FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21 ... 37  Next
AutorPoruka
tadotovic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2011-05-24
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   24.05.11 10:38

@mgalic2 (citat):
Miha, dobro nam došao!

Čini se da se je nakon mog odlaska situacija promijenila? Meni je komandir čete bio Maros Fabijan!
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba

Broj komentara : 135
Član od : 2011-02-25

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   25.05.11 5:07

maros Fabijam je bio komandir prvog voda, a Prcko je bio komandir cete. Inace je ceta 3615/3 bila ustvari ceta Marosova ali je 90-tih tu cetiu preuzeo Prcko. Ja nemam informaciju da je posle septembra 91 ceta opet pripala Marosu
Na vrh Go down
tadotovic
Gušter
Gušter

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   25.05.11 13:09

@miha (citat):
maros Fabijam je bio komandir prvog voda,  a Prcko je bio komandir cete. Inace je ceta 3615/3 bila ustvari ceta Marosova ali je 90-tih tu cetiu preuzeo Prcko.  Ja nemam informaciju da je posle septembra 91 ceta opet pripala Marosu

Ja sam mislio na 1989. godinu. Ja sam bio martovska klasa i komandir mi je bio Maros Fabijan. Inače on kasnije bio časnik HVO-a, zapovjednik jedne bojne u Travničkoj brigadi i umirovljen je u činu satnika. Danas živi u Novom Travniku i direktor je jedne firme (auto dijelovi, benzinska....)

Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   25.05.11 22:22

pa da ja sam 9o u septembru dosao u Skopje i tada je Prcko bio kmandir cete. Inace ja sam bio kod Marosa u ceti i ostavio je utisak pravog oficira, za razliku recimo od Prcka i ostalih. Uz to je bio jako korektan prema nama.
Na vrh Go down
tadotovic
Gušter
Gušter

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   26.05.11 8:15

Zanima me zna li netko gdje je danas poručnik Mate Gulin? On je koliko se sjećam Hrvat. Ja sam osobno očekivao da ću ga sresti u HV, ali nije bio. Pretraživao sam malo internet, ali nema zapisa o njemu. Za mene osobno on je bio dobar.
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   26.05.11 12:55

imam informaciju da je ostao u Skoplju pri makedonskoj vojsci.
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 741
Član od : 2009-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   26.05.11 14:32

Tadotovic, dvije poruke s istim pitanjem kao ovdje su izbrisane, nema potrebe isto pitanje postavljati na više mjesta.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 2428
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   30.05.11 23:09

Maros Fabijan je bio prema meni Kelvinova nula ili je glumio kada je zamijenio Volodera ali čin mlađeg vodnika mi nije htio dati iako me nije bilo briga nego se moralo dva desetara promaknuti u čin mlađeg vodnika,prijatelj s kojim sam i danas u kontaktu je dobio a mene je otkantao i još jedna stvar koja me već duže vremena muči (mgalicu2 nemoj ovo brisati). Kad sam ja otišao znam da su ostali i Maros i Gulin i Voloder ne znam otkud podatci da je Maros u Travniku nastavio karijeru u već ludim godinama a Voloder nestao ili ubijen u Mostaru,treba ako želimo znati gdje su završili nekadašnji oficiri to potkrijepiti činjenicama ( već sam pisao da većina sa Željave želi ostati i dočekati starost van medija ) a za jednog koji je nestao iz naše kasarne i Prcko je ludio zbog njega je bio Čićak koji je nastavio karijeru i kojeg sam kasnije vidio i poslao u tri pi*ke materine jer kad smo jednom pokušali "otići" pucao je u zrak i vraćeni smo nazad ali sve je ipak zataškano,zato mislim da bi bilo fer prema svim tim ljudima pokazati jedan respekt vidjeti i iznijeti činjenice gdje su a bezveze nabadati nema potrebe jer većina njih je prošla je*en put kao i dosta nas pa neki čak koji su bili itekako vrhunski kadar završili su na lopati jer se nisu htjeli dati guziti kao većina - toliko.
Na vrh Go down
tadotovic
Gušter
Gušter

