FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorPoruka
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 1135
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   25.05.16 4:32

Ne secam se da je te 87/88 godine vodnik I kl Bujagic bio ozenjen...mozda se ozenio kasnije posle mog skidanja. 
A za taj raport, cudi me od njega, sigurno je tu bila neka dalja pozadina tog dogadjaja; vidjao sam ga u nekim drugim situacijama gde je postupao kao pravi smeker; jednom sam cak i prisustvovao situaciji (nisam siguran da li sam to opisao negde na forumu, ali nije zgoreg ponoviti).

Bio je neki izlazni dan, nekim slucajem nismo imali nikakvog posla, i podjemo u grad pevac orkestra Samir i ja. Odemo u jedan od kafica koji nije zabranjen, i zateknemo Bujagu unutra; on nas pozove na pice, sedimo tu za nekim barskim stolom jedno pola sata, prepricavamo sta je bilo zadnji x kad je on bio s nama kao pratilac orkestra, a pola gostiju kafica - vojska.
Najednom, guzva iza nasih ledja, cuju se i neki samari i neko staklo se lomi; konobar i (verovatno) vlasnik, izvode dva vojnika ka izlazu, zatvaraju vrata... - drugovi iz bataljona popili malo vise pa se i potukli, jednog znam da je malo problematican, drugi mi poznat...uglavnom, hoce da zovu vojnu policiju. Nijedan nije iz njegove cete, ali se poznaju.
Elem, Bujaga ustane, predstavi se dvojici civila kao vojno lice, da poznaje te vojnike, da ce uticati da se sve sredi, da plate stetu i racun itd, da ne zove policiju...zastitnicki, popila vojska, platice, da se ne pravi frka za malu stvar...
Kad jedan od njih krene da ga psuje, vredja, dovikuje "Sta ces bre ti da sredis" itd...Bujaga je pokusao da ga malo smiri, ucuti; kad je ovaj nastavio jos zesce da vredja, covek je digao ruke...civili su zvali vojnu policiju, za 5 min su se stvorili (par vojnika i zastavnik) i odveli izgrednike u Vojvoda Misic.
Dok je trajalo to "hvatanje" Bujaga nama dvojici kaze: "Muzikanti, magla...da vas ne zapisu oko ovoga ne treba vam to u karijeri...pokusao sam, videli ste da nije moglo nista da se uradi"
Na vrh Go down
pucflek
Gušter
Gušter

Broj komentara : 70
Član od : 2016-02-26

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   26.05.16 6:53

Onda se ozenio negdje izmedu 88g.-90g., jer pričalo se o mladoj i lijepoj zeni. Seika je mozda to i gnjavilo, jer je izgubio drugara za druzenje.
 Mora da su bili neki problemi u pozadini, pa je tako postupio radi reda u kuci i smirivanja zivaca.
 Na srecu, nije mi trebalo u prekomandu.
Na vrh Go down
pucflek
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   26.05.16 14:33

Da dopunim "Zlocin i kaznu" decembarske klase 89-90g. prekomandovane u Kostinu cetu.
 Sjetio sam se, da si je drugi vojnik iz te grupe (a isto Siptar), iz treceg, Subasičevog, voda u to vrijeme prisluzio deset dana nagradnog.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 1135
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   26.05.16 14:58

Koliko se sve dijametralno promenilo od 88, kad sam ja bio tamo...

U moje vreme nije bilo ni prekomandi (poneko u Slovensku Bistricu), niti da dodju iz prekomande (ponekog vrate sa karaula)- jedino oni su bili svih mogucih klasa, i stazisti iz Bilece jun/decembar; redovne klase mart i septembar.
Na vrh Go down
pucflek
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   26.05.16 22:52

Da, vjerovatno se mnogo promenilo za samo dve godine.
 Ne na bolje.
Na vrh Go down
pucflek
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   12.06.16 22:01

Promjenilo se i to, da u pesadiju septembra 90g. nije poslana nova generacija fazana. Ostali smo samo stare picke. Zato so izpraznili Melje i jedinice prebacili u Kadetnicu oko nove godine.
Na vrh Go down
pucflek
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   10.09.16 16:05

Koja jedinica je bila u staroj zgradi ispod pesadije? Sjecam se potporucnika – fazana, dosao je usred ljeta 1990 i  mi, iznad,  smo ga zvali Crv. Bio je visok dva metra, a imao je petdeset kila!

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   Today at 1:48

Na vrh Go down

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 7/7Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Similar topics
-
» Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.
» Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88
» Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.
» Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095
» Maribor,kasarna Slava Klavora, 89/90.