FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
"Sad kad razmišljam o JNA, mislim da najveći benefit te službe nije ležao u tome da se mladost obuči za oružani sukob, već u ovome čemu danas forum služi – da se ljudi iz raznih krajeva, koji dolaze iz drugačijih kultura, upoznaju, druže, uče jedni od drugih, da se sprijatelje i na taj način prihvate različitost". član: Zoran108

Share | 

Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar

Go down 
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
Pilot64
Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
REPUTACIJA : 0
Član od : 2017-08-04
Dob : 54
M(j)esto Malmö, Sweden

KomentarNaslov komentara: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   17.08.17 14:35

Zdravo,

Sluzio sam u Pirotu 1982/1983 godine u protivteknkovsku cetu. Bili smo stacionirani u maloj kucici Preko puta kuhinje, odma do mesta gde je bila smotra. Ne secam se puno imena ali naci cu fotografiju koja ima podpise od puno koji su sluzili sa mnom, imam slike iz zakletve. Vodnik Pendic, ganjao nas uvek,  porucnik je bio makedonac, kapetan isto makedonac iz okoline Skoplja.. fantastican covek , ne secam se imena. Posle obuke sam bio u stacionar.Obuka je bila teska, zima, kise, uzbune i "Otrovi" i obuka non-stop. Da ne pricam o svim uzbunama svake noci i puno kilometara u njvama i planine. Pogazili smo kozna koliko zetvi pcenice Smile  .

Naser iz Gostivara, Dragan iz Krusevca, moj partner kome sam nosio one fiktivne rakete za njegov minobacac, Kire , stimer klavira i muzicar iz Skoplja, Slobodan  "Kardas" iz Skoplja/Dracevo, "Cavkata" iz Krusevo , Mujcin, Pendic, itd.

U stacionaru su bili Zoran is Gevgelija, Blasko Grncarov iz Kavadarci, Njihad iz Dervente, Skelin iz Zagreba, Braco iz Nisa.

Pozdrav svima

Goran Zlatevski
yugogtr@gmail.com
Na vrh Go down
miler
Desetar
Desetar

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 256
REPUTACIJA : 49
Član od : 2012-03-06
Dob : 52
M(j)esto Pirot

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   18.08.17 17:28

@Pilot64 (citat):

Zdravo,
Sluzio sam u Pirotu 1982/1983 godine u protivteknkovsku cetu. Bili smo stacionirani u maloj kucici Preko puta kuhinje, odma do mesta gde je bila smotra. Ne secam se puno imena ali naci cu fotografiju koja ima podpise od puno koji su sluzili sa mnom, imam slike iz zakletve. Vodnik Pendic..
Stari vodnik prve klase Zdenko Pendić, je penzioner i dan danas živi u Pirotu s obzirom da mu je žena piroćanka.
Na vrh Go down
Monopoli
Gušter
Gušter

Član od : 2017-08-19

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   19.08.17 3:22

@miler Veliki pozdrav. Zanimalo me je ako možda znate nesto o Por.Fadil Alijevski. Puno bi mi značilo. Unapred hvala!
Na vrh Go down
Pilot64
Gušter
Gušter

M(j)esto Malmö, Sweden

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   19.08.17 10:17

Hvala na informaciji @miler, nadam se da Zdenko uziva u penziji Smile
Na vrh Go down
Pilot64
Gušter
Gušter

M(j)esto Malmö, Sweden

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   19.08.17 10:40

Na vrh Go down
Pilot64
Gušter
Gušter

M(j)esto Malmö, Sweden

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   19.08.17 10:42

Na vrh Go down
miler
Desetar
Desetar

M(j)esto Pirot

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   20.08.17 8:36

@Monopoli (citat):
@miler Veliki pozdrav. Zanimalo me je ako možda znate nesto o Por.Fadil Alijevski. Puno bi mi značilo. Unapred hvala!
Koliko je meni poznato, poručnik Fadil Alijevski je krajem osamdesetih ili početkom devedesetih godina, napustio JNA, živeo izvesno vreme u Pirotu, a kasnije se vratio u Makedoniju, da bi posle toga otišao negde u inostranstvo (neproverena informacija).
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 6317
REPUTACIJA : 82
Član od : 2014-08-01
Dob : 55
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   20.08.17 9:39

@miler (citat):
@Monopoli (citat):
Koliko je meni poznato, poručnik Fadil Alijevski je krajem osamdesetih ili početkom devedesetih godina, napustio JNA, živeo izvesno vreme u Pirotu, a kasnije se vratio u Makedoniju, da bi posle toga otišao negde u inostranstvo (neproverena informacija).
Je li svirao s vojnicima?

