FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kamensko, Karlovac

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next
AutorPoruka
sekerac dragan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 24
Član od : 2011-12-23
Dob : 55
M(j)esto MODRICA

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   22.03.13 20:09

hahahha.. volio bi otici tamo,, malo razgledati ipak ,, sam na poligon Kupa proveo dosta vremena,,,
Na vrh Go down
miler
Razvodnik
Razvodnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 228
Član od : 2012-03-06
Dob : 51
M(j)esto Pirot

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   25.03.13 18:04

Bojan64 (citat):
'' A pošto si lokalac, kaj ima sada tamo na Lemic brdu, gdje smo imali stražu nekih magazina?''
Pošto sam i ja bio u Karlovcu u vojsci ( služio 1985god. kao vozač u kasarni Luščić), hteo sam da pitam da li se na Lemić brdu nalazila farma svinja, koje je čuvala vojska? Prošlo je dosta vremena ali koliko se ja sećam nama je jedna od kazni bila prevoz tovnih svinja sa lLemić brda u klanicu u karlovcu.Sam prevoz i nije bio toliko težak ali je podrazumevao skidanje cerade, njeno ponovno montiranje i pranje vozila kako bi se neutralisao smrad, koji se osećao i po nekoliko dana.
Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba

Broj komentara : 127
Član od : 2012-09-27
Dob : 52
M(j)esto Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   25.03.13 18:38

Miler, tamo u moje vreme 1983 nije bilo životinja. Ja mislim, da je bila neka oprema. Možda i municija?
A da bi bilo životinja bi se jih njušilo i čulo. Tamo je bilo sve mirno.
Čudno, da i drugi ne spominjate to mjesto. Kada je trebalo na stražu sam najviše volio otiči tamo.
Na vrh Go down
sekerac dragan
Gušter
Gušter

M(j)esto MODRICA

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   25.03.13 21:49

@boyan64 (citat):
Miler, tamo u moje vreme 1983 nije bilo životinja. Ja mislim, da je bila neka oprema. Možda i municija?
Čudno, da i drugi ne spominjate to mjesto. Kada je trebalo na stražu sam najviše volio otiči tamo.

ni ja se ne sjecam da su gore bile nekakve farme,, Lemic ,, skladiste municije i Cerovac poligon,,, pozzzzzz

Na vrh Go down
sekerac dragan
Gušter
Gušter

M(j)esto MODRICA

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   25.03.13 21:56

ja sam vecinu vremena proveo na poligonu kupa,, bilo je nezaboravno,, a iz 3713/4 ,, jer cetvorka je bila zakon za sve ostale jedinice u ,, kasarni Kamensko,,pozzzzz za Caju,,,
Na vrh Go down
Čaja
Gušter
Gušter

Broj komentara : 29
Član od : 2011-11-11
Dob : 53
M(j)esto Modriča

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   26.03.13 11:39

@boyan64 (citat):

Koliko ja znam, gore je bilo skladište i straža koja se sedmično mijenjala.
A iz mog voda smo slali kerovođe koji su bili stalno gore, samo su na kupanje dolazili u Kamensko.
Na vrh Go down
sekerac dragan
Gušter
Gušter

M(j)esto MODRICA

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   26.03.13 11:48

@Čaja (citat):
@boyan64 (citat):

Koliko ja znam, gore je bilo skladište i straža koja se sedmično mijenjala.
A iz mog voda smo slali kerovođe koji su bili stalno gore, samo su na kupanje dolazili u Kamensko.