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   06.06.11 8:37

@Matrix (citat):
Maros Fabijan je bio prema meni Kelvinova nula ili je glumio kada je zamijenio Volodera ali čin mlađeg vodnika mi nije htio dati iako me nije bilo briga nego se moralo dva desetara promaknuti u čin mlađeg vodnika,prijatelj s kojim sam i danas u kontaktu je dobio a mene je otkantao i još jedna stvar koja me već duže vremena muči (mgalicu2 nemoj ovo brisati). Kad sam ja otišao znam da su ostali i Maros i Gulin i Voloder ne znam otkud podatci da je Maros u Travniku nastavio karijeru u već ludim godinama a Voloder nestao ili ubijen u Mostaru,treba ako želimo znati gdje su završili nekadašnji oficiri to potkrijepiti činjenicama ( već sam pisao da većina sa Željave želi ostati i dočekati starost van medija ) a za jednog koji je nestao iz naše kasarne i Prcko je ludio zbog njega je bio Čićak koji je nastavio karijeru i kojeg sam kasnije vidio i poslao u tri pi*ke materine jer kad smo jednom pokušali "otići" pucao je u zrak i vraćeni smo nazad ali sve je ipak zataškano,zato mislim da bi bilo fer prema svim tim ljudima pokazati jedan respekt vidjeti i iznijeti činjenice gdje su a bezveze nabadati nema potrebe jer većina njih je prošla je*en put kao i dosta nas pa neki čak koji su bili itekako vrhunski kadar završili su na lopati jer se nisu htjeli dati guziti kao većina - toliko.

Maros Fabijan je danas kao što sam napisao direktor jedne privatne tvrtke autodijelovima, benzinska, plin....živi u Novom Travniku. Izvor podatka sam ja osobno. Ja sam također umirovljeni časnik HV i u to vrijeme sam bio na određenim dužnostima u GS HVO-a u Grudama. Moj je kolega bio zamjenik zapovjednika brigade "Eugen Kvaternik" OZ srednja Bosna i zna ga osobno iz tog vremena.  Maros je danas umirovljeni časnik HVO-a i sreo sam njegovo ime na nekim dokumentima najranije 1993. godine Operativne zone srednja Bosna. Za mene je to bila interesantna situacija jer sam bio natporučnik tada kao i on. Znam da nije imao baš sreće u HVO-u jer bivše JNA oficire voljeli nisu. Nisam sto posto siguran da li je bio u brigadi "Stjepan Tomašević" - Novi Travnik ili brigadi Frankopan. U mirovinu je otišao u činu satnika, a zapovijedao je rangom bojne.

evidencijski broj
1300. Maros Fabijan (1961), dužnost zapovjednika, satnik, B
Kazalo
A – pravo po osnovu odličja
B – pravo po osnovu obavljanja zapovjedne dužnosti, od ranga bojne i više
C – general-brigadir
Bez pojašnjenja – osobe aktivni pripadnici OS BiH i državni službenici i namještenici MO BiH, ratni vojni invalidi, aktivni pripadnici OS BiH koji su svrstani u II. kategoriju ograničeno-radno sposobnih i aktivni pripadnici OS BiH, ženskog spola, koji se zbog racionalizacije i smanjenja brojnog stanja otpuštaju se iz vojne službe ili državne službe u sklopu reforme obrane.

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   06.06.11 12:19

Tadotoviću podatke mi pošalji na p.p. jer se ovako gubi smisao svega.
Pozz

Matrix: komentar modifikovan dana: 06.06.11 12:25; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   06.06.11 12:20

@tadotovic (citat):
@Matrix (citat):

Maros Fabijan je danas kao što sam napisao direktor jedne privatne tvrtke autodijelovima, benzinska, plin....živi u Novom Travniku. Izvor podatka sam ja osobno. Ja sam također umirovljeni časnik HV i u to vrijeme sam bio na određenim dužnostima u GS HVO-a u Grudama. Moj je kolega bio zamjenik zapovjednika brigade "Eugen Kvaternik" OZ srednja Bosna i zna ga osobno iz tog vremena.  Maros je danas umirovljeni časnik HVO-a i sreo sam njegovo ime na nekim dokumentima najranije 1993. godine Operativne zone srednja Bosna. Za mene je to bila interesantna situacija jer sam bio natporučnik tada kao i on. Znam da nije imao baš sreće u HVO-u jer bivše JNA oficire voljeli nisu. Nisam sto posto siguran da li je bio u brigadi "Stjepan Tomašević" - Novi Travnik ili brigadi Frankopan. U mirovinu je otišao u činu satnika, a zapovijedao je rangom bojne.

