FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kamensko, Karlovac

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18487
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   13.02.13 14:26

@sasa staza (citat):
Pozdrav drustvo. Ja sam dosao u Mekusja 17.03.1991 god. SRO Inzenjeriju.

Saša, postavio sam na temi

http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t461-inzenjerija

sliku jednog moćnog rovokopača, zanima me jesi li se susretao s nečim takvim i od kada bi mogla biti ona slika? Very Happy
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1196
Član od : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   13.02.13 14:42

Ovo cudo vidim prvi put a mislim da je slika stara bar 30 do 35 god.Dok sam bio u Mekusju i isao na cerovac od ulta na poligonu nista vece nisam video.
Na vrh Go down
Todor67
Gušter
Gušter

Broj komentara : 11
Član od : 2013-02-14
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   14.02.13 18:48

Pionir, četa B1 decembar 86. Kapetan je tada bio Karlo Rodušek,k-dir voda Cerovac, i potporučnik Makedonac ali sam zaboravio ime. Veliki pozdrav za sve koji su bili u VP 3713
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   14.02.13 21:54

Pozdrav tebi Todor67. Slobodno se ukljuci u diskusije o Kamenskom i Mekusju.
Na vrh Go down
Čaja
Gušter
Gušter

Broj komentara : 29
Član od : 2011-11-11
Dob : 53
M(j)esto Modriča

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   18.02.13 15:44

@Kaplar M (citat):
I ja bih voleo otici makar na jedan sat. Zanimljivo je da nema ni one kafane pored kasarne gde je bilo strazarsko mesto broj 1 (Zvala se Jedanaest plavih i bila je zabranjena za vojsku). Tu su oni hrabriji bezali kroz zicu i kupovali vinjak ili lozu... Samo zakucaju na straznja vrata i flasa stigne ekspresno.

To je bila kafana kod "Barke" a Jedanaest Plavih od Barke prva ulica desno oko dvijesta metara dalje.Znam ,bio sam pomoćnik dežurnog oficira ,i kapetan Buki(Bukovec)me slao da vidim ima li vojske u zabranjenim kafanama.Nije ih nikad bilo Smile al zato uz pozdrav Barki (plovi Barka i na Barki Buki)ponesem pivo dežurnom oficiru.Ja nisam nikad popio pivo u tim zabranjenim kafanama Wink
Na vrh Go down
Čaja
Gušter
Gušter

M(j)esto Modriča

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   18.02.13 15:57

@Čaja (citat):
@Kaplar M (citat):
I ja bih voleo otici makar na jedan sat. Zanimljivo je da nema ni one kafane pored kasarne gde je bilo strazarsko mesto broj 1 (Zvala se Jedanaest plavih i bila je zabranjena za vojsku). Tu su oni hrabriji bezali kroz zicu i kupovali vinjak ili lozu... Samo zakucaju na straznja vrata i flasa stigne ekspresno.

To je bila kafana kod "Barke" a Jedanaest Plavih od Barke prva ulica desno oko dvijesta metara dalje.Znam ,bio sam pomoćnik dežurnog oficira ,i kapetan Buki(Bukovec)me slao da vidim ima li vojske u zabranjenim kafanama.Nije ih nikad bilo Smile al zato uz pozdrav Barki (plovi Barka i na Barki Buki)ponesem pivo dežurnom oficiru.Ja nisam nikad popio pivo u tim zabranjenim kafanama  Wink

Ma o ovome sam već trabunjo,stari se,stari...

Na vrh Go down
Todor67
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   18.02.13 21:38

Prvi put kada smo dobili izlazak,dobili smo i spisak kafana gde se ne sme.Omiljena ekspresna flaša "Vekija"
Na vrh Go down
Borut38
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2011-06-21
Dob : 45
M(j)esto kranj

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   18.02.13 21:41

CEROVAC ,cerovac to je prava stvar ,ko ne voli cerovac nije normalan.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   19.02.13 7:31

Moji klasici i ja prilikom odlaska u grad nismo ni jednom dobili te spiskove o zabranjenim kafanama.Isli smo gde smo hteli,doduse malo su nas podozrivo gledali ali nismo imali nigde problema.To je bilo od marta 91.
Na vrh Go down
Čaja
Gušter
Gušter

M(j)esto Modriča

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   19.02.13 10:05

@Borut38 (citat):
CEROVAC ,cerovac to je prava stvar ,ko ne voli cerovac nije normalan.

