FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
AutorPoruka
izvidjac-septembarac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2013-06-04

KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   04.06.13 1:15

Nešto meni ovde nije jasno.
Bio sam klasa septembar 89/90, 3615/3 ali to nisu bili intendanti već izviđački vod.
1 je bila komanda, 2 vezisti, 4 pontonjerija... 9 maskirci.
Komandant puka Trifković. Komandir mog voda ml.vodnik po ugovoru Šefket Softić.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   04.06.13 8:48

@izvidjac-septembarac (citat):
Nešto meni ovde nije jasno.
Bio sam klasa septembar 89/90, 3615/3 ali to nisu bili intendanti već izviđački vod.
1 je bila komanda, 2 vezisti, 4 pontonjerija... 9 maskirci.
Komandant puka Trifković. Komandir mog voda ml.vodnik po ugovoru Šefket Softić.

Ovo što si nabrojao išlo je pod 3218 a intendanti pod 3615.Paviljon je bio kraj kantine.Napiši još nešto ako ti nije baš jasno pa ćemo se sjetiti.

izvidjac-septembarac
Gušter
Gušter

Član od : 2013-06-04

KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   04.06.13 10:24

Da, da, da... video sam kasnije septembarca 88/89 i sve povezao.
Ima li nekog iz 3218?
Uspeo sam pre par godina da dođem do telefona Radanovića, maskirca iz Splita i stupio u kontakt s čovekom. Na svu sreću čovek živ, zdrav, raspevan Smile))
Šta je bilo sa komandantom kasarne Trifkovićem?
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   20.06.13 1:20

@sale13 (citat):
Za naočare si u pravu - bile su fotogrej.
Kolio se ja sećam, Okić je poslat kući, nakon što su ga treći put uhvatili da beži kroz rupu na ogradi, iza berbernice, da bi otišao na pivo Smile

Da mi je znati koliko je vojnika prošlo kroz tu istu rupu na pivu ili po pivu a tek oficira.
Najbolja stvar je bila kad bi se sreli oficir i vojnik po povratku,koje su to priče i izvlakuše bile Laughing

radodeyan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2014-06-22

KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   18.09.14 9:00

@izvidjac-septembarac (citat):
Da, da, da... video sam kasnije septembarca 88/89 i sve povezao.
Ima li nekog iz 3218?
Uspeo sam pre par godina da dođem do telefona Radanovića, maskirca iz Splita i stupio u kontakt s čovekom. Na svu sreću čovek živ, zdrav, raspevan Smile))
Šta je bilo sa komandantom kasarne Trifkovićem?
Ja sam bio 2 sprata iznad tebe. Maskirna ceta 3218/14. Dejan Radosavljevic , bio sam cata -septembar 89/90. Gledali smo kod vas Svetsko prvenstvo u fudbalu u Italiji Very Happy
Na vrh Go down
tomy-ka
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2014-11-03
M(j)esto Karlovac

KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   05.11.14 11:31

Ja sam bio decembarac u Đ.Petrov VP 3615/neznam tocno mislim 19.
Desetar Sabotic Safet. Intendantski vod.kuhar.
U desetini bio harmonikas Peruc Đ.Bilo je maltretiranja i izivljavanja bolesnih desetara...uzas.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   05.11.14 14:23

@tomy-ka (citat):
U desetini bio harmonikas Peruc Đ.Bilo je maltretiranja i izivljavanja bolesnih desetara...uzas.

