FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
"Sad kad razmišljam o JNA, mislim da najveći benefit te službe nije ležao u tome da se mladost obuči za oružani sukob, već u ovome čemu danas forum služi – da se ljudi iz raznih krajeva, koji dolaze iz drugačijih kultura, upoznaju, druže, uče jedni od drugih, da se sprijatelje i na taj način prihvate različitost". član: Zoran108

Share | 

Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 6317
REPUTACIJA : 82
Član od : 2014-08-01
Dob : 55
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   14.09.17 17:58

@miler (citat):
@miler (citat):
@Monopoli (citat):
@miler Veliki pozdrav. Zanimalo me je ako možda znate nesto o Por.Fadil Alijevski. Puno bi mi značilo. Unapred hvala!
Koliko je meni poznato, poručnik Fadil Alijevski je krajem osamdesetih ili početkom devedesetih godina, napustio JNA, živeo izvesno vreme u Pirotu, a kasnije se vratio u Makedoniju, da bi posle toga otišao negde u inostranstvo (neproverena informacija).
Danas sam saznao da se poručnik Fadil Alijevski, iz Makedonije (Kičevo) posle nekoliko godina, vratio i živeo kod oca u  Srbiji ( Bor) i da je nažalost pre nekoliko godina umro.

Bože dragi!
Nadam se da informacija nije potvrđena!

Jugoslovan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
REPUTACIJA : 1
Član od : 2017-09-06
Dob : 50
M(j)esto Dobrnič

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   14.09.17 19:39

Drugovi vojnici, podoficiri i oficiri, ZDRAVO!

Druže Pilot64, ja sam bio u stacionaru od januara do septembra '89 i dužio sam apoteku (više o tome bit'če kad tad u mojoj temi: http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t4480-pirot-septembar-1988-89-3-haubicka-baterija-had).
Glavni za apoteku je bio tada zIk Slobodan Slavković, a pošto se več spremao za penzio on je stalno bio nešto na bolovanju pa ga više manje nije ni bilo na poslu. Tako sam ja zapravo bio bog i batina u apoteci (inače sam završio srednju školu za farmaciju (apotekarstvo) u Ljubljani).
Kontam, da je Slavković več u '82 bio največa faca u garnizonoj ambulanti.
Inače tu su bile i doktorka (imena se ne sečam, ali bila je supruga podpukovnika Jakovljevića, komandanta pozadinskog bataljona), onda medicinska sestra Rada in laborantica Nada (isto obe supruge vojnih lica, podoficira). Bio je još st.vodIk Časlav ?, major zubar ? i novi lekari poručnik Momčilo dr. Đorđević (komandir ambulante) i kap. Zoran dr. Jevtović.

vojnik Pečar
Na vrh Go down
miler
Desetar
Desetar

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 256
REPUTACIJA : 49
Član od : 2012-03-06
Dob : 52
M(j)esto Pirot

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   14.09.17 20:28

@PORUCNIK (citat):
Citat :
@miler (citat):
@Monopoli (citat):
@miler Veliki pozdrav. Zanimalo me je ako možda znate nesto o Por.Fadil Alijevski. Puno bi mi značilo. Unapred hvala!
Koliko je meni poznato, poručnik Fadil Alijevski je krajem osamdesetih ili početkom devedesetih godina, napustio JNA, živeo izvesno vreme u Pirotu, a kasnije se vratio u Makedoniju, da bi posle toga otišao negde u inostranstvo (neproverena informacija).
Danas sam saznao da se poručnik Fadil Alijevski, iz Makedonije (Kičevo) posle nekoliko godina, vratio i živeo kod oca u  Srbiji ( Bor) i da je nažalost pre nekoliko godina umro.

Bože dragi!
Informacija je od čoveka koji poznaje njegovu bivšu ženu i nažalost je istinita. Za utehu njegovim muzičkim stopama je pošao njegov sin koji sa dosta uspeha svira gitaru.
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 6317
REPUTACIJA : 82
Član od : 2014-08-01
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   15.09.17 7:29

[quote="miler"]
@PORUCNIK (citat):
Citat :

Bože dragi!
Informacija je od čoveka koji poznaje njegovu bivšu ženu i nažalost je istinita. Za utehu njegovim muzičkim stopama je pošao njegov sin koji sa dosta uspeha svira gitaru.

