FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
"Sad kad razmišljam o JNA, mislim da najveći benefit te službe nije ležao u tome da se mladost obuči za oružani sukob, već u ovome čemu danas forum služi – da se ljudi iz raznih krajeva, koji dolaze iz drugačijih kultura, upoznaju, druže, uče jedni od drugih, da se sprijatelje i na taj način prihvate različitost". član: Zoran108

Share | 

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorPoruka
ercov54
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3808
REPUTACIJA : 291
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   20.04.18 6:55

Sve pohvale za pojasnjenje prijatelju Prke,a znajuci da si preopterecen i drugim obavezama,zahvlnost je time veca!
E ovakvim nacinom price treba pricu uciniti vrednijom i sadrzajnijom!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   25.04.18 0:32

sto vec rece Mikula.-jednom kurir,uvek kurir-
opet Zoran Milenkovic prilozi svoje slike za prikaz sirom auditorijumu!
Na moje pitanje,a znajuci zajednicke terene kojima se kretali ka reonu i zoni patroliranja i osmatranja,na kom pravcu nastale slike,a rece na pravcu prema letnjoj karauili,tj pravac br 1!
Sudeci prema okolini nastajanja slika,slikano pre izlaska u granicni pojas,jer ni tad,a ni sad u tom delu nema rastinja!

Hvala Milenkovicu na slikama,koje zaista vrede,ali i ti bi trebao biti vise zahvalan,jer dosaosi ovde u drustvo sposobnih otmenih momaka,a ne samo tebi,vec i svim ostalim momcima koji tumaraju okolo.i nikako da nadju pravi nacin da udju ovde sto rece nas kuhar,u enciklopediju JNA!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 1406
REPUTACIJA : 62
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   26.04.18 16:08

@ercov54 (citat):
sto vec rece Mikula.-jednom kurir,uvek kurir-
opet Zoran Milenkovic prilozi svoje slike za prikaz sirom auditorijumu!
Na moje pitanje,a znajuci zajednicke terene kojima se kretali ka reonu i zoni patroliranja i osmatranja,na kom pravcu nastale slike,a rece na pravcu prema letnjoj karauili,tj pravac br 1!
Sudeci prema okolini nastajanja slika,slikano pre izlaska u granicni pojas,jer ni tad,a ni sad u tom delu nema rastinja!

Hvala Milenkovicu na slikama,koje zaista vrede,ali i ti bi trebao biti vise zahvalan,jer dosaosi ovde u drustvo sposobnih otmenih momaka,a ne samo tebi,vec i svim ostalim momcima koji tumaraju okolo.i nikako da nadju pravi nacin da udju ovde sto rece nas kuhar,u enciklopediju JNA!
Koliko vidim Zoran je odlican covjek da ne kazem momak i imam osjecaj da ce bas on mozda biti cetvrti koji ce cuvati vatru na Bitusi da se ne ugasi,lijepo bi to bilo kao nekad u fudbalu velika cetvorka na Bituse.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   03.05.18 6:43

Prijatelji moji,opet sam u problemu sa tehnikom,ali uveksam ovde!
Valda budem nekad operativan:scratch:
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   03.05.18 16:14

@ercov54 (citat):
Nije problem prijatelju iskupices se ti kao mnogo puta prije,iskreni pozdravi.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   10.05.18 19:04

@Kuhar-Debar. (citat):
@ercov54 (citat):
Nije problem prijatelju iskupices se ti kao mnogo puta prije,iskreni pozdravi.
Trudimse prijatelju da ubodem pravim nacinom,ali tehnika izdala! scratch
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 351
REPUTACIJA : 51
Član od : 2015-05-22
Dob : 47
M(j)esto zenica

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   18.05.18 10:42

Druze ercov, sluša li tehnika. Pozdrav za sve Bitušane.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   05.06.18 6:42

Uh nasa Bitusa tavori u mestu,ali nadamse skorom aktiviranju-Lesi se vraca kuci-sunny
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   17.06.18 3:06

Zalim Omerovic.i njegove uspomene sa Bituse iz 86 godine!
Hvala na slikama,a iste zasluzuju komentare.ali ukoliko se neko od kolega ne odvazi da iste malo pojasni,sta da se radi,moracu ja!