Caja, da li znas ista o tad kapetnu,,, Baskot MIlan ,, bio je dobar vojnik i oficir,,,oficir u pravom smislu ,,, pozzzzzzz

Na vrh Go down
miler
Razvodnik
Razvodnik

M(j)esto Pirot

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   26.03.13 13:06

Ako se ne varam inžinjerija iz Kamenskog je imala skladišta pogonskog goriva, ulja i maziva na Skakavcu.Bio sam tamo nekoliko puta i sećam se da je jedan od magacina sa buradima bio ukopan u brdo, spolja su se videla samo metalna vrata.Sećam se da sam jednom prilikom tamo bio skoro ceo dan i da su otvarali pomenuta vrata i nešto popisivali, tako da sam mogao da vidim delimično unutrašnjost
Na vrh Go down
sekerac dragan
Gušter
Gušter

M(j)esto MODRICA

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   26.03.13 18:52

vojničina ajmo imzinjerci,,, slabo se ko javlja,,,pozzzzz Šeki,,
Na vrh Go down
zoran01
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2012-07-24

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   09.04.13 19:36

@inzenjerac (citat):
Karlovac.kamensko-VP 3713/D1
Oktombarska 1982.

Ovde takodje inzenjerac 1982 oktobarska ali cini mi se D3 rukavaoc inzenjerskih masina
prvo u kamenskom a posle  na cerovcu

Na vrh Go down
sekerac dragan
Gušter
Gušter

M(j)esto MODRICA

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   09.04.13 19:45

@zoran01 (citat):
@inzenjerac (citat):
Karlovac.kamensko-VP 3713/D1
Oktombarska 1982.

Ovde takodje inzenjerac 1982 oktobarska ali cini mi se D3 rukavaoc inzenjerskih masina
prvo u kamenskom a posle  na cerovcu

drago mi je da se neko javi iz te naj inteligentnije klase,, zznam gdje je bio D bataljon tad ste se grijali na drva u spavaonicama ,,, hahahah   jel imam pravo,, lp Dragan

Na vrh Go down
Čaja
Gušter
Gušter

M(j)esto Modriča

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   10.04.13 8:29

@sekerac dragan (citat):
drago mi je da se neko javi iz te naj inteligentnije klase,, zznam gdje je bio D bataljon tad ste se grijali na drva u spavaonicama ,,, hahahah jel imam pravo,, lp Dragan

Šeki
nemoj pisati u naslovu  Exclamation

Na vrh Go down
sekerac dragan
Gušter
Gušter

M(j)esto MODRICA

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   10.04.13 15:43

Caja jes ti administrator ,,, hehehheheheh
Na vrh Go down
sekerac dragan
Gušter
Gušter

M(j)esto MODRICA

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   10.04.13 15:44

evo nisam i necu vise poooozzzz,,, za stazu,,,,iz Mekusja,,,
Na vrh Go down
Čaja
Gušter
Gušter

M(j)esto Modriča

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   10.04.13 16:09

@sekerac dragan (citat):
evo nisam i necu vise poooozzzz,,, za stazu,,,,iz Mekusja,,,

Very Happy
Na vrh Go down
vojnik 84
Gušter
Gušter

Broj komentara : 13
Član od : 2013-04-18

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   19.04.13 8:28

vojni rok sam sluzio 84/85 u kamensko(od prvog do poslednjeg dana) i to 3713/c-3 pa prekomanda sprat nize 3713/4.
Na vrh Go down
čato
Džomba
Džomba

Broj komentara : 158
Član od : 2010-04-09
Dob : 66
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   05.05.13 3:13

Pa ja mislim , da ste zaboravili napisati , gde je bila ta kasarna u Karlovcu. Tamo je bilo više njih u jednoj sam i ja bio , onoj desno između dva mosta ceste prema Plitvicama.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 1196
Član od : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   05.05.13 13:48

Kasarna Kamensko je bila na izlazu iz Karlovca ka Slunju i Petrovoj Gori. Iz grada preko reke Korane pa pored Karlovacke pivare,kroz Mekusje gde je bila SRO i ja u njoj pa od Mekusja desno kroz sumu pravo u Kamensko.To je bila precica za vojsku a glavni put je isao oko sela do kasarne ako se ne varam.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   05.05.13 16:41

@sasa staza (citat):
Kasarna Kamensko je bila na izlazu iz Karlovca ka Slunju i Petrovoj Gori. Iz grada preko reke Korane pa pored Karlovacke pivare,kroz Mekusje gde je bila SRO i ja u njoj pa od Mekusja desno kroz sumu pravo u Kamensko.To je bila precica za vojsku a glavni put je isao oko sela  do kasarne ako se ne varam.

