FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorPoruka
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 1135
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   29.01.14 16:44

isto to , samo malo personalizovano Smile

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17780
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   29.01.14 17:34

Baš su ovo zdanje dobro sredili, izgleda moćno, možda čak 'za nijansu preispeglano'.
(Po meni fali i još drveća okolo.)

S koje strane je ovaj ulaz gdje si se slikao Kemo, ne mogu se baš orjentirat prema stranama svijeta?  scratch 

Kad me put nanese u Maribor svratit ću obić to malo izbliza.  Very Happy
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   30.01.14 19:46

@Kemo Specijalac (citat):
Pokusaj rekonstrukcije lokacije vojnickog kluba garnizona Maribor u kasarni Kadetnica (Franc Rozman - Stane) :

1. kapija
2. pista
3. nova zgrada (komanda, LAD, izvidjaci, veza)
4. stara zgrada (sada renovirana)
5. Moguca lokacija vojnickog kluba, zgrada verovatno srusena
6. Trpezarija
7. Stacionar

ulaz - prijavnica, je obelezeno brojem 1...Kapija  (gde sam se ja slikao) ;

stara zgrada koja je na tvojoj drugoj slici je obelezena brojem 4 - na tvojoj slici se vidi desna strana satelitskog snimka

Na vrh Go down
cile079
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2014-02-27

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   27.02.14 6:55

Bio sam u kadetnici 90\91 ceta veze, komandir Vladeta petrovic kapetan prve klase po cinu
Na vrh Go down
cile079
Gušter
Gušter

Član od : 2014-02-27

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   27.02.14 7:05

@dekiks (citat):
Pozz za sve iz Krusevca,Radio sam kao vodnik 1.klase u Kadetnici od februara 1989 do juna 1991,do preseljenja.Bio sam u ceti veze,zajedno samnom bili su porucnici Adnan Gasi i Cvetkov Aco,moj klasic Dragan Jeremic,zastavnici Urosevic i Blagoja,kapetan komandir cete veze je bio, uff stao mi mozak sada jojj....
Pored nas su bili izvidjaci sa Bulatovicem.

Bio je Vladeta Petrovic kapetan prve klase a vas se sjecam kad ste mi rekli, hajde cicak namazi mi ove cizme da ih razduzim, ja sam iz prijedora a vi ste bili dobri sa cinimi se stukom iz prijedora rodakom naske bubnjara iz jagoda  koji je otisao iz jna u martu a ja sam dosao u martu 90 ,Jeremica se sjecam kad je mene i Tasic Gorana izveo u grad a poslije toga odveo kod sebe u stan na pice .Bila su to  ljepa vremena

Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   26.04.14 4:33

pPuk Milos Lukic, legenda ABHO Maribor (dejstvuj u pravcu svetlosti), kao komandant kasarne, predaje raport komandantu korpusa gen. Vukasinu Viloticu.
90/91

Postrojena jedinica iz sastava straze je , mislim, inzenjerija; zgrada koja se vidi je strazara u Kadetnici.

Pista u kasarni "Franc Rozman - Stane", tj Kadetnica, Maribor.

Oficiri na slici: pPuk Milos Lukic, legenda ABHO Maribor (dejstvuj u pravcu svetlosti) Smile; porucnik Velickovic - izvidjac; treceg oficira ne znam.

U pozadini se vidi zgrada gde sam ja boravio, radio i spavao: vojnicki klub (sa razglasom i bioskopskom salom)

Na vrh Go down
DraganJovanovic
Gušter
Gušter

Član od : 2014-06-23

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   25.06.14 20:54

biosam u kadetnici od septembra 86 do marta 87 stazista komandir 1/voda 1/cete inzinjerske pionirske cete komandira simic mitar i komandanta bataljona basica tomislav. komandir druge cete bio je cudic mica a stazista u istoj bio je djuric slobodan
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   25.06.14 22:54

Pozdrav i ovde, iz nase kasarne Smile

Tvog komandira se secam po imenu; od ostalih inzenjeraca pamtim jedino porucnika Blažetica (ili slicno)...zvali su ga Blaž
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   01.07.14 22:18

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   24.09.14 6:19

Po ovom čovjeku na slovenskoj poštanskoj marki se zvala kasarna u Mariboru...

