FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36, 37  Next
AutorPoruka
kukulje
Džomba
Džomba

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 129
Član od : 2011-02-14
Dob : 43
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   11.03.15 14:56

Mnogi od nas ili da kazem 99% nismo bili svjesni kakvih je sve idiota oficira bilo za koje smo smatrali da su dobri ljudi. Ja nikako nevjerujem da je neki oficir bio toliko dobar a onda se toliko pokvarijo i postao ubica (ratni zlocinac). Covjek je vazda covjek i u miru i u ratu. Ja razumijem da se treba braniti od neprijatelja u ratu ali pocinite tolike ratne zlocine nad civilima i zarobljenicima to moze da uradi samo necovjek. Sjecam se dobro da me je i tada Prcko pitao za moju nacijonalnu pripadnost sto sam to kasno ukapirao da je u njegovoj pozadini lezao nacionalizam.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 17847
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   11.03.15 15:05

@kukulje (citat):
Mnogi od nas ili da kazem 99% nismo bili svjesni kakvih je sve idiota oficira bilo za koje smo smatrali da su dobri ljudi. Ja nikako nevjerujem da je neki oficir bio toliko dobar a onda se toliko pokvarijo i postao ubica (ratni zlocinac). Covjek je vazda covjek i u miru i u ratu.

Ove stvari proučava psihologija.

Neki ljudi se u nedostatku represivnog aparata (policije) pretvore u 'čudo....', i još ako dobiju velike ovlasti i izgube ili krivo poimaju npr. strah od boga, dogodi se svašta.

Nema veze konkretno s našim prilikama, to se svuda događa.

Tj. da se ne nađu u ratnim okolnostima, do kraja života bi i dalje bili dobri susjedi, prijatelji, članovi obitelji...
Možda je to ono biblijsko Zlo koje čuči i vreba pogodan trenutak ako se pojavi.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 471
Član od : 2013-11-16

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   13.03.15 0:49

@Max Blitz (citat):
@kukulje (citat):
Mnogi od nas ili da kazem 99% nismo bili svjesni kakvih je sve idiota oficira bilo za koje smo smatrali da su dobri ljudi. Ja nikako nevjerujem da je neki oficir bio toliko dobar a onda se toliko pokvarijo i postao ubica (ratni zlocinac). Covjek je vazda covjek i u miru i u ratu.

Ove stvari proučava psihologija.

Neki ljudi se u nedostatku represivnog aparata (policije) pretvore u 'čudo....', i još ako dobiju velike ovlasti i izgube ili krivo poimaju npr. strah od boga, dogodi se svašta.

Nema veze konkretno s našim prilikama, to se svuda događa.

Tj. da se ne nađu u ratnim okolnostima, do kraja života bi i dalje bili dobri susjedi, prijatelji, članovi obitelji...
Možda je to ono biblijsko Zlo koje čuči i vreba pogodan trenutak ako se pojavi.

Zato sam ja sretan što za nijednog oficira iz svog vremena nisam čuo da je sudjelovao u takvim stvarima.
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   13.03.15 14:59

Nije dovoljno samo da kazes nisi cuo vec je pitanje dali je ucestvovao neki oficir, ako nije toje bolje a ako jeste isto zavisi kako to jeste. Ja sam ne mojom voljom kao aktivni vojnik otjeran na ratiste (srecom kao pozadinac) medutim ucestvovao sam, isto tako ucestvovao je veliki broj oficira za jedan dijo njih znam kako su se ponasali. Veliki broj oficira je isao na tim ratistima isto sto su morali medutim imalo je i onoh kojima je to bila velika zelja. Dalo se je primijetiti kakav je ko covjek bio on oficir ili obicni vojnik. Ima jedna izreka kod nas koja glasi "Jednom hrda vazda hrda"
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   13.03.15 17:00

Pre par večeri sam u pripremi za kviz razmišlajo da postavim pitanje: Koja dvojica velikih vojskovođa su imala samo jedno jaje. I onda sam odustao od kviza, uz primedbu da koliki bi tek pičvajz u svetu  bio da su imali oba jajeta?  Kad malo bolje razmislim, da su imali oba jajca možda pičvajza ne bi ni bilo, ili ne baš u tolikoj meri Wink ?

