FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Pula - Katarina, mornarička pešadija

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27  Next
AutorPoruka
petrovic mirko
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2015-09-29
Dob : 50
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Tue Sep 29, 2015 12:53 pm

Very Happy Very Happy

@BUNKERMAN (citat):
Od kasarne na otoku Katarina-Pula (puno ime je SVETA KATARINA). ostali su samo zidovi .."ekipa" je sve pokrala, devastirala, spičkala, cijeli "otok" ( ali ipak spojen energetskim mostom sa Monumentima/Mulimenti )  najblaže rečeno izgleda više nego jadno... ima fotografija...
Na vrh Go down
petrovic mirko
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Tue Sep 29, 2015 1:15 pm

@slavi (citat):
Mješovita baterija kapetana Lokasa - avgust 85.
Ja sam bio vod topovaca (drugi vod su bili raketaši)
U topovskom vodu je komandir bio st.vodnik Šćekić Dmitar. Kod raketaša su bili vodnici Bosić i Mauzer ( a kasnije je došao potporučnik Knežević).
Naša obuka je bila u faking-autoparku a gađanja su bila na Rtu Kamenjak za koji čujem da je sada elitno turističko odredište.
Ove godine imam namjeru da ljetujem u blizini Pule (vjerovatno Štinjan) pa se nadam da ću moći pristupiti Katarini.
tako je bilo i 84, ja sam bio raketas strela 1m, kap marcetic
Na vrh Go down
petrovic mirko
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Tue Sep 29, 2015 1:21 pm

@madamov (citat):
Od avgusta 1984. do kraja decembra 1984. Kapetan Stanimirović komandir čete.
imam neke slike , nacicu ih i okaciti , ja sam bio od aprila 84 do maja 85,pvo kapetana marcetica
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18494
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Mon Oct 12, 2015 5:10 am

@Max Blitz (citat):
Sv. Katarina i Monumenti, zima 1918./1919.
(Nema još mosta...)

Na vrh Go down
taneski goran
Gušter
Gušter

Broj komentara : 15
Član od : 2015-10-23
Dob : 46
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Sat Oct 24, 2015 2:20 pm

Sluzio u Puli na Katarini decembar 1989-90 VP 9030-32 Sa clanom foruma Navyblue sam bio izglrda u istoj ceti.Kom cete Kap Zivko Babic a kom voda Stari vodnik Maric a kasnije je dosao Potporucnik Omerovic.
Na vrh Go down
taneski goran
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Tue Nov 03, 2015 12:05 pm

Moji drugari iz vojske...Decembar 1989-90 Katarina PULA

Na vrh Go down
Komandni vod
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-12-03
Dob : 53
M(j)esto Novi Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Thu Dec 03, 2015 11:40 am

Hei ima li nekog iz 9030/51 1982-1983 oktobarska klasa
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Thu Feb 25, 2016 5:00 am

Monumenti...

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Thu Feb 25, 2016 2:39 pm

... 'u nastavku' se mostom dođe do otočića Sv. Katarina...

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Thu Feb 25, 2016 2:49 pm

Iz austrougarskog doba... i detalj hangara...

Na vrh Go down
Radovan Radovanovic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 28
Član od : 2014-02-11

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Fri Feb 26, 2016 8:45 am

@Max Blitz (citat):
Monumenti...

Bravo Max za ovu divnu fotografiju....

Uzivao sam gledajuci je... Prisetio sam se vremena provedenog u njoj, ma koliko se branio, ipak izaziva nostalgiju.

A i onaj pogled na predeo van kruga kasarne... Stinjan, Kristo, Hidrobaza.... Eh!

Koliko sam samo puta prepesacio ovim mostom sto spaja kopno i otočić Sv. Katarina do zgrade komande brigade... !!!

Bilo nekada...
Na vrh Go down
m@x
Gušter
Gušter

Član od : 2010-09-20

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Fri Feb 26, 2016 10:27 pm

Već dosta dugo nisam bio na ovom forumu (skoro sam i zaboravio na njega, ali podsjetila me automatska poruka i inbox-u), i sada nakon što sam pročitao sve ove postove, prisjetio sam se nekih zapovjednika iz vremena kada sam služio JNA XII '87./XII '88.

