FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorPoruka
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   26.05.12 0:48

..........."Iako je već bio na snazi dogovor o prekidu vatre, 2. jula 1991. teritorijalci su napali jedinicu majora Dragana Jovanovića, na granici kod Šentilja. Ranjeno je nekoliko vojnika. Major je bio prinuđen da jedinicu izvuče u Austriju, da bi se preko Mađarske vratila u Jugoslaviju"...........
..........." Zabeleženo je i da je jedinica pukovnika Svetozara Marjanovića sedam dana neprekidno napadana, uprkos primirju koje je bilo na snazi, a atakovali su na njih i dok su trajali pregovori. Vojnici Florim Kasumi i Branko Bojanić poginuli su 2. jula, u vreme kad je već nekoliko dana važio dogovor o prekidu vatre"..........

Izvor: Novosti / M. RISTOVIĆ

BEZTRZAJAC......Ocito je da ovo NIJE MESTO za price koje govore o "TOM VREMENU".......Ja sam lako pronasao bar 10 tekstova i prica koje pricaju oficiri i vojnici sa imenom i prezimenom a govore sasvim drugacije........Kako kaze Kemo , zaista bi nam trebala PRAVNA SLUZBA kada bi se time bavili.......ZASTO ONDA POMINJATI NESTO STO BI IZAZVALO REPLIKU, ILI NEUGODNU SITUACIJU, A NE ZABORAVI, PRAVILO FORUMA KAZE NESTO SASVIM DRUGO... Exclamation .....

PS.......citiracu te.......jedna od zadnjih recenica u tvom komentaru..........." uvjek se ađe put ako ga tražiš."
Mi smo ovde na ovom Forumu .......nasli put........ Very Happy

Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2012-09-07

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   07.09.12 1:58

Zdravo drugovi hehe... Maribor1990-91, melje poslije kadetnica, kapetan Ljubisa Stojanovic... Ako se neko sjeca imena vojnika ili nekog dogadjaja neka napise, moze i na pm. Sjecam se npr. da smo svake nedjelje prije rucaka cistili parkete kremom za ciscenje cipela?!!??
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   07.09.12 2:09

SDO, dobrodosao na forum...

Pozdrav u ime vojnog orkestra VP 8164 Maribor 87/88 Smile
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   07.09.12 21:01

Beztrzajac
u kojoj vojsci se misli svojom glavom i radi ono sto je najpametnije ili najbolje?
Na vrh Go down
Sime0000
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2011-01-13
Dob : 44

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   28.11.12 5:11

Pozdrav svima,

I ja sam u septembru 90 došao najprije u kasarnu Melje i onda malo pre nove godine otišao u Kadetnicu.
U januaru in februaru sam obavio kurs za desetara, da bi u martu preuzeo nove vojnike. U maju 1991 sam otišo u Novo Mesto i tamo bio do kraja kao komandir straže.

A što se tiče događaja u junu, mislim da na tom forumu nije mjesto za te stvari.

Pozdrav iz Slovenije
Šime
Na vrh Go down
Dragan Ciroki
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2013-02-26

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   26.02.13 22:27

Ja sam sluzio kao martovac 90-91 u K FR Stane, OMJ Tenkista T-55 Bat druga ceta pod Kapetanom 1 klasse Grbic Slavko,bas mi drago sto sam posle toliko godina naso ovu stranu,,wow....
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   27.02.13 7:39

Dobro dosao na forum Dragan Ciroki
Na vrh Go down
PAJA
Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
Član od : 2013-03-14

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   19.03.13 21:36

Pozdrav za vojnike iz Maribora, kasarna Vojvoda Misic v.p 8149.vod veza.zastavnik Todor Kočev.stariji vodnik Kuburovic klasa 85/86
Na vrh Go down
dekiks
Gušter
Gušter

Broj komentara : 12
Član od : 2013-05-14
Dob : 47
M(j)esto Krusevac

KomentarNaslov komentara: Dejan Krusevac   14.05.13 16:35

Pozz za sve iz Krusevca,Radio sam kao vodnik 1.klase u Kadetnici od februara 1989 do juna 1991,do preseljenja.Bio sam u ceti veze,zajedno samnom bili su porucnici Adnan Gasi i Cvetkov Aco,moj klasic Dragan Jeremic,zastavnici Urosevic i Blagoja,kapetan komandir cete veze je bio, uff stao mi mozak sada jojj....
Pored nas su bili izvidjaci sa Bulatovicem.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   14.05.13 17:42

dekiks, pozdrav i dobrodosao na forum !!!

ne secam se nijednog oficira koje si naveo (kao kroz maglu se secam da je u moje vreme komandir cete veze bio kapetan prve klase...)

podsecam te na zgradu gde je tvoja jedinica bila smestena (sliku je prvi objavio clan foruma Cviko):

ja sam bio levo, vojnicki klub (razglasna stanica, bioskop, vezbaonica i spavaonica orkestra)

Na vrh Go down
dekiks
Gušter
Gušter

M(j)esto Krusevac

KomentarNaslov komentara: Dejan Krusevac   14.05.13 18:17

Ma svega se secam,mislim da imam par slika iz kasarne za vreme rata napravljene.ako pronadjem ubacicu ovde.Jeste kap.1 klase bio nam komandir al sad mi mozak stao,ne mogu da se setim.Posle nekoliko godina,sredinom 90-tih radio je on u Obrenovcu,ot tada vise nemam nikakav info ni kontakt sa njim,a danas sam jedino sa mojim klasicem Draganom ostao u kontaktu.
Na vrh Go down
SDO
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   28.05.13 0:26