Jes' malo off na off  pirat Zanelo me Embarassed

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2428
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   13.03.15 18:45

@kukulje (citat):
Nije dovoljno samo da kazes nisi cuo vec je pitanje dali je ucestvovao neki oficir, ako nije toje bolje a ako jeste isto zavisi kako to jeste. Ja sam ne mojom voljom kao aktivni vojnik otjeran na ratiste (srecom kao pozadinac) medutim ucestvovao sam, isto tako ucestvovao je veliki broj oficira za jedan dijo njih znam kako su se ponasali. Veliki broj oficira je isao na tim ratistima isto sto su morali medutim imalo je i onoh kojima je to bila velika zelja. Dalo se je primijetiti kakav je ko covjek bio on oficir ili obicni vojnik. Ima jedna izreka kod nas koja glasi "Jednom hrda vazda hrda"

Dragi kukulje meni je drago što tako razmišljaš jer djelimo isto mišljenje.Rekao sam da ću samo pisati u temi Kasarna Gjorče Petrov jer nisam ova klasa ali još ovo pa ću daljnje odgovore i pitanja pisati isključivo tamo.Masa vojnika nakon mog odlaska je završila u HR a masa vojnika iz BIH-a u Skoplju-večinom u Maršalci pa nazad u HR nakon Slovenije,logike nema.Samo pisanje je teško o bilo kome ako nismo sigurni u istinu.Ja jesam siguran u istinu jer iako smo vrlo brzo bili na suprotnim stranama,vrlo brzo se i vidilo tko je kakvih razmišljanja i karaktera.Kako sam čuo za vas tako sam čuo i za prethodne a mene je spasilo to što mi je bilo namješteno da vodim mladu vojsku u Kupare nešto prije Slovenske recimo vojne ali me eto sačuvao i pomogao oficir sasvim druge nacionalnosti uz pomoć još jednog također treće nacionalnosti.Ti vojnici su kasnije završili na ratištu a baš tad je bilo još negdje 10% Slovenaca u JNA.Hrvati su još uvijek dolazili na normalno odsluženje vojnog roka.Teška su to pitanja i teški odgovori jer koliko je bilo teško normalnim časnicima/oficirima toliko je bilo i teško mladim dečkima poput tebe pucajući daleko od kuće a ni ne znajući zašto baš ti.
Zamoliću moderatore da ovo ne brišu jer je konverzacija sasvim normalna i ne navodimo ostala imena iako sam bar ja zadovoljan sa odlukom časnika/oficira iz ostalih republika u svom korektnom ponašanju tijekom njihove uloge u ratu i onih koji su ga izbjegli.Ovo što je kukulje napisao je istina - dalo se primjetiti kakav je ko čovjek bio on oficir ili obični vojnik.Toliko i lijep pozdrav 3615,kako tadašnjim vojnicima tako i tadašnjim časnicima/oficirima koji su bili i ostali ljudi.

kukulje
Džomba
Džomba

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   17.03.15 22:20

Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 1193
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   18.03.15 3:59

Vrijednih i lijepih trenutaka je provedeno u kasarni GPS,pozdrav za sve koji su sluzili u vp 3615.
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   21.04.15 18:37

Svaki novi dan nova nada, nova masta, jutarnje zanimacije, trcanje, vjezbanje. goli do pojasa makar mi julci a zatim dorucak pa spremanje za smotru i prepodnevno zanimanje. Sjecam se tog mastanja sta ce biti kad sve ovo prode, covjek ima velike maste i velika ocekivanja kao mlad medutim zivot je nesto sasvim drugo. Te su maste pomagale da se sto lakse izdrze ti dani, davale su nadu za neku svijetlu buducnost. Posle rucka odmaranje do 17 casova, odmarajuci na krevetu vide se razno razne cifre sa raznoraznim imenima koje su urezate na krevetima. Sve je to danas cudno kada se covjek sjeti tih mladih dana kada nije bilo umora ni od cega, umora je bilo ali se je to lako prevazilazilo.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   22.04.15 1:25

Sad tek vidimo koliko nam je bilo lijepo a mnogi smo kukali kad ce sve proci i kad ce cifra biti manja i kada cemo postati najstarija i kada cu moci viknuti NOC i eto sve je to proslo a sada samo sjecanja koja su mislim kod mene svakim danom blijedja nazalost.
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   26.05.15 15:10

Porucnik Mate Gulin
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   26.05.15 15:11

Desetar Saric pravi idiot i skroz desno razvodnik neznam mu ime
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   26.05.15 15:13