Zapovjednik kasarne tada je bio pukovnik Ratimir Borojević, a njegov zamjenik potpukovnik Branko Kravić. Ja sam bio u Mješovitom artiljerijskom divizijonu (mi na topovima ZIS, haubice i maljutkaši), koliko se mogu sjetiti) kod kapetana Borislava Lokasa, a zapovjednik moje jedince je bio poručnik Knežević (zaboravih mu ime, ako netko zna, neka me podsjeti).

Prije završene osnovne obuke (i srećom prije povlačenja topa po kamenjaru) nas desetak iz baterije je, zajedno sa poručnikom Kneževićem dobilo prekomandu u Umag gdje smo oformili minobacački vod. Još se sjećam sa kakvim su nas strahopoštovanjem gledali 'prašinari' kad smo došli u Umag, a zbog naše uniforme (modrih beretki i modre kravate) zvali su nas 'plavcima'.

Na Katarini sam bio vrlo kratko, ali se još sjećam one hladnoće na pisti kod jutarnjeg postrojavanja (nisam mogao vjerovati da tako blizu mora može biti tako hladno, iako sam i sam odrastao na moru.

Za starijeg vodnika Bosića (također mu se ne sjećam imena, ako netko zna, neka napiše) me vezuje jedna anegdota, naime još kao 'gušter' prvih dana nakon vojske bio sam pomoćnik dežurnog, a Bosić je bio službujući, dok smo dežurali tijekom noći, pokazao mi je kako se rastavlja i sastavlja pištolj i rekao mi da ga sam rastavim, podmažem i sastavim, kad sam to uspio iz prve, pita me da li znam igrati šah (pravila sam naravno znao, ali nisam bio neki igrač) i odigramo mi partiju i on me naravno pobjedi kao od šale.
Nakon prekomande, jednog dana sam ga ugledao u kasarni u Umagu kako priča sa por. Kneževićem. Ja mu se javim i pozdravim ga (ostali vojnici se čude kako znam koji je čin, jer je bio u donjoj majici), a on me pozdravi, okrenu se poručniku i kaže mu: 'A znači ti si mi ga oteo.'

A zahvaljujući poručniku Kneževiću (i ponekoj čašici rakije viška) saznao sam i da su moj dosje u Uredu za odbranu zamijenili sa mojim imenjakom i prezimenjakom (bila je pogrešna godina rođenja) pa su moje starješine mislile da imaju posla sa kradljivcem, ali sam i to riješio (inače ne bih mogao raditi posao koji sam kasnije obavljao: ćato za cijelu kasarnu).

Oprostite ako sam Vas sve skupa ugnjavio ovako dugim postom, i zahvaljujem svima koji su pročitali ovo do kraja.

P.S. Bilo bi zgodno (ako je to moguće) da se negdje na početku teme 'zalijepi' jedan post sa imenima svih zapovjednika po godinama, jer će se tako mnogi bivši vojnici lakše prisjetiti vremena i događaja od prije više desetak godina.
Na vrh Go down
slavi
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2011-05-23

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Sat Feb 27, 2016 10:57 am

Imena starješina u mješovitoj bateriji MAD-a: Borislav Lokas, Branislav Knežević, Predrag Bosić, Dmitar Šćekić.

Takođe sam u bateriji bio ćato (avg.85/avg.86.) a šah sam igrao sa Šćekićem. Very Happy
Na vrh Go down
m@x
Gušter
Gušter

Član od : 2010-09-20

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Sat Feb 27, 2016 11:30 am

Da li netko od pristutnih zapovjednika zna koje godište je bio Dmitar Ščekić, jer sam pronašao na netu informaciju o nekom sprovodu u Novom Sadu osobe sa tim imenom i prezimenom?
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Sat Feb 27, 2016 11:30 pm

Panorama zaljeva, vidi se Katarina, Uljanik, Vargarola, cesta kroz Muzil....

