FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Pula - Katarina, mornarička pešadija

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16 ... 27  Next
AutorPoruka
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Thu May 26, 2011 8:06 pm

Znaš ono "zuje" klepiš ga iza ušiju pa zzzzzzzzz....... lol!

Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2011-05-23

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Thu May 26, 2011 10:02 pm

Kako to da zaboravim? Još uvijek mi bride ušesa od omiljene zabave koja se baš znala otegnuti kad ti je jedinica zadnja na rasporedu za ručak!
Na vrh Go down
mario5
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2011-07-03

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Sun Jul 03, 2011 2:08 pm

pozdrav
bio sam na katarini protiavionska četa u sklopu mornaričke pešadije, došao sam na obuku iz Malog Lošinja i potom posle obuke se vratio na Mali Lošinj, bio sam generacija avgust 84, ne sječam se više točno jedinice u kojom sam bio znam samo da smo bili na najvišem katu u kasarni . u septembru so imali cca 20 dnevno gađanje na Kamenjaku. Obuku smo imali na brdu iznad avto parka. ako je neko iz te generacije naka se javi. u februaru 85 vratili smo se na Mali lošinj
Na vrh Go down
Marduk
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Broj komentara : 326
Član od : 2009-05-01
M(j)esto Njemacka

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Sun Jul 03, 2011 2:38 pm

Mario, dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Sun Jul 03, 2011 9:54 pm

Mario dobrodošao cheers

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Mon Jul 11, 2011 8:58 pm

Samo da prijavim da sam se upravo vratio sa ljetovanja iz - naravno - Pule!. Bio na Katarini. Napravio sam dosta fotografija ali ce mi trebati malo vremena da to poslozim (nisam bas neki strucnjak za postavljanje fotki na forum) pa cu se ponovo javiti.
Pozdrav svima.
Na vrh Go down
slavi
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Tue Jul 12, 2011 2:01 pm

Ne znam da li ce uspjeti, ali ovdje bi trebale biti fotke sa Katarine.

http://imageshack.us/g/695/img0284vt.jpg/
Na vrh Go down
bravid
Gušter
Gušter

Broj komentara : 9
Član od : 2010-06-27

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Wed Jul 13, 2011 8:23 pm

Slavi, baš ti hvala za ove prekrasne fotke. Za trenutak sam se vratio 20 godina nazad.
Tužno je gledati kako sve to propada. Crying or Very sad

Pozdrav iz sunčane i vruče Ljubljane,
Branko
Na vrh Go down
slavi
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Wed Jul 13, 2011 10:11 pm

Pozdrav i tebi!
Na Katarinu sam otisao sa zenom i djecom. Moja zena (koja mi je u vrijeme vojnikovanja bila djevojka) je prokomentarisala:"Pa sta si ti pisao onolike zalopojke u pismima kad je ovdje ovako super?"
Inace na Katarini jeste prilicno jadno stanje, pogotovo kad udjes unutra u objekte. Ali sam primijetio i poneku masinu u krugu i kao da pokusavaju sve to malo da - koliko, toliko - popeglaju (auto-park je - moze se vidjeti na fotkama - zakrcen posjecenim drvecem) tako da se ja zaista nadam da ce neko naci interes da ovaj prostor ozivi.
Na vrh Go down
madamov
Gušter
Gušter

Broj komentara : 58
Član od : 2009-05-19
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Wed Jul 20, 2011 9:50 pm

Predivne slike, mnogo ti hvala.

Nego, jesi li lako našao put kolima, ima li nekih putokaza?
Na vrh Go down
http://www.adamov.co.rs
slavi
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Thu Jul 21, 2011 9:22 am

Malo sam konsultovao plan grada a i dosta mi ostalo u pamcenju posto sam se sa izlazaka redovno vracao pjeske tim putem.

Na vrh Go down
madamov
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Thu Jul 21, 2011 11:26 am

Da nisi možda lupio GPS koordinate u GPS uređaj ili nisi imao isti pri ruci?

Imam neku svadbu u Sloveniiji spetembru pa bih u povratku poveo ženu i sina da vide Pulu i Brione (tamo služih drugi deo vojnog roka). U svakom slučaju, ako ti nisi obeležeio koordinate, ja ću tamo kod kapije. B)
Na vrh Go down
madamov
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Thu Jul 21, 2011 11:33 am

@slavi (citat):
Ja sam tamo bio ranije (avgust 85 - avgust 86) i tada je komandant bio pukovnik Pero Kodžo.

Da, on je bio i u moje vreme: avgust 1984. do kraja decembra 1984, rukovah se sa njim posle zakletve, a i sa komandantom pomorske oblasti. Naime, u isto vreme kada i ja na Katarini je u vojnoj policiji služio moj drug iz srednje škole Velja, sin pokojnog Ivana Stambolića, u to vreme predsednika SR Srbije, a vojna policija je zakletvu davala zajedno sa nama. Tako, kada sam prišao da se pozdravim sa Veljom, priđe i njegov pokojni otac i Veljina majka zajedno sa ovom dvojicom, tako da se ja "upoznah" i sa njima.

Na vrh Go down
marinac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2010-09-12
M(j)esto Slovenj Gradec

KomentarNaslov komentara: Pozdrav    Thu Jul 21, 2011 1:38 pm

Pozdrav generaciji januar 1983, VP 9030/62, druga četa, kapetan Vladimir Stanimirovič. Ako ima nekoga, neka se javi.

Iztok
Na vrh Go down
slavi
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Thu Jul 21, 2011 1:41 pm

Citat :
Da nisi možda lupio GPS koordinate u GPS uređaj ili nisi imao isti pri ruci?

