FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Petrinja 1983.

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
hrvoje simicic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2015-04-17

KomentarNaslov komentara: Re: Petrinja 1983.   17.04.15 19:22

bio sam u ovoj kasarni prije prekomande :p septembarac :p ne sjecam se točnog vremena ali kad sam bio tamo onda se počelo vec kuhati ... kao protivpožarca me zastavnik Dalmacija odveo sa sobom u Novo Mesto :p
Na vrh Go down
džigi banovci
Gušter
Gušter

Član od : 2015-05-17

KomentarNaslov komentara: Re: Petrinja 1983.   25.08.15 14:39

@dkivi (citat):
@bobansrbija (citat):
ja sam sluzio 91 vp 9454 dali nekog ima da je tada sluzio

ja sam bio januarska klasa 91, 4. ceta u vase gacesi, komandir voda mi je bio kapetan susa vojislav
Ja sam služio 90-91 maj 4 četa kom. čete Živčić Stjepan kom. voda Džafić Sead.Pre Živčića Voja Šuša bio kom. čete.Bio sam desetar i ceo vojni rok proveo u Gaćeši.Pozdrav za sve koji su tada služili.
Na vrh Go down
cata1990
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-11-24

KomentarNaslov komentara: Re: Petrinja 1983.   24.11.15 18:50

Sluzio sam celu '90-u godinu,komandir cete bio Susa Vojislav,posle njega Zivcic Stjepan,a ja sam bio cata.Pozdrav januarskoj klasi '90-e i svima koji me znaju
Na vrh Go down
enesmulalic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2015-11-25
Dob : 44
M(j)esto GRACANICA ,BIH

KomentarNaslov komentara: Re: Petrinja 1983.   25.11.15 20:31

IMAL NEKO DA JE BIO OD MAJA90 DO MAJA 91 U VP9754/5F
Na vrh Go down
enesmulalic
Gušter
Gušter

M(j)esto GRACANICA ,BIH

KomentarNaslov komentara: Re: Petrinja 1983.   25.11.15 20:34

@cata1990 (citat):
Sluzio sam celu '90-u godinu,komandir cete bio Susa Vojislav,posle njega Zivcic Stjepan,a ja sam bio cata.Pozdrav januarskoj klasi '90-e i svima koji me znaju
Ja sam bio kao guster u 1 ceti a kasnije sam bio cata u PP odeljenju do maja 91
Na vrh Go down
enesmulalic
Gušter
Gušter

M(j)esto GRACANICA ,BIH

KomentarNaslov komentara: Re: Petrinja 1983.   25.11.15 20:36

@džigi banovci (citat):
@dkivi (citat):
@bobansrbija (citat):

ja sam bio januarska klasa 91, 4. ceta u vase gacesi, komandir voda mi je bio kapetan susa vojislav
Ja sam služio 90-91 maj 4 četa kom. čete Živčić Stjepan kom. voda Džafić Sead.Pre Živčića Voja Šuša bio kom. čete.Bio sam desetar i ceo vojni rok proveo u Gaćeši.Pozdrav za sve koji su tada služili.
gene ja sam bio u 1 četi do avgusta ,onda prešo u PP odeljenje.
Na vrh Go down
anto
Gušter
Gušter

Član od : 2015-12-14

KomentarNaslov komentara: jeli ko bio u to vrijeme tamo   14.12.15 14:27

@bobansrbija (citat):

ja sam bio  1 u vasilj gacesa

I love you
od 17.6-91do 16.8.91
eli ko bio u to vrijeme tamo
Na vrh Go down
džigi banovci
Gušter
Gušter

Član od : 2015-05-17

KomentarNaslov komentara: Re: Petrinja 1983.   07.01.16 23:06

Sećam se da je prva četa bila kao apoteka a naša četvrta strava.U prvoj četi je bio vodnik Bilobrk Srećko i desetar Kanazir inače moji zemljaci.
Na vrh Go down
Rade Jakovljevic
Gušter
Gušter

Član od : 2016-03-30
Dob : 53
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Petrinja 1983.   30.03.16 15:22

@Beno Mikovic (citat):
Pozdrav !