Lijep pozdrav tomy-ka.Tebi je Kapetan Aranđelović bio nadređeni za vrijeme obuke a kasnije u kuhinji onaj crni Sinjanin ako se ne varam što je uživao u maltretiranju dok nije bio malo "izvozan" u gradu..

tomy-ka
Gušter
Gušter

M(j)esto Karlovac

KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   05.11.14 18:13

tenk
Početna obuka je bila grozna,jutarnje fiskulture i ostav na 10 skleku zbog nekog tko nije mogao.A poslije sam rad u kuhinji bio je ok onom tko je volio taj posao.
Mogu reči da sam u JNA puno naučio i što mi je korisno u životu.Jedino već je pocelo 90-te raspad juge pa su nas maltretirali i nametali samo jednoumlje i laži.
Na vrh Go down
mkalan10
Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
Član od : 2014-10-24
Dob : 49
M(j)esto BRIBIR

KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   05.11.14 22:38

decembar 87/88 - 3615/3 por.Maros, desetari Georgijevski i drugi...   
slabo se sječam svega, uglavnom je bilo sve ok

malo se učili kuhati,malo napijali:)))
nekako sam uspio biti i ćato,stari se skinuo
5 dana Maršalke , je.ale ih one pećnice,ne peru ih 2-3 mj. znaju da če ih oprati guje na otkomandi:))

Teren na nekakvoj planini,završna obuka.Idemo pješice na brdo a žedni,(rekli nam da nepijemo vodu od seljana) nekakve pipe montirane na cijevi iz zemlje i mi navalili, a ono nekakva mineralna:))

Sječam se jednog Spliće , cijelu obuku je vikao da ima vezu i da se vraća u Split, a završi u Strumici ( kako su rekli - zadnja vojna pošta- ), tip se skoro ubio Smile)

Intedantska Nova godina u Domu JNA u Skoplju , pošalju me u ispomoć onim konobarima jer dolaze neke generalčine. Koji je to smijeh bio,krenulo neko predjelo i sad ja gledam njih kako rade,nisu nego počeli 5-6 tanjura na podu, a valjda ih trema neka od generala uhvatila Smile))

Uglavnom bila je večina iz vrha JNA, Života Avramović - ledeni,Milan Aksentijević,Blagoje Adžić,Milenko Anđelić,Ban ( Ivan )... 

I kad je ta priča završila dobijem prekomandu u Vranje.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   06.11.14 2:46

@mkalan10 (citat):
decembar 87/88 - 3615/3 por.Maros, desetari Georgijevski i drugi...   
slabo se sječam svega, uglavnom je bilo sve ok

malo se učili kuhati,malo napijali:)))
nekako sam uspio biti i ćato,stari se skinuo
5 dana Maršalke , je.ale ih one pećnice,ne peru ih 2-3 mj. znaju da če ih oprati guje na otkomandi:))

Teren na nekakvoj planini,završna obuka.Idemo pješice na brdo a žedni,(rekli nam da nepijemo vodu od seljana) nekakve pipe montirane na cijevi iz zemlje i mi navalili, a ono nekakva mineralna:))

Sječam se jednog Spliće , cijelu obuku je vikao da ima vezu i da se vraća u Split, a završi u Strumici ( kako su rekli - zadnja vojna pošta- ), tip se skoro ubio Smile)

Intedantska Nova godina u Domu JNA u Skoplju , pošalju me u ispomoć onim konobarima jer dolaze neke generalčine. Koji je to smijeh bio,krenulo neko predjelo i sad ja gledam njih kako rade,nisu nego počeli 5-6 tanjura na podu, a valjda ih trema neka od generala uhvatila Smile))

Uglavnom bila je večina iz vrha JNA, Života Avramović - ledeni,Milan Aksentijević,Blagoje Adžić,Milenko Anđelić,Ban ( Ivan )...

I kad je ta priča završila dobijem prekomandu u Vranje.

