FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeObjaveRegistracijaLogin

Share | 

Religija i društvo

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 20645
REPUTACIJA : 555
Član od : 2012-10-30
Dob : 49
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Religija i društvo   13.03.17 19:26

Ruska pravoslavna crkva službeno je zatražila uklanjanje posmrtnih ostataka Vladimira Iljiča Lenjina s Crvenog trga u Moskvi, priopćio je danas Sveti arhijerejski sinod u povodu stote obljetnice revolucionarnih previranja u Rusiji.
'Uklanjanje ostataka jednog od najvećih mučitelja 20. stoljeća i rušenje njegovih spomenika moglo bi biti jedan od simbola pomirenja ruskog naroda', navodi se u priopćenju u kojem se dodaje kako bi slično trebalo postupiti i s nazivima gradova, oblasti i ulica...

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/ruska-crkva-zatrazila-uklanjanje-lenjina-s-crvenog-trga-20170313
http://rupolit.net/russkaya-pravoslavnaya-tserkov-prizvala-vykinut-mumiyu-lenina-iz-mavzoleya

Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 1009
REPUTACIJA : 36
Član od : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: Religija i društvo   13.03.17 22:23

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Religija i društvo   13.03.17 22:39

gerard ford (citat):
Lenjin...

http://www.dnevno.hr/planet-x/misteriji/zasto-se-gospa-u-fatimi-ukazala-upravo-1917-godine-63179/

Čini mi se da je u Rusiji svejedno tko je na vlasti, samo da je čvrsta ruka.... scratch

A i ne 'vidim' tamo nekih podjela na bivše komuniste, crvene, crne, lijeve, desne, kao ovdje.
Tamo nema liberalne opcije, ostalo je manje-više sve isto.
Putin će povremeo otići na liturgije, neće mu nitko reći ni a ni be ni ikako komentirati.

Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: Religija i društvo   13.03.17 23:02

Max Blitz (citat):
gerard ford (citat):
Lenjin...

http://www.dnevno.hr/planet-x/misteriji/zasto-se-gospa-u-fatimi-ukazala-upravo-1917-godine-63179/

Čini mi se da je u Rusiji svejedno tko je na vlasti, samo da je čvrsta ruka.... scratch

A i ne 'vidim' tamo nekih podjela na bivše komuniste, crvene, crne, lijeve, desne, kao ovdje.
Tamo nema liberalne opcije, ostalo je manje-više sve isto.
Putin će povremeo otići na liturgije, neće mu nitko reći ni a ni be ni ikako komentirati.

Hm,čvrsta ruka?
Neznam za podjele ali mislim da ni jedan narod  na svijetu nije toliko fizički i duhovno stradao kao Rusi i općenito ljudi iz bivšeg Sovjetskog Saveza ,mislim baš  no to vrijeme Lenjina i kasnije Stanjima.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Religija i društvo   13.03.17 23:08

gerard ford (citat):
Hm,čvrsta ruka?
Neznam za podjele ali mislim da ni jedan narod  na svijetu nije toliko fizički i duhovno stradao kao Rusi i općenito ljudi iz bivšeg Sovjetskog Saveza ,mislim baš  no to vrijeme Lenjina i kasnije Stanjima.

Nisam bio, ne mogu ništa reći iz prve ruke kao neposredni utisak, ali imam dojam da nije tako.
Crkva je bila gurnuta neko vrijeme u stranu, ali da je nešto posebno stradala ili da je narod postao istinski ateistički, nema govora.
Kako je kod njih bilo npr. s obzirom tko je od članova partije krstio ili ne djecu, je li kako obilježavao blagdane itd, ne znam.
Ne mogu se sjetit nekih posebnih napisa o tim temama, ni iz prošlog vremena, a ni da danas to više razvlače, kako je ovdje omiljeno.

Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: Religija i društvo   13.03.17 23:27

Max Blitz (citat):
gerard ford (citat):
Hm,čvrsta ruka?

Nisam bio, ne mogu ništa reći iz prve ruke kao neposredni utisak, ali imam dojam da nije tako.
Crkva je bila gurnuta neko vrijeme u stranu, ali da je nešto posebno stradala ili da je narod postao istinski ateistički, nema govora.
Kako je kod njih bilo npr. s obzirom tko je od članova partije krstio ili ne djecu, je li kako obilježavao blagdane itd, ne znam.
Ne mogu se sjetit nekih posebnih napisa o tim temama.

