FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kamensko, Karlovac

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14
AutorPoruka
ggh
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2016-04-06
Dob : 50
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Kamensko, august 84/ septembar 85   06.04.16 23:56

Baš mi je drago da sam naletio na ovaj forum, dakle bio u Kamenskom od augusta 1984 prvo u C3, mislim da je tu tada bio vodnik Pakši Mišo. Ta je obuka trajala negjde do 11. ili 12. mjeseca 1984, tada je uslijedio prelazak u četvorku u prizemlje kod kapetana Đuke. Ta je zima 84/85 bila vjerovatno najhladnija zima koje se sjećam, pa straža  na poligonu Kupa gdje smo se po najvećoj zimi izmjenjivali svakih sat vremena. Na čizme smo navlačili još jedne a na šinjel još nakakvu bundu i onda mi je samo još netko zakačio pušku na rame jer ispod svih tih kaputa nije bilo moguće savinuti ruku... Mislim da je termometar koji smo tada imali izmjerio oko -30. Kupa je bila djelom zaleđena. Nakon mjesec-dva uspio sam se nekako dokopati biblioteke u vojničkom klubu i to je onda bila sasvim druga priča. Često sam i puštao onu trubu ujutro za buđenje, pa onda i sve one trube za zastavu pa početak i završetak sata... Tu sam ostao sve do skidanja u 9. mjesecu 1985. godine. Nezaboravno je ono oblačenje civilke zadnje jutro i izlazak na poligon sa svima i pozdravljanje... Sad kad se sjetim svega mislim da je to bilo 13 najbezbrižnijih mjeseci u životu. Veliki pozdrav svima koji se svega toga sjećaju, a još veći svima koji su u to doba bili tamo. Very Happy
Na vrh Go down
Mekusje 94
Gušter
Gušter

Broj komentara : 24
Član od : 2015-10-23
Dob : 46

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   16.04.16 22:38

Opet hvala Josip 77 za slike,tri meseca zivota su ostala iza te ograde...malo li je...
Na vrh Go down
Mekusje 94
Gušter
Gušter

Broj komentara : 24
Član od : 2015-10-23
Dob : 46

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   16.04.16 22:41

Mada i nije bilo tako lose...
Na vrh Go down
Mladjo
Džomba
Džomba

Broj komentara : 179
Član od : 2012-03-31
Dob : 45
M(j)esto Kicevo Makedonija

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   16.05.16 8:34

@Josip77 (citat):
Cesta kroz šumu prekopana na više mjesta.
Od mladje :
Na tim mestima je bio metalne konstrukcije mostic sa resetkastim polima prekriven asfaltom (ta resetkasta montazna konstrukcija koristila se na rezervnim aerodromima sirum SFRJ) i najverovatnije su je pokrali lopovi ili sakupljaci starog gvozdja .
Licno sam radio inspekcije ovih mostica  bilo ih je 9 komada od Mekusja do Kamenskog (na slici se vide ostatci metalne konstrukcije )

Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter

Broj komentara : 48
Član od : 2016-02-04

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   16.05.16 22:08

Kažeš Mladjo, 9 ih je bilo, meni je ostao u sećanju samo jedan, jer se samo na jednom mjestu vidjelo da je tu most i to tu na kraju šume, prije uzbrdice, prema kasarni Kamensko.
Na vrh Go down
Mladjo
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   02.06.16 11:17

koliko se ja secam bilo ih je 9 komada  a taj zadnji bio je najveci u toj grupi
Na vrh Go down
Mladjo
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   02.06.16 11:20

Kad ides kroz sumu pre samog ulaska u kasarnu kamensko bio je mali poligin  i tu sa leve strane bio je postavljen komandni bunker (zvani cisterna ) duboko ispod zemlje i ista tako bio je i betonski bunker montazni od betonskih gredica ..da prodjes kroz sumu morao si da se utopis ama bas dobro jer svuda je bila voda
Na vrh Go down
Beka Andjelkovic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 17
Član od : 2016-05-10

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   02.06.16 16:34

Tu levo izmedju sume i zice od kasarne je bio poligon za kopanje rovova ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Na vrh Go down
Mladjo
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   04.06.16 11:24

tacno  lezeci rov stojeci i td sve je bilo prekopano milion puta
Na vrh Go down
Beka Andjelkovic
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   04.06.16 19:15

Kopamo za lezeci stav a ono kisa polako puni taj isti rov-bas zalosno.... Sad Sad Sad
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter

Broj komentara : 48
Član od : 2016-02-04

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   05.06.16 17:18

Sa desne strane ceste kroz šumu, prije ulaza u kasarnu Kamensko nalaze se 3 betonska bunkera sa stepenicama, odmaknuta nekih 5 metara od asfalta.