Dobro te služi pamćenje.Poručnik Maros Fabijan je bio u 3615/3 i sad si me baš nasmijao jer smo dijelili istu recimo smiješnu sudbinu.Ovu priču sam već davno opširnije ispričao na jednoj drugoj temi.Kako sam završio ugostiteljsku školu tražili su konobare za Intendantsku večer u Domu JNA.Normalno da izbjegnem obuku odmah sam se i javio.Pogledali su mi životopis i poslali nas u Dom JNA.Nas kao iskusnije su nakon oblačenja i uređivanja slali prve a ostale kao pomoćne.Tad nam se desilo isto.Sjećam se da smo nosili neki aperitiv i vidim puno nekih faca sa puno čudnog lišća i zvjezdica na ramenima i vraćam se nazad.Tad nam je iako se čulo padanje nekih čaša jedan civilni konobar rekao kome nosimo i da budemo pristojni.Hbga bolje da nije rekao jer bi radije ostao tuči stražu ili čekati noćom u zasjedi neprijatelje sa svih strana.Nosimo predjelo i od svih Ledeni me zaustavi pa onda ostalu trojicu.Ispričao je neki vic onako mrtav ladan i mi se uhvatili smijati.Sunce ti kalajsano što nam je izgovorio a da nije ni trepnuo.Tad je bio još jedan pok.General kojeg neću imenovati i on je samo lagano rekao-"Života pusti dečke".Pomoćni su odnijeli tanjure koji su im ispadali u kuhinji jer smo ih mi zaboravili u onom čudu.Ipak dobro smo se najeli pa i napili kad smo otišli na odmor i što je najsmješnije čak dobili i pohvalu za izvrstan rad Laughing

Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 1219
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   23.01.15 4:19

@tomy-ka (citat):
Lijepo ja sam bio Junska klasa u istoj kasarni vp 3615 znaci intendant takodje tog desetara Sabotica se sjecam jer je bio i kad sam ja bio tu na obuci,inace komandir cete mi je bio kapetan prve  klase Velimir Sladojevic-Slatki a komadant bataljona mislim da je bio Milan Vranic.Uglavnom sjecam se tog vremena veoma cesto i vjerujte opet bih prosao isti krug da je moguce,lijep pozdrav za sve koji su sluzili u tom vremenu.
Na vrh Go down
tomy-ka
Gušter
Gušter

M(j)esto Karlovac

KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   23.01.15 21:46

Bilo je to vrijeme kad se je znalo što je vojska i puno sam naućio i zbilja nosim lijepe uspomene.
Na vrh Go down
miha
Džomba
Džomba

Broj komentara : 135
Član od : 2011-02-25

KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   28.02.16 9:06

Pozdrav za Kimov Zorana, bili smo zajedno naobuci ih 40 dana.
Bili smo zajedno u cinimi se u vodu, kod deseara Blagojevica, Jovnovica....
Ja sam ostao u Skoplju na kursu, i nakon kursa se vraio u3615/3 u prvi vod.
Ima jedna zajednicka foografija iz tog perioda koju sam postavio na
GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.
To je slika iz perioda obuke pre prekomande

pozdrav Dejan Mihailovic
Na vrh Go down
Nemanja M.
Gušter
Gušter

Član od : 2016-04-07
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   07.04.16 20:35

Pozdrav septembru 89. od septembra 88.
Ja sam bio desetar u 4.četi  36/15, i sećam se oficira koje ste pominjali, mada je tu baš pred vaš dolazak bilo dosta promena. Gulin je došao u 3. četu negde u martu 89., bio je oficir ali ne akademac već kao civilno lice, kao i kapetan koji je došao u 4. četu.
Vidim da je Maros napredovao, a u moje vreme je bio jedan od srednjih oficira, zastavnik Trajče poznat po ljubavi prema cugi, Voloder je bio ok..
Posle smo svaki na svoju stranu u ratove, nadam se da su svi živi.
Rat dođe i prođe, prijatelji iz jedne vojske se ne zaboravljaju.
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   07.04.16 22:00

Nemanja M.,dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   07.04.16 22:21

