FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next
AutorPoruka
Saki
Gost

KomentarNaslov komentara: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   17.05.09 11:16

Jel ima neko iz vremena 1988-1990
Na vrh Go down
Ilko
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   19.05.09 3:49

Jun 90/91 Kamensko
Na vrh Go down
zoran stojilkovic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2010-03-12
Dob : 46
M(j)esto zemun

KomentarNaslov komentara: bandre   22.03.10 9:49

tu sam sa mojim odeljenjem veze sadio bandere 90.g !!!!!! Laughing
Na vrh Go down
Dado
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2010-04-05

KomentarNaslov komentara: Kamensko   05.04.10 7:54

Ja sam generacija 91-92 pontonska inzinjerija u Kamenskom. Ima li koga iz tog vremena??
Na vrh Go down
hacko17
Gušter
Gušter

Član od : 2010-01-05

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   19.04.10 12:40

@Dado (citat):
Ja sam generacija 91-92 pontonska inzinjerija u Kamenskom. Ima li koga iz tog vremena??

i jasam generacija 91-92 pontomska inace iz vojne kasarne  salvonski brod ali smo napustili kasarnu pocetkom rata i posle sam bijo po hrvaskoj novska gradiska topusko i jos mjesta ne sjecam se bas dobro..
Na vrh Go down
Dado
Gušter
Gušter

Član od : 2010-04-05

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inzinjeria. Karlovac - Mekusje   19.04.10 13:28

@hacko17 (citat):
i jasam generacija 91-92 pontomska inace iz vojne kasarne salvonski brod ali smo napustili kasarnu pocetkom rata i posle sam bijo po hrvaskoj novska gradiska topusko i jos mjesta ne sjecam se bas dobro..

Ja sam ti rodom iz Bosanskog Broda. Imas li ikakvih svjih slika iz kasarne u Slavonskom Brodu, bas bi volio da vidim kako je kasarna iznutra izgledala?

Na vrh Go down
hacko17
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   19.04.10 14:29

@Dado (citat):
Ja sam ti rodom iz Bosanskog Broda. Imas li ikakvih svjih slika iz kasarne u Slavonskom Brodu, bas bi volio da vidim kako je kasarna iznutra izgledala?

sad je ona pretvorena u muzej neki, e neznam ti ja postavit ovu sliku

Na vrh Go down
hacko17
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   19.09.10 16:22

@Dado (citat):

i jasam pontonska 91..92 slavonski brod.karlovac.topusko.glina.bosanska gradiska...
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
Dob : 50
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   08.01.11 1:06

Karlovac,Kamensko...
Bio sam pionirac u prvom bataljonu pa nakon kursa za k-dire odelenja dobio prekomandu u Stip u VP 7036.
Zanimljivo za bas u Kamenskom, ukoliko se secate, izlazak u grad je bio do 22,oo a poslednji autobus sa kolodvora je polazio u 21,oo !!! Evil or Very Mad
Na vrh Go down
Kapetan Miki
Gušter
Gušter

Član od : 2011-01-09

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   09.01.11 9:50

@Kaplar M (citat):
Karlovac,Kamensko...
Bio sam pionirac u prvom bataljonu pa nakon kursa za k-dire odelenja dobio prekomandu u Stip u VP 7036.
Zanimljivo za bas u Kamenskom, ukoliko se secate, izlazak u grad je bio do 22,oo a poslednji autobus sa kolodvora je polazio u 21,oo !!! Evil or Very Mad
Ja sam generacija mart 90/91 2. ceta 1. vod u sro komandir cete nam je bio Vorih Petar a komandir voda Ganic Zaim. ima li ko iz tog vremena. namerno sam napisao ime kapetan miki ko ga je poznavao zna i zasto legenda je bio.

Na vrh Go down
Kapetan Miki
Gušter
Gušter

Član od : 2011-01-09

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   09.01.11 10:00

MART 90/91 MEKUSJE SKOLA REZERVNIH OFICIRA 2.CETA 1.VOD KOMANDIR CETE VORIH PETAR KOMANDIR VODA GANIC ZAIM IMALI KO IZ TOG VREMENA SA NJIH PAR SAM JOS U KONTAKTU ALI BI VOLEO DA STUPIM JOS SA NEKIM U KONTAKT
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 741
Član od : 2009-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   09.01.11 15:35

Kapetane Miki, dobro nam došao.
Na vrh Go down
andjelko
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2011-03-26

KomentarNaslov komentara: Anđelko   26.03.11 20:54

I JA SAM GENERACIJA MART 90/91 MEKUSJE SKOLA REZERVNIH OFICIRA 2.CETA 1.VOD KOMANDIR CETE VORIH PETAR KOMANDIR VODA GANIC ZAIM. POZDRAV SVIMA!
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   27.03.11 16:11

