FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AutorPoruka
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   15.02.15 9:22

@ijo (citat):
U kasarni Milan Zečar u Uroševcu 1982. godine kada sam ja bio na odsluženju vojnog roka, kao vodnik stažista, bio je stacioniran 52. TAD, VP 2033 sastava:
Komandna baterija,
1.2. i 3. baterija,
Pozadina.

TAD je u svom sastavu imao topove 122 mm, mislim oznake M32/38, vjerojatno iz ratne reparacije od Njemačke jer se negdje na zatvaračima vidio njemački orao.

Vojska je većim dijelom pristigla iz Klane kod Rijeke i Črnomelja iz Slovenije.

Topove su vukli gusjeničari Ruske proizvodnje mislim oznake ATR 90.

Za komandanta je došao KIK Mihajlo Lešić, a zamjenik je bio KIK Sekulić (ne sjećam se imena)
Ijo kad sam ja stigao 6.10 81 taj je Sekulić bio komandant kasarne.
Kao što Lupe kaže topovi su bili Ruski i kako su nama rekli da su neki sudjelovanju u napadu na Berlin.
Što se traktora tiće,mislim da su bili Češki.Možda griješim jer nisam bio baš direktni artiljerac več vezista.
Zanimljivo je i to da je vojsku iz Črnomelja dopratio jedan naš član foruma,ali o tome neka prozbori on ako želi Wink

Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 368
Član od : 2013-12-02
Dob : 47
M(j)esto Futog Okolina Novog sada

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   16.02.15 3:35

Voleo bi da taj član prozbori o tim topovima. Inače ti topovi su 1996 zabetonirani u okolini prizrena.
Na vrh Go down
Martinez
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2014-10-14
Dob : 50
M(j)esto Šentjur

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   18.02.15 15:06

Pozdrav svima.Mož neko ko je bio u Prizrenu maj 1985 majska klasa druga četa treči vod a poslije ,karaula Miodrag Stojanovič Koritnik,komandir Lazarevič zvani lazo,luda karaula.
Na vrh Go down
operator
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2015-05-10
M(j)esto SG (SLO)

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   14.05.15 20:02

Pozdrav svima na forumu.
Odlučio sam, da vidim ima li koga iz moje generacije septembar 1989/1990. Došao sam u Prizren V.P. 4445/7-5 iz prekomande iz Varaždina. Nakon 14 dana otišli smo u Đakovicu za mesec dana kao interventni vod. U Prizrenu mi je bio kapetan Radakovič Miroslav, a vodnik mi je bio vodnik I. klase Siniša Dukič. Ako se ko prepozna, da je bio tamo neka se javi. Lep pozdrav svima. Smile
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3168
Član od : 2012-10-22
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   14.05.15 20:57

operator, dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1032
Član od : 2014-08-31
Dob : 49
M(j)esto Slavonski Brod

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   16.05.15 20:33

Operator, lijepi pozdrav i dobro nam došao na forum priključi se na temu o Prizrenu!! Very Happy bounce
Na vrh Go down
buraz
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2015-07-01
Dob : 48
M(j)esto Pirot

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   02.07.15 8:29

@slavonski brod (citat):
@dinosaurus (citat):
@vargas (citat):
Dinosaurus ako ideš na temuPrizren445/6-3 pješadija 87/88 vidječeš da i član foruma Zero 07 piše da je Pečenković bio podpukovnik i komandant kasarne. U toj temi zadnji post je tvoj.

Vargas video sam to ali sam se setio da smo imali u četi i Himzu pa mi nije jasno da li je on toliko napredovao.
Meni je bio pukovnik Ojdanić

Tako je kolega Dinosaurus nama ja komadant kasarne bio pukovnik Dragoljub Ojdanić.
Pozdrav svima na forumu. Nov sam, i vidno uzbudjen da ovako nešto postoji , od želje da nadjem prijatelje iz vojske.
Prizren, septembar 87/88 , 4445/8 treća pešadijska četa ('beži s puta ide treća ljuta') poručnik Arsovski . Komandir pešadijskog bataljona nam je bio Cvijić , a komandir kasarne Ojdanić . Bili smo u starom paviljonu (koji je sada vidim srušen, uz moju veliku žalost-zgrada je bija fantastična),  da bi s proleća prešli u novi. Treći vod , treće čete , pomoćnik nišandžije PM. Bilo je ludo i nezaboravno. Ako ima nekog neka se javi  Basketball
Na vrh Go down
drtesha
Gušter
Gušter