Da li ima nekoga ko je bio u Petrinji u kasarni Vasil Gaćeša ?

Ja sam bio Julska 1983-e
Ja sam bio aprilska 83.spavali smo gore na vrhu uz sam plato za postrojavanje i dizanje zastave...
Na vrh Go down
dkivi
Gušter
Gušter

Broj komentara : 16
Član od : 2011-04-26
Dob : 45
M(j)esto ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Petrinja 1983.   08.04.16 9:47

@džigi banovci (citat):
Sećam se da je prva četa bila kao apoteka a naša četvrta strava.U prvoj četi je bio vodnik Bilobrk Srećko i desetar Kanazir inače moji zemljaci.
ma bili smo najbolji Very Happy sjecam se smotri kad je bilo ono ko je za u stacionar, pola voda ko jeremija iz alan forda i kap. susa svakome i mene to boli, i tako do kraja reda, kad se na kraju javi slavko iz celja i kaze: druze kapetane, vi morate stvarno u stacionar! Very Happy  pozdrav iz slovenije Smile 
Na vrh Go down
Amon72
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2016-04-11

KomentarNaslov komentara: Re: Petrinja 1983.   11.04.16 14:32

Pozdrav ljudi,

Eto ja sam isto služio u kasarni Vasilj Gačeša 91 godine, kod zastavnika Breznika,
a desetar mi je bio baš faca, prezivao se isto Gačeša ko kasarna a ime sam zaboravio.

Amon72: komentar modifikovan dana: 12.04.16 7:59; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Amon72
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Petrinja 1983.   11.04.16 15:03

Bio sam klasa 90/91 i dolazim iz Slovenije. Bili smo u vodu trojica slovenaca koliko se sečam.
Radio sam kurs za desetara na onoj jebenoj "gavrilovič kosi" u -15 stepeni svaki dan.
Na vrh Go down
Amon72
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Petrinja 1983.   12.04.16 12:31

@mgalic2 (citat):
Dobrodošao dkivi.
Pitanje: kako zadnja generacija Slovenaca 1991.? Ja sam bio klasa 9/90, i već tada Slovenaca nije bilo. Da ti nisi imao nagradno?  Smile

Ja sam došao iz prekomande u Petrinju 01/91 i ostao do 04/91, onda opet prekomanda u Ajdovščinu.
Sečam se, da smo bili interventni vod i četa i stalno su bile neke pizdarije (Pakrac, pucnjava u gradu, pucnjava straže ...),
čak smo par dana prije odlazka u prekomandu spavali u uniformama i s puškama na krevetu....gadni dani.
Na vrh Go down
dkivi
Gušter
Gušter

M(j)esto ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Petrinja 1983.   14.04.16 7:25

@Amon72 (citat):
@mgalic2 (citat):
Dobrodošao dkivi.
Pitanje: kako zadnja generacija Slovenaca 1991.? Ja sam bio klasa 9/90, i već tada Slovenaca nije bilo. Da ti nisi imao nagradno?  Smile

Ja sam došao iz prekomande u Petrinju 01/91 i ostao do 04/91, onda opet prekomanda u Ajdovščinu.
Sečam se, da smo bili interventni vod i četa i stalno su bile neke pizdarije (Pakrac, pucnjava u gradu, pucnjava straže ...),
čak smo par dana prije odlazka u prekomandu spavali u uniformama i s puškama na krevetu....gadni dani.
ja sam dosao kao redovna klasa 5.1. 91 (sjebali mi novu godinu, mislio ono aj nece me zvati jer je sve islo k vragu,kad onda 28.12.90 poziv da se javim...jaooo Very Happy ) , onda si bio sa vjerovatno sa mnom u 4. ceti,jer tu je bilo najvise slovenaca Very Happy u mom vodu imali smo jos jednog roma, mali nije imao 45 kila, svirao violinu i kazali su da je bio proglasen za nesposobnog ali poceo da place jer kao onda nece moci da se ozeni kao ne sluzi armije pa ga uzeli Very Happy,  imao sam onda vrlo brzo zakletvu, krajem januara (mislim da 21.1.), u mom odjeljenju bio je jos jedan albanac iz zagreba, slavko iz celja, drago iz borovnice, mrvica (zaboravio ime imao je skoro 2 metra) iz varazdina, andrej iz logatca, dusan iz maribora
Na vrh Go down
Amon72
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Petrinja 1983.   16.04.16 10:34