Na vrh Go down
zvone
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2014-09-30
Dob : 51
M(j)esto zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   30.09.14 20:48

@DraganJovanovic (citat):
biosam u kadetnici od septembra 86 do marta 87 stazista komandir 1/voda 1/cete inzinjerske pionirske cete komandira simic mitar i komandanta bataljona basica tomislav. komandir druge cete bio je cudic mica a stazista u istoj bio je djuric slobodan

Bio sam i ja u Kadetnici, ali od 10. mjeseca 1984. pa do 04. mjeseca 1985. došao iz Karlovca, s Mekušja, bio isto stažo, zapovjednik 1. voda 1. čete... ma sve kao ti, samo dvije godine prije. Bašica mi je ostao u jako lošem sječanju, ali bio je jedan zastavnik, legenda, zaboravio sam mu prezime, Vaske smo ga zvali. Cool
Bili smo pokretna grupa za zaprečavanje, ako se dobro sjećam, naš zadatak je bio ako nas Austrija  (ili netko od tamo) napadne, dići u zrak neke mostove i slavno umrijeti na tom zadatku. tongue
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4110
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   30.09.14 20:59

Zvone dobrodošao na forum.
Evo na sreču što su Austrijanci odustali pa ti nama živ i zdrav cheers

Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   11.10.14 21:03

@zvone (citat):

Bio sam i ja u Kadetnici, ali od 10. mjeseca 1984. pa do 04. mjeseca 1985. došao iz Karlovca, s Mekušja, bio isto stažo, zapovjednik 1. voda 1. čete... ma sve kao ti, samo dvije godine prije.
Bašica mi je ostao u jako lošem sječanju, ali bio je jedan zastavnik, legenda, zaboravio sam mu prezime, Vaske smo ga zvali. Cool
Bili smo pokretna grupa za zaprečavanje, ako se dobro sjećam, naš zadatak je bio ako nas Austrija  (ili netko od tamo) napadne, dići u zrak neke mostove i slavno umrijeti na tom zadatku. tongue

Zvone.
Ja sam 1988/1989 godine bio graničar u karauli "Ceršak" tj. bili smo isti granični odsjek Maribor..
Moj komandir karaule nam je uvijek govorio da je u slučaju rata jedan on naših zadataka bio da srušimo most preko rijekle Mure a koji se nalazio ovdje.
Vjerojatno je taj most bio jedan od tvojih ratnih zadataka.
Pozicija moje karaule je bila nekih 1 kilometar istočno od tog mosta tj. ovdje.
Komandir karaule nam nikada nije objasnio dođe li do rata kako izvesti tj. kakav je detaljan plan rušenja tog mosta.
Osim toga nas je u karauli bilo malo tako da ste nam vjerojatno vi "pozadinci" u tome trebali pomoći i u ljustvu i u opremi.
Ako hoćeš pogledati nešto slika tog mosta sam pronašao ovdje.

Evo jedne slike tog mosta.
Strelicom sam označio mjesto u šumu gdje je karaula "Ceršak" imala svoju osmatračnicu.
Osmatračnica je izgledala ovako.

Most se nalazio negdje u smjeru strelice.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
dovecer
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2014-10-17

KomentarNaslov komentara: Poslednja nova godina u Kadetnici   17.10.14 15:21

ČTO POZADINSKOG BATALJONA 195. mtbr 1990./1991.

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4110
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   17.10.14 15:36

Dovečer dobrodošao na forum cheers 
Od danas član a več stavio fotografiju,bravo za tebe Wink

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   17.10.14 16:01

Pozdrav novom clanu dovecer

Da li je i u vase vreme komandant pozadinskog bataljona bio kap.Ikl Svesko?

Pamtim kada je '88 u hodnik instalirao gramofon, i od nas iz vojnickog kluba pozajmio singl ploce koracnica, marseva, i trubnih znakova; kao i njegove cesto ponavljane recenice : "Moj bataljon ce biti najbolji bataljon".
Na vrh Go down
dovecer
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2014-10-17

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   17.10.14 23:34

@Kemo Specijalac (citat):
Pozdrav novom clanu dovecer

Da li je i u vase vreme komandant pozadinskog bataljona bio kap.Ikl Svesko?