Član od : 2015-11-07

KomentarNaslov komentara: 82783   07.11.15 18:39

Pozdrav
oktobarska klasa 82/83 Titova Mitrovica, 1 pješadijska četa, drugi vod,
Ima l inekoga iz toge perioda..
pozdrav
Dragan iz Tuzle
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1032
Dob : 49
M(j)esto Slavonski Brod

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   07.11.15 19:03

@drtesha (citat):
Pozdrav
oktobarska klasa 82/83 Titova Mitrovica, 1 pješadijska četa, drugi vod,
Ima l inekoga iz toge perioda..
pozdrav
Dragan iz Tuzle

Lijepi pozdrav!!
Na vrh Go down
memberX
Gušter
Gušter

Broj komentara : 23
Član od : 2012-02-15
Dob : 47

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   21.02.16 2:47

@Bejzic (citat):
Stranica je odlićna novi sam... Very Happy
Imali neko da je bio klasa Septembar 86/87 1 četa Komandir Hajduković Dragan Komandir voda Ognjanović Nebojša
Meni je Hajduković bio komandir čete, septembar 88/89.
Na vrh Go down
acaFaca
Gušter
Gušter

Član od : 2016-04-10
M(j)esto Beograd - Subotica

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   10.04.16 18:44

Pozdrav svima,
Aleksandar iz Beograda.
Služio kao ćata u Titovoj Mitrovici, HAD, VP 8365/84, od maja 1988. do 1989., komandir kap. Jevtić.

alexandar: komentar modifikovan dana: 10.04.16 22:55; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
dpuric

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3168
Član od : 2012-10-22
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   10.04.16 19:06

acaFaca. dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
krešimir-zg
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-04-11

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   11.04.16 22:11

Dobra Vam večer Smile

Prvo sam služio u Nišu kasarna Filip Kljajić a pa prekomanda Mitrovica Meto Bajraktari od 3/1987 do 12/1987. Služio sam u pozadini četa tehničkog održavanja a radio sam u komandi na održavanju telefonske centrale. Major mi je bio Tamaš Mađar legenda od tipa, ženskaroš žešći Smile Kapetan mi je Pavlović Zdravko, vodnik mi je bio mislim Petrić a civilni majstor na odražavanju centrale je bio Stevanović Milisav. Što se Čabarkape tiće, hmmmmmm Sad Pavlović Zdravko - Pajo je bio jako ok čovijek. Sječam se čato je bio Srečko Rodić iz Dervente, uvlakač žešči Sad Vjerovali ili ne najljepša godina dana u mojem životu je bila Mitrovica. Telefon na stolu, zovem koga hoću kada hoču. Ostali vojnici su mogli birati ili red kod pošte pa čekaj ili mito kod mene pa zovi badava :-) Na telefonskoj centrali je bio jedan ormar sa ladicama u kojem je bio alat. Pošto je meni krenuo posao sa telefoniranjem ja sam sav alat pospremio u transportne vreče i sve ladice napunio kremipanima, sokovima, mesnim narescima i sl. Isto tako ladice su se punile iz rezervnog vojnoj skladišta jer je sa menom služio ne sječam se imena ali se sječam nadimka vojnik zvali smo ga Mokri. On i ja smo bacili opaki biznis tako da je s vremenom krenula i prodaja. Taman se zalaufalo kako treba kad Mokrog ulovili da fali pun k robe Sad I naravno jadničak sve propjevao ali je bio mudar i radio je popis kada je tko od oficira šta uzimao i nosio kući tako da se sve zataškalo. Na žalost malo se imena i prezimena sječam. Od vojnika se sječam Podunavac Siniše moja klasa iz BG, Damira Wolfa iz Iloka, zatim Bolarić Brune-Zagija iz Zagreba, Stevanović Milisava civilno lice u vojnoj službi, kapetana Pavlović Zdravka, Majora Tamaša, ako netko zna nešto o njima rado bih znao gdje su i kako su. U kratko u mojem služenju vojnog roka bilo je svega čak i zatvora Šem,i i ja zaglavili dolje u stražari a dežurni oficir je bio neka pijandura vodnik. sutra dan kad je došao k sebi pita nas šta samo napravili mi kažemo pojma nemamo, a muke jadničak imao šta da napiše zašto smo u buksi hahahaha A ništa pustio nas je oko 12 sati. Zatim tenkisti doveli kurvu u tenk jer su tenkovi stajali pored komande. PA kad je major tenkista skužio drocu u tenku ma ludnica je bila. Sječam se da je u Mitovici bila lokalna kurvica neka zvala se Sanija. ta kad je spazila vojnika samo je dizala čašicu konjaka u zrak i nazdravljala. Svašta je bilo 

Pozdrav svim forumašima Smile
Na vrh Go down
Milovan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2014-02-04
Dob : 60
M(j)esto Djakovica

