FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21  Next
AutorPoruka
miler
Razvodnik
Razvodnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 228
Član od : 2012-03-06
Dob : 51
M(j)esto Pirot

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   02.05.16 20:47

Imao sam prilike da kao vozač u JNA obiđem mnoge kasarne u Karlovcu a i malo šire, ali mislim da je ''Mekušje'' bila jedna od lepših i sređenijih kasarni. Gledajući prethodne  slike  mogu reće da je jadno i bedno ono što je ostalo od bivše kasarne ''Mekušje''.
Na vrh Go down
radmir44
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2016-02-27

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   03.05.16 10:12

U pravu ste, u Mekusju je kasarna bila prelijepa, a i oficiri u njoj su bili jako dobri. Izuzetno dobri. Izvrsavale su se duznosti i obaveze, ali su izlazili za sve u susret pitomcima. 
Jednom prilikom sam trazio da odem za Novu godinu i Bozic kuci u Hercegovinu jer su mi roditelji bili sami i pustili su me. Najvecu zaslugu je imao tada kapetan prve klase Stanic, crnogorac, izuzetno dobar i miran covjek. U Mostaru sam se nakvasio jer je padala kisa i tu me je slucajno vidio jedan major iz Mekusja (bio i on u prolazu, vracao se od kuce) i u kasarni ispricao da me je vidio i da sam se nahladio. Ostao sam poslije Bozica jos 5-6 dana. Kad sam se vratio u Mekusje niko nije trazio nikakav papir ni opravdanje nego je ujutro prisao stroju nacelnik skole, potpukovnik, i pitao me da li sam dobro, ako treba da ostanem u kasarni da ne idem na zanimanje.
Bili su fantasticni.
Ovo sto je sad sa zgradama je normalna posljedica ovih ratnih desavanja. Sva drzava nam je tako prosla. Sad treba iznova raditi i graditi.
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter

Broj komentara : 48
Član od : 2016-02-04

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   05.05.16 18:24

Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1176
Član od : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   05.05.16 21:27

A sta bese ova zgrada  ???? Dal nije zgrada do zice gde je bila berbernica ,kupatilo i intendantski servis...???? scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch
Na vrh Go down
radmir44
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   06.05.16 9:48

Nisam siguran, ali mi se cini da ste u pravu, mogla su tu biti kupatila.
Mnogo je vremena proslo, a i slika se ne vidi na malo sirem prostoru. 
Mislim da bi moglo biti to sto kazete.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   06.05.16 15:59

Mislim i ja da je tako jer je iza ove zgrade bilo strazarsko mesto br.3... a iza ovog blizeg coska je bila strazarska kucica.... vojničina
Na vrh Go down
radmir44
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   06.05.16 17:35

Bravo Sasa, ipak si ti mnogo kasnije bio u Mekusju nego ja.
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   06.05.16 18:05

To  je označeno crvenom strelicom.
Danas se tu unutra hrane krave i skladišti se sjeno.

Na vrh Go down
radmir44
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   06.05.16 18:42

Pa ovo se dosta promijenilo, nema ni onih ograda, ni onaj put nije isti, cini mi se, ali se vidi glavnina sa onim objektima. Ipak sam ja tu prilicno zaboravio jer sam tamo bio prije 46 godina. Svejedno, lijepo se podsjetiti svega toga. Volio bih da se javi neko poznat. javili bi se ljudi, ali ne znaju za ovaj forum. Zato mislim da ovaj sajt treba postavljati na forume. Pokusacu i ja da stavim ovaj sajt na Twiter.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   06.05.16 22:23

Pa naravno da znam jer sam tu davao strazu prvi put i to je bilo za 1 maj-ala je tada padao sneg kako bog voli. A strazarska ruta ili putanja je bila od velikog parkinga pa iza ove zgrade i skroz dole do kraja ,pa onda levo iza zgrade sa donje strane,iza igralista za mali fudbal i pravac na atletsku stazu.Tu smo se kupali i sisali od naseg prvog do zadnjeg dana gostovanja u Mekusju... vojničina
Na vrh Go down
Mladjo
Džomba
Džomba

