FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Next
AutorPoruka
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1176
Član od : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   11.02.13 15:54

U pravu si za restorane samo sto su kuvari bili u kasarni svo vreme.Hrana je bila bogovska,bilo je po tri jela samo da biras. Spavao sam u prvoj zgradi sa leve strane kod glavne kapije na drugom spratu levo.Kuvari su tada dolazili iz Svilajnca kod nas u prekomandu.
Na vrh Go down
Todor67
Gušter
Gušter

Broj komentara : 11
Član od : 2013-02-14
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   17.02.13 21:11

Davali smo stražu mi iz B1 u Mekušju,sećam se imali su stražarska mesta sa interfonima tako da smo mogli da budimo "spavače". Najveći problem su bili kadeti,preskakali su ogradu kad god su hteli.Tad u to vreme je bila stvarno dobra i sređena kasarna.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   18.02.13 14:26

Za vreme mog boravka u Mekusju davao sam 2 puta strazu.Prvi put iza intendantskog servisa a drugi iza kantine.Nismo imali problema sa preskakanjem ograde jer smo bili jos gusteri i sve radili po PS u.Secas li se da kada strazar komanduje patroli STOJ mora ga cuti strazar pre i posle njega.Prvih dana ja i drustvo smo po ceo dan cistili ono prokleto lisce po krugu.Verovatno si davao strazu i za vreme kada sam ja dosao tamo ? Secas li se jos toga TODOR 67 ?
Na vrh Go down
Todor67
Gušter
Gušter

Broj komentara : 11
Član od : 2013-02-14
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   18.02.13 21:42

Mi smo samo dolazili kada smo davali stražu ali mislim da si mlađi od mene.U svakom slučaju pozdrav Saša.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   19.02.13 7:10

Pozdrav i tebi Todor67 i zelim ti dug i plodonosan zivot.
Na vrh Go down
colonelo
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2013-02-24

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   25.02.13 9:32

@Čaja (citat):
Pozdrav
bio sam u Mekušju 82/83 u drugoj četi kod Por. Popović Miodraga.

Porucnik Miodrag Popovic je zavrsio akademiju u septenbru 81 i preuzeo Prvi vod Druge cete, a moj komandir voda je bio pokojni Petar Zivanovic (iz Bijeljine) koji je sa 79-om klasom SROI postao komandir Druge cete.
Ja sam bio 78 klasa april 81 (Druga ceta Prvi vod), komandir druge cete je bio legendarni KIK Jovan Perovic (92 postavljen za komandanta puka u Obrenovcu u cinu potpukovnika)
U to vrijeme komandiri vodova u drugoj ceti bili su Mirceski Pane i .... (ne mogu se sjetiti).
Po zavrsetku skola prekomandovan sam u VP7642 Ilirska Bistrica.

Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3107
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   25.02.13 14:08

Dobro dosao* colonelo*
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   25.02.13 23:21

Pozdrav Kolonelo drago mi je da si sa nama na forumu. A drago mi je i zbog toga sto sam i ja bio druga ceta prvi vod zadnja 98 klasa SRO. Spavao sam na drugom spratu ,hodnik levo,druga spavaona sa leve strane. Tada je kap.pr.kl. Popovic bio k-dir prvog voda prve cete a to se desavalo od marta 91 god.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   02.03.13 15:50

Ovo su ml.vodnici iz prvog voda druge cete, dole su: Ibrahimovic Mustafa - Bosna, Drazic Goran - Loznica.
Prvi sa leve strane je iz Borova Sela ali ime sam zaboravio. U sredini je moja sestra i ja zadnji sa desne strane stojim.  
Ovo se sve desavalo u Kamenskom sredinom aprila a zakletvu je davala MOJA 98 klasa SRO. cheers  study  I love you

sasa staza: komentar modifikovan dana: 03.03.13 20:39; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   02.03.13 16:16

Sasa, probaj da stavis slike u velicini max 800 X 600 je ovako razvuce sliku na ekranu. Najverovatnije ti je promaklo pa zato ja reagiram.Pozdrav......
Na vrh Go down
djdragan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2013-03-14

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   14.03.13 16:55

Mart 87/88. 90 klasa ŠROI II četa prvi vod kod Popović Miodraga.
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   14.03.13 17:00

Dobro došao Dragane. cheers
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   23.03.13 19:09

Za tvoju informaciju DJ Dragane kap.Popovic je u martu 91 god.bio k-dir prvog voda prve cete,sto znaci da se posle tvoje prekomande iz Mekusja prebacio u prvu cetu.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   05.04.13 21:05

I ja sam Andjelko-tj.Andjelkovic Sasa,98 klasa SRO Inzenjerija,2 ceta 1vod kod por.Ganic Zaima.Pozdrav familijo i nadam se de si proveo lepe vojnicke dane u Mekusju .
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 572
Član od : 2012-12-29
Dob : 47
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   06.04.13 10:38

Dobrodošao Anđelko
Lp
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   06.04.13 20:06

Hvala JanezTRDI,tu sam ja na forumu svakog dana trazim moje klasice iz Karlovca a tebi zelim dosta dobrih postova na ovom nasem forumu,pa ako te interesuje nesto slobodno pitaj.
Na vrh Go down
karaulac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 13
Član od : 2012-10-12

