekad pitam što bi bilo da je Crkvi dat zaista stvarnu zakonodavnu i izvršnu svjetovnu vlast, ono za ozbiljno, da uređuje po svome, donosi zakone i kažnjava i sve što bi išlo uz to.... silent
Ovako je stvar postavljena tako da vjersko možemo skrojit po svojoj mjeri, što je dobro.
A zaozbiljno ti u stvari Crkva 'ne može ništa'.
Dok je u drugim dijelovima svijeta gdje je ona druga vjera na stvarnoj vlasti drugačije, tu je ogromna razlika.

Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   16.10.16 2:55

U slucaju spora nije rijetko da drzavno zakonodavstvo ispostuje crkvene zakone.Vrlo rijetko se desi da civilno zakonodavstvo donese odluku koja je suprotna crkvenim zakonima i normama- drugim rijecima ukoliko se u nekim slucajevima povrijedi zakon, sud ce uzeti u obzir da je ta osoba djelovala u skladu sa crkvenim zakonima/pravilima/ ustavom i sl, te donijeti oslobadjajucu presudu.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   16.10.16 3:06

@milutins (citat):
U slucaju spora nije rijetko da drzavno zakonodavstvo ispostuje crkvene zakone.Vrlo rijetko se desi da civilno zakonodavstvo donese odluku koja je suprotna crkvenim zakonima i normama- drugim rijecima ukoliko se u nekim slucajevima povrijedi zakon, sud ce uzeti u obzir da je ta osoba djelovala u skladu sa crkvenim zakonima/pravilima/ ustavom i sl, te donijeti oslobadjajucu presudu.

Nije mi poznat takav slučaj u ovdašnjoj praksi i ne znam na što bi se odnosilo, vjerojatno se tiče specifičnosti SAD.
Protiv osobne slobode, povrede života i tijela nikako ne može bit.
A za ovo što sam ja navodio, nije moguće da mi sud naredi da u svojim teminima moram odvojiti dio vremena djeteta za nedjeljni vjeronauk.
Vrijeme na školskoj nastavi za vrijeme radnog tjedna je nešto drugo, to ne bih smio sprječavati i ometati, ali recimo učiteljica može/smije povremeno dat koji dan slobodnog (pogotovo kad su u pitanju manja djeca), pa će opravdat izostanak, ako se tako dogovorimo, ali se ne smije prečesto 'zloupotrebljavati'.
Što se školskog vjeronauka kao nastave tiče, kad se taj izborni predmet odabre, onda je obavezno pohađanje, ali se nakon svake školske godine, može od njega odustati za sljedeću.
Iako u praksi neka djeca odustanu od vjeronauka i usred školske godine, dalje ne idu, pa 'nikom ništa', inače bi značilo što? Da padnu taj razred? Možda teoretski, ali se to ne događa.

Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   16.10.16 3:35

Da, ovdje u SAD.
Znam nekoliko slucajeva u SPC kada civilno zakonodavstvo nije moglo nista.
U nekim slucajevima u pitanju je poslednja zelja umiruceg, ovjeren testament koji se kosio sa civilnim zakonima.
Odluka pokojnika, tj njegova poslednja zelja morala se ispostovat, bez obzira sto je bila protivna lokalnom gradskom i zakonu americke federalne drzave Ohio.
Jednostavno zakon je isti za sve i tu su naslednici briljantno dobili presudu, zahvaljujuci cinjenici da je poslednju zelju jednog visokopozicioniranog politicara lokalna gradska i drzavna vlast Ohio ispostovala a takodje je bila u suprotnosti sa navedenim zakonima.
Radi se o sahrani i pravo na izbor lokacije, tj grobnog mjesta.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   16.10.16 13:13

@milutins (citat):
Znam nekoliko slucajeva u SPC kada civilno zakonodavstvo nije moglo nista.
U nekim slucajevima u pitanju je poslednja zelja umiruceg, ovjeren testament koji se kosio sa civilnim zakonima.

Imovinsko-pravni sporovi gdje je predmet materijalno su nešto drugo, tu Crkva može pred sudom biti strana u postupku.
(Češće je druga strana u sporu sama država ili pravna osoba, rijetko ili rjeđe građanin.)
Država se ne miješa u sporove duhovne naravi, a Crkva tu nikoga ne može ni na što prisiliti, odnosno može u svjetovnom smislu neformalno pokušati pa pojedinac sam ocjenjuje koliko mu je važno pokoriti se ili ne.
Ali posljedice po slobodu i zdravlje pri tome ne smije imati.

Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   16.10.16 18:46

Opet slava, ovaj put KSS

Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Brčko dc, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   16.10.16 21:17

Lično (jedno od) vozilo ef. Muamera Zukorlića doskorašnjeg glavnog Muftije Mešihata Islamske zajednice u Republici Srbiji i sadašnjeg zastupnika u Parlamentu R. Srbije :

..................

Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Brčko dc, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   16.10.16 21:45

Ima još....

.............

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   16.10.16 23:40

@Gorica 660 (citat):
Lično (jedno od) vozilo ef. Muamera Zukorlića doskorašnjeg glavnog Muftije Mešihata Islamske zajednice u Republici Srbiji i sadašnjeg zastupnika u Parlamentu R. Srbije :

Ipak malo čudno privlačenje pažnje, pogotovo s ovim tablicama i natpisima na drugoj slici (ako nije za neku prigodu).
Iako kod manjina u načelu važi pravilo tzv. pozitivne diskriminacije, pa je bolje 'ne dirati ih', kod nas bi ga rastezali po novinama i portalima.
Dobio bi negativan publicitet, pa bi ga glavni muftija ili već neki šef malo primirio, ali vidim da je on u ovom slučaju (bio) glavni.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   18.10.16 18:58

Patrijarh srpski Irinej 13.10.2016. posjetio je nadbiskupa od Canterburyja.
Ovaj posjet je potvrda dobrih i prijateljskih odnosa između Crkve Engleske i Srpske pravoslavne Crkve kao i dobrih odnosa između te dvije države...

https://ipaprkc.org/2016/10/18/%EF%BB%BFpatrijarh-irinej-posjetio-anglikanskog-nadbiskupa/

Na vrh Go down
gerard ford
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 747
Član od : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   18.10.16 19:36

Ekumenski susreti u duhu produbljenja  dobrih odnosa dviju sestrinskih  kršćanskih crkava i nastavka suradnje.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   19.10.16 16:28

Sve mi se nekako čini da ova vijest spada na ovu temu....  silent

Prije nekoliko dana u brčanskoj bolnici porodila se 13-godišnja djevojčica, saznaje brčanski portal Otisak.ba.
Ova informacija potvrđena je od više izvora.
Nezvanično saznaju da je djevojčica bila u nezakonito sklopljenom braku.
Stručni savjetnik šefa Policije za poslove informisanja u Brčkom, Halid Emkić, u telefonskom razgovoru rekao je da ne može davati izjave o ovom slučaju, jer se radi o maloljetnoj osobi.
Slučaj je prijavljen i ispituje ga Policija Brčko distrikta.

http://www.otisak.ba/brcko/37034-sokantno-u-brckom-se-porodila-13-godisnja-djevojcica.html
http://ekstremno.net/2016/10/18/u-brckom-se-porodila-13-godisnja-djevojcica-2/

Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   19.10.16 17:29

Da, Romkinja- moja zemljakinja iz MD

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   19.10.16 17:43

@milutins (citat):
Da, Romkinja...

Koliko se površno može naići na kakav članak, zakon im gleda kroz prste glede dosta toga (jbg, upada pod običaje nac. manjine), ali kad pretjeraju nađu se i oni pred sudom, pojavi se takva vijest.
Ne bih se čudio da je ovdje i otac djeteta istih godina ili malo stariji.
Ipak za sklapanje braka pred matičarem jednako vrijede svi propisi za sve.

Na vrh Go down
Gorica 660
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Brčko dc, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   19.10.16 20:35

@Max Blitz (citat):
Sve mi se nekako čini da ova vijest spada na ovu temu....  silent

Prije nekoliko dana u brčanskoj bolnici porodila se 13-godišnja djevojčica, saznaje brčanski portal Otisak.ba.
Ova informacija potvrđena je od više izvora.
Nezvanično saznaju da je djevojčica bila u nezakonito sklopljenom braku.
Stručni savjetnik šefa Policije za poslove informisanja u Brčkom, Halid Emkić, u telefonskom razgovoru rekao je da ne može davati izjave o ovom slučaju, jer se radi o maloljetnoj osobi.
Slučaj je prijavljen i ispituje ga Policija Brčko distrikta.

http://www.otisak.ba/brcko/37034-sokantno-u-brckom-se-porodila-13-godisnja-djevojcica.html
http://ekstremno.net/2016/10/18/u-brckom-se-porodila-13-godisnja-djevojcica-2/

Ova vijest dolazi iz mog rodnog grada i gdje ja živim tako da imam potrebu da komentarišem s obzirom da znam o kome je riječ, Romi ne samo ovdje nego i u ostalim mjestima kao i u drugim državama stupaju u spolne odnose sa nekih 12-13 godina (posebno djevojčice) i rađaju djecu po njih nekoliko koja i ne prohoda kako treba a već završi na ulici obučena za svima nama dobro poznati "posao".