@Nemanja M. (citat):
Pozdrav septembru 89. od septembra 88.
Ja sam bio desetar u 4.četi  36/15, i sećam se oficira koje ste pominjali, mada je tu baš pred vaš dolazak bilo dosta promena. Gulin je došao u 3. četu negde u martu 89., bio je oficir ali ne akademac već kao civilno lice, kao i kapetan koji je došao u 4. četu.
Vidim da je Maros napredovao, a u moje vreme je bio jedan od srednjih oficira, zastavnik Trajče poznat po ljubavi prema cugi, Voloder je bio ok..
Posle smo svaki na svoju stranu u ratove, nadam se da su svi živi.
Rat dođe i prođe, prijatelji iz jedne vojske se ne zaboravljaju.
Znacio bio si u DjP kada sam i ja dosao u junu 89 godine kod kapetana Sladojevica 3615/1 neznam dali se njega sjecas zvali smo ga slatki i gde li je on zavsio .
Na vrh Go down
Nemanja M.
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   07.04.16 22:50

Da, sećam se Sladojevića, Slatkog....nije baš bio sladak Smile
Gde je završio?
Povukao se kad se sve povuklo u Srbiju, kasnije ga nisam čuo među visokim oficirima tako da je verovatno izašao iz službe.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   08.04.16 1:07

@Nemanja M. (citat):
Da, sećam se Sladojevića, Slatkog....nije baš bio sladak Smile
Gde je završio?
Povukao se kad se sve povuklo u Srbiju, kasnije ga nisam čuo među visokim oficirima tako da je verovatno izašao iz službe.
Pa dobro sad to je bio samo nadimak nije bio bas secer,ali eto drago mi da ga se secas vjerovatno znas i neke od mojih desetara koji su bili u to vreme kao Robert iz zagreba,Softic iz Tesnja mozda tko zna,lijep pozdrav.
Na vrh Go down
Nemanja M.
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   08.04.16 9:03

Naravno, Robert je bio gušter kod mene na kursu, Softić isto.
Nije to bilo loše proći, proći Sladojevića, Vranića, Kotura, Trifkovića....nauči čovek dosta dobrog što će mu kasnije u životu dobro doći.
Meni je koristilo, sve dobro i loše sam tu naučio, pogotovo kroz rad sa vojskom.
Danas klinci ne idu u vojsku, i to se vidi na njima.
Mi matori bi ih razbili gde god da nam na crtu izađu Smile
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   08.04.16 20:37

@Nemanja M. (citat):
Naravno, Robert je bio gušter kod mene na kursu, Softić isto.
Nije to bilo loše proći, proći Sladojevića, Vranića, Kotura, Trifkovića....nauči čovek dosta dobrog što će mu kasnije u životu dobro doći.
Meni je koristilo, sve dobro i loše sam tu naučio, pogotovo kroz rad sa vojskom.
Danas klinci ne idu u vojsku, i to se vidi na njima.
Mi matori bi ih razbili gde god da nam na crtu izađu Smile
Da slazem se i ne razumijem u ovom vremenu da vojska nije obavezna za svakoga kao u nasa vremena ali sta je tu je,u vojsci se mnogo toga dobrog nauci mislim nauce se i neke lose stvari ali ove ljepse i bolje su u mnogo vecem broju i one nam ostaju u sjecanju i koriscenju za ostatak naseg zivota.
Na vrh Go down
Munir
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2016-09-20

KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   20.09.16 15:02

Pozdrav raja!!!........ Munir Havic vp 3615/2 mart 89/90. Komandant mi je bio Voloder Mirsad Intersuje me ima li netko aktivan iz tog perioda da me se sjeca
Na vrh Go down
Munir
Gušter
Gušter

Član od : 2016-09-20

KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   20.09.16 15:27

Sale13 tebe se sjecam jako dobro a mislim da sjecam
Na vrh Go down
dojsy
Gušter
Gušter