Ma nisam! Prilicno je jednostavno (samo sam konsultovao policajca na jednom mjestu). Ako dolazis iz grada prodjes pored Arene i na velikom kruznom toku skrenes lijevo (prema glavnoj cesti koja vodi za Rijeku).
Na tu cestu za Rijeku ukljucis se lijevo (opet je kruzni tok u pitanju), vozis jedno 200-300 m i prvo skretanje lijevo te vodi direktno na Katarinu ( vozis dok ima puta - usput prodjes pored jedne kasarne koja je jos uvijek aktivna, mislim da smo je zvali "Duga uvala" ili nekako tako).
Znaci ovo su moje koordinate: vozis od centra prema Areni - prodjes Arenu-kruzni tok-lijevo-sledeci kruzni tok-lijevo-pa prva raskrsnica-lijevo. Ovo ispade k'o u stroju: leva-leva-leva...
Inace, kao sto vidis na fotkama, po krugu nase kasarne vozis bez problema i zalazis gdje ti srce hoce.

Na vrh Go down
madamov
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Thu Jul 21, 2011 1:54 pm

Trčim na Google Earth da označim put. B) Hvala puno.
Na vrh Go down
BUNKERMAN
Gušter
Gušter

Broj komentara : 34
Član od : 2010-03-03

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Fri Jul 29, 2011 1:23 am

MOGU VAS JA VODITI SVAKOG KOGA ZANIMA VOJNA I FORTIFIKACIJSKA POVJESNA ARHITEKTURA..BILO DA SE RADI O BRIONIMA, KATARINI, ..MONUMENTIMA ILI SL.poslati samo pp i to je to...
Na vrh Go down
BUNKERMAN
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Fri Jul 29, 2011 7:43 pm

Boljeg i stručnijeg vodiča od BUNKERMANA nećete naći na prostorima SFRJ i ŠIRE .......... cheers
Na vrh Go down
dragnik
Gušter
Gušter

Broj komentara : 60
Član od : 2011-07-08
M(j)esto Svetozarevo

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Sun Jul 31, 2011 3:53 pm

@BUNKERMAN (citat):
Boljeg i stručnijeg vodiča od BUNKERMANA nećete naći na prostorima SFRJ i ŠIRE .......... cheers

Turističkog? elephant
Na vrh Go down
https://www.reverbnation.com/dragnik
BUNKERMAN
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Mon Aug 01, 2011 3:11 pm

.. može i stručnog..a može i turističkog...kako god želiš.... cheers
Na vrh Go down
pelister1
Džomba
Džomba

Broj komentara : 103
Član od : 2011-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Tue Aug 02, 2011 9:53 pm

Ja sam sluzio '88 na Brionima, protivpozarac u mesovitom policisko-protivpozarnom vodu , ali su moje staresine mnogo cvikali od jednog majora Adamova , mislim da je sluzio na Katerini . Pa rekoh MADAMOV , da ti nije neki rodzak ?
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 741
Član od : 2009-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Tue Aug 02, 2011 10:16 pm

Pelister1, dobro nam došao.
Na vrh Go down
BUNKERMAN
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Tue Aug 02, 2011 10:19 pm

Ne kužim kome postavljaš pitanje... sory.. pozdrav .. bdw pelister 1 da li si dobro obišao Brione.. male Brione...i ostalih 12 otoka..ili si samo bio na Velikim...
Na vrh Go down
pelister1
Džomba
Džomba

Broj komentara : 103
Član od : 2011-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Tue Aug 02, 2011 11:48 pm

Pitao sam madamova . A inace osim Veliki Brioni, svake druge nedelje smo bili na otok Vanga , tamo smo dezurali na telefonskoj centrali i dva puta dnevno obilazili otok , a kad je bilo potrebno davali smo i straze . Dva tri puta sam bio i na mali Brion.Druge otoke nisam posetio.
Glavna komanda nalazila se u Puli , neznam bas dali je to bila Katarina ali zgrada komande se nalazila na ostrovcicu blizu brega i bila je povezana mostom .Staresine su nam ispricali da se tu dogodila nesreca na sredinu mosta pored ograde,gde se nalazio manji transformator.Majstori su izvadili transformator pa je ostao samo kockasti oklop bez dna.Jedne noci vojnik koji je strazario ispred komande zaboravio cigare , pa je hteo da nabrzinu uzme iz spavaonice na obali.ali kad je stigao na sredinu mosta , sa suprotne strane mu je dolazilo vozilo staresine , pa se ovaj sakrio u taj oklop , tu kutiju i kako nije bilo dna propao u vodi i udavio se ...Tek su ga sutra nasli.Tako su nam ipricali...
Na vrh Go down
johnny b
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2011-08-03

KomentarNaslov komentara: decembarci 1985.   Wed Aug 03, 2011 11:45 pm

@kole (citat):
Decembarska 1985, prva klasa od 12 meseci !
Kapetan čulić
Ima li neko neke fotografije?

Ja nažalost nemam fotografija jer sam ih sve ostavio u kasarni.Bio sam inače decembarac 1985.,u 2.četi kod kap.Čulića,protivoklopni vod.
Sve pohvale moderatoru za ovaj forum jer je stvarno lijepo prošetati 25 godina unazad te se sjetiti vojničkih dana.
Ako netko pročita  iz te čete i tih dana neka se javi.
Pozdrav bivšim vojnicima v.p. Brioni !

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Today at 11:15 am

Na vrh Go down

Pula - Katarina, mornarička pešadija
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/27Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16 ... 27  Next
 Similar topics
-
» Pula - Katarina, mornarička pešadija
» VP 1159, VP 6030, Saura, Katarina, Vojna Bolnica, sve PULA 1977/1978
» FIZELA - PULA 1986., Temeljna obuka
» PJEŠADIJA
» Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90.