FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Next
AutorPoruka
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
Dob : 50
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   15.10.12 10:05

Zaboravih da dodam... U aprilu te 1984-te godine je stigla 4-ta klasa zena-vojnika. Sluzile su vojni rok 6 meseci i odlazile sa cinom mladjeg vosdnika. Dolazile kod nas na prakticnu obuku u radu sa odelenjem i vodom, a dosta puta smo ih vidjali kako kroz nasu kasarnu prolaze na putu ka vezbalistu Cerovac. Secam se jedne Mire iz Kovina i neke crnokose Banjalucanke kojoj sam zaboravio ime. Njih dve su "uvezbavale" strojevu obuku sa nama na pisti. Kasnije je jedna od tih devojaka na Cerovcu povredila saku sa hemijskim upaljacem za protiv pesadijsku minu.
Na vrh Go down
Čaja
Gušter
Gušter

Broj komentara : 29
Član od : 2011-11-11
Dob : 53
M(j)esto Modriča

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   07.11.12 17:41

Na Google Earth možete pogledati prikaz ulice ispred kasarne(zgrade) ŠROI
Kako sam primjetio Majski cvijet ne radi al' kod 'Barke' se dan danas toči.
Na vrh Go down
raketa
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2012-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   04.12.12 1:33

Ja sam Zeljko Raketic.U Mekusju sam bio 83 ce a potom u prekomandu na Pleso Velika Gorica izisao iz JNA 84 te.Imam nekoliko slika iz Mekusja ali sam nazalost zaboravio imena iako se svi dobro sjecam na slikama.Otisao sam u Ameriku 86 i jos uvijek zivim ovde.Tamo sam bio prvi put proslegodine nakon 25 god.Inace sam iz Dalmacije od Drnisa.Hocu samo reci da mi je drago da sam pronasao ovaj sajt na komp.Svega se rado sjecam pogotvo onih vojnickih dana kad smo svi bili prijatelji,mladi i svi puni zivota i kad nam nista nije bilo tesko,bas naprotiv sve smo mogli.Kad sam prvi put vidio na televiziji ovde u Americi 90 ih sta se tamo desilo i pogotovo kad sam vidio da se puca na vojnike rasplakao sam se ko malo dijete,nisam mogao da vjerujem da se tako nesto moglo ikad desiti. No sta je tu je htio bih samo da pozdravim sve vas koji ste tamo bili i nadam se da ste svi OK.Veliki pozdrav svim stazistima bivse JNA.Da ste mi zivi izdravi!!!

Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   04.12.12 1:38

Pozdrav raketa, dobro došao. Pridruži nam se i na drugim temama. cheers
Na vrh Go down
raketa
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2012-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   04.12.12 1:48

Stazio rado bih ali mi je ovo malo komplikovano nisam siguran sta da radim.Ja se navikao na face book ha ha Pozdrav i hvala na gostoprimstvu !
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   04.12.12 8:55

Pozdrav Raketa, dobrodošao, ukoliko si i malo pjesnička duša dođi na dio foruma Kultura/Poetski kutak, tamo vrbujemo vojnike pjesnike, inaće Forum je OK, daj si malo vremena pređi preko svih tema svaki komentar i ponovljeno znanje je dobrodošlo. Pozdrav od pitomca 74 klase ŠRO Artiljerije Zadar lol!

Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2013-01-03
M(j)esto Novi Sad

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   03.01.13 22:31

Pozdrav svima , ja sam 1987/88 bio u školskoj pionirskoj četi , septembarska klasa. Ako ima nekoga iz ove generacije bilo bi mi drago da se javi.
Na vrh Go down
oficir s ruzom
Gušter
Gušter

Broj komentara : 66
Član od : 2012-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   12.01.13 19:19

uh Mekusje ..sve je propalo, ali su bili dobri objekti i nova kuhinja za akademce
Na vrh Go down
oficir s ruzom
Gušter
Gušter

Broj komentara : 66
Član od : 2012-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   12.01.13 19:23

ja sam bio 88/90 VA Mekusje
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17842
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   12.01.13 19:58

Bivša kasarna u Mekušju:

Kasarna u naselju Luščić:

Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   12.01.13 22:31

Lijepo ovo naselje s kasarnom na donjoj slici! Idilično kao na razglednici Very Happy

Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2013-01-23

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   23.01.13 21:11

@Saki (citat):
Jel ima neko iz vremena 1988-1990

ja sam bio 88 89g druga ceta komandir novakovic rade kom voda kopilovic dragan kom drugog voda ganic zaim kom treceg voda bolkovac mile kom bataljona dopudja mane ostao sam na staziranju preko puta te je 89g sisao bataljon pontonirski i amfibijska ceta sa kamenskoga obuku sam izvodio na kupi kom bataljona potpukovnik gacic zarko poz svim sro pitomcima

Na vrh Go down
mikica
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2013-01-23

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inzinjeria. Karlovac - Mekusje    23.01.13 22:18

@Saki (citat):
Jel ima neko iz vremena 1988-1990

poz 88 89g druga ceta treci vod kopilovic dragan drugi vod ganic zaim prvi boljkovac mile makedonac inace dali ti je to poznato
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 17842
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   23.01.13 22:56