Pozdrav i tebi Andjelko!
Na vrh Go down
Sasa Anjelkovic S palanka
Gušter
Gušter

Član od : 2011-06-17

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   17.06.11 16:26

Ja sam generacija mart 91-92. Druga ceta prvi vod.Komandir cete je bio Vorih Petar, a komandir voda Ganic Zaim. Bio sam 98.klasa SRO u Mekusju. 22.10.1991. smo napustili kasarnu i ceo ISC je premesen u Sabac. Ako ima neko ko je bio samnom neka se javi....
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 419
Član od : 2011-06-15

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   17.06.11 16:51

@hacko17 (citat):
@Dado (citat):

sad je ona pretvorena u muzej neki, e neznam ti ja postavit ovu sliku

samnom je

Na vrh Go down
Stripy
Gušter
Gušter

Član od : 2011-08-13

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   13.08.11 23:10

@Kapetan Miki (citat):
MART 90/91 MEKUSJE SKOLA REZERVNIH OFICIRA 2.CETA 1.VOD KOMANDIR CETE VORIH PETAR KOMANDIR VODA GANIC ZAIM IMALI KO IZ TOG VREMENA SA NJIH PAR SAM JOS U KONTAKTU ALI BI VOLEO DA STUPIM JOS SA NEKIM U KONTAKT

Je li možda Kapetan Miki iz Loznice Very Happy

Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   14.08.11 9:09

Stripy, dobro nam došao!
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 472
Član od : 2011-10-06

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   28.10.11 14:47

Andjelko krenu pa zakoci
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   28.10.11 15:16

@jelen pivo (citat):
Andjelko krenu pa zakoci

Da nije otišao na redovno?
Na vrh Go down
Čaja
Gušter
Gušter

Broj komentara : 29
Član od : 2011-11-11
Dob : 53
M(j)esto Modriča

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   11.11.11 18:01

Pozdrav
bio sam u Mekušju 82/83 u drugoj četi kod Por. Popović Miodraga.
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   11.11.11 23:06

Pozdrav Čaja cheers

Gušter
Gušter

Broj komentara : 29
Član od : 2011-11-11
Dob : 53
M(j)esto Modriča

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   12.11.11 8:37

Nekih imena se sijećam a nekih ne :
Štrovs ,Čapalija ,Šteger ,Mirjanić,Mohorič,moj zemo Jerinić, Kostadinov ,Majkić ,Krasnići ,Vranjković iz Grahova? ... vodnici stažisti Vladan iz Valjeva,Tišma vjerovatno iz Novog Sada i Anđelković iz Svilajnca.
Uh koliko je vremena prošlo.

Pa onda prekomanda u "dvojku" u Kamensko.Kap.Muždeka Žarko,P.por.Ivo mislim da se prezivao Galić.

Majski cvijet,11 Plavih, Barka i na Barci Buki(Bukovec Kap.)

Valjda će se neko naći u ovome.
Na vrh Go down
DanSlobo82
Gušter
Gušter

Član od : 2011-11-08

KomentarNaslov komentara: Re: SRO - Inzinjerija. Karlovac - Mekusje 82/83   23.11.11 22:15

@Čaja (citat):
Nekih imena se sijećam a nekih ne :
Štrovs ,Čapalija ,Šteger ,Mirjanić,Mohorič,moj zemo Jerinić, Kostadinov ,Majkić ,Krasnići ,Vranjković iz Grahova? ... vodnici stažisti Vladan iz Valjeva,Tišma vjerovatno iz Novog Sada i Anđelković iz Svilajnca.

Pa onda prekomanda u "dvojku" u Kamensko.Kap.Muždeka Žarko,P.por.Ivo mislim da se prezivao Galić.

Korana, Majski Cvijet....secam se Majkic Duska sa Malog Losinja,Tisme Slobodana iz Bosanske Krupe, Anjelkovic Dragana iz Velike Plane, Radojcic Vladana iz Ljubovije, svi stazisti iz prvog voda....bilo je to davno...secas li se Slobodana Stanisavljevica iz Vukovara (moja malenkost)? U mom vodu su bili Saban, Mujo, Stiv (ZKMC)....secam se Slavise (Usketa) is drugog voda...svi iz 80 (Jubilarne) klase!
Je si ti bio 81 klasa?

DanSlobo82: komentar modifikovan dana: 23.11.11 23:20; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : Komentar stavio pogreskom u zaglavlje:-()
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   23.11.11 23:52

@Čaja (citat):
Nekih imena  se sijećam a nekih ne :

Čajo, ja sam bio u Kamenskom do prekomande... Mogu ti reći da su u moje vreme (april 84) iz "dvojke" non-stop davali stražu na pontonjerskom poligonu Kupa. Bilo je moamaka koji su imali i po 100 dana straže i svi smo ih žalili.

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Today at 9:03

Na vrh Go down

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/21Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next
 Similar topics
-
» VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje
» Kamensko, Karlovac
» Karlovac, Petrova gora, vojna policija 1990/91
» Karlovac-Logorište-Inžinjerci VP 2805 - 1982/83
» Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90