@dkivi (citat):
@Amon72 (citat):
@mgalic2 (citat):
Dobrodošao dkivi.

ja sam dosao kao redovna klasa 5.1. 91 (sjebali mi novu godinu, mislio ono aj nece me zvati jer je sve islo k vragu,kad onda 28.12.90 poziv da se javim...jaooo Very Happy ) , onda si bio sa vjerovatno sa mnom u 4. ceti,jer tu je bilo najvise slovenaca Very Happy u mom vodu imali smo jos jednog roma, mali nije imao 45 kila, svirao violinu i kazali su da je bio proglasen za nesposobnog ali poceo da place jer kao onda nece moci da se ozeni kao ne sluzi armije pa ga uzeli Very Happy,  imao sam onda vrlo brzo zakletvu, krajem januara (mislim da 21.1.), u mom odjeljenju bio je jos jedan albanac iz zagreba, slavko iz celja, drago iz borovnice, mrvica (zaboravio ime imao je skoro 2 metra) iz varazdina, andrej iz logatca, dusan iz maribora

Ma baš i neznam u kojoj sam četi bio, mislim da u prvoj. Bila je to poslednja zgrada sasvim desno gledajuči iz kapije, skoro pored one plate za postrojavanje i dizanje zastave.
Na vrh Go down
dkivi
Gušter
Gušter

M(j)esto ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Petrinja 1983.   16.04.16 11:11

@Amon72 (citat):
@dkivi (citat):
@Amon72 (citat):
@mgalic2 (citat):
Dobrodošao dkivi.

Ma baš i neznam u kojoj sam četi bio, mislim da u prvoj. Bila je to poslednja zgrada sasvim desno gledajuči iz kapije, skoro pored one plate za postrojavanje i dizanje zastave.
mislim da si bio u 1., jer kako se sjecam, paviljoni bili su poredani po redu, nasa 4. bila je sasvim poslednja... a sad se izvinjavam ostalim clanovim foruma jer cu prebaciti na slovenscinu Very Happy   amon s kje pa si? jaz sem iz ljubljane, bi se lahko kdaj na kakem piru dobila Wink
Na vrh Go down
Amon72
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Petrinja 1983.   16.04.16 12:48

@dkivi (citat):
@Amon72 (citat):
@dkivi (citat):
@Amon72 (citat):
@mgalic2 (citat):
Dobrodošao dkivi.

mislim da si bio u 1., jer kako se sjecam, paviljoni bili su poredani po redu, nasa 4. bila je sasvim poslednja... a sad se izvinjavam ostalim clanovim foruma jer cu prebaciti na slovenscinu Very Happy   amon s kje pa si? jaz sem iz ljubljane, bi se lahko kdaj na kakem piru dobila Wink

Iz Šk. Loke, za pivo sem pa zmeraj Smile
Na vrh Go down
aljo
Gušter
Gušter

Član od : 2016-10-13

KomentarNaslov komentara: Re: Petrinja 1983.   13.10.16 17:37

@Pitomaca (citat):
Sluzio u Petrinji (V.Gacesi) generacija Maj 1989 do oktobra 89 odatle otisao u Pitomacu na karaulu i nakon tog komandu GO u Virovitici imali koga iz te godine Smile
 I ja sam bio u Petrinji Septembar 87/88   3 mjeseca i 22 dana  kasnije Pitomaca Starogradacki Marof
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Petrinja 1983.   Today at 7:55

Na vrh Go down

Petrinja 1983.
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Petrinja 1983.
» Petrinja 88/89
» ŠRO artiljerije Zadar jun - decembar 1988.
» Postojna, kasarna Veliki Otok VP 1385/2 VE4 1983.
» 63. padobranska brigada Niš