FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13 ... 21  Next
AutorPoruka
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1176
Član od : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   14.06.13 22:31

Zdravo Karaulac Very Happy.Dobro si procitao-kap.Popovic je bio u SRO kada i ja-mart 91,u prvoj ceti a ja u drugoj i zajedno smo otisli u Sabac a sta se posle desilo sa ostalim oficirima ISC to neznam.Vec sam napisao da je bio oficir za primer i po drzanju i po ocinskom ponasanju prema svima nama.Samo mi nije jasno zasto svi trazite samo njega od toliko njih koji su bili tamo.Nas bataljon je prosao extra jer nismo imali ni jednog ogrebanog vojnika za vreme opsade kasarne.Nagde na ovom forumu sam video jos nekoga iz tvoje klase a ja sam bio zadnja 98 klasa.Pozdrav svima kolji citaju ovo.stražarBatinesalutiranje
Na vrh Go down
karaulac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 13
Član od : 2012-10-12

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   26.06.13 13:33

Trazim:
- inz. porucnika kasnije kapetana iz 1982-3-4-5: Branko Boskovic
Bio je atleticar maratonac, inace KV u SRIO, poslije KC u Kamenskom
Na vrh Go down
oficir s ruzom
Gušter
Gušter

Broj komentara : 66
Član od : 2012-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   14.07.13 17:51

sve poruseno
Na vrh Go down
mare69
Gušter
Gušter

Broj komentara : 24
Član od : 2013-10-09
Dob : 46
M(j)esto Novo mesto

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   09.10.13 22:53

Slučajno sam pronašao ovaj forum. Milin i nostalgija! Bio sam u Mekušju 1988/89 ŠRO. Za sad se samo javljam, kasnije idem u istragu za fotografijama. A na ovoj fotografiji svi ste mi poznati:

@sasa staza (citat):

Ovo su ml.vodnici iz prvog voda druge cete, dole su: Ibrahimovic Mustafa - Bosna, Drazic Goran - Loznica.
Prvi sa leve strane je iz Borova Sela ali ime sam zaboravio. U sredini je moja sestra i ja zadnji sa desne strane stojim.  
Ovo se sve desavalo u Kamenskom sredinom aprila a zakletvu je davala MOJA 98 klasa SRO. cheers study  I love you

Prolazio sam Mekušje augusta 2006, kad je bilo ovako: pavlin.si/foto/v/poti/hrvaska/album_004/

Pozdrav!

Marko

Na vrh Go down
http://p.pavlin.si
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   15.10.13 18:52

Pozdrav mare69.Drago mi je da si pronasao ovaj sajt i slike i mogao bi da podelis sa nama utiske o kasarni ,kakav je osecaj biti tamo posle toliko godina ?salutiranje 
Na vrh Go down
argir
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2013-11-01

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   02.11.13 9:20

Pozdrav svima. Ja sam bio septembarska klasa 90 god. Bio u 2/2, komandir cete Vorih a k-ir voda
por.Demic. Bio sam 97 klasa.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   02.11.13 17:08

Pozdrav Argire i zelim ti mnogo dobrih postova na ovom nasem forumu.Ja sam bio 98 klasa 2 ceta ,1 vod kod por.Ganica.salutiranje 
Na vrh Go down
igormekušje
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2013-12-17
M(j)esto zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   17.12.13 15:12

ja sam bio kuhar (čak štoviše - slastičar  Very Happy ) u mekušju . došao iz bihaća 7.3., napustio mekušje 23.07. 1991. ak sam dobro zapamtio kapetan se zvao stanislav đorđević (ljudina), a neki zajebani vodnik (neš ti čina  Evil or Very Mad ) crnogorac petković nam je pričao lovačke priče i mahao s pištoljem oko glave...
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 17795
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   17.12.13 15:43

@igormekušje (citat):
ja sam bio kuhar (čak štoviše -slastičar Very Happy )

Igore, dobro došao na forum!  Very Happy 

Slastičar? Prema kuharici iz JNA, ili?  Smile 

Pričaj nam za početak o vojničkim slasticama koje si pripremao...
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   17.12.13 15:51

@igormekušje (citat):
ja sam bio kuhar (čak štoviše - slastičar  Very Happy )

Dobro nam dosao, slatkisi u ovom smislu  Wink

Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 419
Član od : 2011-06-15

KomentarNaslov komentara: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   17.12.13 16:00

@mare69 (citat):
Slučajno sam pronašao ovaj forum. Milin i nostalgija! Bio sam u Mekušju 1988/89 ŠRO. Za sad se samo javljam, kasnije idem u istragu za fotografijama. A na ovoj fotografiji svi ste mi poznati:

@sasa staza (citat):

Ovo su ml.vodnici iz prvog voda druge cete, dole su: Ibrahimovic Mustafa - Bosna, Drazic Goran - Loznica. Prvi sa leve strane je iz Borova Sela ali ime sam zaboravio.

