FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeObjaveRegistracijaLogin

Share | 

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
AutorPoruka
nikola28
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2017-02-06

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   08.02.17 17:22

@nikola28 (citat):
@krešimir-zg (citat):
Dobra Vam večer Smile

Prvo sam služio u Nišu kasarna Filip Kljajić a pa prekomanda Mitrovica Meto Bajraktari od 3/1987 do 12/1987. Služio sam u pozadini četa tehničkog održavanja a radio sam u komandi na održavanju telefonske centrale. Major mi je bio Tamaš Mađar legenda od tipa, ženskaroš žešći Smile Kapetan mi je Pavlović Zdravko, vodnik mi je bio mislim Petrić a civilni majstor na odražavanju centrale je bio Stevanović Milisav. Što se Čabarkape tiće, hmmmmmm Sad Pavlović Zdravko - Pajo je bio jako ok čovijek. Sječam se čato je bio Srečko Rodić iz Dervente, uvlakač žešči Sad Vjerovali ili ne najljepša godina dana u mojem životu je bila Mitrovica. Telefon na stolu, zovem koga hoću kada hoču. Ostali vojnici su mogli birati ili red kod pošte pa čekaj ili mito kod mene pa zovi badava :-) Na telefonskoj centrali je bio jedan ormar sa ladicama u kojem je bio alat. Pošto je meni krenuo posao sa telefoniranjem ja sam sav alat pospremio u transportne vreče i sve ladice napunio kremipanima, sokovima, mesnim narescima i sl. Isto tako ladice su se punile iz rezervnog vojnoj skladišta jer je sa menom služio ne sječam se imena ali se sječam nadimka vojnik zvali smo ga Mokri. On i ja smo bacili opaki biznis tako da je s vremenom krenula i prodaja. Taman se zalaufalo kako treba kad Mokrog ulovili da fali pun k robe Sad I naravno jadničak sve propjevao ali je bio mudar i radio je popis kada je tko od oficira šta uzimao i nosio kući tako da se sve zataškalo. Na žalost malo se imena i prezimena sječam. Od vojnika se sječam Podunavac Siniše moja klasa iz BG, Damira Wolfa iz Iloka, zatim Bolarić Brune-Zagija iz Zagreba, Stevanović Milisava civilno lice u vojnoj službi, kapetana Pavlović Zdravka, Majora Tamaša, ako netko zna nešto o njima rado bih znao gdje su i kako su. U kratko u mojem služenju vojnog roka bilo je svega čak i zatvora Šem,i i ja zaglavili dolje u stražari a dežurni oficir je bio neka pijandura vodnik. sutra dan kad je došao k sebi pita nas šta samo napravili mi kažemo pojma nemamo, a muke jadničak imao šta da napiše zašto smo u buksi hahahaha A ništa pustio nas je oko 12 sati. Zatim tenkisti doveli kurvu u tenk jer su tenkovi stajali pored komande. PA kad je major tenkista skužio drocu u tenku ma ludnica je bila. Sječam se da je u Mitovici bila lokalna kurvica neka zvala se Sanija. ta kad je spazila vojnika samo je dizala čašicu konjaka u zrak i nazdravljala. Svašta je bilo 

Pozdrav svim forumašima Smile
Posto sam i ja iz Dervente nepoznam nikakvog Srecka Rodica znam da je jedan Grlic moj zemljak radio na centrali a a i mi se vjerojatno poznajemo al godine cine svoje ,pozdrav
Na vrh Go down
nikola28
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2017-02-06

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   08.02.17 17:23

n
Na vrh Go down
jani
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2017-03-27

