FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
kosirnik
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2009-05-08

KomentarNaslov komentara: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Fri May 08, 2009 10:53 am

Javite se generacijo!!!

Srdačan pozdrav!

Janez Kosirnik
Na vrh Go down
skiman
Gušter
Gušter

Broj komentara : 24
Član od : 2009-08-13
Dob : 50
M(j)esto Ruše/SLO

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Fri Aug 14, 2009 6:42 am

Služio avg.85-sept.86-pešadija- u VP 7036/13 Štip kod k-tana Trajković Miroslava. (sicer pa Kosirnik ti veš, a ne??). Ako ko od mojih ovo pročita, neka mi se javi, da se malo podsetimo nekih imena i anekdota....

evo naše slike iz Penuša

Ovi što sedimo odnosno čučimo (s leva): Paunović Nenad, Sekulić Željko, Aničić Miroslav, Nanadović Dejan, moja malenkost , za ovog malog neznam, na kraju sa cigarom u levi ruci je Hadžimušović Izet

BTW za sve one koji ste služili u Štipu... Dali se sećate ovoga???

skiman: komentar modifikovan dana: Thu Oct 01, 2009 12:13 pm; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
milan67
Gušter
Gušter

Broj komentara : 9
Član od : 2009-08-09

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Mon Aug 17, 2009 8:14 pm

@kosirnik (citat):
Javite se generacijo!!!

Srdačan pozdrav!

Janez Kosirnik

bili smo zajedno na ovcem polju plavi i crveni  Very Happy  Very Happy  Very Happy  
po onom snegu ista klasa  septembar 86/87 samo veles

Na vrh Go down
skiman
Gušter
Gušter

M(j)esto Ruše/SLO

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Thu Oct 01, 2009 12:10 pm

Ovako nam izgled kasarna danas.....vide se paviljoni vojne policije i mislim, da su bili u drugom izviđaći, te krov trpezarije (slikano od Bregalnice prema zapadu)...kad dobijem slike od frenda stavit ću ih, ali ga nisu pustili unutra jer kasarnu sada drži makedonska vojska
Na vrh Go down
montoya
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 200
Član od : 2010-12-01
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Wed Dec 01, 2010 12:19 pm

@kosirnik (citat):
Javite se generacijo!!!

Srdačan pozdrav!

Janez Kosirnik
Pozdrav kolegi iz čete....čak imam i sliku nas 4..5 negde na terenu...Smile)))

Razvodnik
Razvodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Wed Dec 01, 2010 12:20 pm

@milan67 (citat):

bili smo zajedno na ovcem polju plavi i crveni Very Happy Very Happy Very Happy
po onom snegu ista klasa septembar 86/87 samo veles

koji si sad pa ti??? lol!

Razvodnik
Razvodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Wed Dec 01, 2010 12:25 pm

@skiman (citat):
Služio avg.85-sept.86-pešadija- u VP 7036/13 Štip kod k-tana Trajković Miroslava. (sicer pa Kosirnik ti veš, a ne??). Ako ko od mojih ovo pročita, neka mi se javi, da se malo podsetimo nekih imena i anekdota....

evo naše slike iz Penuša

Ovi što sedimo odnosno čučimo (s leva): Paunović Nenad, Sekulić Željko, Aničić Miroslav, Nanadović Dejan, moja malenkost , za ovog malog neznam, na kraju sa cigarom u levi ruci je Hadžimušović Izet

Da da...Kosirnik i ja smo bili /13 kod Trajkovića "86/87koji je govorio kroz nos i večito izbegavao čizme:)) te ga je u to vreme kažnjavao tadanji "potpukovnik" a sad najtrazeniji profesionalac.....

Razvodnik
Razvodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Fri Dec 03, 2010 10:00 pm

Gušter
Gušter

Broj komentara : 21
Član od : 2011-02-07
M(j)esto zadar

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Mon Feb 07, 2011 1:28 pm

pozdrav
ja sam 6 mjeseci "stariji" od vas, martovska 86. vozač.
vp 7036/6, kod poručnika Lukić Radenko
1. bataljun, druga četa. komandat bataljuna major Simo Ivošević, komandant brigade najpre pukovnik Trajkovski, kasnije ratko mladić
zadnjih 6 mjeseci u 7036/2, izviđačka četa, kod Ranđelovića.
gušter od prvog do zadnjeg dana. sa šok smjene u auto parku, u civilku....
iman i neke slike iz restorana kod kapije, postavit ću ih, možda se ko prepozna
osim haškog bjegunca, kojeg sam osobno i provozao nekoliko đireva po krivolaku,  u sjećanju mi osta paki, pukovnik pazrijan stjepan, major salmon ruždić, piskutavi zamjenik komandanta prvog bataljuna, poručnik samac iz artiljerije, major spasev iz obavještajne...
zapamtije sljedeće vojnike iz pješadije: martin barešić, slobodan rašković, mirsad čehić, šiljdedić remzo, imširević ferid,jovanović zoran, stanojev radojica, redžep gajuri, šaban bajrami, babaj enver, camaj nreka, mustafa ljima, stjepan borić. desetar hruševar, mlađi vodnik dragan tasić... ako ima neko, nek se javi, rado bi razmijenije sićanja....

Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 741
Član od : 2009-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Tue Feb 08, 2011 2:34 pm

Gugi, dobro nam došao!
Na vrh Go down
gugi
Gušter
Gušter

Broj komentara : 21
Član od : 2011-02-07
M(j)esto zadar

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Tue Feb 08, 2011 5:42 pm

bolje vas našao... Basketball
Na vrh Go down
joze69
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2011-03-25
Dob : 47

KomentarNaslov komentara: 1987/88   Fri Mar 25, 2011 12:20 pm

Pozdrav svima.

Ja sam septembarska generacija 1987/88 VP 7036/6. Komandant mi je bio poručnik Lukić Radenko.
Veliki dio vremena - više od pola godine, bio sam rukovodilac strelišta na Penušu.

Jože Sadar iz Slovenije
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Fri Mar 25, 2011 1:14 pm

Dobro nam došao Jože.
Na vrh Go down
Bojan Spasic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2011-04-26

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Tue Apr 26, 2011 8:42 pm

@skiman (citat):

evo naše slike iz Penuša

BTW za sve one koji ste služili u Štipu...    Dali se sećate ovoga???

ja sam generacija mart 87/maj 88,odlezao u pritvoru mozda se seca neko kad je momak iz Nisa maznuo policijski auto odmah posle zakletve i zbrisao kuci pa se posle 3 dana vratio,Mladic me postrojavao na bini maja 88.Bio sam u raketnoj ceti ,vodnik Mijo Barisic,kapetan Skender Hasimi.

Na vrh Go down
Marduk
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Broj komentara : 326
Član od : 2009-05-01
M(j)esto Njemacka

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Tue Apr 26, 2011 8:50 pm

Dobrodosao Bojane!

Znaci nisam bio jedini koji je bjezao kuci iz vojske Very Happy
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 648
Član od : 2010-11-06
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Wed May 11, 2011 5:18 pm

Za vreme služenja u VP 7036 u kasarni na kiosku sam kupio jubilarni 10.000 broj lista "Sport". Imao upalu krajnika i primio milion penicilina u stacionaru da bi mi upala prošla i otišao u vojnu bolnicu u Skoplju da ih operišem. Upala prošla, otok spao a ja se uplašio operacije i odustao od odlaska u VB Skoplje. Bio na terenu u Todorovcima pored Makedonske Kamenice, na karauli Kostin Dol na Bugarskoj granici, u mestu Novoselani pored Zletova (valjda je tu!?!) i gde sve još ne. Zbog čestih terena su nama inžinjercima zavideli, a niko nas nije žalio zbog krampanja i lopatanja. Nismo ni mi znali da li da se radujemo kada napustimo kasarnu, ili da plačemo. Sve nam bilo isto, kramp nam ne gine! Sećam se jednog dobrog filma sa engleskog govornog područja, koji je bio preveden na makedonski. Niti da gledam, niti da odustanem. Sečam se bezbroj pokušaja da priđem nekoj devojci u gradu, i isto toliko piva popijenih u bašti hotela "Astibo"...
Sve u svemu... Bilo je lepo. Very Happy
Na vrh Go down
Srđan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2011-05-19

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Thu May 19, 2011 3:57 pm

ako se sječate konobara Srđana Miladinovića iz doma JNA inače je bio kod kapetana miroslava trajkoviča v četi:=) ali ja sam sada puno v Sloveniji i tražim čovjeka Milana Kovše.. ako se me ko sjeti može da me zove na +386XXXXXXX:D Very Happy Very Happy lepe pozdrave od Srđana:=))

mgalic2: komentar modifikovan dana: Thu May 19, 2011 6:37 pm; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : Privatne podatke izmjenjujte putem PM-a.)
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Thu May 19, 2011 6:37 pm

Srđane, dobrodošao i ne bježi nam s foruma. Privatne podatke na PM molim.
Na vrh Go down
Srđan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2011-05-19

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Fri May 20, 2011 11:00 am

molim da on koji se me sjeti da mi šalje privat poruku na forum..onda mu ja dam podatke.. hvala za dobrodošlicu:)
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba

Broj komentara : 142
Član od : 2011-05-28
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Fri Jun 17, 2011 12:20 am

@gugi (citat):
pozdrav
ja sam 6 mjeseci "stariji" od vas, martovska 86. vozač.
iman i neke slike iz restorana kod kapije, postavit ću ih, možda se ko prepozna

I ja sam martovac 86. samo PVO,aj nabaci slike iz restorana.

Kad se sjetim restorana onda se i sjetim hrpe pokvarenog skopskog piva,nedavno mi je jedan Makedonac rekao da je sada pivo kvalitetno.

Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 648
Član od : 2010-11-06
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Fri Jun 17, 2011 10:42 am

Da li može neko da mi kaže koliko bi bilo pametno da odem do restorana ispred ulaza u kasarnu, jer bih na jesen trebao da odem do Makedonije. Voleo bih da popijem još jedno pivo na tom mestu ali sam čitao na Forumu da je Armija Makedonije nije baš ljubazna prema nama iz nekadašnje JNA, s obzirom je tog člana našeg Foruma udaljila od kapije. silent
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba

Broj komentara : 142
Član od : 2011-05-28
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Fri Jun 17, 2011 10:40 pm

@Kaplar M (citat):
Sečam se bezbroj pokušaja da priđem nekoj devojci u gradu, i isto toliko piva popijenih u bašti hotela "Astibo"...Very Happy

Dosta često sam išao u grad jer sam bio kurir-za pozive rezervistima pa kao da upoznaš ulice i mislim da me nijedna nije htjela ni pogledati,hehehe,

čak me nisu nijednom pozvali u kuću na piće kad bi raznosio pozive  pig

najbolji kafić gdje su dolazile ženske je bio onaj JET ili JETSET ne sjećam se točno,jednom smo se tamo urokali sa našim p.poručnikom i predugo zadržali pa nismo smjeli

se vratiti na glavnu kapiju nego preko žice uz Bregalnicu,taman nam je bio i dežurni kasarne naš komandant divizijona Davčevski,hehe,

Na vrh Go down
skiman
Gušter
Gušter

M(j)esto Ruše/SLO

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Fri Jul 22, 2011 1:12 pm

@Kaplar M (citat):
Da li može neko da mi kaže koliko bi bilo pametno da odem do restorana ispred ulaza u kasarnu, jer bih na jesen trebao da odem do Makedonije. Voleo bih da popijem još jedno pivo na tom mestu ali sam čitao na Forumu da je Armija Makedonije nije baš ljubazna prema nama iz nekadašnje JNA, s obzirom je tog člana našeg Foruma udaljila od kapije.  silent

Pa pametno je da odeš do restorana (ako ne zbog čega drugog onda da se setiš kako ti je bilo dok si jeo neku skaru, ili da pamtiš kako si išao sporim korakom onkao malo pijan prema kapiji od mosta preko Bregalnice pa gore prema brdu i kasarni), piva nečeš popiti jer je kantina zatvorena, a do kapije možeš otoćo ali ne unitra kruga kasarne, jer je u njoj makedonska vojska...pa vojska ko vojska-traba razumeti da je to za njih i dalje vojni objekt...   Laughing  Evo ti ograda restorana i kapija (skriveno slikano prošle godine)

Na vrh Go down
skiman
Gušter
Gušter

M(j)esto Ruše/SLO

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Fri Jul 22, 2011 1:35 pm

@skiman (citat):
@Kaplar M (citat):
Da li može neko da mi kaže koliko bi bilo pametno da odem do restorana ispred ulaza u kasarnu, jer bih na jesen trebao da odem do Makedonije. Voleo bih da popijem još jedno pivo na tom mestu ali sam čitao na Forumu da je Armija Makedonije nije baš ljubazna prema nama iz nekadašnje JNA, s obzirom je tog člana našeg Foruma udaljila od kapije.  silent

Pa pametno je da odeš do restorana (ako ne zbog čega drugog onda da se setiš kako ti je bilo dok si jeo neku skaru, ili da pamtiš kako si išao sporim korakom onkao malo pijan prema kapiji od mosta preko Bregalnice pa gore prema brdu i kasarni), piva nečeš popiti jer je kantina zatvorena, a do kapije možeš otoćo ali ne unitra kruga kasarne, jer je u njoj makedonska vojska...pa vojska ko vojska-traba razumeti da je to za njih i dalje vojni objekt...   Laughing Evo ti ograda restorana i kapija (skriveno slikano prošle godine)

Evo još par sličica kasarne i kako izgleda hotel Astibo danas

Na vrh Go down
skiman
Gušter
Gušter

M(j)esto Ruše/SLO

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Fri Jul 22, 2011 1:44 pm

@montoya (citat):
@skiman (citat):

evo naše slike iz Penuša

Da da...Kosirnik i ja smo bili /13 kod Trajkovića "86/87koji je govorio kroz nos i večito izbegavao čizme:)) te ga je u to vreme kažnjavao tadanji "potpukovnik" a sad najtrazeniji profesionalac.....

Ja sam ga se rešio (nosatog Trajkovića) u septembru 1986 cheers Ma Mladić je več tada po bini i kasarni šetao zategnut ko Hitler.....imao je kako da kažem, onaj baš ledeni pogled...ma sečam ga se po onoj ruci zategutoj na leđima i onom čuvenom pečatnom prstenu... inaće mu baš nisam dao prilike da me postrojava... lol!

skiman: komentar modifikovan dana: Fri Jul 22, 2011 6:27 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Today at 8:51 am

Na vrh Go down

Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/5Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87
» KASARNA SINKOVCI LESKOVAC KLASA SEPTEMBAR 1986.
» Kasarna u Baru septembar 1986.
» Celje VP 2420/4 septembar 1986.
» NIS - Stevan Sindjelic generacija septembar 87/88