Jos slika iz kadetnice Smile .. anyone?
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   11.06.13 0:09

Juce, na izlozbi Ziveo Zivot,  naidjoh i na ovu uramljenu razglednicu poslatu iz moje vojne poste 8164\10-2

vojnik Aca pise svom drugu Paletu sa Julinog Brda da ga poseti:

razglednica je poslata davne 1973. godine; kada sam ja stupio u JNA u VP 8164\10-2, Aca sa razglednice je verovatno i zaboravio gde je Maribor i sta je JNA...sasvim slucajno, posle 40 godina njegova razglednica je izlozena na izlozbi Ziveo Zivot...i neko je uslika za forum Smile

Na vrh Go down
pedja71
Gušter
Gušter

Broj komentara : 9
Član od : 2013-05-18

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   11.06.13 23:10

@Kemo Specijalac (citat):
dekiks, pozdrav i dobrodosao na forum !!!

ne secam se nijednog oficira koje si naveo (kao kroz maglu se secam da je u moje vreme komandir cete veze bio kapetan prve klase...)

podsecam te na zgradu gde je tvoja jedinica bila smestena (sliku je prvi objavio clan foruma Cviko):

ja sam bio levo, vojnicki klub (razglasna stanica, bioskop, vezbaonica i spavaonica orkestra)

Pozz svima!!!  nije li ovo zgrada u krugu kasarine Kadetnica u kojoj je bila smestena četa izviđača , i ako se dobro sećam ta jedinica je u vreme dešavanja 1991 bila stacionirana u blizini Dravograda kod kasarine Bukovje(reka Drava ih je delila) gde zbog blokade Slovenačke TO nisu mogli da se probiju do navedene kasarne u Dravogradu.Ima tu još zanimljivih stvari koje ću možda nekom drugom prilikom.

Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   12.06.13 0:02

jeste, to je ta zgrada...

nova zgrada u kasarni Kadetnica (stara zgrada, sada obnovljena, je levo (iz naseg polozaja); na levoj ivici slike, iza onog drveca, nalazi se zgrada razglasa i vojnickog kluba - bioskopska sala.

u novoj zgradi je pored izvidjaca bila i ceta veze - prizemlje; prvi sprat LAD (pvo)

nasuprot zgrade, vojnici gledaju u trpezariju
Na vrh Go down
dekiks
Gušter
Gušter

M(j)esto Krusevac

KomentarNaslov komentara: Pozz   13.06.13 21:47

Jeste bas ta zgrada.Imam par slika,samo da ih pronadjem iz kadetnice,iz 1991 godine za vreme rata,vidi se pista,mislim i kuhinja,helikopter koji je sleteo na pistu.Cim ih pronadjem postavljam ovde.
Na vrh Go down
combevet
Gušter
Gušter

Član od : 2013-07-24

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   06.08.13 17:50

NAJ GLUPLJA PRIJATNO ZELI COMBE NOVI SAD CATA U POC-U NARAVNO MART 88-89 KADETNICA NEK SE JAVI NEKO IMAM KONTAKT SA NEKIM LJUDIMA SA NEKIM NAZALOS NE I TO SA MOZDA NAJBOLJIM COVEKOM TE 88-89KLASE GRUIC MLADENOM KOI JE POGINUO U RATU U BOSNI.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   06.08.13 18:52

Pozdrav clanu combevet...

imas ovde temu o Kadetnici, svih godista i klasa, pa se slobodno ukljuci u pricu, ili opisi neki dogadjaj,

http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t433p30-maribor-90-91

sve nas zanima kako je i sta je bilo "posle nas" u Kadetnici Smile

ako govorimo o istom PoC (protivoklopna ceta), mislim da ti je komandir bio Milisic Mato, porucnik; a cetni staresina zastavnik Rade Bjelica - do tvoje klase upravnik vojnickog kluba i moj prvi nadredjeni...
Na vrh Go down
combevet
Gušter
Gušter

Član od : 2013-07-24

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   17.08.13 3:17

brate koja si ti klasa bio oficiri su nam isti ali ja se tebe nesecam ti si verovatno bio mart kao i ja ja sam zamenio ljubenka micu na mestu cate.aj cujemo se ima i tuznih vesti al to nekom drugom prilikom sad mi je drago sto sam se cuo sa nekim
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: MARIBOR 90/91   17.08.13 17:14

Ja sam bio klasa septembar 87/88, 6 meseci pre tebe...bio sam 10/2 , prva ceta...tu sam se samo vodio, a bio sam muzicar u vojnom orkestru, i spavali u prostorijama vojnickog kluba ( tamo gde ste gledali filmove u bioskopu)
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 18493
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   01.01.14 4:01

@Sime0000 (citat):
Ima li koga, ko je bio u to vreme u Kadetnici.

Na vrh Go down
SDO
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   01.01.14 13:54

Na ovoj slici JNA is left the building :-)..
Ima li koja iz 90/91? Hvala
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   01.01.14 23:27

@SDO (citat):
Ima li koja iz 90/91? Hvala

Naći ćemo, treba tražit.  Very Happy 
Do tada, evo nešto novije:

http://www.vojaskimuzej.si/muzej.aspx?item=kadetnica

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   29.01.14 3:28

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   29.01.14 3:30

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   Today at 9:14

Na vrh Go down

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/7Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.
» Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88
» Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095
» Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.
» Maribor,kasarna Slava Klavora, 89/90.