FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeObjaveRegistracijaLogin
"Sad kad razmišljam o JNA, mislim da najveći benefit te službe nije ležao u tome da se mladost obuči za oružani sukob, već u ovome čemu danas forum služi – da se ljudi iz raznih krajeva, koji dolaze iz drugačijih kultura, upoznaju, druže, uče jedni od drugih, da se sprijatelje i na taj način prihvate različitost". član: Zoran108

Share | 

DOSLUŽENICI - Kasarna Slobodan Princip Seljo 85/86

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
posavljak
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 379
REPUTACIJA : 6
Član od : 2013-04-08
Dob : 55
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

KomentarNaslov komentara: DOSLUŽENICI - Kasarna Slobodan Princip Seljo 85/86   06.03.17 16:10

Bio sam dosluženik u zimu 85/86 u kasarni Slobodan Princip Seljo.  Bilo je ludo i nezaboravno. Ima li neko od te generacije da se javi.
Na vrh Go down
miler
Desetar
Desetar

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 251
REPUTACIJA : 49
Član od : 2012-03-06
Dob : 52
M(j)esto Pirot

KomentarNaslov komentara: Re: DOSLUŽENICI - Kasarna Slobodan Princip Seljo 85/86   07.03.17 10:04

@posavljak (citat):
Bio sam dosluženik u zimu 85/86 u kasarni Slobodan Princip Seljo.  Bilo je ludo i nezaboravno. Ima li neko od te generacije da se javi.
Pozdrav ''Piroćanac'',
možda nije za ovu stranicu ali čisto sam hteo da prenesem svoja iskustva jer sam za vreme služenja redovnog vojnog roka, zadnja četiri meseca bio sa dosluženicima na poligonu Slunj. Bili su pozvani na dosluženje u kasararnu Petrova gora u Karlovcu, bili su iz okolnih gradova (uključujući i Zagreb), prvog dana su zadužili uniforme (oružje nisu), mi smo ih sačekali kamionima (bilo ih je oko 150), potovarili ih i pravac poligon. Bili su radna jedinica i njihov jedini zadatak je bio postavljanje optičkog kabla Split-Zagreb na delu koji je prolazio kroz poligon Slunj. Imali su radno vreme od 7-13i30, svako popodne slobodno kao i svaki vikend slobodan (bilo im je omogućen odlazak kući), oni su bili zadovoljni a vojska je imala nedeljnu uštedu od šest obroka po čoveku. Nikada nisu imali obuku sa oružjem, niti jutrnje smotre, odlazilo se na doručak posle toga u kamione i pravac trasa. Koliko se sećam bilo je 12+3 meseca, ali mislim da su dobili po 15 dana skraćenja pa je prva grupa bila 2,5 meseci, druga grupa dosluženika je ostala posle mene jer sam ja u međuvremenu odslužio ceo vojni rok, a koliko se sećam avgustovska '84-a klasa je bila vraćena na 15 meseci, posle nekoliko klasa os 12+3 meseca.
Na vrh Go down
posavljak
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: DOSLUŽENICI - Kasarna Slobodan Princip Seljo 85/86   15.03.17 11:31

Miler, drago mi je da je neko u to vrijeme imao pameti da tako tretira tzv. generaciju 12+3. Ti momci su već u prvom dijelu vojnog roka bili odslužili taktičku obuku i nije bilo potrebno ih maltretirati sa elementima upotrebe naoružanja kao što je to činjeno u navedene godine u Sarajevu već je ljudima koji su već bili u 25-26 godini trebalo dati dužnosti koje su oni mogli efikasno i korisno obaviti za potrebe JNA. Pogotovo što je to bila zadnja generacija dosluženika u JNA kada sam ja bio pozvan na dosluženje i to se znalo da je zadnja generacija. Tu je bilo momaka kojima je bila ostala samo obaveza diplomiranja ili par ispita pred diplomiranje, tu je bilo pravnika, ekonomista, inžinjera raznih tehničkih struka i dr. čije se znanje moglo kvalitetno iskoristiti. Nažalost u toj kasarni nije bilo razumijevanja pa su pokušali da nametnu obaveze stražarske službe i da budemo "pokusni kunići" prilikom taktičke obuke pitomaca JNA u Sarajevu, te zime na poligonu na Pazariću, te je na kraju došlo do incidentnih situacija, jedan dosluženik se ubio na straži u Visokom a da ne ponavljam kakve su se grozote po mojim tadašnjim nazorima, koji sam u gotovo 6-mjesečnoj obuci u Pirotu obučen za komandira odeljenja, dešavale u navedenoj kasarni. Mi smo u Pirotu, na navedenom kursu, morali pravilno pozdravljati razvodnike jer bi u suprotnom dobili ostav a ove moje kolege dosluženici su "okačivali" kapetane, majore i slično. Volio bi da se neko javi iz te moje generacije dosluženika i opiše to stanje jer su se dešavale prosto nevjerovatne stvari.
Na vrh Go down
posavljak
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: DOSLUŽENICI - Kasarna Slobodan Princip Seljo 85/86   09.05.17 11:25

https://i58.servimg.com/u/f58/19/64/73/36/20170410.jpg
Ovako je bilo od početka i nakraju dosluženje u Sarajevu.
Na vrh Go down
posavljak
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: DOSLUŽENICI - Kasarna Slobodan Princip Seljo 85/86   31.05.17 9:55

DOSLUŽENICI zadnja generacija dosluženja u JNA ima li koga živog ?!!
Na vrh Go down
posavljak
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: DOSLUŽENICI - Kasarna Slobodan Princip Seljo 85/86   31.05.17 10:12

DOSLUŽENICI zadnja generacija dosluženja u JNA ima li koga živog ?!!
Na vrh Go down
posavljak
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: DOSLUŽENICI - Kasarna Slobodan Princip Seljo 85/86   07.06.17 11:58

Izgleda da dosluženici slabo barataju internetom ili su pomalo već ostarili i izgubili interesovanje za kontakte..........??????????
Na vrh Go down
posavljak
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: DOSLUŽENICI - Kasarna Slobodan Princip Seljo 85/86   02.11.17 14:18

Ovim dosluženicima iz Sarajeva 85/86 je trebalo još produžiti služenje vojnog roka.
Nisu disciplinovani i kolegijalni jer se ne javljaju na poziv klasića ili su tada previše isprepadani pa se više nesmiju ni javiti..... Very Happy Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
posavljak
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: DOSLUŽENICI - Kasarna Slobodan Princip Seljo 85/86   12.12.17 17:03

Znači dosluženika definitivno nema........ Very Happy Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: DOSLUŽENICI - Kasarna Slobodan Princip Seljo 85/86   

Na vrh Go down

DOSLUŽENICI - Kasarna Slobodan Princip Seljo 85/86
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Niš, kasarna Stevan Sinđelić
» ZAGREB Kasarna Maršal Tito 1986-1989.
» Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81
» Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!
» Šibenik VP 2407/3 kasarna 'Ante Jonić' dec. 88/89