Član od : 2016-11-09

KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   09.11.16 17:56

@Cuki (citat):
Pozdrav svima.
Slučajno sam naletio na ovaj sajt, vidio čak dvije teme o o ovoj kasarni, ali s obzirom da nitko nije bio u mojoj klasi niti se preklapao za vrijeme mojeg služenja vojnog roka, odlučio sam otvoriti novu temu.
Uglavnom, bio sam  u V.P. 3615/(čini mi se) 3, dakle intendantska jedinica, a kako sam u ZG završio ugostiteljsku u 3615 nas se našlo dosta iz iste škole. Prvog dana, sjećam se, upisao me tadašnji ćato Tihomir Borošak, koji mi je kasnije pomogao da postanem brico, a ne kuhar. Zanat sam izučio kod majstoraaa... ne mogu mu se sjetiti imena ali je bio stariji gospodin koji je radio kao civilno lice u vojsci i volio je dobro popiti. Svaka 3 mjeseca je mog prijatelja Krešimira Đakovića i mene spašavao od prekomande. Jedino nisam siguran je li to radio iz ljubavi ili zato jer se nikad nije morao brinuti za piće. Uglavnom, osim mene, brico je dakle postao već spomenuti Krešo (iz Šibenika), Goran Radenković (čini mi se iz Soko Banje) i nekakva ljiga čini mi se Predrag (imao je opaku vezu, više je bio doma nego u vojsci, šatro bolestan). Poslu su nas učili stariji vojnici, ne sjećam se baš svih ali čini mi se da je bio neki Pepa, zatim Dejan Gašić (iz BG?) i Ante Vukušić iz Splita.
Za sada toliko. Baš me zanima hoće li se javiti netko poznat.

hej evo i ja septembarac borošak mi bio čato a kalik dušan desetar i spavao je u našoj spavaonici. onog plavog desetara mislim da je savić dejan iz bg skoro nabio u čučavac.sa nekim ljudima sam ostao u vezi, a neke bih volio vidjeti, đaković krešimir iz šibenika i splićo sa njima imam fotku. jako puno iz zagreba nas je bilo . nikad nebum zaboravio kad je jedno jutro mislim da je čak i borošak mjesto yu zastave podigla se zastava hrvatske bio ješou
Na vrh Go down
dojsy
Gušter
Gušter

Član od : 2016-11-09

KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   09.11.16 18:07

@Cuki (citat):
Čekaj, čekaj. Sad kad ti vidim fotku, čini mi se da te se sjećam. Imao si one fotoosjetljive naočale ako se ne varam?
Okića se i ja sjećam, ali čini mi se da je on jako brzo otišao doma. Jedino se ne sjećam razloga.
gaev,milišić, mali rakočević dule,đaković, dečki koji su bili samnom u spavaoni ,a da li se sječaš mislim da je spasoje makedonac kaj je spavao otvorenih očiju, usro sam se kad sam to videl
Na vrh Go down
Dragan Stojanovic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2016-11-23

KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   23.11.16 23:00

Dragan Stojanovic.Desetar klase septembar 89-90.Druga ceta,komandir Voloder Mirsad.Citam komentare i prisecam se ljudi.Uglavnom se secam likova.Dobro je da su zivi posle svega ovoga zla.Drago mi je da su ostala neka pozitivna secanja na to vreme.I pored jutarnje fiskulture. Very Happy A i otkomande u marsalci. Very Happy Vidim da neki brkaju nasu vp.Mi smo bili pozadina.Kuvari.Kurvari! Very Happy Na kursu za desetara sam bio u trecoj ceti.Komandir je bio Prcko. Very Happy Eh to vreme.Voleo bi da opet sretnem sve te ljude koji su bili samnom u vojsci.Da popijemo pivo kao nekad u kantini. Wink
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   Today at 19:12

Na vrh Go down

Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.
» Kasarna Gjorče Petrov Skopje
» GJORČE PETROV SKOPLJE VP 3615 klasa septembar 1991.
» PONTONJERIJA U SKOPLJU KASARNA GJORČE PETROV VP 8146 SEPTEMBARSKA 89/90
» GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.