KomentarNaslov komentara: Djakovica 1986/87   27.03.17 21:21

Djakovica 1986/1987 septembarci
Armijska vlast?
Ojdanić
Brigada
Basrak
Bataljon
Jovanović
3. četa
Vojin Jondić (kasnjije GŠ RS)
1. vod
Zlatko Odak 
mitaljesko odeljenje
Izet Đerahović desetar in pritvor
Janoš Verli
Pero Topalović
Jani Novak
Esad Crnjani
Saša Antić
najbolja brigada, najbolji bataljon, najbolji vod, najbolje oddeljenje...
Na vrh Go down
zokic1968
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2017-04-22

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   22.04.17 0:30

@iskrenović (citat):
Ima li kog iz generacije 87 i 88 ko je služio u Peći i na karaulama
Ima ,januarac 87,prekomanda karaula nemogu da se sjetim imena karaule scratch bila je tromeđa sa albanijom i crnom gorom.
Na vrh Go down
Lojze
Gušter
Gušter

Broj komentara : 20
Član od : 2014-08-31

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   03.05.17 0:00

@zokic1968 (citat):
@iskrenović (citat):
Ima ,januarac 87,prekomanda karaula nemogu da se sjetim imena karaule scratch  bila je tromeđa sa albanijom i crnom gorom.

Peč maj 87, 3.pešadijska, od sep. 87 do maja 88 karaula 25.maj Prizren.
Lp
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 302
Član od : 2015-05-22
Dob : 46
M(j)esto zenica

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   07.05.17 13:40

@Lojze (citat):
@zokic1968 (citat):
@iskrenović (citat):
Ima ,januarac 87,prekomanda karaula nemogu da se sjetim imena karaule scratch  bila je tromeđa sa albanijom i crnom gorom.

Peč maj 87, 3.pešadijska, od sep. 87 do maja 88 karaula 25.maj Prizren.
Lp
septembar 89 Prizren, pa karaula 25. Maj, Lojze ti si prvi kojeg sam sreo sa te karaule. Još ako imaš koju sliku eh...
Na vrh Go down
Barcic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 9
Član od : 2016-11-14

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   21.05.17 1:55

pozdrav svima kosovskim vojnicima u JNA koji su bili u kasarnoj Boro i Ramiz sadiku VP 4445/10 pjesadija,,ja sam bio u POC-u nisandzija na BsT 82mm kod kapetana Sunjog Janos ja mislim daje bio madjar,,pa poslije je dosao porucnik Sofic Nihad iz Bijeljine (Bosna) je bio,oktobarska klasa 81/82 imali ikoga zivoga neka se javi ja sam prezivio rat U mojoj domovini Bosni i Hercegovini od 92-96,,mozda su neki moji drugovi iz JNA u to vrijeme i bili u Bosni,,lijep pozdrav i neka se bilo ko javi od te generacije 1981/82
Na vrh Go down
Vilim
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2017-05-21

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   21.05.17 18:32

Karaula grcin 83-84 ima li tko iz tog vremena
Na vrh Go down
krešimir-zg
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2016-04-11

KomentarNaslov komentara: Re: Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji   26.06.17 18:36

@purger (citat):
Drago mi je da ova tema ide jednim normalnim tokom kažem to zato jer se bavi vremenom pravog postojanja JNA i moram priznat da me podatak "zabranjenih kafana" baš iznenadio još kad se takav podatak ili naredba upisivala u vojnu knjižicu nosi u sebi ono "nešto".
Mislite li da je u pitanju skidanje odgovornosti JNA?
Zemo, ja sam prvo došao u Niš 12/86 i nakon zakletve smo mogli izaći u grad ali već tada sam imao u vojnoj knjižici u koje kavane u Nišu ne smije vojska ići, tako da za Mitrovicu to nije nimalo čudno, makar kad sam ja služio u Mitrovici u vojnoj knjižici nije bilo nikakvih zabrana
Na vrh Go down

Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 9/9Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 Similar topics
-
» Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji
» Divulje VP 4370/1
» Istaknuti vojnici i vojne jedinice
» Oklopno mehanizovane jedinice
» Alpinističko izviđački vodovi