FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 22  Next
AutorPoruka
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1196
Član od : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Sun Dec 22, 2013 12:29 pm

Pozdrav Mare i kazi nama koja je ovo klasa i koji vod ? scratch stražar 
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 568
Član od : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Fri Jan 17, 2014 3:40 am

Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Fri Jan 17, 2014 3:54 am

DZABE STO SU PROSLE TOLIKE GODINE... 
CIM SAM VIDIO OVU SLIKU...KAO DA SAM SAD TAMO.  

godina je 1980. 

tek sam zavrsio srednju skolu.  
Doslo ljeto...  i odlucim da krenem na turneju Auto-stopom i satorom 
"Od Trsta do Albanije" . 

u tom je umro TITO... i turneju prekinem u Herceg Novom.  
...kad sad gledam ...  vec tada svi smo se pomalo pribojavali sta donosi sutra. 
U vazduhu je nekako postojao izvjesatn osjecaj da cijelo drustvo polagano klizi u nepoznatom pravcu.  Kad sad gledam...SAMO JE CUDO ...da se sve ono iz DEVEDESETIH nije desilo tada. Valjda je CCCP bio jos previse jak...ili ???
/
Kako je ljeto pocelo da posustaje... Jesen je donijela poziv za vojsku.  
Tog maglovitog i vlaznog jutra 09. Octobra 1980. obreo sam se ispred stakala Prijeme Kancelarije sa vojnom knjizicom i par licnih stvari.  
Udjoh... a iza mene su se zatvorila vrata. 

Ot tog dana pocinje OBUKA !!!
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Fri Jan 17, 2014 3:57 am

Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Fri Jan 17, 2014 3:58 am

Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Fri Jan 17, 2014 4:00 am

Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Fri Jan 17, 2014 4:04 am

Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Fri Jan 17, 2014 4:05 am

Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Fri Jan 17, 2014 4:09 am

Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Fri Jan 17, 2014 4:11 am

Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Fri Jan 17, 2014 4:21 am

Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Fri Jan 17, 2014 4:29 am

Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Sat Jan 18, 2014 6:57 pm

Hvala ti Stari Fazanu na ovim slikama sto postavi-ovo ne mogu da ti zaboravim nikada.Evo istog trenutka kada sam video prijavnicu ,i ove ostale slike tako su me prosli zmarci i osecaj tuge ali i naravno radosti sto sam ih video posle 23 godine.Imas rucak i sve ostalo od mene ako i kada se vidimo. Very Happy  Very Happy  Very Happy
Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba

Broj komentara : 127
Član od : 2012-09-27
Dob : 52
M(j)esto Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Sat Jan 18, 2014 7:09 pm

Možeš jih sam pogledat još puno više.  Google earth ili google maps.  To je to.  I onda street view .
Prošle godine je google snimio street view u sloveniji. Tako da možda če biti snimke na netu več ove godine
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Sat Jan 18, 2014 7:17 pm

Gledao sam kasarnu na Google maps vise puta ali ova slika od prijavnice govori mnogo-mnogo vise.Tu iza nje je bila strazara gde sam davao strazu 3 puta i vikendom gledao devojke posete kada su dolazile kod vojske.A ja setam pored zice i nesmem sa nikome da pricam.EEEEE to je bila vojska...... salutiranje  salutiranje  salutiranje
Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba

M(j)esto Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Sat Jan 18, 2014 7:30 pm

U google maps imaš street view.  I tamo gledaš slike kao da se vozaš avtom . cjela je hr slikana.  Tako, da se možeš popeljat po cjelom karlovcu,  mekušju, kamenskom, turanj… .
Ljepo za pogledat i sjetit se onih dana.
I ja se sječam još svega ko da je juče bilo, pa je prošlo 30godina.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Sat Jan 18, 2014 7:33 pm

Ej bas ti hvala na informaciji,evo istog trenutka idem na mape da probam. king  lol!
Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba

M(j)esto Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Sat Jan 18, 2014 7:42 pm

U google maps imaš negdje žutog čoveka kojeg povčeš gdje hočeš sledat street view.  To možeš i u android tablici ili telefonu.
Na vrh Go down
oficir s ruzom
Gušter
Gušter

Broj komentara : 66
Član od : 2012-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Sat Jan 18, 2014 8:03 pm

sva cast starom fazanu na slikama Mekusja i kasarne...
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Sun Jan 19, 2014 2:24 am

hvala  Oficiru sa ruzom.
zao mi je sto sam na drugom kraju svijeta sad ... a kod majke imam kuci... stotine fotografija iz Mekusja i okolnih poliogna - fotografija sa obuke ...jer sam konstantno nosao moju kameru i....za cudo nisu me sprecavali da snimam ...a navece... odem u onaj KLUB ...ako se secas...iza tamo uz ogradu...mislim da se to bas u zargonu i zvalo KLUB... a bila je tu i mala FOTO LABORATORIJA...pa natucem stotine fotosa za moje kolege .... 