Na Cerovcu si bio slobodan kao ptica ili smo to samo tako doživljavali.
Na vrh Go down
Todor67
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   19.02.13 22:32

Zaboravih u prvom postu da čestitam ljudima koji su ovo odradili.RESPECT... Kako više čitam ove postove sećanja se sve više vraćaju na vojne dane.U vreme mog služenja, k-dant kasarne je bio ppukovnik Hanić.bezbednjak Bogdanović a sećam se i mislim da je bio tada poručnik Skoko iz BG.Taj je uvek tražio i iglu,konac,maramicu kad izlaziš u grad.Pozdrav svima,ako ima nekog iz decembra 86 nek se javi.
Na vrh Go down
pionir maleni
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2013-03-21

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   21.03.13 20:54

Drugovi vojnici i starešine, zdravo!

Tako sam Vas ,valjda, pozdravljao i prije nekih 2 desetljeća uoči vaše zakletve, kad bih kao istaknuti pionir područne škole Kamensko, u naše i u ime seljana čitao govor dobrodošlice novim vojnicima.
Nadam se da se ne ljutite što se javljam na Vaš forum, no meni su ti odlasci na zakletve ostali u divnom sjećanju, pogotovo onaj dio kasnije, kad bi od vas dobili čokoladna mlijeka u tetrapaku( piramida tetrapak), čokolade i sokove. Inače, 91 sam krenuo u školu u Karlovac, znači prije te godine sam čitao, recitirao pozdravne govore, pa kako sam pročitao vaše upise, odnosno godine kad ste služili, vjerovatno ima onih koje sam dočekao.
U sjećanju su mi ostali i razgovori kroz žicu sa stražarima dolje na kupi, posebno jedan di mi je stražar pokazao đombometar koji mi se svidio pa mi je obećao isti napraviti a ja zauzvrat moram...pa sam žurio kući nagovarati sestru da se otiđe upoznati s njim, kako bih ga dobio lol! I inače kod tih razgovora nije mi bilo jasno, zašto, dok su nas zanimale samo njihove puške i eventualno slatkiši i sokovi, oni uvijek ispituju o našim sestrama Very Happy

Inače do ovog foruma sam došao guglajući ime Miodraga Manojlovića, pa molim korisnika Borut38 da mi se javi privatnom porukom, pošto mislim da znam nešto o onome što ga zanima.

Lijepi pozdrav svima.

Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   21.03.13 21:04

Pozdrav pionir cheers
Nema sumnje tvoje je javljanje više nego interesantno Smile a možda i nas zanima kao i Boruta38 Very Happy

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   21.03.13 21:17

Bok purger rista, kaj ima?

Ovak, našao sam u jednom postu od Boruta njegov mail, pa ću mu se javiti tim putem...ako se potvrdi da moje informacije jesu o Manojloviću - Mikiju kojeg spominjete, mogu napisati i ovdje što znam, ovako bi bilo neozbiljno.
Ko što smatram neozbiljno i ono što je netko ovdje ranije napisao da je poginuo na tenku kod ribarske kuće, što apsolutno nije točno, bar iz razloga što nije bilo tamo nit tenka, nit nekog obračuna sa tenkovima.

Inače, još pozitivnih sjećanja mi budi i vaše vježbalište preko puta vojarne, kraj nogometnog igrališta, pošto se tamo redovito nalazilo neaktiviranih dimnih uložaka, što crvenih, što žutih, koje bi kasnije ili davali starijima za tekme, ili ih i sami aktvirali (čikom), ponekad i na utakmicama n.k. Kamensko.

Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba

Broj komentara : 127
Član od : 2012-09-27
Dob : 52
M(j)esto Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   21.03.13 21:29

Onaj travnjak preko puta je bio legena. A pošto si lokalac, kaj ima sada tamo na Lemic brdu, gdje smo imali stražu nekih magazina?
Na vrh Go down
pionir maleni
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   21.03.13 21:40

Na Lemić brdu nema ničega, bar vojnoga...iskreno ni ne znam točno gdje su bili ti magazini na koje misliš, ali u svakom slučaju, nema vojske nikakve gore.
Vojarna/Kasarna Kamensko, dosta dugo iza rata nije nešto posebno održavana, no onda je negdje 2003 g, vojarna Prečko predana gradu Zagrebu, odnosno srušena je pa je cijela iseljena na Kamensko, i od tad u vojarni ima života.
Inače, tu je i ono raketna baza Štrekovac, cesta od vojarne, pa pored groblja, prema Lemić brdu pa desno u šumu...tu je prije bila rampa i stražari, možda si tu bio scratch Odmah do tog stražarskog mjesta bio j i ulaz na strelište, nekad glavno gradsko, kasnije zamijenjeno Jamadolom.
Ova baza u šumi zapuštena je skroz, vjerujem da nije cijela ni istražena pošto je poprilično velika, dosta podzemnih prostorija postoji, dio kojih sam obišao... a strah od mina je još uvijek velik, pa se kreće većinom samo putevima... kroz nju sad mještani imaju puteve do svojih šuma, prije se obilazilo okolo naokolo...meni obično odatle počinje ruta za skupljanje gljiva...

Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba

M(j)esto Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   21.03.13 21:46

Lemič brdo straža je bila ....po putu za cerovac pa možda poslije 1km levo.
A oficiri su dolazili sa ceste sa lemic brda.
Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba

M(j)esto Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   21.03.13 21:49

Ako pogledaš na google earth ljepo se vidi mjesto. Skoro kvadrat gdje je bila ograda.
Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba

M(j)esto Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   21.03.13 21:52

Još nešto me zanima. Da recimo dođem na Kamensko avtom i u njemu bicikel, jel se može do cerovcaili je zsbranjeno zbog vojske?
Na vrh Go down
pionir maleni
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   21.03.13 21:53

Znaš bolje nego ja, naravno, ja sam tad bio samo pionir maleni Very Happy

Inače, Barka ( Prvi korak - je originalno ime birtije ) još uvijek radi, koliko znam ( nisam tamo ušao nekih 5 god ) nedavno su krenuli sa živom muzikom vikendima, a kako je sad drukčiji režim izlazaka, to je u biti birtija za vojsku. da me se ne bi krivo shvatilo, ne radi Barka Very Happy , iako je živa još, ima konobarice...

Možeš do Cerovca, koriste tu cestu slobodno svi...možeš i autom bez problema, nije ti bicikl neophodan. Baš da će te pustiti i u vojarne, neće, sve je to ipak malo ozbiljnije nego prije par godina, NATO, ovo, ono...

Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba

M(j)esto Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   21.03.13 21:59

Pa sada smo svi u natu pa uskoro i vi u eu, pa me možda puste, da vidim i moju nekadasnju sobu..Smile
Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba

M(j)esto Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   21.03.13 22:02

A ono držanje straže na lemic brdu mi je ostalo u uspomeni, jer tamo smo se malo opustili i bilo je ko da smo na nekom vikendu usred šumice. Ove godine sedmog mjeseca če biti 30godina od tih vojničkih dana na kamenskom.
Na vrh Go down
sekerac dragan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 24
Član od : 2011-12-23
Dob : 55
M(j)esto MODRICA

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   22.03.13 8:15

nigdje najinteligentnije klase 82,,, 3713 /4
Na vrh Go down
sekerac dragan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 24
Član od : 2011-12-23
Dob : 55
M(j)esto MODRICA

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   22.03.13 8:16

bili smo carevi,,, jel tako caja,,,
Na vrh Go down
Čaja
Gušter
Gušter

M(j)esto Modriča

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   22.03.13 11:31

@sekerac dragan (citat):
bili smo carevi,,, jel tako caja,,,

Nema nas niti u tragovima ili smo dobro maskirani ?!
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Today at 17:39

Na vrh Go down

Kamensko, Karlovac
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/14Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next
 Similar topics
-
» Kamensko, Karlovac
» VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje
» Karlovac, Petrova gora, vojna policija 1990/91