Drazic  bio sa mnom u tehnickoj skoli,samo sto je on bio masinska a  ja elektro

Na vrh Go down
igormekušje
Gušter
Gušter

M(j)esto zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   17.12.13 21:29

@Max Blitz (citat):
@igormekušje (citat):
ja sam bio kuhar (čak štoviše -slastičar Very Happy )

Igore, dobro došao na forum!  Very Happy 

Slastičar? Prema kuharici iz JNA, ili?  Smile 

Pričaj nam za početak o vojničkim slasticama koje si pripremao...

imali smo dvije kuharice i jednog kuhara koji su bili civili, a kolače smo radili svaki dan zbog ŠRO-a. imao sam svoju prostoriju s ogromnim frižiderom i 6 pećnica, gdje smo navečer, kad bi prošao dežurni oficir, pekli smrznute bureke kojih smo imali na tone... Twisted Evil

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 17795
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   17.12.13 23:45

@igormekušje (citat):
imali smo dvije kuharice i jednog kuhara koji su bili civili, a kolače smo radili svaki dan zbog ŠRO-a. imao sam svoju prostoriju s ogromnim frižiderom i 6 pećnica, gdje smo navečer, kad bi prošao dežurni oficir, pekli smrznute bureke kojih smo imali na tone... Twisted Evil 

Smrznute bureke?
Pa dobro, obradili smo već bureke, voljeli smo ih za večeru s jogurtom, uvijek je bilo malo, ali burek nije (prava) slastica.... Mislim baš na kolače ili slično, nešto slatko...  Very Happy 

Ima u kuharici JNA (knjiga recepata, ne ženska osoba Very Happy ) i slatkog, što je od toga bilo?
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   18.12.13 7:38

Pozdrav IGORE-e bas mi drago da se javio jos neko iz Mekusja.Znaci ti si taj sto je spremao onako lepe kolace kod mene u kasarni.E ovom prilikom ti se javno zahvaljujem na svim SLATKIM i lepim trenucima za vreme rucka.
Na vrh Go down
igormekušje
Gušter
Gušter

M(j)esto zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   18.12.13 10:49

kolači su bili (pre)cjenjeni, tečaj je bio 1 kolač = nove gaće i čarape (kod kolege intendanta koji je radio u servisu) ili dvije karlovačke u kantini kod ostalih vojnika smrtnika... Laughing 
sjećam se da je na liniji uvijek pored mene bio dežurni oficir da ne bi djelio više od jednog kolača  Suspect 
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   18.12.13 17:22

Pa koliko se ja secam uvek je na kraju linije stajao dez.oficir ili dez.cete ili bataljona.Niste bili losi-svaki rucak je bio OK,a tamo pred kraj u oktobru smo jeli NEZAPRZENI pasulj i SDO svaki treci dan. Wink scratch 
Na vrh Go down
igormekušje
Gušter
Gušter

M(j)esto zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   18.12.13 21:42

preuzimam odgovornost do 22.07.1991.  Very Happy 
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   18.12.13 21:48

Prihvatamo prihvatanje odgovornosti do pomenutog datuma.... tongue scratch 
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 419
Član od : 2011-06-15

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   20.12.13 11:48

slika 96 klase

Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   20.12.13 15:15

Ovo nije slika iz Mekusja-moze biti samo iz Kamenskog,malo je nejasna jer na vidim bas lepo por.Ganica.por.Denica,kap.Vorih Petra i ostale.Ako imas neku jasniju sliku bio bih zahvalan ako je postavis. salutiranje P.S. pretpostavljam da je ovo 96 klasa SRO Inzenjerija-...... stražar 
Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba

Broj komentara : 118
Član od : 2012-09-27
Dob : 51
M(j)esto Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   20.12.13 15:31

Ne vjerujem da je iz Kamenskog.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   21.12.13 19:49

Ako su ovi momci ta 96 klasa samo su mogli da se slikaju u Mekusju ili Kamenskom zato sto su u te dve kasarne davane zakletve za SRO Inz....... study scratch salutiranje 
Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba

Broj komentara : 118
Član od : 2012-09-27
Dob : 51
M(j)esto Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   21.12.13 20:57

Ovakve zgrade 1983 nije bilo u kamonskom. Bila drugačija i ispred nje velik prostor za proziv.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   21.12.13 21:45

Bas bih voleo da se javi SABAN i da objasni sve lepo i polako da mi ne trosimo nase vijuge iz mozga tek onako bezveze.Ova slika nije sigurno iz Mekusja a odakle je samo nam moze reci Saban. study scratch 
Na vrh Go down
mare69
Gušter
Gušter

Broj komentara : 24
Član od : 2013-10-09
Dob : 46
M(j)esto Novo mesto

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   21.12.13 22:57

Pronasao sam dvoje fotografija. Fotografije su kad smo isli na logorovanje.  

Klik za vecu sliku.  Cool 

Ako se netko prepozna, molim da se javi. Ja sam na gornjoj fotki treci s leve.

Pozdrav!

Marko

Na vrh Go down
http://p.pavlin.si
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Today at 12:29

Na vrh Go down

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/21Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13 ... 21  Next
 Similar topics
-
» VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje
» Kamensko, Karlovac
» Karlovac, Petrova gora, vojna policija 1990/91
» Karlovac-Logorište-Inžinjerci VP 2805 - 1982/83
» Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90