Pamtim kada je '88 u hodnik instalirao gramofon, i od nas iz vojnickog kluba pozajmio singl ploce koracnica, marseva, i trubnih znakova; kao i njegove cesto ponavljane recenice : "Moj bataljon ce biti najbolji bataljon".
Da, '91. je komandant pozadinskog bataljona bio major Sveško Marin. Nisam čuo za te priče ali je Sveško bio uzoran starešina.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   18.10.14 3:42

Nisu to bile nikakve ruzne price...cak naprotiv, simpaticno.

Zato smo mu, na svaki nacin, izasli u susret da ostvari sve zamisli u vezi kulturno zabavnog zivota svoje jedinice.

Maja 88 svaka jedinica je trebala da snimi kod nas u vojnickom klubu emisiju za interni vojnicki radio, koja bi potom bila emitovana na razglasu. Uglavnom o ostvarenim rezultatima na polju obuke i ostalog.

Pozadinski bataljon je bio medju prvima koji je to realizovao; sa zahtevom da se kreativno malo razlikuje od prethodnih, a da, opet, ostane u duhu JNA; tako da smo se, svojom voljom, oko pozadinskog bataljona malo vise potrudili oko toga.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   18.10.14 14:06

Može li se prepoznati na koju mariborsku kasarnu bi išla slika...?

Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   19.10.14 19:27

Ove niske zgrade iza vojske ne pamtim ni u jednoj kasarni u Mariboru...a i slika je dosta stara.

Mogla bi biti kasarna Slava Klavora; niske zgrade na mestu travnjaka desno, iza kombija, a velika zgrada - ona zatamnjena u produzetku desno.

Na vrh Go down
samir
Gušter
Gušter

Član od : 2014-12-18

KomentarNaslov komentara: Maribor 91    18.12.14 13:14

@dixi (citat):
@Sime0000 (citat):
Ima li koga, ko je bio u to vreme u kadetnici.

sluzio sam u kasarni Vojvode Misica ali poslije kada se vojska selila iz Slovenije mi smo sa generalom Micom Delicem presli u kadetnicu 29. augusta 91.Tu smo bili do 23. oktobra 91.
Smjesteni smo bili u prvoj zgradi ( nova zgrada navodno prije su tu bili izvidjaci) od aktivnosi smo obavljali obez.prijavnice ,obez.komandanta, patrole imali smo osmatrasnicu na tavanu kadetnice na sjevernoj strani.

pozdrav svima, bio sam ja sve dok nismo krenuli za Valjevo.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   18.12.14 14:00

POzdrav, Samir, i dobrodosao Smile

U kojoj si jedinici sluzio u Kadetnici?
Na vrh Go down
samir
Gušter
Gušter

Član od : 2014-12-18

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   19.12.14 19:26

kuhar bio hranio vojnike
Na vrh Go down
valjevac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2015-01-21
Dob : 45
M(j)esto Valjevo

KomentarNaslov komentara: Nadam se da ovo funkcionise   21.01.15 17:54

Zdravo svima,al posebno  septembarskoj klasi 90/91.Nisam znao da postoji nesto ovako,i kad sam danas slucajno video sve ovo,odusevio sam se.Ne znam ni kako ovo funkcionise,al ajd da probam.bio sam vojnik prve cete,komadir cete je bio ljubisa Stojanovic,ne secam se koji sam vod bio i ko je bio komandir.U to vreme pa sve do `94 sam se bavio muzikom,svirao sam harmoniku.Svirao sam u vojnickom orkestru,ali vecinu imena sam zaboravio.Secam se odlicno pevaca i bubnjara Sulejmana Becirovica iz okoline Tuzle,bili smo bas dobri drugari,Naravno ne smem zaboraviti i slovenca maestra na trubi Bostjana Cerara mog i danas velikog prijatelja,kojeg videh pre nekoliko meseci{tacnije pocetkom oktobra 2014.god u Radeci(Slovenija)posle 23.godine.Neka ovo bude za pocetak,cisto da vidim ima li nekoga ovde!Pozdrav svima
Na vrh Go down
valjevac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2015-01-21
Dob : 45
M(j)esto Valjevo

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   21.01.15 17:56

Nego,zboravih da pitam a videh da se javio ovde neki MUZICAR iz moje klase septembar 90/91.Pa ako mu nije tesko nek napise nesto o sebi i sta je svirao kako bi mogli da se prepoznamo.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   Today at 22:53

Na vrh Go down

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/7Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.
» Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88
» Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.
» Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095
» Maribor,kasarna Slava Klavora, 89/90.