Broj komentara : 179
Član od : 2012-03-31
Dob : 45
M(j)esto Kicevo Makedonija

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   12.05.16 16:05

to je drugovi pitomci i ostali intendanski servis sa praonicom i gradjevinskim odsekom  moja malenkost je jedno vreme imala cast da bude u gradjevinskim odsekom sa civilima zaposljenim u taj odsek
Na vrh Go down
Mladjo
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: intendanski servis sa praonicom    12.05.16 16:07

Josip77to je ulaz u intendanski servis  posle njega su bile praonice a ne vidi se na slici sa zadnje strane je bio ulaz u gradjevinskom odseku (citat):
Na vrh Go down
Mladjo
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   12.05.16 16:09

@Josip77 (citat):
gore levo od intendanskog servisa je sportska hala  a odma pored nje nadzire se na slici tenisko igraliste

Na vrh Go down
Mladjo
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   12.05.16 16:10

Moja malenkost javlja se na duznost ponovo iz daleke  Afrike  salutiranje
Na vrh Go down
Mladjo
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   12.05.16 16:14

@Josip77 (citat):
Berbernica i kupaonica je ispod oznacene zgrade( ne vidi se od drveca mali crni kvadrat  )

Na vrh Go down
Mladjo
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: kuhinja    12.05.16 16:19

Josip77Ovo je vojnicki restoran sa kuhinjom bila su odvojena dva restorana za akademiju i bSroi u sredini kuhinja sa dve linije i to je bila najnovija zgrada u kasarni sagradjena je i pustena u upotrebi januara 1989 (ja sam licno nosio seve stolice i stolove u restoranu (citat):

Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   12.05.16 19:17

Ovdje se malo jasnije vide zgrade, nema vegetacije.

Na vrh Go down
Mladjo
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   13.05.16 15:12

@Josip77 (citat):
Ovdje se malo jasnije vide zgrade, nema vegetacije.

ok idemo s desna odozdo  kapija br 2 
posle je bila pista za vozila posle nje je bio magacin hrane i nekih potrebstina pa berbernica sa kupaonicama  posle nje intendanski servis i gradjevinska sluzba  i malo levo gore sportska hala i tenisko igraliste 

ostalo mislim da nema potrebe da ponovo objasnjavamo 

Na vrh Go down
Mladjo
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   13.05.16 15:15

inace Josip 77 zasluzuje znacku primerni vojnik za sve ove slike
Na vrh Go down
Mladjo
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   10.06.16 8:31

salutiranje
i tako ja postadoh dzomba ...odsluzio sam 12 meseca u Mekusju ....
Na vrh Go down
Miki64
Gušter
Gušter

Član od : 2016-06-20

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   20.06.16 20:49

Mekusje, IŠC-ŠRO, 1976/77, 64 klasa. Ima li koga (toliko matorog) na forumu iz tih vremena?
Na vrh Go down
Beka Andjelkovic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 17
Član od : 2016-05-10

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   20.06.16 21:30

Nema tooooooliko starih ali ima NAS mladih koji te pozdravljaju i zele ti dobrodoslicu na forum... salutiranje
Na vrh Go down
Mladjo
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   21.06.16 6:09

pozdrav najstarija miki 64
Na vrh Go down
Miki64
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   21.06.16 15:56

Hvala na dobrodošlici i pozdrav svima!
Na vrh Go down
Anonymus
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   21.06.16 17:35

Pozdrav svim forumašima, a poseban pozdrav pitomcima ŠROI generacija august 1985g. Nisam siguran, ali mislim da je to bila  86. Klasa... Zadnja klasa koja je vojni rok služila 15 mjeseci...
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Today at 2:18

Na vrh Go down

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 20/21Idi na stranicu : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21  Next
 Similar topics
-
» VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje
» Kamensko, Karlovac
» Karlovac, Petrova gora, vojna policija 1990/91
» Karlovac-Logorište-Inžinjerci VP 2805 - 1982/83
» Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90