Na vrh Go down
Mladjo
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   06.06.16 6:17

to su betonski montazni bunkeri (postojale su neke gredice pa klinovi i tako se to moglo sklopiti ) tacno ja sam se zbunio desna strana  a tu negde pored njih je i onaj duboko ukopani bunker (cisterna) zvali su ga komandno stabni bunker (pricali su da je mogo da izdrzi atomski udar )
Na vrh Go down
Bivsipripadnik
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-06-20

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   23.06.16 14:57

Decembarska 1990, kapetan Velimir Planko, poručnik Željko Pratnemer, desetari Srećko Kegelj i Radovan Putanec. 
Vojnici: 
Siniša Miholjević (Petrinja)
Dražen Pavelić (Zagreb)
Nenad Andrijašević (Zagreb)
...nastavi niz ko se sjeća...
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3104
Član od : 2012-10-22
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   23.06.16 21:25

Bivsipripadnik, dobro dosao na forum
Na vrh Go down
Bivsipripadnik
Gušter
Gušter

Član od : 2016-06-20

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   23.06.16 21:41

Hvala, bolje vas našao. Ne mogu se sjetiti imena ljudi (lica i događaje dobro pamtim), pa se nadam da će se netko javiti...znam samo ove koje sam susreo kasnije i naravno - desetare...
Na vrh Go down
biguran
Gušter
Gušter

Član od : 2016-09-14
M(j)esto struga, MK

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   15.09.16 22:04

@Beka Andjelkovic (citat):
Kopamo za lezeci stav a ono kisa polako puni taj isti rov-bas zalosno.... Sad Sad Sad

E TO necu nikad zaboraviti, kopanje sklonista u lezecem polozaju a kisa pada i puni rupu a ti se buckaras u tom vunenom shinjelu...aj prodje to, nazad svi u kasarni, skroz crveni od glave do pete od crvenog blata, moras oprati uniformu i shinjel....

poz svima
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 648
Član od : 2010-11-06
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Yesterday at 11:27

@ggh (citat):
Baš mi je drago da sam naletio na ovaj forum, dakle bio u Kamenskom od augusta 1984 prvo u C3, mislim da je tu tada bio vodnik Pakši Mišo. Ta je obuka trajala negjde do 11. ili 12. mjeseca 1984, tada je uslijedio prelazak u četvorku u prizemlje kod kapetana Đuke. Ta je zima 84/85 bila vjerovatno najhladnija zima koje se sjećam, pa straža  na poligonu Kupa gdje smo se po najvećoj zimi izmjenjivali svakih sat vremena. Na čizme smo navlačili još jedne a na šinjel još nakakvu bundu i onda mi je samo još netko zakačio pušku na rame jer ispod svih tih kaputa nije bilo moguće savinuti ruku... Mislim da je termometar koji smo tada imali izmjerio oko -30. Kupa je bila djelom zaleđena. Nakon mjesec-dva uspio sam se nekako dokopati biblioteke u vojničkom klubu i to je onda bila sasvim druga priča. Često sam i puštao onu trubu ujutro za buđenje, pa onda i sve one trube za zastavu pa početak i završetak sata... Tu sam ostao sve do skidanja u 9. mjesecu 1985. godine. Nezaboravno je ono oblačenje civilke zadnje jutro i izlazak na poligon sa svima i pozdravljanje... Sad kad se sjetim svega mislim da je to bilo 13 najbezbrižnijih mjeseci u životu. Veliki pozdrav svima koji se svega toga sjećaju, a još veći svima koji su u to doba bili tamo. Very Happy
Pozdrav ggh i dobrodošao. Ja sam bio aprilska klasa, bio sam u B1 i sećam se da smo jedva dočekali vašu klasu da dođe. "Kasnili" se jedan mesec, jer je upravo te godine ukinuta julska klasa a mi neplanirano produžili stražu skoro do prekomande.

Ali, izdržasmo nekako. Smile
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Yesterday at 11:30

@biguran (citat):
@Beka Andjelkovic (citat):

E TO necu nikad zaboraviti, kopanje sklonista u lezecem polozaju a kisa pada i puni rupu a ti se buckaras u tom vunenom shinjelu...aj prodje to, nazad svi u kasarni, skroz crveni od glave do pete od crvenog blata, moras oprati uniformu i shinjel....

poz svima
Koje godine si ti služio vojni rok? Mi nismo imali šinjele već vetrovke i sa njima išli na obuku.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Yesterday at 11:37

@Mladjo (citat):
@Josip77 (citat):
Cesta kroz šumu prekopana na više mjesta.
Od mladje :
Na tim mestima je bio metalne konstrukcije mostic sa resetkastim polima prekriven asfaltom (ta resetkasta montazna konstrukcija koristila se na rezervnim aerodromima sirum SFRJ) i najverovatnije su je pokrali lopovi ili sakupljaci starog gvozdja .
Licno sam radio inspekcije ovih mostica  bilo ih je 9 komada od Mekusja do Kamenskog (na slici se vide ostatci metalne konstrukcije )

.
Četiri puta sam prošao ovim putem. Prvi put u civilki, nas desetak je pokupio Dajc sa autobuske stanice u Karlovcu i preko Mekušja dovezao u kasarnu... Drugi i treći put kada smo išli na zakletvu u kasarni Mekušje pa se vratili istim putem... I napokon, četvrti put vojnim autobusom do železničke stanice u Karlovcu kada sam išao u prekomandu. Sećam se da je u 22,00 dolazio Učka Expres za Beograd i da su poslednja dva vagona bila rezervisana za vojsku i zaključana tokom puta.
Na vrh Go down
Beka Andjelkovic
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Yesterday at 19:14

Ne mogu tacno da kazem koliko sam puta prosao ovim putem izmedju Mekusja i Kamenskog ali znam da je bilo mnogo.... scratch scratch scratch
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Today at 0:32

Na vrh Go down

Kamensko, Karlovac
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 14/14Idi na stranicu : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14
 Similar topics
-
» Kamensko, Karlovac
» VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje
» Karlovac, Petrova gora, vojna policija 1990/91