FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
montoya
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 200
Član od : 2010-12-01
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Wed Oct 23, 2013 6:16 pm

Nema šanse da se setim....Poslao sam ti na PP ime i prezime...Laughing 

Razvodnik
Razvodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Wed Oct 23, 2013 6:19 pm

otvori čat box.... na forumu...

Gušter
Gušter

Broj komentara : 34
Član od : 2013-11-17

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Fri Jan 31, 2014 11:51 pm

@RTG (citat):
Vojsko, sjeća li se iko majora Miletića.I on je bio vezista tih naših godina u Štipu.

Miletic je u penziji. Ima farmu koza.
Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4648
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Sat Feb 01, 2014 12:22 am

@GRINGOO (citat):
@RTG (citat):
Vojsko, sjeća li se iko majora Miletića.I on je bio vezista tih naših godina u Štipu.

Miletic je u penziji. Ima farmu koza.

Radi li se kod člana GRINGOO o nekadašnjem članu Gringo?
Na vrh Go down
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com
skiman
Gušter
Gušter

Broj komentara : 24
Član od : 2009-08-13
Dob : 50
M(j)esto Ruše/SLO

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Thu Sep 11, 2014 1:18 pm

@Nightdriver (citat):
Drugovi Vojnici, Pitomci i Staresine ZDRAVO ,xd, da se predstavljam

Vojnik JH (Puno ime i prezime kasnije)POV  Drugo BST Odeljenje  Druga Ceta, Drugi Pesadijski Bataljon 39 Stipske Brigade 3 Skopske Armijse Oblast javlja se na Forum, i bas mi Drago da sam ovaj Forum konacno nasao, a naso sam ga trazujuci po Facebook Vojne Prijatelje, kao sto mozete da citate gore, i ja sam sluzio u Stipu ( Suti Trpi I Pati, xd) VP 7036/13 pod Kapetanom Miroslav Trajkovic, Septembarac 86/87, Kosirnika znam dobro posto je jednom izgubio opkladu samnom i morao da mi plati Pivo, Konobara znam isto posto sam cesto bio Pozarni  a on je uvek ustao u 4 ujutro pa otiso u Dom JNA, a ja sam jedan od CRNE TROJKE, pa ako se neko njih seca, hahahaha, nek se javi.

Pozdrav svima
Jel se sećaš Joševa? Trajković? Koja budala od kapetana.... lol!
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Thu Sep 11, 2014 5:24 pm

@Nightdriver (citat):
Drugovi Vojnici, Pitomci i Staresine ZDRAVO ,xd, da se predstavljam

Vojnik JH (Puno ime i prezime kasnije)POV  Drugo BST Odeljenje  Druga Ceta, Drugi Pesadijski Bataljon 39 Stipske Brigade 3 Skopske Armijse Oblast javlja se na Forum, i bas mi Drago da sam ovaj Forum konacno nasao, a naso sam ga trazujuci po Facebook Vojne Prijatelje, kao sto mozete da citate gore, i ja sam sluzio u Stipu ( Suti Trpi I Pati, xd) VP 7036/13 pod Kapetanom Miroslav Trajkovic, Septembarac 86/87, Kosirnika znam dobro posto je jednom izgubio opkladu samnom i morao da mi plati Pivo, Konobara znam isto posto sam cesto bio Pozarni  a on je uvek ustao u 4 ujutro pa otiso u Dom JNA, a ja sam jedan od CRNE TROJKE, pa ako se neko njih seca, hahahaha, nek se javi.

Pozdrav svima
Tko je bio komandant kasarne tada???

Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2013-10-23
Dob : 48
M(j)esto Frankfurt am Main

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Thu Sep 11, 2014 11:05 pm

@ Gringo

Potpukovnik Ratko Mladic bio Komandat Kasarne, a mesec dana prije mojeg skidanja postao je Pukovnik

Nightdriver: komentar modifikovan dana: Thu Sep 11, 2014 11:17 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Nightdriver
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2013-10-23
M(j)esto Frankfurt am Main

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Thu Sep 11, 2014 11:13 pm

@ Skiman

Naravno, Josev me bio postavio za Bestrzajca ( Brdska Pesadija) njega nikad necu moci zaboraviti, a za  Trajkovica bili smo ja i jos dvojica, koji smo bili u Pritvor, crna Trojka, Trajkovic nije mi dao nakon obuke da idem u Radionicu, pa nas bio ostavio sva trojicu na POV
Na vrh Go down
bosta69
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2014-11-22

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Fri Dec 26, 2014 3:46 pm

Drugovi vojnici, zdravo!
Vojnik Boris Stavrov, sluzio u Stipu Sept. 1987/88 VP7036/? (kod Kapetana Milodara Stojanovica).
Bili smo u izvidjackom vodu u minobacackom bataljonu - kolko se secam: Pesic Predrad is Beograda, Miroslav Poniger iz Sida, Nijazi Sulejmani iz Kosovske Vitine,...???.. itd. Destar nam je iz prethodne klase bio Renato Kocijan, pa je posle desetar postao Pesic, a ja sam otisao na obuku za vozaca u Kicevu i opet se vratio u Stipu i zajebavao za Dajcevima, TAMovima, Pinzgauerima, itd.
Voleo bih da se neko od njih ili od ostalh koji su bili te godine javi, ukolko su prisutni na ovom forumu...
Na vrh Go down
montoya
Razvodnik
Razvodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Mon Feb 16, 2015 9:44 am

@skiman (citat):

Jel se sećaš Joševa? Trajković? Koja budala od kapetana.... lol!
Jošev  beše onaj "poručnik" komandir voda epilepsičar?
Kapetan Miroslav Trajković bio komandir čete...stalno se izvlačio(hvatao krivine) od terena...sa "čukljevima" na nogama pa je stalno zbog poštede na to nosio cipele....a usput govorio kroz nos.... bijeg

Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2015-09-04

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Fri Sep 04, 2015 4:25 pm

@kosirnik (citat):
Javite se generacijo!!!