Počivao u miru!

posavljak
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 442
REPUTACIJA : 9
Član od : 2013-04-08
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   18.09.17 15:53

Kolega Pilot64 jeli u vrijeme tvoje generacije komadant kasarne bio potpukovnik Dimitrijević a načelnik štaba major Ristović. Jesi li znao koga starješinu iz prvog bataljona.
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   02.11.17 14:01

"Jugosloven" možeš li pregledati slike sa teme "Pirot VP 8297 81/82" i prepoznati starješinu koji se nalazi na grupnoj slici, odnosno na slici na kojo je sa još četiri vojnika. Dali je isti starješina bio na službi i u tvoje vrijeme služenja vojnog roka.
Koji je od ovih oficira u stacionaru bio zubar, odnosno stomatolog ?
Na vrh Go down
Jugoslovan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
REPUTACIJA : 1
Član od : 2017-09-06
Dob : 50
M(j)esto Dobrnič

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   07.11.17 16:12

Posavljak, žao mi je, ali taj vodnik sa slike meni nije poznat.
A drugo pitanje nekako ne razumijem. Od kojih oficira bi bio zubar? Na žalost, imam nekako mnogo slabo pamčenje za lica, naročito ako nisam sa njima baš nešto sudjelovao, a sa našim stomatologom nisam (sečam se jedino, da je bio prilično okrugao Smile) nikako. Možda smo prorazgovarali nekoliko reči u svih 9 meseci. Zapravo je bio veoma interesantan, odmah kad je dolazio on se zatvorio u ordinaciju, počeo, da prima paciente, njih odradi i u dva poslepodne odmah krene kući. Zapravo se sa nikim nije ni družio, ni pio kafu.
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   08.11.17 14:46

Za zubara sam pitao zato što mi je 1981 godine puno pomogao kao mladom vojniku oko liječenja zubi.
Na vrh Go down
Pilot64
Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
REPUTACIJA : 0
Član od : 2017-08-04
Dob : 54
M(j)esto Malmö, Sweden

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   05.01.18 13:28

@posavljak (citat):
Kolega Pilot64 jeli u vrijeme tvoje generacije komadant kasarne bio potpukovnik Dimitrijević a načelnik štaba major Ristović. Jesi li znao koga starješinu iz prvog bataljona.

Tacno je, komandant kasarne je bio Dimitrijevic a nacelnik staba major Ristovic. Ikreno da ti kazem ne secam se u kom bataljonu sam bio. U prvoj ceti mislim da sam bio, kod vodnika Pendica i jednog porucnika makedonca. I kapetan je bio makedonac, ubi mi ali ne secam se imena Smile
Na vrh Go down
Pilot64
Gušter
Gušter

M(j)esto Malmö, Sweden

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   05.01.18 13:53

@Pilot64 (citat):

Drugi bataljon komandant major Blagoje Stojanovski,
Druga četa prvi vod komandir poručnik Peco Todorovski
Na vrh Go down
Pilot64
Gušter
Gušter

M(j)esto Malmö, Sweden

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   05.01.18 13:55

@Pilot64 (citat):
@posavljak (citat):

Tacno je, komandant kasarne je bio Dimitrijevic a nacelnik staba major Ristovic. Ikreno da ti kazem ne secam se u kom bataljonu sam bio. U prvoj ceti mislim da sam bio, kod vodnika Pendica i jednog porucnika makedonca. I kapetan je bio makedonac, ubi mi ali ne secam se imena Smile

Nasao sam imena koje nisam pamtio!Smile

Druga ceta Vodnik prve klase Zdenko Pendic
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   08.01.18 11:42

Pozdrav za sve pirotske generacije JNA !!!
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   12.03.18 15:18

"pilot64" sjećaš le se kako se zvao taj tvoj kolega Nihad iz Dervente.....
Na vrh Go down
Pilot64
Gušter
Gušter

M(j)esto Malmö, Sweden

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   15.03.18 13:59

Zdravo Posavljak, nazalost ne secam se prezime Nihada kad je bio u stacionaru u Pirotu pocetkom 1983. Mislim da se skinuo negde u maju -83.
Na vrh Go down
posavljak
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   19.03.18 10:24

oke druže
Na vrh Go down
miler
Desetar
Desetar

Broj komentara : 256
REPUTACIJA : 49
Član od : 2012-03-06
Dob : 52
M(j)esto Pirot

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   20.03.18 19:50

Citat :
Citat :
Nasao sam imena koje nisam pamtio!Smile

Druga ceta Vodnik prve klase Zdenko Pendic
Nisam siguran 100%, ali mislim da je Stojanovski vojni pemzoner i živi u Nišu, a Todorovski i Pendić su vojni penzioneri i žive u Pirotu. Peco Stojanovski vodi udruženje ili neki ogranak udruženja SUBNOR-a.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar   

Na vrh Go down

Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Pirot VP8297 / Protivtenkovska jedinica 82/83 / Stacionar
» Pirot VP 8297 81/82
» Pirot VP 8297 1987/88 2mtb
» Pirot 1988/89 VP 8297
» AUTO JEDINICA SLAVONSKA POŽEGA 82/83