FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
k2neno
Gušter
Gušter

Broj komentara : 12
Član od : 2011-03-19
Dob : 46
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   20.03.11 18:17

Pancevo VP 2015 gen 89/90 DoDGSOSSFRJ
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 741
Član od : 2009-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   20.03.11 18:41

K2neno, dobro nam došao!
Na vrh Go down
k2neno
Gušter
Gušter

Član od : 2011-03-19
Dob : 46
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   20.03.11 20:17

stvarno tesla tko se sjetio da napravi forum....pozdrav!
Na vrh Go down
nikman
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2011-08-23
Dob : 57

KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   27.11.12 8:43

Diverzantski odred GŠ, 1984/1985???
Na vrh Go down
sloiztok
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2013-01-05

KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   06.01.13 11:38

zdravo
bio sam u prekomandi u pančevu od 20.06 1982 pa do 15.02 1983.kasarna je bila pored aviopiste.bilo sam u diverdzantskoj jedinici.komandir nam je bio kap.Lukić.kad udario strojevi korak,bio pravi zemljotres.pa ako je bio neko od vas tad tamo,molim da se javi da malo popričamo
Na vrh Go down
Diverzant
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2013-01-15

KomentarNaslov komentara: VP 2015   15.01.13 11:13

Pančevo, 87/88, VP 2015, diverzanti - odred za zaštitu generalštaba. Služio 12 mes. u istoj kasarni.
Prijatne uspomene, preživljavanje, Deliblatska pješčara, vežbe kod Morave, letenje sa helikopterom... !!!
Ima li neko slike iz tog vremena?
Tražim kasarnu na GoogleEarth, ali nije više ista...

Diverzant: komentar modifikovan dana: 15.01.13 11:35; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   15.01.13 11:16

Pozdrav diverzantu,da nisi vršio neku obuku u Zg?ha,ha

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   15.01.13 11:48

Ne!
Bilo je i tad istih komentara... tad smo učili srpsko-hrvatski....
Rodom sam Slovenac... pa mi je zbog toga ABECEDA bliža od AZBUKE ! ha,ha...
A nekad smo znali čak i ćirilicu...
Pozdrav svima
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   15.01.13 11:56

Radio sam kao civil u Pančevu u jednoj kasarni,neznam Vp,ali uglavnom bila je pozadina je su imali vešeraj.Jedan moj prijatelj oficir također je bio tamo na obuci,nisam siguran da ste pohađali istu obuku.

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   17.01.13 13:08

Našaje kasarna bila je jako specifična...
U jednoj zgradi nas je bilo cca 90 (3 voda) diverzanta, u susednim zgradama bili su izviđači.
Bilo je i nekoliko pozadinaca (kuvari, vešeraj, šoferi), bila je tu i ambulanta sa stacionarom i zubaricom, pozadi kasarne (još u krugu žice) bila je asfaltna staza, šumarak i poligon za specialne vežbe (lokomotiva, jarak za vodu, zid cca 5m, električki dalekovod.).. a imali smo još jednu specifiku: u krugu kasarne su se motali neki crnci, za koje se pričalo da imaju samo 6 mes. obuke i da odlaze u JAR...
Takođe je naša obuka bila 12 mes, - skijanje, preživljavanje, explozivi, Deliblato, Zapadna Morava...
Pozdrav
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   17.01.13 13:18

Ako su bili pozadinci iz vešeraja onda je to kasarna u kojoj sam radio.Šteta negdje sam zagubio
knjigu evidencija u kojoj su bili zapisani svi brojevi vojnih pošta i gradova.Pančevo mi je ostalo po sječanju zbog jednog zastavnika,mnogo dobar čovjek,koji je donosio specijalitete od divljih svinja
koje je lovio po delibatskoj pješčari,posebno čvarci.

Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2013-03-01

KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   01.03.13 23:01

Drugovi vojnici, zdravo !

Novembar 1984, VP 2015, 2. vod.
Ima li tu još nekog iz našeg odreda, iz generacije april/ novembar 1984 ?

