FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
"Sad kad razmišljam o JNA, mislim da najveći benefit te službe nije ležao u tome da se mladost obuči za oružani sukob, već u ovome čemu danas forum služi – da se ljudi iz raznih krajeva, koji dolaze iz drugačijih kultura, upoznaju, druže, uče jedni od drugih, da se sprijatelje i na taj način prihvate različitost". član: Zoran108

Share | 

Štip vp 6381/3 sept 88/89

Go down 
AutorPoruka
kivuma69
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
REPUTACIJA : 1
Član od : 2018-04-30
Dob : 48
M(j)esto Užice

KomentarNaslov komentara: Štip vp 6381/3 sept 88/89   04.05.18 21:50

Pozdrav svima,
sluzio sam davne8 8/89 septembarska klasa, prvih sest meseci u Kumanovu , centar  veze, pa se potom vratio u Štip.
Vp 6381/3 komandno izvidjacka baterija u 42 protiv oklopnom puku,
Komandant puka bio Dubižljević , bio je tu i ppukovnik Cvetković za moral. ,nacelnik staba Nikolovski.
Ko za inat sad ne mogu da se setim prezimena mog kdira komandno izvidjacke baterije - bio pporucnik, i imao sam i kdira voda veze, porucnik- jbg ne secam se prezimena...
Od dobrih drugara secam se Krivokuća Milan- Prokuplje, Gregor Hribar - Grosuplje, Sergej Vlahov - Rijeka, Rvović Milan- Valjevo, Demiri Ljuan - Skoplje, Osmani Sami -KiM , Adamek Mislav - Zagreb, Mujezinović Ibro - Brodarevo.
Od staresina u mom vodu secam se Čmrlec Slavka, Starijih vodnika Jevtovića i Gvozdenovića.....
Ako ko prati il se seća ponečega iz tog perioda nek pise i dozive sećanja.
Poz

kivuma69: komentar modifikovan dana: 05.05.18 16:22; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 5852
REPUTACIJA : 160
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Štip vp 6381/3 sept 88/89   05.05.18 0:28

-

Pozdrav i tebi. 
Jesi služio 88/89 (kako piše u naslovu i što bi se reklo prema tvojim godinama) ili 98/99 (kako piše u tekstu)?

kivuma69
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
REPUTACIJA : 1
Član od : 2018-04-30
Dob : 48
M(j)esto Užice

KomentarNaslov komentara: Re: Štip vp 6381/3 sept 88/89   05.05.18 16:24

Ovakav propust sam napravio i u predhodnoj temi, naravno da sam sluzio 88/89 .
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Štip vp 6381/3 sept 88/89   

Na vrh Go down

Štip vp 6381/3 sept 88/89
Na vrh 
Stranica 1/1