Odmah nakon Oktobarske revolucije nastao je progon crkve  u Rusiji tako da je broj sakralnih objekata sa oko 25000 pao na svega stotinjak a na tisuće duhovnih ljudi su ubijeni ili prognani u logore .Broj žrtava ruskog komunizma(valjda Sovjetskog) u periodu od 1917-1987 g., procijenjen je od vodećeg stručnjaka prof. Rummela na gotovo 62 000 000 ljudi. To uključuje progone, pokolje i ubijanja od strane vlasti.
Od toga je bilo preko 40 000 svećenika, monaha i monahinja Ruske pravoslavne crkve.Taj progon je trajao sve do početka  drugog svjetskoga rata  i nastavio se ali ne toliko drastično u eri Hruščova.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Religija i društvo   13.03.17 23:37

gerard ford (citat):
Taj progon je trajao sve do početka  drugog svjetskoga rata  i nastavio se ali ne toliko drastično u eri Hruščova.

Razdoblje staljinizma je specifično jer se progonilo sve i svakoga, zapravo nije sasvim relevantno u odnosu na posebno vjersko, a od Hruščova pa nadalje se stanje stiglo 'oporaviti'.
Hoću reć, Staljin će se optuživati za svašta, ali ipak ne nosi titulu glavnog progonitelja Crkve.
Bome ni Lenjin, ova vijest od malo prije što sam prenio, je u stvari izuzetak.

Btw, znači u Rusiji je bilo kao i kod nas:  Smile

Vladimir Putin otkrio je novinarima, po završetku liturgije u crkvi Preobraženja u Sankt Peterburgu, da je u tom pravoslavnom hramu tajno kršten kao beba.
"Ovo je posebna crkva za mene. Ovdje sam kršten", rekao je sinoć Putin, koji je rođen 1952. godine u vrijeme vlasti Josifa Staljina, prenosi Itar Tass.
Ruski premijer je objasnio da je krštenje obavljeno tajno nekoliko sedmica nakon rođenja 7. oktobra 1952. godine i da su ga u crkvu donijeli majka i komšinica, bez znanja njegovog oca koji je bio član Komunističke partije.
"Moj otac bio je član KP Sovjetskog Saveza. Bio je dosljedan i strog čovek. Učinile su to krijući od njega. Ili su makar mislile da su to sakrile od njega", naveo je Putin i dodao da je opijelo za njegove pokojne roditelje održano u istoj crkvi.

http://www.nezavisne.com/novosti/svijet/Putin-tajno-krsten-u-vrijeme-Staljina/122835

E, sad, je li Putin komunist, bivši komunist, vjernik, konvertit ili je uvijek isti i dosljedan?
U Rusiji ovdje često spominjana, a ponegdje u Istočnoj Europi i provedena lustracija uopće nije tema, zato sam i rekao da je to sve 'isto', odnosno dođe na isto. Normalno je, bolje reći podrazumijeva se da će bivši komunistički dužnosnik i danas imati funkciju, i ne samo on. Promjene tu mogu nastati samo protekom vremena, u biološkom smislu, kad stari partijaši pomru.
A u nekim drugim bivšim sovjetskim republikama je to dovedeno do tragikomičnog apsurda gdje su bivši obični partijski bezlični aparatčici danas predsjednici s monarhističkim ovlastima i praktički doživotnim trajanjima mandata.
A da im 'daš' demokraciju zapadnog tipa, sve bi se raspalo.

Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: Religija i društvo   14.03.17 13:30

Max Blitz (citat):
gerard ford (citat):
Taj progon je trajao sve do početka  drugog svjetskoga rata  i nastavio se ali ne toliko drastično u eri Hruščova.

Razdoblje staljinizma je specifično jer se progonilo sve i svakoga, zapravo nije sasvim relevantno u odnosu na posebno vjersko, a od Hruščova pa nadalje se stanje stiglo 'oporaviti'.
Hoću reć, Staljin će se optuživati za svašta, ali ipak ne nosi titulu glavnog progonitelja Crkve.
Bome ni Lenjin, ova vijest od malo prije što sam prenio, je u stvari izuzetak.