Zdravo !
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   01.03.13 23:11

Pozdrav Smucar i dobro nam dosao. Prosetaj se forumom i nacices sigurno nesto sto ti odgovara i sa cime nam mozes doprineti.
Ako pogledaj moz nik mozda ces prepoznati grad cheers
Naime rodom sam iz Pancevackog kraja. Very Happy
Na vrh Go down
đole
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2013-06-17

KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   17.06.13 21:16

Klasa Decembar 1989-1990 V.P.2022 Pančevo
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3169
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   17.06.13 21:49

đole, dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   18.06.13 6:56

đole dobro nam dosao, reci nam dali si sluzio u Stevicu ili na aerodrom. Rodom sam iz tog kraja  pa zato te pitam Smile
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   24.09.13 18:03

@lacoš (citat):
Radio sam kao civil u Pančevu u jednoj kasarni,neznam Vp,ali uglavnom bila je pozadina je su imali vešeraj.Jedan moj prijatelj oficir također je bio tamo na obuci,nisam siguran da ste pohađali istu obuku.

lacos stara kuko Smile  , sad vidim, slucajno, da si i ti pomalo Pancevac cheers . Nekako mi je to promaklo, znaci imas uspomene iz mog kraja. Very Happy  Ajde malo vise, detaljnije o tome.Smile
Na vrh Go down
splićo
Gušter
Gušter

Član od : 2013-09-20
M(j)esto split

KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   25.09.13 21:21

lacoš je najvjerojatnije bio u vojarni takozvana tenkovska kojase nalazila pokraj hipodroma.nediljon bi na hipodromu bio i pazar od igle do lokomotive. inače taje kasarna imala i vojni pritvor . nalazijase u sklopu stražare desno na ulazu u kasarnu. malo dalje livo bioje i stacionar . ostalisumi u sječanju i komarci ko helikopteri . navečer ih je bilo miljarda ubi bože. kasarna 5000 bilaje i obučni centar za neke crnce ,vojnu policiju i divrezante. nalazilase preko puta moje kasarne (aerodrom) jeli još postoji hotel sloboda ili slavija mislin dase tako nekako zvao. bioje u centru grada . a hotel tamiš na ulazu u grad kod doma jna.ma nije moguče da nitko od moje klase ovo neprati.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   26.09.13 8:52

splićo, ovako redosledom: Smile 
- Takozvana tenkovska se zvala Stevica Jovanovic i nalazi se na Bavaniskom putu, do hipodroma kao sto si ti napisao. Oni imaju svoju Facebook stranicu sa tim imenom. Tu se nekada nalazio "stari" buvljak. Danas je preseljen do zeljeznicke stanice "aerodrom" i mogu ti reci da je jedan od najveci u Srbiji. Kaze se da u Pancevo ima oko 5000 Kineza, nema sta nema kod njih. Evo i slika, plan toga:

- Hotel Sloboda postoji, i dalje je jedna od finijih restorana u sklopu sa letnjom bastom. Isto tako Hotel Tamis takodjer, doduse dosta zanemarena i propala.

- Slavija? scratch  Mislis na restoran Slavina? Ona do autobuske stanice? Danas kako znam zove se drugacije, makar da ce medju nama uvek ostati "Slavina". Very Happy

Da, posta o kome si pisao u tvo raniji post. Neznam utvoje vreme dali je bila nova posta do autobuske stanice? Evo i jedna slika i o tome. Zaokruzio sam hotel Tamis i autobuski stanicu i restoran Slavina:

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   26.09.13 20:32

Da se malo uključim kad ste me već spomenuli.Dolazio sam svake godine bar dvaput radit u kasarnu kao civil.Samnom je uvijek dolazio kolega koji je tu služio prije,mislim 76-77 god.i bio si dobar sa zastavnikom pozadincem.Zastavnik je bio lovac i svaki dan nas častio raznoraznim delicijama od divljaći.Bili smo tu 2-3 dana,spavali u hotelu Dunav,mislim da se tako zvao.Svaku večer je bila živa  muzika,dobra hrana,banatski rizling se pio.Da kao što kažete bio je veliki buvljak,moglo se nabavit sve ali samo istočna roba,večinom Poljska i Ruska.Odličan buvljak bio je i u Smederevu a najveći u Subotici.
Na vrh Go down
splićo
Gušter
Gušter