Uz opciju ispravke,da prokomentarisem ove dve slike!
Nemogu analizirati momke,jer nisam bio sa istim,doduse kuhar locirao svog kolegu Rolling Eyes
Vec negde ranije rekoh da svaki novi KK unosi neke novine u ekserijeru,a ovde se da primetiti nova ograda oko same karaule,sto meni malo nerealno,i nevidim svrhu iste?
Trebamo se nadati da vlasnik ovih fotki ipak smogne vremena i zelje doci ovde i ukljucitise u ovu nasu zajednicku pricu!
sto se tice druge slike uredjenog parka ispred karaule,za svaku pohvalu,jer znajuci da bas na mestu samog parkica bejase jako tezak kamenit teren utaban sa cizmama generacija granicara!
Verovatno morali donositi zemlju zarad formiranja forme,ali nisu se morali mnogo truditi,jer imalisu u blizini naci kvalitetnu zemlju za sadnju ukrasnih detalja!

ercov54: komentar modifikovan dana: 22.06.18 22:43; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   20.06.18 0:30

Hvala nasem prijatelju Milanu Miloseskom koji slika nase staze i bogaze 29 maja ove godine!
Staze i bogaze,kojim generacije vrlih momaka godinama prolazili cuvajuci nasu nam domovinu!
Momaka koji voleli svoju domovinu i svoje drugove sa kojima proveli jedan najbolji deo svog zivota!
Tada to nismo tako vrednovali,ali gledajuci sa ove vremenske distance,bejase to najsrecnije vreme provedeno sa najboljim momcima,najboljim mestanima i u najboljem selu Bitusi,koje nas volelo kao svoje sinove i prijatelje!
A da to i jeste vrhunski zivalj govori i to sto u svojim genima ostala ljubav prema granicarima nasledjena od svojih starijih!
Neki od mojih poznanika nisu vise zivi,npr trgovac u lokalnoj prodavnici,a o njemu vec ranije pricah,ali njegov unuk dostavio nesto fotografija u samom pocetku ove price!
A u prilog tome govori i srdacan poziv da ove godine zajedno sa Prketom i njegovim prijateljem MAXOM budemo njihovi gosti,i ne samo nas trojica,vec pozivaju svakog granicara koji bili na Bitusi da zajedno sa njima ponovo prodjemo nasim stazama!
Okolnosti bar meni ne idu u prilog da sebi ispunim zelju ponovo proci i obici nase predele,ali nada zadnja umire!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   20.06.18 22:06

@ercov54 (citat):

Zalim Omerovic.i njegove uspomene sa Bituse iz 86 godine!
Hvala na slikama,a iste zasluzuju komentare.ali ukoliko se neko od kolega ne odvazi da iste malo pojasni,sta da se radi,moracu ja!
Slike su super generacija 3 godine prije moje,sretni ,zadovoljni a i kuhar medju njima je neizbjezan.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   20.06.18 22:12

@ercov54 (citat):

Hvala nasem prijatelju Milanu Miloseskom koji slika nase staze i bogaze 29 maja ove godine!
Staze i bogaze,kojim generacije vrlih momaka godinama prolazili cuvajuci nasu nam domovinu!
Momaka koji voleli svoju domovinu i svoje drugove sa kojima proveli jedan najbolji deo svog zivota!
Tada to nismo tako vrednovali,ali gledajuci sa ove vremenske distance,bejase to najsrecnije vreme provedeno sa najboljim momcima,najboljim mestanima i u najboljem selu Bitusi,koje nas volelo kao svoje sinove i prijatelje!
A da to i jeste vrhunski zivalj govori i to sto u svojim genima ostala ljubav prema granicarima nasledjena od svojih starijih!
Neki od mojih poznanika nisu vise zivi,npr trgovac u lokalnoj prodavnici,a o njemu vec ranije pricah,ali njegov unuk dostavio nesto fotografija u samom pocetku ove price!
A u prilog tome govori i srdacan poziv da ove godine zajedno sa Prketom i njegovim prijateljem MAXOM budemo njihovi gosti,i ne samo nas trojica,vec pozivaju svakog granicara koji bili na Bitusi da zajedno sa njima ponovo prodjemo nasim stazama!
Okolnosti bar meni ne idu u prilog da sebi ispunim zelju ponovo proci i obici nase predele,ali nada zadnja umire!
Moj prijatelju vidim da je tehnika opet proradila i mnogo mi je drago zbog toga a sto se tice okupljanja eh da dolazim ove godine zaista bih rezervisao par dana za posjetu Bituse medjutim to se nece desiti nazalost,ali sta je tu je nadam se ako se neki prijatelji skupe da ce oziviti sjecanja i priloziti nam par slika za one koji nisu u mogucnosti biti tamo,pozdrav svima a naravno najvise za E i P.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   22.06.18 21:54