Btw, znači u Rusiji je bilo kao i kod nas:  Smile

Vladimir Putin otkrio je novinarima, po završetku liturgije u crkvi Preobraženja u Sankt Peterburgu, da je u tom pravoslavnom hramu tajno kršten kao beba.
"Ovo je posebna crkva za mene. Ovdje sam kršten", rekao je sinoć Putin, koji je rođen 1952. godine u vrijeme vlasti Josifa Staljina, prenosi Itar Tass.
Ruski premijer je objasnio da je krštenje obavljeno tajno nekoliko sedmica nakon rođenja 7. oktobra 1952. godine i da su ga u crkvu donijeli majka i komšinica, bez znanja njegovog oca koji je bio član Komunističke partije.
"Moj otac bio je član KP Sovjetskog Saveza. Bio je dosljedan i strog čovek. Učinile su to krijući od njega. Ili su makar mislile da su to sakrile od njega", naveo je Putin i dodao da je opijelo za njegove pokojne roditelje održano u istoj crkvi.

http://www.nezavisne.com/novosti/svijet/Putin-tajno-krsten-u-vrijeme-Staljina/122835

E, sad, je li Putin komunist, bivši komunist, vjernik, konvertit ili je uvijek isti i dosljedan?
U Rusiji ovdje često spominjana, a ponegdje u Istočnoj Europi i provedena lustracija uopće nije tema, zato sam i rekao da je to sve 'isto', odnosno dođe na isto. Normalno je, bolje reći podrazumijeva se da će bivši komunistički dužnosnik i danas imati funkciju, i ne samo on. Promjene tu mogu nastati samo protekom vremena, u biološkom smislu, kad stari partijaši pomru.
A u nekim drugim bivšim sovjetskim republikama je to dovedeno do tragikomičnog apsurda gdje su bivši obični partijski bezlični aparatčici danas predsjednici s monarhističkim ovlastima i praktički doživotnim trajanjima mandata.
A da im 'daš' demokraciju zapadnog tipa, sve bi se raspalo.

Pusti lustraciju jer nositelji zabluda uvijek ostaju takvi samo se prilagode novonastaloj situaciji.
Uostalom oni su svoje suradničke kartone u Rusiji  ili Albaniji svejedno je , več odavno maknuli i sada glume demokrate i Sokrate.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Religija i društvo   14.03.17 13:58

gerard ford (citat):
Pusti lustraciju jer nositelji zabluda uvijek ostaju takvi samo se prilagode novonastaloj situaciji.
Uostalom oni su svoje suradničke kartone u Rusiji  ili Albaniji svejedno je , več odavno maknuli i sada glume demokrate i Sokrate.

Nisam ja za neselektivnu lustraciju pod svaku cijenu, bilo je i čestitih i poštenih komunista, uvjerenih ateista. Itekako.
Osvrnuo sam se zapravo na tzv. aparatčike kojima svaki sustav paše.
No dobro, zavrtjet ćemo se u krug, dosta je tu već inače rečeno.

Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: Religija i društvo   14.03.17 14:35

Max Blitz (citat):
gerard ford (citat):

Nisam ja za neselektivnu lustraciju pod svaku cijenu, bilo je i čestitih i poštenih komunista, uvjerenih ateista. Itekako.
Osvrnuo sam se zapravo na tzv. aparatčike kojima svaki sustav paše.
No dobro, zavrtjet ćemo se u krug, dosta je tu već inače rečeno.

Jasno,jasno.Neki su i dalje korišteni ili ih koriste kao špijune u tim dojavničkim krugovima za izmišljanje neprijatelja  i oni su profesionalci lišeni bilo kakve etike osim poslovne.Da,upravo tako uvijek ugledni građani bez obzira na sustav.Tu je problem relativizacije koji u konačnosti vodi do zaborava a on je u pravilu  samo jedna   nova poorana njiva za za sjetvu novih zabluda.Čini se da je Putin jedan od onih koji su evoluirali?

http://www.novi-svjetski-poredak.com/2017/03/11/putin-europske-vrijednosti-postale-su-homoseksualizam-i-pedofilija-a-vjera-u-boga-postala-je-jednaka-
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Religija i društvo   14.03.17 17:11

gerard ford (citat):
Čini se da je Putin jedan od onih koji su evoluirali?

http://www.novi-svjetski-poredak.com/2017/03/11/putin-europske-vrijednosti-postale-su-homoseksualizam-i-pedofilija-a-vjera-u-boga-postala-je-jednaka-

Po tom pitanju nije.
Tadašnji komunisti i današnji konzervativci s desnog političkog spektra imaju o gay temama jednake stavove i onda i sad.
Današnji tzv. ljevičari imaju malo veze s bivšim socijalizmom po mnogočemu, ne znači puno ako neki mladac ima majicu Che Guevare, to je izraz bunta.

Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: Religija i društvo   14.03.17 17:39

Max Blitz (citat):
gerard ford (citat):
Čini se da je Putin jedan od onih koji su evoluirali?

Po tom pitanju nije.
Tadašnji komunisti i današnji konzervativci s desnog političkog spektra imaju o gay temama jednake stavove i onda i sad.
Današnji tzv. ljevičari imaju malo veze s bivšim socijalizmom po mnogočemu, ne znači puno ako neki mladac ima majicu Che Guevare, to je izraz bunta.

A nebih rekao?
Očevi su im u pravilu bili rigidni komunisti i po pitanju gay populacije prilično beskompromisni što nije usporedivo ni sa jednim  drugom svjetonazorom u naše vrijeme(mislim   upravo tu  kod nas jer sumnjam da bi bilo koji protivnik gay parada streljao) pa čak ni onim  ultra desnim ali percepcija o toj stvari nema puno veze sa politikom  niti čak svjetonazorom .Osobno mi se ne sviđa takav svjetonazor ali nikako iz političkih nego nekih drugih egzinstencijalističkih razloga
Mladi ljevičari  se vladaju po onoj Šuvarovoj o pravo vjernicima na ljevici i  uglavnom zanemaruju nasljeđeni  politički pedigre roditelja da pritom što je  zanimljivo  jako puno pričaju o dostignuću demokracije.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Religija i društvo   14.03.17 17:53

gerard ford (citat):
Mladi ljevičari  se vladaju po onoj Šuvarovoj o pravo vjernicima na ljevici i  uglavnom zanemaruju nasljeđeni  politički pedigre roditelja da pritom što je  zanimljivo  jako puno pričaju o dostignuću demokracije.

U obiteljima pravovjernih komunista nekad vladao je prilično strog i konzervativan građanski odgoj, nedostajao je samo vjerski dio, prvenstveno posjete vjerskim objektima.
Današnji mladi aktivisti ljevičari, osobito studenti, su liberali, što komunisti nisu.
Međutim i kod tih pojedinih 'liberala' je primjetna netrpeljivost prema svemu desnom (što možda tebi unosi zabunu), a liberal bi trebao tolerirat valjda sve.

Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: Religija i društvo   14.03.17 18:24

Max Blitz (citat):
gerard ford (citat):

U obiteljima pravovjernih komunista nekad vladao je prilično strog i konzervativan građanski odgoj, nedostajao je samo vjerski dio, prvenstveno posjete vjerskim objektima.
Današnji mladi aktivisti ljevičari, osobito studenti, su liberali, što komunisti nisu.
Međutim i kod tih pojedinih 'liberala' je primjetna netrpeljivost prema svemu desnom (što možda tebi unosi zabunu), a liberal bi trebao tolerirat valjda sve.

Slažem se,samo što ih je večina ipak po mraku posjećivala vjerske objekte tako da su i u tom djelu bili  klasićni  tkz.liberali..Današnji ,,mladi aktivisti ljevičari ,,uglavnom nemaju pojma o demokraciji niti ljudskim slobodama jer njihov ideološki stav ne proizilazi iz zdrave socijal demokracije nastale na zapadnim temeljima ili tradiciji  jednakosti ili pravde u društvu,(švedska ,njemačka itd),nego na totalitarizmu koji većina njih naprosto nasljeđuje od roditelja ili djedova  nakon prestanka bilo kakve opasnosti fizičkom  eliminacijom neistomišljenika.
Dva dokaza..
1.čvrsta ruka u predhodnim postovima o Rusiji.
2.Međutim i kod tih pojedinih 'liberala' je primjetna netrpeljivost prema svemu desnom (što možda tebi unosi zabunu), a liberal bi trebao tolerirat valjda sve.

2.Nigdje nisam iznosio svoje političke nego samo duhovne ili vjerske stavove a ti me očito  poistovjećuješ ili aludiraš na desne?
To je klasični primjer razmišljanja jednoga komunističkog liberala.
Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 5339
REPUTACIJA : 142
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Religija i društvo   14.03.17 18:31

gerard ford (citat):

A nebih rekao?
Očevi su im u pravilu bili rigidni komunisti i po pitanju gay populacije prilično beskompromisni što nije usporedivo ni sa jednim  drugom svjetonazorom u naše vrijeme(mislim   upravo tu  kod nas jer sumnjam da bi bilo koji protivnik gay parada streljao) pa čak ni onim  ultra desnim ali percepcija o toj stvari nema puno veze sa politikom  niti čak svjetonazorom .Osobno mi se ne sviđa takav svjetonazor ali nikako iz političkih nego nekih drugih egzinstencijalističkih razloga

Ne znam zašto svaka tema na forumu, ako dovoljno dugo traje, završi kad tad na komunizmu i gay populaciji. clown

Na vrh Go down
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Religija i društvo   14.03.17 18:34

gerard ford (citat):
2.Nigdje nisam iznosio svoje političke nego samo duhovne ili vjerske stavove a ti me očito  poistovjećuješ ili aludiraš na desne?

