FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Ilirska Bistrica - izviđači

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Goran67
Džomba
Džomba

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 116
Član od : 2011-07-17
Dob : 49
M(j)esto Zrenjanin

KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   04.05.14 12:53

Uroše dobro te se sećam, plavokos momak, ti si poreklom tamo negde sa austrijske granice, bio si samnom u prvoj pešadiskoj četi a onda si prekomandovan u izviđače.
Na vrh Go down
Goran67
Džomba
Džomba

M(j)esto Zrenjanin

KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   04.05.14 12:57

Zastavnik Žeželj nije hteo da nosi pištolj kada je bio dežurni kasarne nego bi u futrolu nagurao novinski papir.
Na vrh Go down
uros
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2012-11-22

KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   19.05.14 21:29

Gorane67!

lep pozdrav Gorane. Verovatno si me zamenio sa gutt. Isto ime, on je  bio plavokos, mršav i prilično visok, ali je iz Logatca. Iz Austrijske granice bio je Darko, mislim da je isto bio plavokos, ali malo manji i malo krupniji. Mislim, da se sečam i Amira Durakoviča, mislim, da bi se i ti AMIRE trebao sečati meni, bili smo prilično dobri drugari. Sečam se još Čobanoviča, imao je pruh, kasnije otišao je na operacijo. Bio je još neki momak možda se zvao Mirko neznam više, otac mu je bio neki general. Sečam se još naših desetara. Jedan je bio rom (cigan), bez uvrjede neznam kako se lepo kaže, drugi bio je visok crni mrkog pogleda Albanac. A zastavnika Žežlja bila sta dva, jedan se nije treznio, a drugi (moj komandir u VTS donja kasarna) on nije pio i bio je dobar do nas vojnika. E toliko.

pozdrav svima!

Na vrh Go down
Goran67
Džomba
Džomba

M(j)esto Zrenjanin

KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   22.05.14 8:27

Pozdrav Uroše drago mi je da si se opet javio. Do zabune je svakako došlo, ja sam te zamenio sa Darkom, zapravo, a sa Guttom te je zamenio Miro iz Zagreba zbog istog imena, njegovo sećanje je u ovom slučaju bilo malo bolje ali ipak nedovoljno. 
Mislim da je Darko bio kasnije u Izviđačima. 
Ti se Amira dobro sećaš jer si možda bio sa njim u pratećem vodu (minobacači i puškomitraljezi)? 
Čobanović Dragoslava iz Istočne Srbije se i ja dobro sećam on je bio legenda, otpušten je nakon devet meseci. 
Mirko je, koliko se sećam bio iz Beograda, on je kasnije otišao negde u prekomandu iz pešadijske čete, ali ja ne znam gde, otac mu je bio visoki oficir, možda general, ja mislim pukovnik. 
Tog Roma desetara se i ja sećam mislim da je i on bio negde iz Beograda ili okoline. 
Crnokosi Albanac, mrkog pogleda - desetar Dalipi ako me sećanje opet ne vara.
Ja ne znam strešine iz donje kasarne pa zbog toga ne znam ni tog drugog Žeželja.

Još jednom pozdrav Uroše!
Na vrh Go down
Goran67
Džomba
Džomba

M(j)esto Zrenjanin

KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   22.05.14 18:17

E da, sećam se još jednog Slovenca iz Berlina, bio je na razglasu, dobar fiskulturnik...
Na vrh Go down
M53
Gušter
Gušter

Broj komentara : 18
Član od : 2015-03-09
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   12.03.15 11:11

@uros (citat):
U VTSu pored onih malo pre spomenjenih  i mene bili su još Savćić Đorđe iz Sremske Mitrovice, Vukmanović Dragan iz Rume, pisar bio je Krivokapič Dušan iz Beograda, Cigura Muhamed, Panić...Sječam se kako smo pravili kokice, kuvali kafu dok nas Ciga nije prijavio. Brica bio je neki Gavra, iz prve pješadijske čete, trebao nas je šišati po naređenju onog Uroševiča nekoliko dana pre nego odemo kuči. Inače sam ja došao iz prve pješadijske čete iz gornje kasarne u VTS klasa 86/87.

Pozdrav Uroše, septembarska sam klasa 86/87, druga pješadijska čete kod kap. Radoja Radovanovića Raše a Cigura je bio kod mene u četi, mislim da te se sjećam visok, plav.
Bio sam nišandžija na M53 a nakon obuke komandir mitr. odjeljenja.
Na vrh Go down
Kamikaza
Gušter
Gušter

Član od : 2012-02-19

KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   14.05.15 14:10

VTS JE IMAO JOS JEDNOG SLOVENCA GORE SA BLEDA MISLIM DA JE OVDJE U PITANJU UROS.
Mrsaviji nasmijan momak sa naglaskom,Krivokapic je bio cato on je bio junska klasa, nakostrsene kose plav momak,nakon njega je bio razvodnik Aulic decembarac koji je izgubio cin i od mladjeg vodnika dospio do desetara pa do razvodnika,sa njim sam dosao iz Pozege kod prekomande,negdje u maju,tamo su pored Cigure,inace prve harmonike VTSa bili od stariji Panic i Ivezic iz junske klase.Sjecam se vozaca iz kuhinje Stancula i Dzambiroze oba su kao i Aulic dosli po kazni iz Pozege,pricalo se stvarno da su pijani pravili rusvaj po zeljeznickoj i da su lupali autobuse pa zato dospjeli u I.Bistricu.Zezelji su bili Mirko pijani i Zarko onaj sa brkovima,povuceni zastavnik,neki rodjak od Zekija pijanog.Obadva su duzili neka skladista u gornjoj kasarni.
Na vrh Go down
Dzigibaudj
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2012-04-19
Dob : 44
M(j)esto Prizren

KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   22.05.15 19:18

Ilirska Bistrica, 90/91 - Izvidjači, pozdrav
Na vrh Go down
MOČNIK TOMAŽ
Gušter
Gušter

Član od : 2014-01-09

KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   18.08.15 12:00

I ja sam bio izvidjač sep 90/91 Ilirska Bistrica, daj javi mi se...komandir čete bio je kapetan Darko Pečanac...
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 486
Član od : 2013-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   18.08.15 12:34

@MOČNIK TOMAŽ (citat):
I ja sam bio izvidjač sep 90/91 Ilirska Bistrica, daj javi mi se...komandir čete bio je kapetan Darko Pečanac...

Kako tako blizu kuće?
Na vrh Go down
MOČNIK TOMAŽ
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   18.08.15 13:38

To mi je sredio otac od prijatelja, pa smo zajedno išli u Il.Bistricu 17.9.1990, imali oko 110 km od kuče.

Ali ni jednom nisam bio kod kuče, jer smo otišli svi izidjači na Rijeku u dec/90, a iz Rijeke otišli, ne baš svi, uglavnom slovenci, u Otočac u kasarnu a od tamo u malo selo Zalužnicu, gdje smo "kao čuvali" srbske stanovnike od hrvatskog MUP-a, to je bio zadatak jna, bez veze.

Od tu sam otišao u apr/91 još u Gospič, gdje smo imali sličan zadatak, tako da sam se skidao 5.8.1991
Na vrh Go down
Alen P
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-01-27

KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   09.02.16 20:21

Bila su dva zastavnika sa prezimenom Žeželj, Mirko Žeželj duzio Nastavni Servis i Ljubomir Žeželj komandir VTS-a. Krajem avgusta 87 Ljubomir odlazi u prekomandu a Mirko preuzima mesto komandira VTS-a, na njegovo mesto u Nastavni Servis dolazi mlad, tek zavrsio skolu, vodnik mislim da je bio iz Kikinde.
Na vrh Go down
Živanović Dejan
Gušter
Gušter

Član od : 2016-02-27

KomentarNaslov komentara: Živanović Požarevac   27.02.16 4:04

@MOČNIK TOMAŽ (citat):
To mi je sredio otac od prijatelja, pa smo zajedno išli u Il.Bistricu 17.9.1990, imali oko 110 km od kuče.

Ali ni jednom nisam bio kod kuče, jer smo otišli svi izidjači na Rijeku u dec/90, a iz Rijeke otišli, ne baš svi, uglavnom slovenci, u Otočac u kasarnu a od tamo u malo selo Zalužnicu, gdje smo "kao čuvali" srbske stanovnike od hrvatskog MUP-a, to je bio zadatak jna, bez veze.

Od tu sam otišao u apr/91 još u Gospič, gdje smo imali sličan zadatak, tako da sam se skidao 5.8.1991
Ne laži Tomaž, 'kidnuo si jednu noć iz Zalužnice'... Smile
Pozdrav,
Na vrh Go down
Dzigibaudj
Gušter
Gušter

M(j)esto Prizren

KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   13.03.16 10:32

@Živanović Dejan (citat):
@MOČNIK TOMAŽ (citat):

Ne laži Tomaž, 'kidnuo si jednu noć iz Zalužnice'... Smile
Pozdrav,
Pozdrav Žile od Dejana iz Prizrena (bio sam u 1. BRDM vodu), evo sad nas ima već trojica iz generacije.
Na vrh Go down
Živanović Dejan
Gušter
Gušter

Član od : 2016-02-27

KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   20.03.16 1:20

Beše Jancić,  i još si u Prizrenu... Ima nas još, mislim živih. Ako prčkaš malo na fejsu, naći ćeš nešto, a nešto i nećeś. Čak i Pećanac ima svoj profil. Pozdrav
Na vrh Go down
MOČNIK TOMAŽ
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   07.07.16 12:58

Živanovič Dejan, sigurno smo bili zajedno u Ilirskoj Bistrici 1990/1991, kasnije prekomanda u Rijeku...daj mi se javi na gmail ; Uklonjeno u skladu sa propisima o zastiti privatnih podataka - Namomena - adrese i br. telefona razmenjivati iskljucivo preko privatnih poruka

Pozzzz. tomaž
Na vrh Go down
Dzigibaudj
Gušter
Gušter

M(j)esto Prizren

KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   14.07.16 18:42

@Živanović Dejan (citat):
Beše Jancić,  i još si u Prizrenu... Ima nas još, mislim živih. Ako prčkaš malo na fejsu, naći ćeš nešto, a nešto i nećeś. Čak i Pećanac ima svoj profil. Pozdrav
Nisam u Prizrenu od 1999. otisao sam kao i mnogi, par meseci sam bio i u tvom kraju, baci neku sliku iz vojske ako imas, ja nemam nista od toga sve ostalo u PZ, pozdrav.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica - izviđači   Today at 7:21

Na vrh Go down

Ilirska Bistrica - izviđači
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Ilirska Bistrica - izviđači
» XIII PROLETERSKA BRIGADA RADE KONČAR VP 7640 ILIRSKA BISTRICA
» Kasarna ''4 Juli'' - ''Trnovo'' Ilirska bistrica,ono sto je ostalo od nje danas !!!
» Ilirska Bistrica 1986/87 pešadija
» Ilirska Bistrica 1988/89 LARD