Na gornjoj slici gdje je porucnik Mate Gulin vidi se desetar Kurbegovic i vise njega desetar izuzetno prijatan covjek zaboravijo sam mu ime znam samo da je madar.
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 419
Član od : 2011-06-15

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   26.05.15 16:27

kukulje imas Najkica na fb,ako ga vec nisi nasao
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   26.05.15 20:30

Znam Sabane ima ga na FB
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   26.05.15 21:28

@kukulje (citat):

Desetar Saric pravi idiot i skroz desno razvodnik neznam mu ime

Drago mi je da si postavio ove slike iako su obe već bile.Postavio ih je baš ovaj dečko u naočalama.Eto njega sam uspio ostaviti jer je bio brz kao formula na pisaćoj mašini.Vrlo brzo je postao i kurir komadantu pok.Pukovniku Gojku Momčiloviću.O njemu samo riječi hvale kao tad dečku a danas obiteljskom čovjeku.Dan danas smo frendovi i sam je na forumu pod nikom onako kako se i zove Zoran Boca.Predzadnjeg desno sam također spasio prekomande i bio je najstariji(sa 27 godina) bar u bataljonu(pisali smo o tome) Nurković Atif.Također veliki čovjek velikog srca također prijatelj i danas.Kad si već spomenuo Sarića hbga koliko je bio dosadan poslao sam ga na kurs kod Mikanovića i vrlo brzo se razočarao čim je dobio prvu klasu.Bio je bahat,iživljavao je svoje frustracije na mladoj vojsci i kako si sam rekao pravi idiot.Požalio sam što sam ga predložio ali i on je dobio koju po glavi od vojnika dok sam bio i kasnije kad sam otišao a ova slika je nakon mog odlaska.Razvodnik skroz lijevo je bio također dobar dečko i kad bi se našao u čudnoj situaciji odmah bi pocrvenio u licu.Ime bez njegovog dopuštenja ne objavljujem a o ostalom možemo na p.p.

Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   26.05.15 21:44

@kukulje (citat):

Porucnik Mate Gulin

Na brdu koje smo zvali "Petica" skroz na kraju kod zadnje stražarske kućice.Tu si pisući imena zaboravio mog nerazdvojnog desetara Horvatek Miljenka odmah desno iza Mate.Živ i zdrav i uvijek vesel.Imam dosta slika ali se jednom davno stvorila fama kad je jedan bivši član postavljao masu slika sa fb-a i davao adrese bez njihovog znanja.Kad mi svi ti dečki jave da mogu staviti slike ja ću ih postaviti jer je nekulturno bilo što o bilo kome objavljivati kao i postavljati slike a da isti nije upoznat s tim.Lijep pozdrav kukulje tebi kao i sabanu i nadam se još lijepih slika.

Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   27.05.15 0:59

@Matrix (citat):
@kukulje (citat):

Porucnik Mate Gulin

Na brdu koje smo zvali "Petica" skroz na kraju kod zadnje stražarske kućice.Tu si pisući imena zaboravio mog nerazdvojnog desetara Horvatek Miljenka odmah desno iza Mate.Živ i zdrav i uvijek vesel.Imam dosta slika ali se jednom davno stvorila fama kad je jedan bivši član postavljao masu slika sa fb-a i davao adrese bez njihovog znanja.Kad mi svi ti dečki jave da mogu staviti slike ja ću ih postaviti jer je nekulturno bilo što o bilo kome objavljivati kao i postavljati slike a da isti nije upoznat s tim.Lijep pozdrav kukulje tebi kao i sabanu i nadam se još lijepih slika.
Vidim da odlicno poznajete ovu sliku pa bih zamolio nekoga da kaze ako zna kako se zove desetar koji je nekako najblizi nama na slici i podvezao je ruke na slici,hvala lijepa,inace slika je super.
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 419
Član od : 2011-06-15

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   27.05.15 10:53

kukulje secas li se kako se zove vojnik sto cuci pored tebe
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   27.05.15 14:16

Nemogu da se sjetim imena, ako se ne varam bio je iz Loznice. A inace imena slabo pamtim i to mi sad pravi problem nemogu da nadem mnoge vojnike sa kojima sam vojsku sluzijo a imao bih zelju da znam gdje je ko poslije 23-24 godine. Znam ovaj gore sto stoji vise mene je iz BiH imao je strica u kasarnoj marsalka znam da je taj njegov stric kojeg je cesto spominjao osuden kao ratni zlocinac u BIH.
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   27.05.15 14:24