U pravu si... Do Kamenskog se moglo i preko Mekusja, samo sto nisi mogao da udjes u kasarnu, jer se kroz sumu dolazilo do KPS-a. U grad se islo ovim drugim putem, preko Sajevca. Moze se taj put lepo videti na Google Maps-u. Inace, moja klasa iz Kamenskog (april '84.) je imala zakletvu kod vas u Mekusju.
Na vrh Go down
miler
Razvodnik
Razvodnik

M(j)esto Pirot

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   06.05.13 14:08

Pozdrav čato,
desno između dva mosta na putu za Plitvice je bila kasarna Logorište.Koja jedinica si bio i koje godine si bio u Karlovcu?
Na vrh Go down
čato
Džomba
Džomba

Broj komentara : 158
Član od : 2010-04-09
Dob : 66
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   07.05.13 23:59

@miler (citat):
Pozdrav čato,
desno između dva mosta na putu za Plitvice je bila kasarna Logorište.Koja jedinica si bio i koje godine si bio u Karlovcu?

Ja sam bio tamo u tom Logorištu 1970g. na mini strelištu, tenkovskoj platformi i maketi borbenih pokreta protivničkih tenkova i ostale sile napadača , jer je naša u Jaski bila pokvarena. Bili smo 7 dana i sjećam se je po tome , da je imala vojska svaka 3 sata po danu uzbunu. Dopizdile nam sirene.  Rrekli su nam , da su tu raketaši i da tako mora biti. Bilo mi je jako čudno , kako ova jedinica u gradu , a imaju stare tenkove 54 , a mi sa sela ganc nove 55. Posle mi je postalo jasno , jer su u prvu odbranu  stavili svugdje po YU staro naoružanje , a novo čuvali za drugi udar i obranu velikih gradova.

Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   08.05.13 10:10

Ti si Kaplare davao zakletvu u Mekusju a ja u Kamenskom aprila 91 god. i vise nisam bio u njoj.Dolazio sam do KPS gde sam kao mlad pitomac kopao rovove za lezeci i klececi stav pre kasarne ali sa leve strane.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   10.05.13 9:52

@sasa staza (citat):
Ti si Kaplare davao zakletvu u Mekusju a ja u Kamenskom aprila 91 god. i vise nisam bio u njoj.Dolazio sam do KPS gde sam kao mlad pitomac kopao rovove za lezeci i klececi stav pre kasarne ali sa leve strane.

Tu na KPS-u sam davao strazu, cuveno strazarsko mesto "cetvorka"... Tacno znam gde ste kopali rovove. Na cistini izmedju zice i sume. Od KPS-a se islo asfaltnim putem do Mekusja a desno zemljanim putem do pontonjerskog poligona Kupa.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   11.05.13 17:30

Bas tako-a bas je bilo lepo vreme,april mesec-kisa pada kako bog hoce a mi na poligonu kopamo rovove i kisnemo.Po dolasku u kasarnu nismo imali golu zicu na sebi ali sreca sto smo primili vakcine prilikom dolaska tako da nam nije nista falilo.Ali zato sada posle toliko vremena skripe kolena i ostali ekstramiteti. cheers bounce
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   17.05.13 10:39

Mi smo u onom drugom delu, blize Kupi kopali rovove... Danas iskopamo a oni se do sutra napune vodom, pa iz pocetka. Arrow
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Today at 7:06

Na vrh Go down

Kamensko, Karlovac
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 6/14Idi na stranicu : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next
 Similar topics
-
» Kamensko, Karlovac
» VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje
» Karlovac, Petrova gora, vojna policija 1990/91