Monopoli
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   20.08.17 22:51

@PORUCNIK jedino što ja znam jeste da je svirao gitaru.
Na vrh Go down
Monopoli
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   20.08.17 22:52

@miler veoma sam vam zahvalan hvala jos jednom. Smile
Na vrh Go down
Monopoli
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   20.08.17 23:06

Da li mozda neko ima neku fotografiju sa Por.Fadilom iz tog perioda?
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   21.08.17 10:10

@Monopoli (citat):
Da li mozda neko ima neku fotografiju sa Por.Fadilom iz tog perioda?
Bio je zaljubljen u gitaru. 
Ima kod mene nekih sličica, ali su iz perioda VoGi (vojna gimnazija).

Monopoli
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   21.08.17 13:20

@PORUCNIK Nema veze, bilo kakve Smile.
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   21.08.17 13:35

Na slici je desno... Inače. slika je obrnuta, pogrešno postavljen film prilikom izrade, pa je kao u ogledalu.

Monopoli
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   21.08.17 14:56

@PORUCNIK Veoma sam zahvalan. Hvala jos jednom!
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   21.08.17 15:28

@Monopoli (citat):
@PORUCNIK Veoma sam zahvalan. Hvala jos jednom!
Nadam se da ćeš podijeliti sa nama svoja sjećanja na služenje JNA.
A možeš i o poručniku Fadilu na temi o starješinama.

http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t4173p100-starjesine-jna-kojih-se-sjecam?highlight=sjecam

Volio bih to pročitati.

miler
Desetar
Desetar

M(j)esto Pirot

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   22.08.17 19:57

Poštovanje ''druže poručniče'',
da li je poručnik Fadil Alijevski bio u inžinjeriji ?
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   22.08.17 21:08

@miler (citat):
Poštovanje ''druže poručniče'',
da li je poručnik Fadil Alijevski bio u inžinjeriji ?
Zaista se ne sjećam koji je rod odabrao. U VoGi smo bili u istom odjeljenju. Nijesam ga viđao poslije druge godine VA, osim na promociji. Prvi put ovdje dobijam informacije o njemu.

PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   22.08.17 22:00

Fadil gore desno.

miler
Desetar
Desetar

M(j)esto Pirot

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   22.08.17 22:42

Ja sam posle odsluženja vojnog roka, dobio poziv za desetodnevnu vojnu vežbu (1988godine), raspoređen sam za vozača u komandi inžinjerije. Dobro se sećam da je por.Fadil Ilijevski bio u inžinjeriji u to vreme zamenik komandira čete i da se tada ''šuškalo'' da je on podneo zahtev da ''izađe'' iz vojske, kao i dvojica njegovih kolega kap.Saško Petkovski i zas.Robert Markuš. Na sledećoj vojnoj vežbi (mislim da je bila septembra 1989godine), Fadil i Saško nisu bili u inžinjeriji a kasnije i Robert. Posle izvesnog vremena mislim i da je napustio Pirot, jer sam njegovu bivšu suprugu viđao samu sa decom.
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   22.08.17 23:49

@miler (citat):
Ja sam posle odsluženja vojnog roka, dobio poziv za desetodnevnu vojnu vežbu (1988godine), raspoređen sam za vozača u komandi inžinjerije. Dobro se sećam da je por.Fadil Ilijevski bio u inžinjeriji u to vreme zamenik komandira čete i da se tada ''šuškalo'' da je on podneo zahtev da ''izađe'' iz vojske, kao i dvojica njegovih kolega kap.Saško Petkovski i zas.Robert Markuš. Na sledećoj vojnoj vežbi (mislim da je bila septembra 1989godine), Fadil i Saško nisu bili u inžinjeriji a kasnije i Robert. Posle izvesnog vremena mislim i da je napustio Pirot, jer sam njegovu bivšu suprugu viđao samu sa decom.
Mislim da bi ostvario jaču karijeru u muzici nego u vojsci.

Monopoli
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   23.08.17 4:35

@PORUČNIK Da li je znao da peva ili samo da svira gitaru?
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   23.08.17 13:44

@Monopoli (citat):
@PORUČNIK Da li je znao da peva ili samo da svira gitaru?
Nije se baš otimao za mikrofon.
Je li ti bio nadređeni?

posavljak
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 442
REPUTACIJA : 9
Član od : 2013-04-08
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   24.08.17 13:55

"Pilot64" kako se zvao taj Nihad iz Derventi i imaš li ga negdje na fotografiji.
Na vrh Go down
miler
Desetar
Desetar

M(j)esto Pirot

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   14.09.17 12:40

@miler (citat):
@Monopoli (citat):
Danas sam saznao da se poručnik Fadil Alijevski, iz Makedonije (Kičevo) posle nekoliko godina, vratio i živeo kod oca u  Srbiji ( Bor) i da je nažalost pre nekoliko godina umro.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   

Na vrh Go down

Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar
» Pirot VP 8297 81/82
» Pirot VP 8297 1987/88 2mtb
» Pirot 1988/89 VP 8297
» AUTO JEDINICA SLAVONSKA POŽEGA 82/83