Odgovor za kuhar-debar.  Desetar koji je najblizi nama je moj zemljak iz C.G Kurbegovic Ermin imam ga na FB znam da se nece naljutiti sto mu ime kazem, kao sto smatram da niko nebi trebao da se ljuti ako mu se spomene ime i prezime ukoliko je covjek cist i nije ruke ukaljao zlocinstvom tokom 90-ih godina.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   27.05.15 23:10

@kurir boca (citat):

Ko su ova dvojica Smile))

Već davnije sam našem kuriru Zoranu odgovorio tko su ova dvojica a i on sam.Sa Zoranom i večinom koja je nestala sa foruma se redovno vidim na ostalim mrežama.Ovo su moji frendovi,moji klasići a nitko od nas ne spada u ovu godinu niti ovu klasu tj. temu.Lijevo je Mlađi Vodnik Horvatek(čuli se danas),desno Mlađi Vodnik Sladojević(također se čuli).Zoran je davno opisao naše odlaske ili napuštanje Skoplja te i naše moralne vrijednosti.Sa postavljanjem slika su upoznata obojica.Pravi razlog ponovnog postavljanja Zoranove slike ponavljam samo zbog M-70 AB-2 koju smo svi dužili od prvog do zadnjeg dana.

Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   27.05.15 23:36

@kukulje (citat):
Odgovor za kuhar-debar.  Desetar koji je najblizi nama je moj zemljak iz C.G Kurbegovic Ermin imam ga na FB znam da se nece naljutiti sto mu ime kazem, kao sto smatram da niko nebi trebao da se ljuti ako mu se spomene ime i prezime ukoliko je covjek cist i nije ruke ukaljao zlocinstvom tokom 90-ih godina.

kukulje ako si se vraćao unazad na ovoj temi vaše klase Kurbegović se davno logirao kao Kurke.Meni ga je osobno jako žao jer osim što sam saznao što ga je zadesilo i koju je kalvariju prošao on ju je i opisao na ovoj temi.Vrlo težak put za jednog dečka u tim ludim godinama.Mislim da si ti i večina vaše klase ipak puno bolje prošli od njega.Također ga redovno vidim kako vozi špediciju i nakon svega je sretan obiteljski čovjek.Ne bih ponovo želio ponavljati ono što je već napisano na prethodnim stranicama jer nikog od vas nitko ne može kriviti za nešto jer ste poslani u nepoznato a večina sa vrlo malo ili nikakvim iskustvom.Iskreno ja i dalje stojim sa svojim mišljenjem da neću objavljivati ničije slike bez njegovog znanja niti ikog od vojnika pa do pretpostavljenih bez prave činjenice stavljati u isti koš ili im izmišljati životni put nakon nestanka JNA.Za primjer ću uzeti samo Poručnika Mirsada Volodera za kojeg su na prethodnim stranicama pisali da je ubijen od "svojih" u BIH-a što me je tad jako razočaralo.Vrlo brzo i nakon mog negodovanja on se logirao na forum sa postavljenih dvije slike i jednom pjesmom za mene(jer sam je slušao non-stop) i otišao s foruma.Tad prije dvije godine je otišao u mirovinu/penziju kao časnik/oficir Oružanih Snaga Federacije BIH-a.Kakva je ljudina i časnik/oficir bio u Skoplju takav je bio i u u*ranom ratu.Toliko i lijep pozdrav svima koji su služili u naselju Gjorče Petrov i od milja tako nazvanoj kasarni koja se zapravo zvala Kuzman Josifovski Pitu.

Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   28.05.15 2:58

@kukulje (citat):
Hvala ti Kukulje na objasnjenju mada nije osoba na koju sam mislio ali nema veze,ziv bio.
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   28.05.15 14:22

Neki su prije obecavali da ce postavljate novije slike kasarne Gjorce Petrov ali vidim nema jos uvijek nikakvih slika.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   Today at 3:28

Na vrh Go down

GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 35/37Idi na stranicu : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36, 37  Next
 Similar topics
-
» GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.
» GJORČE PETROV SKOPLJE VP 3615 klasa septembar 1991.
» Kasarna Gjorče Petrov Skopje
» Skopje Gjorče Petrov 1986. VP 3615/4 kuhari
» Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.