FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Next
AutorPoruka
Mladjo
Džomba
Džomba

Broj komentara : 180
Član od : 2012-03-31
Dob : 45
M(j)esto Kicevo Makedonija

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   12.04.16 6:32

bezigrad nisam nista svatio lose sto se tice godina (znas pjesmu godine prolaze nervoznim korakom ,godine prolaze mi stojimo ...bajaga)..bilo je to davno 1989 kako pamtim ..nisam pitao za dozvolu ali sam imao razlog sto sam bio tako kratko unutra ...nisam znao sta je bilo u ratu ni da je linija odbrane bila tu ...ocigledno je da je posle rata dodatno neko upropastio i to sto je ostalo ...nebitno sada ...sto se tice ideje o prijavnici stojim na rec  i moze se uraditi ...moze i dodatna obuka vojnik u napadu ako ima jos po karlovcu neki dobri bar gde su c*ce raspolozene za to ...
Na vrh Go down
Mladjo
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   12.04.16 6:34

@Josip77 (citat):
Hotel vojne akademije (čini mi se jedan od najnovijih objekata u kasarni)
Tacno to je bio hotel VA ne znam kad je izgradjen ali je bio najnovija i najbolje opremena zgrada u kasarni ...

Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter

Broj komentara : 46
Član od : 2012-03-10

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   12.04.16 8:53

OK Mlađo,
Sve u redu, razumijemo se, sve je točno kako si naveo. 
A za "napadna djelovanja" nisam baš siguran koliko bi uspjeli...
Pozdrav
Na vrh Go down
Mladjo
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   12.04.16 9:21

@bežigrad (citat):
OK Mlađo,
Sve u redu, razumijemo se, sve je točno kako si naveo. 
A za "napadna djelovanja" nisam baš siguran koliko bi uspjeli...
Pozdrav
Pa pokusacemo ako ne ondak vojnik u odbrani razume se ..junacki cemo se braniti ...
salutiranje
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1176
Član od : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   12.04.16 18:50

Ja bio u ovoj zgradi VA dva mesece ali soba mi je bila sa one strane do zice,evo vec mi nadiru secanja ali suza nigde. Kakvo je ruglo i ruzno videti a tako je bila lepa..... Sad Sad Sad
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter

Broj komentara : 48
Član od : 2016-02-04

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   12.04.16 22:32

Kakvo je ruglo i ruzno videti a tako je bila lepa.....

U prostorijama je još parket i pokoja sobna vrata leže na podu (sve trulo), a najružnije je vidjeti demolirane sanitarne čvorove.

Tu smo nekad nabrojali cca. 50 rascvjetanih čahura rasprskavajuće municije 40 ili 50 mm., netko je sa njima ložio vatru, (grijao se, usput istucao stari malter i pripremao zidove za novo malterisanje.....šala mala!) Sleep
Na vrh Go down
Mladjo
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   14.04.16 10:10

nazalost to je balkan ...
Na vrh Go down
Mekusje 94
Gušter
Gušter

Broj komentara : 24
Član od : 2015-10-23
Dob : 46

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   16.04.16 22:32

Josip 77,  hvala za slike...
Na vrh Go down
Mladjo
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   18.04.16 14:32

a jeli josipe ostalo je li sta od sportske hale
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   18.04.16 20:39

Da, Mladjo, ostali su vanjski zidovi, slika nemam iz koje kakvih problema (farmerov pas, padao je mrak, slabe baterije na fotoaparatu), unutra nisam bio jer je na staze nagurano smeće i sve je skupa zaraslo u šumu.
Na vrh Go down
Mladjo
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   20.04.16 13:39

bolje i nemoj ako je opasno ..pozdrav
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   21.04.16 18:53

Treća lijevo.

Na vrh Go down
mare69
Gušter
Gušter

Broj komentara : 24
Član od : 2013-10-09
Dob : 46
M(j)esto Novo mesto

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   21.04.16 23:24

@Josip77 (citat):
Kuglana

Jao, jednog sam vikenda bio cjelu subotu i nedelju u kuglani. A u ponedeljak stepenice nisu bile moja jaka strana. Sječanja sječanja...
Na vrh Go down
http://p.pavlin.si
Mladjo
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: zgrada pomocnog bataljona    22.04.16 14:39

@Josip77 (citat):
Treća lijevo.

to je zgrada pomocnog bataljona ....

Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   28.04.16 19:46

Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   28.04.16 22:09

Josipe-sta bese ove zgrade-dali je mozde vojnicki restoran ili se varam  ??? scratch scratch scratch
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   29.04.16 17:22

Da sasa-staza, u pravu si. To je ista zgrada, samo je slikano izvana i iznutra.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   29.04.16 19:51

Eeeeeee-koliko sam samo puta usao i izasao iz nje za mojih 7 meseci gostovanja u kasarni...Bas ruzno izgleda....
-Dali je sama propala od stajanja ili je MOZDA pomogao neko da bude ovako ruzna  ??? Sad Sad Sad
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   29.04.16 20:55

Pokriva i krovišta nema "ni gore ni dole",  MOŽDA je sigurno netko pomogao da bude tako ružna.
Na vrh Go down
radmir44
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2016-02-27

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   01.05.16 9:51

HRISTOS VASKRSE! Srdacan pozdrav za sve nekadasnje pitomce iz Mekusja.
Za one iz tih godina, pronasao sam bivseg pitomca Bokan Zarka i cuo se sa njim. To su radosni trenuci kad se tako cujete poslije dugog vremena.  
Ukoliko ovo procita neko iz te generacije neka se javi.
Inace, veliko HVALA ekipi koja odrzava ovaj forum.
Radan Miroslav.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   01.05.16 10:27

Pozdrav kolega RADMIR-e-dobro dosao na forum i kazi nam koje godine si bio u Mekusju i koja klasa....
Na vrh Go down
radmir44
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   01.05.16 13:06

Pozdrav Sasa, bio sam u Mekusju 1970 godine, a koja sam klasa bio sad ne znam tacno, zaboravio sam. Kao zavrseni stazista sam ostao u Mekusju kao komandir voda. Znam da je komandir prvog voda bio neki aktivni porucnik Gvozdenovic, drugog voda isto jedan aktivni potporucnik (zaboravio sam kako se zove), komandir treceg voda sam bio ja (imao sam zavrsenu visu skolu), a komandir cetvrtog voda je bio jedan moj kolega stazista (isto, zaboravio sam kako se zove). Komandiri odjeljenja su bili nasi drugovi iz iste klase, samo sa srednjom skolom. Znam da mi je komandir jednog odjeljenja bio Sober Antun iz Sarajeva, jedan jako dobar i fin momak.
Eto vidis, proslo je mnogo vremena, sad smo mi iz te klase ostarili, ja imam 72 godine, ali se rado prisjecam tih dana i drugova. I svi smo bili jako dobri drugovi bez obzira na nacionalnost: srbi, hrvati, slovenci, makedonci, albanci, muslimani itd.
Cak se i malo prezimena sjecam. Bili su, recimo: Sober iz Sarajeva, Atanasovski iz Makedonije, Krajisnik negdje od Banja Luke, Milojevic iz juzne Srbije itd. Mozda bih se jos nekih prezimena mogao sjetiti. 
Drugi put cu napisati i nekih malo lijepih dogadjaja.
Hvala na ovom forumu, ovo je super, bar da se malo prisjetimo tih dana.
Srdacan pozdrav.
Miroslav.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   01.05.16 15:57

Vidis kako je lepo prisetiti se starih dana...Eto ja sam bio POSLEDNJA 98 klasa SRO Inzenjerije u mekusju -mart 91 god.I kod mene su tada bili iz SVIH krajeva Jugoslavije,ali bas svih,i mogu ti reci da je bilo sve u najboljem redu. Verovatno niko nije smeo da pokazuje preterano svoju nacionalisticku pripadnost jer je bila velika disciplina. Ali je bilo dosta zanimljivo,sto zbog govora ,a bogami i ponasanja. Bio jedan iz Crne Gore koji se toliko ljutio kad mu neko opsuje oca. Auuu-kao da si mu gurnuo prst u oko...
-Dali su bile ove zgrade kad si bio ti a ako nisu opisi sta je bilo i gde....??? salutiranje
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   01.05.16 16:52

Zgrada komande.

Na vrh Go down
radmir44
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   01.05.16 18:30

Mislim da su bile te zgrade, ova sa spavaonicama sigurno, ali vjerovatno i ova druga, ne moze se bas sada poznati ovako unistena. U to vrijeme ove zgrade su bile predivne, a citava okolina sa prirodom je bila fantasticna. Sto se tice nacionalnih pripadnosti i odnosa bili su kao i u citavoj drzavi. Znalo se ko je ko, ali niko nije isticao pripadnost. Bilo je medjusobno postovanje, bar javno. Mozda je bilo malih, neznatnih naznaka zlobnosti, ali se to nije bas primjecivalo. U svakoj jedinici se gradio odnos pa je uglavnom vladalo drugarstvo. 
Vidim da se odavno niko ne javlja na forumu, a bila bi ogromna steta da se zatvori. Pokusajte da animirate ljude preko drugih foruma. Sad je tesko vrijeme pa ljudima ne pada na pamet da se prisjecaju vojnih dana, pogotovo poslije sve mrznje koja se pojavila medju nacionalnostima.
Malo reklamirajte ovaj Vas sajt preko drugih foruma, narocito preko Facebooka i Twitera.
Srdacan pozdrav.
Miroslav.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Today at 12:24

Na vrh Go down

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 19/21Idi na stranicu : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Next
 Similar topics
-
» VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje
» Kamensko, Karlovac
» Karlovac, Petrova gora, vojna policija 1990/91
» Karlovac-Logorište-Inžinjerci VP 2805 - 1982/83
» Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90