@mikica (citat):
ja sam bio 88 89g druga ceta komandir novakovic rade kom voda kopilovic dragan kom drugog voda ganic zaim kom treceg voda bolkovac mile kom bataljona dopudja mane ostao sam na staziranju preko puta te je 89g sisao bataljon pontonirski i amfibijska ceta sa kamenskoga obuku sam izvodio na kupi kom bataljona potpukovnik gacic zarko poz svim sro pitomcima

Zdravo Mikica i dobro došao na forum!
Ne piši ništa u naslov komentara, jer na ovom forumu to nije baš vidljivo. Sve u post, bolje je. Na tvom zadnjem postu će ljudi uglavnom misliti da nisi ništa napisao. Najbolje da ponoviš informacije! Very Happy

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 24.01.13 3:43; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   23.01.13 23:07

Pozdrav Mikica, dobro došao kolega stažista. cheers
Na vrh Go down
šmigi
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2013-02-05
Dob : 44
M(j)esto Tuzla

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   05.02.13 21:57

Ja sam 98 klasa ŠROI 91-92 1 ceta kdir Miodrag Popovic 2 vod kdir Dušan Tasic poslije povlacenja u Šabac obavljao sam duznost kdira auto-voda u pozadinskom bataljonu u kasarnoj Mika Mitrovic
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1176
Član od : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   06.02.13 22:19

pozdrav klasicu-pozdrav od prvog voda 2 cete. Very Happy
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   06.02.13 22:25

ako si bio kada i ja onda smo zajedno isli u kantinu na pivo i sok i zajedno izasli na kapiju kada smo krenuli put sapca tog 22 oktobra. kada vidis poruku znaces o cemu pricam. javi se da caskamo o tom vremenu kada smo bili mladi i puni zivota . cheers king
Na vrh Go down
miler
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 228
Član od : 2012-03-06
M(j)esto Pirot

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   08.02.13 14:08

Hvala, MaxBlitz-e na slici kasarne na Luščću, jer je bila ako se tako može reći jedna od lepših kasarni u Karlovcu ( imao sam prilike da kao vozač obiđem sve kasarne u Karlovcu).Iskreno rečeno i kasarna u Mekušju je bila na lepom mestu.Ne znam koliko je poznato kasarna u Mekušju je imala svoju kuhinju i tu se spremala hrana za samu kasarnu kao i za kasarnu Kamensko, poligon Cerovac i nekoliko isturenih objekata.U vreme kada sam bio ja u vojsci mislim da je ova kuhinja spremala obroke za 8 500 vojnika.Kasarna na Luščiću je u to vreme spremala hranu za preostale kasarne u Karlovcu i okolini i mislim da je ona pokrivala više od 10 000 vojnika. Što se tiče hleba postojala jedna pekara koja se nalazila u kasarni na Luščiću i otuda se hlebom snabdevala i kasarna u Mekušju.Imao sam prilike da više puta prevozim hleb u Mekušju.

Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba

Broj komentara : 118
Član od : 2012-09-27
M(j)esto Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   11.02.13 10:18

Miler:
Koliko se sječam, je imala kasarna Kamensko svoje kuhare i kuhinju ali nisam pa 100% ako su sve kuhali tamo ili su nešto "uvozili".
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   11.02.13 12:03

Pozdrav Bojanu 64.Kada sam ja bio te 91 u Mekusju u SRO hrana je spremana za nas i za poligon Cerovac a Kamensko je mislim imalo svoju kuhinju jer su bili mnogo veci od Mekusja.
Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba

Broj komentara : 118
Član od : 2012-09-27
M(j)esto Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   11.02.13 12:06

sasa staza: ja sam biu u Kamenskom 1983. Mislima da smo bili možda dva tri puta tada u kasarni Mekušje.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inzinjeria. Karlovac - Mekusje    11.02.13 14:50

@boyan64 (citat):
sasa staza: ja sam biu u Kamenskom 1983. Mislima da smo bili možda dva tri puta tada u kasarni Mekušje.

Za vreme mog boravka tamo 91, bila je vojna akademija,SRO,intendanti i komanda ISC SRO.A mi smo prolazili samo kroz Kamensko kada smo isli na Cerovac.

Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   11.02.13 14:57

Te 91 u Mekusju je bila vojna akademija ,intendanti ,batljon SRO i komanda ISC SRO.A kroz Kamensko smo prolazili samo kada smo isli na poligon Cerovac. Ispred kapije koja gleda na Mekusje kao guster kopao sam razne rovove od lezecih pa nadalje....
Na vrh Go down
miler
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 228
Član od : 2012-03-06
M(j)esto Pirot

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   11.02.13 15:02

Kasarna Kamensko kao i kasarna Mekušje su imale restorane gde se delila hrana.Kuhinja za spremanje obroka je bila u Mekušju, ali zanimljiva stvar je da su se prostorije kuvara nalazile u kasarni Kamenskom, oni su odlazili na rad u Mekušju.Tako je bilo u moje vreme 1984/85, imao sam trojicu drugara koji su bili na obuci za kuvare u kasarni 27 juli u Bihaću a kasnije u prekomandu došli u Karlovac.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Today at 18:57

Na vrh Go down

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/21Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Next
 Similar topics
-
» VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje
» Kamensko, Karlovac
» Karlovac, Petrova gora, vojna policija 1990/91
» Karlovac-Logorište-Inžinjerci VP 2805 - 1982/83
» Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90