evidencijski broj
1300. Maros Fabijan (1961), dužnost zapovjednika, satnik, B
Kazalo
A – pravo po osnovu odličja
B – pravo po osnovu obavljanja zapovjedne dužnosti, od ranga bojne i više
C – general-brigadir
Bez pojašnjenja – osobe aktivni pripadnici OS BiH i državni službenici i namještenici MO BiH, ratni vojni invalidi, aktivni pripadnici OS BiH koji su svrstani u II. kategoriju ograničeno-radno sposobnih i aktivni pripadnici OS BiH, ženskog spola, koji se zbog racionalizacije i smanjenja brojnog stanja otpuštaju se iz vojne službe ili državne službe u sklopu reforme obrane.

I ja i mislim da je to nevažno jer su pravila foruma ipak pravila.

Mislim da je ovo nebitno jer idemo van okvira forumskih pravila i o tome možemo na p.p. drago mi je da su živi i zdravi oni koji se nisu okrvavili ma na kojoj strani završili. Cool

Mgaliću i Purgeru uredite malo ovo stanje.

Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   06.06.11 13:53

Tadotovic, držite se teme i pravila ovoga foruma, lijepo molim. Matrix, citirajte poruke kako treba. Svoje komentare ne dodajite u ono što citirate. Hvala svima.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   06.06.11 23:59

@mgalic2 (citat):
Tadotovic, držite se teme i pravila ovoga foruma, lijepo molim. Matrix, citirajte poruke kako treba. Svoje komentare ne dodajite u ono što citirate. Hvala svima.

Nisam mogao brisati-ne znam zašto ne mogu ni sad ali što se mene tiče moje obriši jer ono što sam mislio još u prvom postu u objašnjenju o današnjem životu bivših oficira moglo se odmah shvatiti da nastavak vojne karijere tu ne ulazi jer dolazimo do kompromitirajućih nesuglasica ničim izazvanim.
Hvala.
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   07.06.11 4:37

Vidiš da se može citirati kako treba. Wink
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 419
Član od : 2011-06-15

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   16.06.11 8:14

@miha (citat):
naravno da se svega secam, ja sam na toj ekonimiji bio dosta puta. nakon povlacenja vojske iz Skopja ta ekonimija je predata drazavi i tu su napravljene zgrade.
Eto podesetimena Grubora, ja se iskreno dosta ljudi secam al sam eto imanazaboravio.
Ja idem u Skopje 18 juna, pa cu ti se javiti.
U kom si vodu bio,
seca te li se kad je na ekonomiji nadjena ne

saban: komentar modifikovan dana: 21.07.11 12:49; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   16.06.11 9:05

Bravo Šabane znači ti si bio jedan od posljednjih mohikanaca u Djordje Petrov....
Na ekonomiji je isto ostao jedan desetar Bogojević malo pogrbljen,višlji a vidiš u toj kampanjoli sam se ja navozao sa zastavnikom Velkov Ilčom ali po kafanama dok je Puch bio za pukovnika Momčilovića pa sad ne znam što je bilo sa Puchom jer je bio nov a kampanjola je po meni obišla svijet (po kilometraži) Pozdrav i ako se još nečeg sjetiš napiši a ni koja fotografija nebi bila loša ako ih imaš Very Happy
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   16.06.11 9:41

@Matrix (citat):
Bravo Šabane znači ti si bio jedan od posljednjih mohikanaca u Djordje Petrov....
Na ekonomiji je isto ostao jedan desetar Bogojević malo pogrbljen,višlji a vidiš u toj kampanjoli sam se ja navozao sa zastavnikom Velkov Ilčom ali po kafanama dok je Puch bio za pukovnika Momčilovića pa sad ne znam što je bilo sa Puchom jer je bio nov a kampanjola je po meni obišla svijet (po kilometraži) Pozdrav i ako se još nečeg sjetiš napiši a ni koja fotografija nebi bila loša ako ih imaš  Very Happy
secate se momci kad

saban: komentar modifikovan dana: 21.07.11 12:43; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 129
Član od : 2011-02-14
Dob : 43
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   16.06.11 17:37