Član od : 2013-09-20
M(j)esto split

KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   26.09.13 22:00

sve jug veliki pozdrav. je nova pošta u moje vrime 1986/87 je postojala . znači buvljak je sada negdje kod naselja kotež.jati isto koji put odem na gogle eart pa malo bacim oko na pančevo.evo da sada bacišme u pančevo sigurnose nebih izgubio. inače kao sportaš imaosam dozvolu za izlazak van kasarne na stadion dinama gdjesam na šljunčanoj atletskoj stazi vježbao sa tomašnjim atletičarima. imaosam kolegu iz reprenzetacije jugoslavije (juniorska) iz pančeva . zvaose saša ali prezimena se nemogu sjetit dame ubiješ.dobar momak bioje dobar srednjoprugaš. ta slavina bi trebala biti akose nevaran na zelenoj piaci.vidiš siječamse čak daje autobus br 2 vozio od želj, stanice do centra.evo jase raspriča ,a štače ostat za drugi put.ajde stojmi dobro pase čujemo.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   27.09.13 7:28

@lacoš (citat):
Da se malo uključim kad ste me već spomenuli.Dolazio sam svake godine bar dvaput radit u kasarnu kao civil.Samnom je uvijek dolazio kolega koji je tu služio prije,mislim 76-77 god.i bio si dobar sa zastavnikom pozadincem.Zastavnik je bio lovac i svaki dan nas častio raznoraznim delicijama od divljaći.Bili smo tu 2-3 dana,spavali u hotelu Dunav,mislim da se tako zvao.Svaku večer je bila živa  muzika,dobra hrana,banatski rizling se pio.Da kao što kažete bio je veliki buvljak,moglo se nabavit sve ali samo istočna roba,večinom Poljska i Ruska.Odličan buvljak bio je i u Smederevu a najveći u Subotici.

lacos, Drago mi je da imas lepe uspomene iz mog kraja. Very Happy  cheers 

Za hotel Dunav neznam ali hotel Tamis da. Zaokruzio sam na gornjoj sliki. Koje godine si odlazio tamo i scime si se bavio?  Kako svacam odlazio si tamo kao neki specijalni majstor. king
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   27.09.13 7:32

@splićo (citat):
sve jug veliki pozdrav. je nova pošta u moje vrime 1986/87 je postojala . znači buvljak je sada negdje kod naselja kotež.jati isto koji put odem na gogle eart pa malo bacim oko na pančevo.evo da sada bacišme u pančevo sigurnose nebih izgubio. inače kao sportaš imaosam dozvolu za izlazak van kasarne na stadion dinama gdjesam na šljunčanoj atletskoj stazi vježbao sa tomašnjim atletičarima. imaosam kolegu iz reprenzetacije jugoslavije (juniorska) iz pančeva . zvaose saša ali prezimena se nemogu sjetit dame ubiješ.dobar momak bioje dobar srednjoprugaš. ta slavina bi trebala biti akose nevaran na zelenoj piaci.vidiš siječamse čak daje autobus br 2 vozio od želj, stanice do centra.evo jase raspriča ,a štače ostat za drugi put.ajde stojmi dobro pase čujemo.

evo adrsa od novine Panceva. Mozda ces naci nesto interesantno sto ce te podsetiti na stara vremena. Izlazi jedanput nedeljno.

http://www.pancevac-online.rs/index.php?module=cms&ppid=34

Pozdrav

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   27.09.13 10:08

@SveJug (citat):
lacos, Drago mi je da imas lepe uspomene iz mog kraja. Very Happy  cheers 

Za hotel Dunav neznam ali hotel Tamis da. Zaokruzio sam na gornjoj sliki. Koje godine si odlazio tamo i scime si se bavio?  Kako svacam odlazio si tamo kao neki specijalni majstor. king

Može biti da je bio i Tamiš.zaboravio sam,sve mi se pomiješalo od imena hotela i mjesta,starosti ,puno je vremena prošlo.Što se tiče posla znaš i sam da je voska uvijek trebala biti čista a to je bio moj posao.Sa time se bavim još i sad,znači velikim vešerajima.Zato sam i prošao gotovo sve kasarne u EX YU.Počeo sam to radit od 1983 god.Osim toga radio sam i sa strojevima u tekstilno industriji a tvornica je bilo skoro u svakom selu tako da sam i po tom pitanju prokrstario zemlju kako se kaže od Vardara pa do Triglava a bio nešto i vani.

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   27.09.13 12:45

Izlaz od 09.15 Smile , precizan cata Very Happy 

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015   Today at 15:16

Na vrh Go down

Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Pančevo kasarna Stevica Jovanović VP 2015
» Pančevo 4310/5 i /7 klasa 90/91
» Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106
» "MISTIČNA I MISTERIOZNA" V.P. 5000 Pančevo
» ZAGREB Kasarna Maršal Tito 1986-1989.