Na vrh Go down
trc 79/80
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2016-02-18

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Tue Mar 01, 2016 2:33 pm

Pozdrav svima koji su sluzili 79/80 na katarini kod kap.Stanimirovica
Na vrh Go down
rade09
Gušter
Gušter

Broj komentara : 9
Član od : 2011-05-13
Dob : 57
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Sat Mar 05, 2016 10:42 pm

Pozdav i tebi klaso .Ja sam na Katarini bio na obici 4m i 20dana ostatak na Brionima.Na Katarinu sam stigao 09.02.1980 u četu kap. Stanimirovića.Već sam to opiso na ovom forumu možeš pogledati.Ja sam Rade iz Beograda, Pozdrav svima sa foruma
Na vrh Go down
MUSHOKI
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2013-03-22
M(j)esto beograd

KomentarNaslov komentara: sve je od 2000 godine unisteno kada je hrvatska vojska izasla sa katarine,Zalosno.   Thu Mar 17, 2016 9:26 am

Na vrh Go down
http://miloradnenadovic@yahoo.com
goran9030
Džomba
Džomba

Broj komentara : 135
Član od : 2015-03-20
Dob : 51
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Thu Mar 17, 2016 10:14 am

na žalost, u takvom stanju sam i ja zatekao kasarnu kad sam zadnji puta dolazio u pulu. Sad
tužno je kada se nakon puno godina vratiš na mjesto gdje još uvijek pamtiš neka lica i "čuješ" njihove glasove, a onda naiđeš na takvu devastaciju.
u razgovoru sa poslovnim partnerima iz okolice sam doznao da se spremala prenamjena čitavog objekta u turističke svrhe. koliko se u tome odmaklo i da li se nešto napravilo nisam upoznat. ipak, kod idućeg odlaska u pulu ću svakako uzeti malo vremena da odem do "1. maja" i ako bude moguć pristup napravim nekoliko fotografija.
Na vrh Go down
MUSHOKI
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2013-03-22
M(j)esto beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Fri Mar 18, 2016 11:04 am

kako mi je drugar rekao ,oni kada su napustili katarinu Hrvatska vojska 2000 god ,namerno je sve ostavljeno bez ikakvog nadzora.Kako on kaze cigani i siptari su za veoma kratko vreme opeljesili sve sto je bilo za upotrebu.Cak su i stepenice odneli a da ne pricam sta nisu.Po njegovoj prici ,jedan ciganin je i poginuo kada je hteo da kablove vadi iz zemlje.Sve je to radjeno sa namerom  da bi njihovi tajkuni kupili sto jeftinije.
Sve u svemu glupost kao i sve sto nam se desilo na ovim prostorima.
Ja cu ici ovog leta u Rovinj pa cu svratiti da vidim i kasarnu.Nadam se da cu pronaci nesto sto sam sakrio u jednoj maslini te 1984,samo da i njih nisu podekli.
Na vrh Go down
http://miloradnenadovic@yahoo.com
goran9030
Džomba
Džomba

Broj komentara : 135
Član od : 2015-03-20
Dob : 51
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Fri Mar 18, 2016 1:25 pm

nije devastirana samo ova kasarna. mnogo toga je uništeno širom zemlje, ali to je već neka druga tema. tu je važila ona stara: što je svačije - nije ničije. i tko god je bio dovoljno "ambiciozan" nešto je ukrao. bilo je bitno da se ukrade, a da li će biti neke koristi od toga, to već nije bilo bitno.
što se maslina tiče, to valjda nisu dirali, ali ipak za svaki slučaj ponesi mačetu jer bi se moglo desiti da u traženju pravog drveta moraš glumiti indijanu u amazoni Wink 
vegetacija je pomalo izmakla kontroli jer nitko ne održava taj prostor, osim ako se nešto nije odnedavno promjenilo.
Na vrh Go down
taneski goran
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Fri Mar 18, 2016 4:47 pm

Hvala za slike i posecanje na stara vremana ali je zalosno videti te rusevine
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Sun Apr 10, 2016 2:16 pm

Avionski snimak iz 1968., na mostu su dvije podmornice...

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Wed Apr 13, 2016 9:44 pm

Izlazak u grad barkasom s Monumenata 1971.

Na vrh Go down
Kapetan56
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-05-10

KomentarNaslov komentara: M@x   Tue May 10, 2016 12:12 am

Dmitar Šćekić je moj pokojni otac, bio je 56. godište. Odgovor M@x-u.. ko je bio bolji u šahu?
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Today at 11:17 am

Na vrh Go down

Pula - Katarina, mornarička pešadija
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 26/27Idi na stranicu : Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27  Next
 Similar topics
-
» Pula - Katarina, mornarička pešadija
» VP 1159, VP 6030, Saura, Katarina, Vojna Bolnica, sve PULA 1977/1978
» FIZELA - PULA 1986., Temeljna obuka
» PJEŠADIJA
» Kasarna Katarina - klasa decembar/prosinac '90.