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   29.05.13 14:30

trazim vec duze vremena komandira iz SROI Miodraga Popovica
meni je bio komandir voda u 83. klasi - tada porucnik, do 91. je bio komandir cete- kapetan.
trezim takodje nekog iz 83. klase zbog fotografija koje su mi potrebne.
posto sam obucavao 84. klasu kao vodnik stazista, interesuje me da li je neko iz te klase na forumu
Na vrh Go down
karaulac
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   29.05.13 14:35

trazim Milosa Milijevica iz 83 kalse SROI,
on jeinace iz Beograda, ja iz Sarajeva
zajedno smo kao vodnici stazisti obucavali 84. klasu.
Moze li neko ko zivi u Srbiji da ga potrazi preko interneta.

ja trenutno zivim u EU i zbog tastature - slova nemam nekog uspjeha.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   29.05.13 21:08

Pozdrav-Karaulaci zelim ti dobrodoslicu na forum.Ja sam bio 98 klasa SRO Inz. i verovatno poslednja u bivsoj JUGI i ostalim drzavama.Kap.Popovic je bio stvarno oficir za primer,i po ponasanju i poznavanju svega i svacega od ljudske psihe do toga koje je pivo najbolje itd.On je bio u prvom vodu prve cete a ja iznad njega u prvom vodu druge cete.Imas na ovom forumu na drugoj stranici slike NASE bivse kasarne pa pogledaj i javi kakva su osecanja posle ovoliko godina.POZDRAV salutiranje vojnik Very Happy granata
Na vrh Go down
ppresing
Gušter
Gušter

Član od : 2013-06-06

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   06.06.13 7:50

Pozdrav iz Slovenije.

Mekušje ŠRO, klasa sept. 88, 3. vod/II. čete. U Mekušju sam bio 12 mjeseci. Kao Pitomac bio mi je komandir voda por. Kopilović, komandir čete kap. Novaković, komandir bataljona maj. Dopuđa.

Kao stažista sa još dvojicom (Kulić Edvard, Karabegović Amer) bio mi je komadnir voda por. Mandić, koji je zamjenio Kopilovića. Još neko iz te generacije?

Sve u svemu bila nam je to dobra životna škola. Danas toga više nema, sve sami pussyji Smile

Na vrh Go down
dpuric

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3107
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   06.06.13 10:19

ppresing, dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   06.06.13 20:13

Pozdrav i od mene za tebe kao novog GUSTERA.Svi smo ovde manje-vise stari vojnici *citaj-dzombe* i svako ima po nekakav komentar o sluzenju u bivsoj JNA,pa se slobodno ukjuci i ti da cujemo kakvi su tvoji utisci. POZDRAV za PPRESING-a od Sase Staze.

lol! cheers
Na vrh Go down
ppresing
Gušter
Gušter

Član od : 2013-06-06

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   07.06.13 18:58

Šta da kažem. U tadašnjem režimu bili smo svi isti, trebalo se radit po naređenjima...nije bilo trte mrte. Bilo je teških trenutaka, ali neke stvari ostale so zauvijek u glavi i po dobrome. Sve u svemu, kako rekoh, bila nam je to jedna škola života i jedan period od 12 mjeseci koji če ostat u glavi do kraja života...barem za mene. Neke stvari, kao što su disciplina, poštivanje, prijateljsvo mogao si naučit samo u JNA i poslije prakticirat in nadgarđivat u civilnom životu..danas toga više nema, ni u bilo kojem pogledu, sve bazira na novcu, varalištvu in materializmu...šteta...

lp
Na vrh Go down
darkob
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2012-05-02
Dob : 45
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   13.06.13 12:37

@Stripy (citat):
@Kapetan Miki (citat):
MART 90/91 MEKUSJE SKOLA REZERVNIH OFICIRA 2.CETA 1.VOD KOMANDIR CETE VORIH PETAR KOMANDIR VODA GANIC ZAIM IMALI KO IZ TOG VREMENA SA NJIH PAR SAM JOS U KONTAKTU ALI BI VOLEO DA STUPIM JOS SA NEKIM U KONTAKT

Je li možda Kaperan Miki iz Loznice Very Happy

Ako misliš na kapetana Mikija Manojlovića, on je ako se ne varam iz Gornjeg Milanovca.

Na vrh Go down
karaulac
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   14.06.13 13:17

Zdravo sasa staza!

molim te jos jednom,  kao i sve ostale naravno, da mi pomognes da nadjem:

- Miodraga Popovica (on je bio negdje iz Apatina) , kap. u SROI di 91,
i
- Milosa Milojevica (on je beogradjanin), 83 klasa SROI, obucabvli smo zajedno 84 klasu kao stazisti.

Vidio sam fotografije od nase bivse kasarne - skolskog centra!

Steta, ta skola je bila elitnog karaktera, kad je u pitanju sticanje strucnog znaja!

Meni je, kao svrseniku elitnog tehnickog fakulteta u bicvsoj YU, to bila dadatna porcija naobrazbe!

Sve to se dalo, u mom slucaju, dobro unovciti na od bogatstva "trulom"  - zabpadu!

Ne znam kako su ostali prosli, ali odgovorno napominjem ideoloski neofarbane cinjenice!

pozdrav iz EU

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   Today at 10:45

Na vrh Go down

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/21Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Next
 Similar topics
-
» VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje
» Kamensko, Karlovac
» Karlovac, Petrova gora, vojna policija 1990/91
» Karlovac-Logorište-Inžinjerci VP 2805 - 1982/83
» Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90