Srdačan pozdrav!

Janez Kosirnik
ja sam sluzio 86-87 u stipu pesadija kod kapetana zorana burgica prva ceta prvog bataljona komadant kasarne Ratko maladic.
Na vrh Go down
kovac istvan
Gušter
Gušter

Član od : 2015-09-04

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Fri Sep 04, 2015 4:28 pm

@kovac istvan (citat):
@kosirnik (citat):
Javite se generacijo!!!

Srdačan pozdrav!

Janez Kosirnik
ja sam sluzio 86-87 u stipu pesadija kod kapetana zorana burgica prva ceta prvog bataljona komadant kasarne Ratko maladic.
Inace se secam tvog kapetana da je bio budala i smokljan jeste
Na vrh Go down
montoya
Razvodnik
Razvodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Tue Sep 15, 2015 10:21 am

@kovac istvan (citat):

Da, Burgić je bio komandir čete 7036/12 , a (potpukovnik) kasnije pukovnik Mladić Ratko je bio komadant brigade a ne kasarne   salutiranje

Gušter
Gušter

Član od : 2016-01-28

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Thu Jan 28, 2016 11:53 pm

Sluzio sam 1983/1984 u VP 7036/13 komandir Cete Kapetan Trajkovic-Pesadija-Komandat Bataljona Major Drago Samardzija i ,bilo ko iz ove Jedinice hteo bi da se javi..moj profil na facebook je Nikodin Cernodrimski..
Na vrh Go down
cernodrimski
Gušter
Gušter

Član od : 2016-01-28

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Thu Jan 28, 2016 11:55 pm

Ratko Mladic je 1983 bio Komandant Brigade,a kasnije 1984 ili 1985 postao Komandant garnizona,tako znam
Na vrh Go down
chata
Gušter
Gušter

Broj komentara : 9
Član od : 2011-03-17
M(j)esto Pula

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Thu Feb 25, 2016 10:42 pm

@RTG (citat):
ej vezisti moze li se neko sjetiti tajnog naziva za Štip, mislim u telefonskom i radio saobraćaju.
Ajmo kviz............
sledeće. tajni naziv za Skopje, Beograd .............
Nisam bio vezista, bio policajac, ali sjećam se da ja kasarna u Štipu bila Tatko, a Niš Jabuka. Znao sam i Skoplje, u nekim sveskama imam zapisano, ali sad se ne sjećam.
Griješim li, RTG?
Vraćao sam se s redovnog, avion iz Pule za Beograd kasnio, pa nisam uhvatio zadnji vlak za Skoplje da bih stigao na zadnji bus za Štip, tako da sam ušao u prvi do Niša. Sišao u Nišu, pa hajde da se javim u kasarnu na Bubnju gdje je bila i vojna policija, da ne podignu potjeru za mnom. Uđem kod dežurnog kasarne: Druže kapetane, vojnik taj i taj, kasnim sa redovnog, evo i potvrda JAT-a da je avion kasnio, prespavao bih u Nišu kod rodbine, pa sutra za Štip. Kaže on meni, ma kakvo prespavanje? Hvataj odmah prvi voz za Štip. - Nema voza za Štip, druže kapetane. Ubijedio ga ja da ostanem u Nišu pa sad treba da zove Štip. I vrti on tamo neku bilježnicu i traži li traži... - Je li ti policajac, znaš li ti kako zovete kasarnu tamo dolje kod vas? - Znam, druže kapetame. Tatko. - Aha, a je li znaš ti policajac, da ti ne smiješ to da znaš? - Znam, druže kapetane... - Dobro... Halo Tatko, Jabuka ovdje. Imam tu jednog...
Izašao iz kasarne, presvukao se u civilku koju sam donio sa sobom za skidanje i ajde fešta u Azzaro cijelu noć. Produženi redovni  Laughing Laughing Laughing
Na vrh Go down
RTG
Gušter
Gušter

Broj komentara : 49
Član od : 2012-11-19

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Thu Apr 07, 2016 11:25 am

u pravu si chato, niš je bio jabuka, štip je bio tatko, prilep je bio strana, skopje je bio cini mi se bosna, sarajevo je bio malina itd, eto ja sam bio vezista, ali godine su prosle pa memorija popusta.
Na vrh Go down
montoya
Razvodnik
Razvodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Sun Apr 10, 2016 10:34 am

@cernodrimski (citat):
Ratko Mladic je 1983 bio Komandant Brigade,a kasnije 1984 ili 1985 postao Komandant garnizona,tako znam
Ratko Mladić je bio komadant kasarne sve do raspada SFRJ.....gde je kasnije prekomandovan u Knin....potom u Bosnu.... baloni

KomentarNaslov komentara: Re: Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87   Today at 5:17 am

Na vrh Go down

Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Štip VP 7036 generacija septembar 1986/87
» KASARNA SINKOVCI LESKOVAC KLASA SEPTEMBAR 1986.
» Kasarna u Baru septembar 1986.
» Celje VP 2420/4 septembar 1986.
» NIS - Stevan Sindjelic generacija septembar 87/88