FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 12 ... 19, 20, 21
AutorPoruka
Beka Andjelkovic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 17
Član od : 2016-05-09

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Tue Jun 21, 2016 8:36 pm

Ha-HA-HA-ja toliko sluzio sa produzetkom ali u svakom slucaju-DOBRO DOSAO NA FORUM... salutiranje
Na vrh Go down
Mladjo
Džomba
Džomba

Broj komentara : 179
Član od : 2012-03-31
Dob : 45
M(j)esto Kicevo Makedonija

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Sat Jul 23, 2016 2:55 pm

dobro nam dosao
Na vrh Go down
Miki64
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2016-06-20

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Sat Jul 23, 2016 3:33 pm

Evo,  par sličica iz mojih uspomena na ŠRO u Mekusju (1976):

Posle polaganja zakletve 64. klase ŠRO (he..he..brkovi su tada bili u modi)
Na vrh Go down
sali
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2016-01-26
Dob : 56
M(j)esto Zadar

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Sat Jul 23, 2016 3:35 pm

jako lepa slika
Na vrh Go down
Miki64
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Sat Jul 23, 2016 3:41 pm

Redarske vikend zanimacije (Prva zgrada levo od prijavnice, drugi sprat). U to vreme se teraco pod u hodniku mazao sa parket-masću i glancao do visokog sjaja.
Na vrh Go down
Miki64
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Sat Jul 23, 2016 3:44 pm

Za vreme logorovanja (okolina Cerovca), zima 76/77

Na vrh Go down
Miki64
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Sat Jul 23, 2016 3:56 pm

IŠC je tada bila moćna školska ustanova:

Ustanova

Razina
skolovanja*
Broj polaznika (godisnji kapacitet)
Broj zaposlenih

Nastavnika

Ukupno
ISC "Narodn  heroj Bogdan Orescanin", Karlovac  
S, VS, V

1.730

180

260
Na vrh Go down
Sloba1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 584
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Sat Jul 23, 2016 4:39 pm

IŠC je tada bila moćna školska ustanova: Šta se sada tamo nalazi, ako imaš saznanje. Jel oronula ili su je lokalne vlasti privele nekoj drugoj nameni.
Na vrh Go down
Miki64
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Sat Jul 23, 2016 9:02 pm

@Sloba1 (citat):
IŠC je tada bila moćna školska ustanova: Šta se sada tamo nalazi, ako imaš saznanje. Jel oronula ili su je lokalne vlasti privele nekoj drugoj nameni.
Ako prelistaš postove na prethodnim stranama videćeš da su od centra ostale samo ruševine zarasle u korov. Nažalost, potpuno devastiran i napušten kompleks. Prelistaj prethodne strane, ima dobrih fotografija sadašnjeg stanja. Da autor nije dao tekstualna objašnjenja bio bi potpuno neprepoznatljiv.
Na vrh Go down
Mladjo
Džomba
Džomba

Broj komentara : 179
Član od : 2012-03-31
Dob : 45
M(j)esto Kicevo Makedonija

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Tue Aug 09, 2016 12:19 pm

od isca ostade zbunje i rusevine nazalost
Na vrh Go down
biguran
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-09-14
Dob : 50
M(j)esto struga, MK

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Thu Sep 15, 2016 5:51 am

poz

SRO 85/86, cini mi se da je to bila 84-ta klasa

poz od Turcina Very Happy

Gušter
Gušter

Broj komentara : 17
Član od : 2016-05-09

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Thu Sep 15, 2016 7:49 pm

Pozdrav DRUZE BIGURAN-dobro dosao na forum ,pozdravlja te kolega iz Mekusja....
Na vrh Go down
vojnik 84
Gušter
Gušter

Broj komentara : 12
Član od : 2013-04-18
Dob : 50

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Sun Sep 25, 2016 7:15 pm

@Kaplar M (citat):
Bio sam aprilac 84-te... Ne sećam se stolova oko kantine, bili su neki veliki hrastovi panjevi po kojima smo sedeli pijući pivo i jedući napolitanke (zamisli te kombinacije!!!)
Vi ste bili smešteni u crvenom paviljonu odmah do piste, desno od ulaza je bila "dvojka" a levo "trojka". Na prvom spratu je bio C bataljon a na drugom B bataljon u kojem sam ja bio. Oba bataljona su bila "desetarska", jer smo svi dobijali činove razvodnika a na kraju obuke i činove desetara pa prekomanda "...od Vardara pa do Triglava..." U oba bataljona je prva četa bila pionirska, druga mašinska i treća pontonjerska.
Meni se čini da je u vreme o kojem pišem "dvojka" davala stražu na Kupi, a "trojka" davala trpezarce. Nisam siguran, ali mi se čini da je tako bilo. B i C bataljoni su davali kasarnsku stražu a D bataljon (mašinska inžinjerija, imali obuku tri meseca pa prekomanda) je davao stražu na vežbalištu Cerovac. Oni su bili u starim paviljonima odmah pored plavaca (PVO).

avgust 84 obuka 3713/c-3 prekomanda 3713/4(cetvorka)mislim da si malo pogresio,desno od ulaza u crvenoj zgradi je bila*cetvorka*(a trojka kao jedinica mislim da nije postojala u 3713)u cetvorci bili su posluzioci remorkera.vanbrodskih motora.amfibija,vozaci kamiona,pontoniri idr.i na Kupi su strazu davali iz* cetvorke*(imao sam 40 dana straze)*dvojka*su bili trpezarci i bili su levo od ulaza u zgradu i u moje vreme nisu bas svi bili desetari(u c-3 bilo je oko 20 desetara koji su ostali u istoj ceti za nove vojnike mislim za februarsku klasu 85g.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Today at 6:58 am

Na vrh Go down

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 21/21Idi na stranicu : Previous  1 ... 12 ... 19, 20, 21
 Similar topics
-
» VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje
» Kamensko, Karlovac
» Karlovac, Petrova gora, vojna policija 1990/91
» Karlovac-Logorište-Inžinjerci VP 2805 - 1982/83
» Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90