FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorPoruka
28
Gost

KomentarNaslov komentara: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   09.05.09 17:18

Otvorio bih temu jedinica JNA na Kosovu i Metohiji.
Organizacijsko Formacijskih Strukture do 1990 godine.

Na vrh Go down
mad-max
Vodnik
Vodnik

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 417
Član od : 2009-05-01
Dob : 49
M(j)esto zagreb hrvatska

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   09.05.09 23:39

bilo bi lijepo od tebe da se registriraš i predstaviš pa onda otvaraj teme .
Na vrh Go down
http://Landravac@gmail.com
misha
Gušter
Gušter

Broj komentara : 37
Član od : 2009-05-19
Dob : 52

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   19.05.09 11:37

Zdravo drugovi vojnici a naravno zdravo i drugovima oficirima, podoficirima.

ukratko avgust `85. Djakovica, Prizren, karaula Veljko Vlahivic granicni prelaz Vrbnica, i skidanje sa karaule Branko Mandic.
za pocetak toliko, ako se neko prepozna mozemo i detaljnije
Na vrh Go down
Rodic Zeljko
Džomba
Džomba

Broj komentara : 146
Član od : 2009-05-30
Dob : 47
M(j)esto Kikinda

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   04.11.09 18:47

Tadasnja Titova Mitrovica kasarna Meto Barjaktari,nalazio se haubicki divizion,tenkovska ceta,pesadija, itd.Svega toga sada nema.Nekad bese.
Na vrh Go down
budopv
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2009-05-26

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   23.12.09 7:43

U T. Mitrovici HAD (haubicki divizion) na spratu u zgradi do ograde sa donje strane kasarne, a u prizemlju POC.

A koja je klasa i koje godine g/din Rodic Zeljko sluzio u TM? Prezime i ime mi je poznato, jos ako si bio 90/91 onda se sigurno i poznajemo.

BUDOPV

Basketball

Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 741
Član od : 2009-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   23.12.09 7:47

Budopv, dobrodošao na forum.
BTW, nismo daleko bili, ja sam bio haubičar u Prizrenu 90/91. Smile
Na vrh Go down
Rodic Zeljko
Džomba
Džomba

M(j)esto Kikinda

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   23.12.09 12:42

Bio sam 87'-88' septembar.Prvo sam dosao u MAB,da bi u januaru ili martu 88'baterija prerasla u HAD.Dok smo bili baterija u zgradi ispod nas je bila tenkovska ceta.Bili smo u novijoj zgradi za razliku od pesadije i minobacaclija 80mm,i intendanata.Uglavnom bili smo na istom mestu.
Na vrh Go down
budopv
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   25.12.09 14:29

Hvala na dobrososlici i ovo je dobra fora sa obavjestenjem o odgovoru na temu. Bravo

Na adresi
http://www.leksikon-yu-mitologije.net/read.php?id=13788

postavljena je tema o VP 8365 T/K Mitrovica, kasarna  Meto Barjaktari koju je dosta ljudi posjetilo, pa pozivam i vas da je posjetite i da nesto i napisete.

Basketball

Na vrh Go down
Bojan70
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2010-02-14
Dob : 46
M(j)esto Subotica

KomentarNaslov komentara: Garnizon u Gnjilanu   14.02.10 13:53

U Garnizonu u Gnjilanu se nalazila VP - 3077 odnosno 102 protivoklopna - brigada grupa B i jedan Haubicki divizion.
Naoruzanje je sacinjavalo PT-Topovi T-12 i MT-12 od 100 mm i BRDM sa POLO protivoklopnim raketama 9P-112 Maljutka kao i Haubice od 105 mm M-56.
Ta jedinica je bila do 1990-1991 kada se rasformirala.
Onda je dosla nova jedinica iz Makedonije VP- 2033 Urosevac da bi kasnije bila
VP- 2033 Gnjilane do 1999 godine kada se dislocirala u Garnizon Vranje.
Odnosno 52.mesovita artiljeriska brigada A klasifikacije.
Sastav 52 mabr. 1 i 2 HAD i THAD Divizion DSVLR 128 mm Oganj kao i KiB i Vod Veze.
1 HAD Haubice 155 mm M1 THAD Top-Haubica 152 mm M-84 Nora.
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   14.02.10 16:31

Bojane70, dobro nam došao!
Na vrh Go down
frabrne
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2010-06-19

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   19.06.10 1:14

@Rodic Zeljko (citat):
Tadasnja Titova Mitrovica kasarna Meto Barjaktari,nalazio se haubicki divizion,tenkovska ceta,pesadija, itd.Svega toga sada nema.Nekad bese.

ja sam bio septembarac 88/89 i u mitrovici nije bilo tenkovske cete. bile su tri pjesadijske cete, had, mmbb , veza i pozadina a kasnije je iz pristine prebacena jedna ceta vojne policije te jedna ceta tenkova iz nisa . kasarna meto barjaktari u mitrovici je zajedno s kasarnom u peci ratomir mihajlovic- cuk sacinjavala 125 motoriziranu brigadu, u peci je bila smjestena tenkovska ceta t-34, izvidjaci, i nesto pjesadije. pod kasarnu su jos pripadala skladista u svinjarama i sipovu te radio relejni centar mokra gora,  dok je skladiste "stara stanica" i jos jedno cijeg se imena trenutno nemogu sjetiti (nalazilo se s desne strane kada se islo prema svinjarama) kao i remontni centar bile samostalne jedinice.

Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   19.06.10 6:34

Frabrne, dobro nam došao!
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   19.06.10 15:53

Frabrne cheers

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   20.06.10 0:31

hvala na dobrodoslici, zaboravio sam napomenuti da sam uz redovno sluzenje vojnog roka u mitrovici bio i dva puta po mjesec dana na ispomoci u peci. na obuci sam bio u trecoj ceti komandir cete porucnik ibrahimi ramadan koji je sada u austriji, a nakon obuke presao sam u pozadinski bataljon , ceta tehnickog odrzavanja komandir kapetan galjak vasilije.
Na vrh Go down
Rodic Zeljko
Džomba
Džomba

M(j)esto Kikinda

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   21.06.10 12:02

Tenkisti su bili u zgradi sa MAB-om,sad ko je bio na spratu,a ko u prizemlju nije bitno.Nalazili su se negde do decembra 87 ili januar 88 godine.Posle njihovog odlaska dosao je diviizion iz Zajecara i formran je HAD koji je onda koristio celu zgradu.Posto je to bilo par meseci ranije nisi ni mogao znati da su bili tenkisti u T.Mitrovici.Inace na Sipolju sam davao strazu,dok je u maju 1988 bilo armijsko takmicenje cela kasarna je bila izmestena na Mokru goru sto spominjes.Inace sve vreme sam proveo u Mitrovici.Komandir MAB-a je bio kapetan Antic Pero,nacelnik kasarne Radoslav Krstic,a komadant Ninoslav Krstic.Frabrne velik pozdrav,dobro dosao.
Na vrh Go down
frabrne
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   21.06.10 18:55

@Rodic Zeljko (citat):
nacelnik kasarne Radoslav Krstic,a komadant Ninoslav Krstic.Frabrne velik pozdrav,dobro dosao.

ta ekipa je bila i u moje vrijeme, ali je malo drugacija formulacija polozaja, radoslav je bio komandant brigade (znaci kasarne u mitrovici i peci) a ninoslav komandant kasarne.
Na vrh Go down
goce karatosev
Gušter
Gušter

Član od : 2010-07-01
M(j)esto Prilep Makedonija

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   01.07.10 22:07

Titova Mitrovica VP8365/4 ceta vojne policije septembar 90/91.
Na vrh Go down
goce karatosev
Gušter
Gušter

Član od : 2010-07-01
M(j)esto Prilep Makedonija

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   01.07.10 22:10

Radoslav Krstic zauzeo mesto komandanta kasarne a Ninoslav Krstic otisao u Generalstab u Beograd>
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   01.07.10 22:42

Pozdrav Goce!
Na vrh Go down
Zlaja71
Gušter
Gušter

Član od : 2010-08-03
M(j)esto Slavonski Brod

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   03.08.10 5:14

Kasarna Miladin Popović u Peći - septembar 90. Minobacačka baterija 120 mm, komandant poručnik Josip Turkalj, komandant kasarne kapetan Dragan Milić (jedini nosio kolt kao službeni pištolj).
Otkomanda u Titovoj Mitrovici nakon zakletve, komandna baterija HAD-a, komandant baterije kapetan Petko Jovčić, komandant HAD-a major Milovan Aksentijević.
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   03.08.10 6:43

Dobro došao, kolega po 'aubici. Smile
Na vrh Go down
budopv
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: T/K mitrovica, septembar 90/91   04.08.10 8:19

Zlaja
Pozdrav za klasu, ja sam bio u I ceti kod kap I klase Savic Vidosava
Kapetan jovcic je bio naduvenko.

Jel se sjecas cviko rusmira i bogavca iz tvoje cete?

Pozdrav Budopv

Na vrh Go down
apache
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2010-12-18
Dob : 50
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   18.12.10 22:52

Pozdrav svima za početak!
Kasarna Miladin Popović u Peći-mart 86. Topovska baterija,kapetan Arapović Ljupko i Jović Nenad.
Ako ima itko tko zna nešto o njima ili je možda bio,neka se javi.Bilo bi mi jako drago da znam što je sa tim ljudima danas.
Pozdrav!
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   19.12.10 12:34

Dobro nam došao!
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   19.12.10 15:53

Pozdrav cheers

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Today at 21:10

Na vrh Go down

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/8Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji
» Divulje VP 4370/1
» Istaknuti vojnici i vojne jedinice
» Oklopno mehanizovane jedinice
» Alpinističko izviđački vodovi