Sabane ja se dobro sjecam kada je iz Bihaca dosla velika kolicina robe i to se je danima i danima razvrstavalo na pisti, mi koji smo tada bili gusteri na obuci puno smo dana tu proveli, sjecam se nalazili smo robu koja nam odgovara i druge stvarcice i to smo nekako krijuci uzimali za sebe. To je odprilike bilo avgust ili septembar 1991 g.
Na vrh Go down
runba
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2011-06-17

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   17.06.11 15:52

3218/6 Inžinjerija pontonirska. Septembar '87.
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   17.06.11 19:36

Runba, dobro nam došao.
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 259
Član od : 2010-03-03
Dob : 49
M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   17.06.11 20:49

@runba (citat):
3218/6 Inžinjerija pontonirska. Septembar '87.

Drugar dobro dosao natrag u kasarnu,ja sam bio mart 87 ABHO izvidjac,pa u to vreme smo zajedno setali pistom,kasarnom.
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   17.06.11 21:18

Runba pozdrav cheers

Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   18.06.11 15:10

@Matrix (citat):
Na ekonomiji je isto ostao jedan desetar Bogojević malo pogrbljen,višlji a vidiš u toj kampanjoli sam se ja navozao sa zastavnikom Velkov Ilčom ali po kafanama dok je Puch bio za pukovnika Momčilovića pa sad ne znam što je bilo sa Puchom jer je bio nov a kampanjola je po meni obišla svijet (po kilometraži) Pozdrav i ako se još nečeg sjetiš napiši a ni koja fotografija nebi bila loša ako ih imaš  Very Happy

posle 20 godina

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   19.06.11 15:10

@saban (citat):
@Matrix (citat):
@miha (citat):
e da secam se tog potporucnika Kamcova,mada sam ja bio ubedjen da je on bio zastavnik.Ja nisam imao kontakta za snjim ali se jako dobro secam tog lika. Bio je tu i neki vodnik Blagojevic, pa pukovnik Gojko Momcilovic.Neznam da li se secas tog mrsavog matorog lika,bio je ko flis papir. Sabic Moris je bio u pekarskom vodu,koliko se ja secam, on je septembarac, mislim da je negde sa primorja ali nezanm tacnu lokaciju.
Moze li neko da mii proveri nesto vezano za Dabca, mnogo bi mi znacilo da dodjem do bilo kakve informacije.
Da sjećam ha,ha zvali smo ga "Jezdimir Uskoković" stvarno je bio mršav da mu je uniforma stajala kao plahta na metli.
Sabić Moris je iz Sinja živ je i zdrav,da bio je septembarac.
secam se da je tacno iz splita bio ja mislim da se zvao mario sladojevic septembarac 1990 mladji vodnik u mojoj ceti

Već sam napisao za Šabić Morisa a Sladojević Mario je bio moja klasa - novembarac '90 iz Splita i da ostao je na kursu kod Mike dok nije otišao - danas radi gdje je i prije radio u hotelu "Lav" u Splitu a Sabane bio je još jedan Kapetan istog prezimena samo ne znam gdje je završio - zbog njega smo radili one sklekove na dizanju zastave što je već Ivanović napisao,Pozz.

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   19.06.11 15:17

@kukulje (citat):
Sabane ja se dobro sjecam kada je iz Bihaca dosla velika kolicina robe i to se je danima i danima razvrstavalo na pisti, mi koji smo tada bili gusteri na obuci puno smo dana tu proveli, sjecam se nalazili smo robu koja nam odgovara i druge stvarcice i to smo nekako krijuci uzimali za sebe. To je odprilike bilo avgust ili septembar 1991 g.

.....slabo se sjećam jer sam danima bio pijan kao letva u magacinu gdje su ležale nove uniforme koje je (da nije bilo onog što je bilo) trebala zadužiti septembarska klasa '89 godine.......
kukulje to je bio onaj mjesec kad je prikazano na tv-u kako junska klasa dobija po sebi od jakih slovenskih trupa
lol!
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   Today at 8:42

Na vrh Go down

GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/37Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21 ... 37  Next
 Similar topics
-
» GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.
» GJORČE PETROV SKOPLJE VP 3615 klasa septembar 1991.
» Kasarna Gjorče Petrov Skopje
» Skopje Gjorče Petrov 1986. VP 3615/4 kuhari
» Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.