KomentarNaslov komentara: Đakovica VP 4445/54 1981/82   28.05.16 12:56

Đakovica VP 4445/54 1981/8

http://oi63.tinypic.com/d75ef.jpg
Na vrh Go down
amansio
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2016-08-10

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   10.08.16 21:13

pozz svima 
T.Mitrovica
klasa januar88/89
2 četa 1.vod
Na vrh Go down
kanazir1
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-11-04
Dob : 45
M(j)esto zadar

KomentarNaslov komentara: jasm bijo maj 1989 -1990, pesadija kod mihajlovica, druga ceta, drugi vod, to skladiste sto spominjes da se ne secas zvalose BAIR, pozdrav za sve koji su sluzili u titovoj mitrovici   05.11.16 19:38

@frabrne (citat):
@Rodic Zeljko (citat):
Tadasnja Titova Mitrovica kasarna Meto Barjaktari,nalazio se haubicki divizion,tenkovska ceta,pesadija, itd.Svega toga sada nema.Nekad bese.

ja sam bio septembarac 88/89 i u mitrovici nije bilo tenkovske cete. bile su tri pjesadijske cete, had, mmbb , veza i pozadina a kasnije je iz pristine prebacena jedna ceta vojne policije te jedna ceta tenkova iz nisa . kasarna meto barjaktari u mitrovici je zajedno s kasarnom u peci ratomir mihajlovic- cuk sacinjavala 125 motoriziranu brigadu, u peci je bila smjestena tenkovska ceta t-34, izvidjaci, i nesto pjesadije. pod kasarnu su jos pripadala skladista u svinjarama i sipovu te radio relejni centar mokra gora,  dok je skladiste "stara stanica" i jos jedno cijeg se imena trenutno nemogu sjetiti (nalazilo se s desne strane kada se islo prema svinjarama) kao i remontni centar bile samostalne jedinice.

Na vrh Go down
NebojsaB
Gušter
Gušter

Broj komentara : 25
Član od : 2016-10-26
M(j)esto Doboj

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   06.11.16 13:26

Ја сам служио у Љубљани 89. У марту су покупили десетаре и старе војнике, задужили их новим униформама и одвезли на аеродром. После су нам писали да су на КиМ, да су стално на терену под шаторима. Био је један десетар Дрпљанин, који није био на списку, али се добровољно пријавио. Он је највише кукао у писмима класићима.
Na vrh Go down
Said Alic
Gušter
Gušter

Član od : 2016-11-07

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   07.11.16 21:02

@acaFaca (citat):
Pozdrav svima,
Aleksandar iz Beograda.
Služio kao ćata u Titovoj Mitrovici, HAD, VP 8365/84, od maja 1988. do 1989., komandir kap. Jevtić.

Pozdrav bio sam sa vama nisam na slici Svirao sam u orkestru
Na vrh Go down
iskrenović
Gušter
Gušter

Broj komentara : 12
Član od : 2016-11-08
M(j)esto Niš

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   08.11.16 19:54

@Lojze (citat):
Pozdrav iz Slovenije Very Happy
Generacija maj `87, kasarna Miladin Popović u Peći, 3.pešadijska, kom. poručnik Sava Stanković - zajebano opasan model, komandant, kako se sječam bio je major Strunjaš. Ova prezimena - mislim, da su koliko toliko tačna.  
Nakon toga prekomanda u Prizren, karaula 25 maj.
Zdravo druže. Ja sam septembarac 87-88. Da Stanković je bio komandant 3 čete a ja sam bio u Prvoj , kod Blagoja Kovačevića. Imali smo obuku na Karagaču koja je bila više nego strašna, kasnije sam bio na granici na Morini i sadašnjim Košarama.  komandant u peći je bio Đorđe Strunjaš.
Na vrh Go down
iskrenović
Gušter
Gušter

Broj komentara : 12
Član od : 2016-11-08
M(j)esto Niš

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   08.11.16 20:01

Ima li kog iz generacije 87 i 88 ko je služio u Peći i na karaulama
Na vrh Go down
Lojze
Gušter
Gušter

Broj komentara : 19

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   25.11.16 17:23

@iskrenović (citat):
Ima li kog iz generacije 87 i 88 ko je služio u Peći i na karaulama

Ima Very Happy  još uvijek ....
Na vrh Go down
Delija 2
Gušter
Gušter

Član od : 2016-11-25

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   25.11.16 22:47

Imal neko sept.86 pesadija jan.87 prekomanda u Pec
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   Today at 5:40

Na vrh Go down

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 8/8Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Similar topics
-
» Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji
» Divulje VP 4370/1