Onda sutradan...DA VIDIS MILINE ... ... kad ljudi salju kucama slike IZ AKCIJE !!! 
Diverzantske uniforme, stapovi exploziva, rolne fitilja, Dimne kutije rokaju,...,... 
a u one LOSIJE DANE BI OTISLE U ETER I GREDE BAILY MOSTA, sa zuljevima na RUKAMA SINA PITOMCA..... HEHE 

pozdrav
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1302
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Sun Jan 19, 2014 2:05 pm

Pozdrav druže stari fazan i naravno čestitke za prezentaciju tvoje kasarne na obuci gdje si bio.Malo me je zaintegriralo tvoje nošenje foto aparata na obuci tj.mogao si da slikaš sve.Ja sam služio 6 godina kasnije od tebe i imao sam cjeli vojni rok foto aparat ali nisi smio javno slikati nego tajno kad starješine nisu tu.Ti si imao starješine koji su bili fleksibilni po tom pitanju i sigurno ih se sjećaš i treba ih spomenuti zaslužuju to.
Na vrh Go down
bakimali
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2014-01-08
Dob : 53
M(j)esto n berdo

KomentarNaslov komentara: VA - Inzinjeria. Karlovac - Mekusje   Sun Jan 19, 2014 3:10 pm

Pozdrav svima : 
Bio sam u Mekusje 82-83 SRO 1. Ceta. 2.vod Kom. cete cvjetic mihajlov     Kom.voda boskovic branko . 
Kom. 1. odelenje Maglica jugoslav 
       2 . Odelenje Bilanovic.
       3. Odelenje ustar Petar .
Ja Sam Bio 3. odelenje.
Na Kraj Prekmandu Slavonski brod, Zajedno sa Pirjevec Samo Bio u 1.cetu 1.vod. iz snezane.
i Domazet Damir Bio iz 2.cete. 

Pozdrav........
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Sun Jan 19, 2014 4:17 pm

SEMSUDINE... ISPARILA su ta imena kao i masa drugih podataka... jer ima tome vise od 30 godina...
ali ako su Oni zivi vjerujem da bi ih interesovalo postojanje topika o njihovim Kasarnama ...ko zna mozda ce se i neko od njih sam pojaviti.ovdje...??? 
a pored toga na cudnovati nacin JA NIKADA NISAM NIKOGA NITI PITAO ZA BILO KAKVO DOPUSTENJE DA SLIKMA. Nisam nosao kameru oko vrata -kao neki novinar, vec u dzepu ili torbici...ali bi slikao kad god smo imali obuku po nekoliko snimaka..onako ...kazem komandiru ajd da uslikam ovo sot radima i on bi se slozio bez porblema... tako je to nekako spontano izaslo...a 
slike sam prodavao kolegama po cvijeni foto materijala-tako da sam bukvalno proizveo hiljade slika drugarima za slanje kuci.
Na vrh Go down
karaulac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2012-10-12

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Fri Jan 31, 2014 9:08 am

molim sve koji su iz 82, 83 i 84 klase SROI Karlovac ili poznaju - odrzavaju kontakt s nekim od tadasnjih starjesina da mi se jave.
Na vrh Go down
oficir s ruzom
Gušter
Gušter

Broj komentara : 66
Član od : 2012-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Sun Feb 02, 2014 4:13 pm

nije bitno, kako si to radio , ali je fotografija dobra. Svako ti dobro zelim stari fazanu..Eh Karlovac, grad na cetiri reke
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Today at 7:16 pm

Na vrh Go down

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 6/22Idi na stranicu : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 22  Next
 Similar topics
-
» VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje
» Kamensko, Karlovac
» Karlovac, Petrova gora, vojna policija 1990/91
» Karlovac-Logorište-Inžinjerci VP 2805 - 1982/83
» Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90