Ok, pretpostavio sam da u političkom smislu pripadaš demokršćanskim konzervativcima, a oni su definitivno desnica, nisam ja to tako posložio. Smile

Na vrh Go down
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Religija i društvo   14.03.17 18:42

Tema je razvojena jer nema veze s vjerskim liturgijama.

Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: Religija i društvo   14.03.17 18:46

Max Blitz (citat):
gerard ford (citat):

Ok, pretpostavio sam da u političkom smislu pripadaš demokršćanskim konzervativcima, a oni su definitivno desnica, nisam ja to tako posložio. Smile

Very Happy Zezam se,sve ok.
Uvijek mi je bilo zanimljivo saznati kako demokršćanin može biti politički desno ako znamo da su temelji kršćanstva pravda ,jednakost i  niz drugih  općeprihvaćenih vrijednosti upisanih u Bibliji a  utemeljeni davno prije lijevih političkih postulata?
Nije li politika malo neralna?
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Religija i društvo   14.03.17 18:58

gerard ford (citat):
Uvijek mi je bilo zanimljivo saznati kako demokršćanin može biti politički desno ako znamo da su temelji kršćanstva pravda ,jednakost i  niz drugih  općeprihvaćenih vrijednosti upisanih u Bibliji a  utemeljeni davno prije lijevih političkih postulata?

A i ja sam za jednakost i pravdu ali nisam ni demokršćanin ni konzervativac, barem ne iz ovog spektra koji se kod nas nudi...
Ne znam postoje li vani neki 'lijevi demokršćani' i što bi to uopće bilo.... scratch

Valjda je stvar u tome da liberalizam odmah zapne na vjerskim dogmama i pravilima.... pa ne ide jedno s drugim.

Na vrh Go down
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Religija i društvo   14.03.17 19:02

Max Blitz (citat):
gerard ford (citat):

A i ja sam za jednakost i pravdu ali nisam ni demokršćanin ni konzervativac, barem ne iz ovog spektra koji se kod nas nudi...
Ne znam postoje li vani neki 'lijevi demokršćani' i što bi to uopće bilo.... scratch

Valjda je stvar u tome da liberalizam odmah zapne na vjerskim dogmama i pravilima.... pa ne ide jedno s drugim.

Demokršćani su u biti centar. Ne mora sve bit desno ili lijevo.

Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Broj komentara : 3636
REPUTACIJA : 634
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Religija i društvo   14.03.17 19:04

VBČ (citat):

Ne znam zašto svaka tema na forumu, ako dovoljno dugo traje, završi kad tad na komunizmu i gay populaciji. clown

Vjerovatno zato sto je takva vecina na Forumu. clown
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Religija i društvo   14.03.17 19:11

VBČ (citat):
Demokršćani su u biti centar. Ne mora sve bit desno ili lijevo.

Tako bi trebalo onda bit. Mada postoji desni i lijevi centar, barem se neki tako izjašnjavaju.
Kod nas ništa što se (eksplicitno) htjelo zvat centrom, ili je to htjelo bit, a u stvari nije bilo, nije prošlo na izborima. (Možda ovaj 'Most', ali bi tu sad bila duga i druga priča.)
A za neke sad već minorne stranke, koje su u nazivu imale prefiks demokršćanske, ne znam postoje li uopće više, a važile su za izrazito desne i takvima su se i predstavljale.

S druge strane, kako ja to gledam, postoje 'lijevi konzervativci', to bi kod nas bila stranka SRP (osnovao pok. Šuvar), čiji je program najbliži onom bivšeg Saveza komunista. I zapravo nemaju veze s liberalima.
Dobiju vrlo mali broj glasova, najviše oko 0.5%.

Na vrh Go down

Religija i društvo
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Jezidi
» VJERA I VJERSKE LITURGIJE
» Punk-Samo jedan od muzičkih pravaca ili životni stil?