Ne samo ja nego i masa nas ovdje je doživjela bar jednom u životu da mu priđe Romkinja djevojčurak sa djetetom u naramku i da traži da joj se da milostinja/sadaka.

............

Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Brčko dc, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   19.10.16 20:45

@Max Blitz (citat):
@Gorica 660 (citat):

Ipak malo čudno privlačenje pažnje, pogotovo s ovim tablicama i natpisima na drugoj slici (ako nije za neku prigodu).
Iako kod manjina u načelu važi pravilo tzv. pozitivne diskriminacije, pa je bolje 'ne dirati ih', kod nas bi ga rastezali po novinama i portalima.
Dobio bi negativan publicitet, pa bi ga glavni muftija ili već neki šef malo primirio, ali vidim da je on u ovom slučaju (bio) glavni.

Vozila su obilježena ovako stalno i kreću se u koloni (da se zna ko ide), klasično k*****e za moj pojam a vjerujem i za sve ostale, nije to samo ovdje slučaj, ima toga svugdje :

..............

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   19.10.16 20:52

@Gorica 660 (citat):
Romi ne samo ovdje nego i u ostalim mjestima kao i u drugim državama stupaju u spolne odnose sa nekih 12-13 godina (posebno djevojčice) i rađaju djecu po njih nekoliko koja i ne prohoda kako treba a već završi na ulici obučena za svima nama dobro poznati "posao".

Ne trebamo na ovo nezainteresirano slijegati ramenina i pripisivati sve folkloru. Ili dobar dio.
Moj dojam je da ih nema po ulicama u Zagrebu kako prosjače, bome nisam dugo vidio.
Je li ih policija tjera ili se nešto mijenja, ne znam.
Kakva je statistika njihovih "brakova" u Hr, također ne znam, ali pojavi se pokoji slučaj u novinama kao izvještaj sa suda.
Uglavnom, nisu sasvim prepušteni sami sebi i da baš nitko ne vodi nikakvog računa; kako čujem dosta je romske djece i po domovima za nezbrinutu djecu ili bivaju oduzeti zbog neodgovarajućih uvjeta stanovanja, ali u takvim slučajevima se djeca 'od bilo koga' smještaju u dom, zašto ne bi i njihova.
Folklor su glazba i narodne nošnje, a ne baš svi stilovi života.

Na vrh Go down
Gorica 660
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Brčko dc, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   19.10.16 20:59

@Max Blitz (citat):
@Gorica 660 (citat):
Romi ne samo ovdje nego i u ostalim mjestima kao i u drugim državama stupaju u spolne odnose sa nekih 12-13 godina (posebno djevojčice) i rađaju djecu po njih nekoliko koja i ne prohoda kako treba a već završi na ulici obučena za svima nama dobro poznati "posao".

Ne trebamo na ovo nezainteresirano slijegati ramenina i pripisivati sve folkloru. Ili dobar dio.
Moj dojam je da ih nema po ulicama u Zagrebu kako prosjače, bome nisam dugo vidio.
Je li ih policija tjera ili se nešto mijenja, ne znam.
Kakva je statistika njihovih "brakova" u Hr, također ne znam, ali pojavi se pokoji slučaj u novinama kao izvještaj sa suda.
Uglavnom, nisu sasvim prepušteni sami sebi i da baš nitko ne vodi nikakvog računa; kako čujem dosta je romske djece i po domovima za nezbrinutu djecu ili bivaju oduzeti zbog neodgovarajućih uvjeta stanovanja, ali u takvim slučajevima se djeca 'od bilo koga' smještaju u dom, zašto ne bi i njihova.
Folklor su glazba i narodne nošnje, a ne baš svi stilovi života.

Nije sve u prosjačenju, možda ih zaista nema po ulicama Zagreba da prosjače ali prije nekih godinu-dvije lično sam na tv-u gledao emisiju (da li Provjereno Nove tv ili sl.) koja je prikazala Romsko naselje u samom predgrađu Zagreba koje je u pravom smislu riječi čista zaraza, niti vode, niti kanalizije drugim riječima katastrofa kao i na drugim mjestima. 

Što se tiče pasivnosti, da čujem, šta možemo učiniti ti, ja ili ovdje ostali ako doslovno država i cijela zajednica ne poduzima ništa ili gotovo ništa !?
.........

KomentarNaslov komentara: Re: VJERA I VJERSKE LITURGIJE   Today at 5:38

Na vrh Go down

VJERA I VJERSKE LITURGIJE
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/12Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» VJERA I VJERSKE LITURGIJE