Kuhar prijatelju nas,meni jako zao sto nisi imao priliku izaci na reon i videti sve ove divne predele kojima mi svakodnevno prolazili,ali mladsi momak,vremena ima da i tu zelju sebi ispunis narednih godina,a garant nas Prke i MAX nikad nece propustiti da svake godine u avgustu obidju i cuvaju nase uspomene!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 983
REPUTACIJA : 101
Član od : 2014-11-26
Dob : 54
M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   29.06.18 10:34

Evo nas na samoj granici !
Kad smo vec stigli na samu granicnu liniju, idemo gore na KRCIN ! Evo MAX krenuo ... Idem i ja za njim...GRANICNOM LINIJOM ...

Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   29.06.18 10:44

Nek bude zdravlja, PLANIRAMO da ja i MAX opet idemo ove godine na Krcin. Nadam se da ce  i neko od vas moci da dodje. Zivi mi bili ! 
P.S. Malos am oduzio proslogodisnju pricu ali ispricacu je...
Samo strpljenja !
IMA JOS DOSTA materijala...
afro
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK

Broj komentara : 6742
REPUTACIJA : 89
Član od : 2014-08-01
Dob : 55
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   29.06.18 13:18

Strpljivo čekamo cheers

ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   02.07.18 23:44

@Prke (citat):
Evo nas na samoj granici !
Kad smo vec stigli na samu granicnu liniju, idemo gore na KRCIN ! Evo MAX krenuo ... Idem i ja za njim...GRANICNOM LINIJOM ...

Prke druze prijatelju,ostajem bez reci,emocije rade jako gledajuci staze kojima jedino noga granicara prolazila i poneka divlja zivotinja!
Jedinisi jedinstven koji uradio ovo sto ti i veliki MAX uradil
Generacije granicara sa Bituse bice ti zahvalni na ovome sto radio i radis ne samo za sebe,vec za sve nas!
Cenim i znam da imas jos puno ne objavljenog materijala.Bilobi neposteno prema samom sebi,a i veliki greh da to ne objavis.
Nek ostane za uspomenu nekim nerednim generacijama kako se nekad zivelo i volela i cuvala svoja domovina!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   09.07.18 9:19

Poglavica Veliko Pero.
Pocelo penjanje na krestu samog Velikog Krcina. Uzivajte u snimku kao sto sam ja 19.08.2017. 
Nekoliko puta sam na snimku rekao "Auuu..."
Jasno nam je zasto su ovi misticni predeli ostali zauvek u urezani u nas.
"Auuu..." i posle toliko godina...

Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK

Broj komentara : 6742
REPUTACIJA : 89
Član od : 2014-08-01
Dob : 55
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   09.07.18 14:25

Baš - AUUU, Prke.
Svaka čast!

ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   12.07.18 13:17

@Prke (citat):
Poglavica Veliko Pero.
Pocelo penjanje na krestu samog Velikog Krcina. Uzivajte u snimku kao sto sam ja 19.08.2017. 
Nekoliko puta sam na snimku rekao "Auuu..."
Jasno nam je zasto su ovi misticni predeli ostali zauvek u urezani u nas.
"Auuu..." i posle toliko godina...

Iako vreme proslo od prvog vidjenja,jos uvek nemam adekvatne primerene reci izraziti svoje uzbudjenje i zahvalnost najpre velikom MAXU i nista manjem Prketu!

ercov54: komentar modifikovan dana: 12.07.18 17:22; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 963
REPUTACIJA : 184
Član od : 2013-04-05

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   12.07.18 14:56

Pozdrav za složnu ekipu,uživam uvek kad navratim na karaulu Bituše
          salutiranje
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   14.07.18 6:55

@Djida (citat):
Pozdrav za složnu ekipu,uživam uvek kad navratim na karaulu Bituše
          salutiranje
Nista manji pozdrav za tebe licno i sve momke Prizrena!
Vezu nas ista secanja i razmisljanja,i zal za onim vremenima kad se ljudi cenili po iskrenosti i drugim ljudskim vrednostima!
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 351
REPUTACIJA : 51
Član od : 2015-05-22
Dob : 47
M(j)esto zenica

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   17.07.18 21:24

pozdrav za ekipu sa Bituse.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   

Na vrh Go down

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)
Na vrh 
Stranica 6/6Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)