FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

VIPAVA 1266/2C, januar 1990.

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
TODOR71
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2011-04-28
Dob : 45
M(j)esto STRMICA KNIN

KomentarNaslov komentara: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   28.04.11 16:13

cheers Cao forumasi,slucajno nadjoh ovaj forum,vrlo lepo.Ja sam bio u Vipavi,juzna kasarna,1990.januarska klasa.tamo sam ostao do kraja,decembar,3 ceta,1 vod,kod potporucnika Djordjevica,komandir cete nam je bio kap.Ilibasic Radovan.komandant bataljona Malinovic Dragan,major,kad je formirana Sezanska ceta ,tad nam je komandir voda bio Zurzevic Vlastimir,3 vod. za komandanta bataljona strasni Kovacevic Eduard,prava oficircina,opasan ali pravedan,desetari Djurin Zlatko,Marjanovic Dragan,...pravi drugari,voleo bi da cujem kako za njih tako i za ostale koji me se secaju. KRNETA TODOR. Smile Smile
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 741
Član od : 2009-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   28.04.11 22:10

Todore, na mjestu voljno. Smile
Dobro nam došao.
Na vrh Go down
TODOR71
Gušter
Gušter

M(j)esto STRMICA KNIN

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   29.04.11 16:31

@mgalic2 (citat):
Dobro nam došao.
Bolje vas nasao !!!
Na vrh Go down
ketron
Gušter
Gušter

Broj komentara : 26
Član od : 2011-05-27
Dob : 47
M(j)esto SINJ,HRVATSKA

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   30.05.11 7:44

@TODOR71 (citat):
cheers Cao forumasi,slucajno nadjoh ovaj forum,vrlo lepo.Ja sam bio u Vipavi,juzna kasarna,1990.januarska klasa.tamo sam ostao do kraja,decembar,3 ceta,1 vod,kod potporucnika Djordjevica,komandir cete nam je bio kap.Ilibasic Radovan.komandant bataljona Malinovic Dragan,major,kad je formirana Sezanska ceta ,tad nam je komandir voda bio Zurzevic Vlastimir,3 vod. za komandanta bataljona strasni Kovacevic Eduard,prava oficircina,opasan ali pravedan,desetari Djurin Zlatko,Marjanovic Dragan,...pravi drugari,voleo bi da cujem kako za njih tako i za ostale koji me se secaju.KRNETA TODOR.[i] Smile Smile

Ja sam isto bio u Vipavi (09/88-01/89) u Južnoj kasarni i istoj četi (3.četa) kod Ilibašića.Ja sam bio protuoklopni vod (mala spavaonica preko puta dežurnog stola na prvom katu).Komandant bataljuna je još tada bio maj.Malinović Dragan,a komandant brigade puk.Krsman Tripković-Trile (strah i trepet).Sijećam se i kap.Eduarda Kovačića -zvali smo ga Prcko,nosio je naočale i brkove i vozio je motocikl.U trećoj četi je još bio por.Čadraki Isak ali se ne sijećam u kojoj funkciji.Komandir voda mi je bio des.Aleksić Vladica,a bio je još i des.Antešević Zoran-Surovi iz Novog Sada.Nauživao sam se bure, kao i Podnanosa (29 dana izdvojene straže uz smrdljivce iz zelenog plana koji su se brinuli za farmu svinja),a nisam bio željan ni Livade (Mlake).Nakon Vipave sam otišao u prekomandu u Radovljicu-Granični vod.Slažem se da je Eduard Kovačić bio opasan i pravedan.Jednom prilikom je odveo vojnike na obuku na Mlake,bilo je blata do vrata i svi smo morali skakati u blato,pucati,puzati itd.,ali da bi nam pokazao šta treba raditi on je prvi skočio u blato i valjao se više od nas.Zbog toga smo ga cijenili više od ostalih oficira.Pozdrav i pišite koji ste bili u Vipavi.

Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   30.05.11 15:39

Dobro nam došao Ketrone!
Na vrh Go down
ketron
Gušter
Gušter

M(j)esto SINJ,HRVATSKA

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   31.05.11 13:59

@mgalic2 (citat):
Dobro nam došao Ketrone!

Hvala na dobrodošlici.

Pišite bounce
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   31.05.11 15:59

Pišemo mi, nego nemoj sad i ti uteć preko žice bez riječi. Smile
Na vrh Go down
TODOR71
Gušter
Gušter

M(j)esto STRMICA KNIN

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   31.05.11 21:20

@ketron (citat):
@mgalic2 (citat):
Dobro nam došao Ketrone!

Hvala na dobrodošlici.

Pišite bounce

Evo da se ija pridruzim dobrodoslici !!!

Na vrh Go down
ketron
Gušter
Gušter

M(j)esto SINJ,HRVATSKA

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   07.06.11 8:19

@TODOR71 (citat):
@ketron (citat):
@mgalic2 (citat):
Dobro nam došao Ketrone!

Hvala na dobrodošlici.

Pišite bounce
Evo da se ija pridruzim dobrodoslici !!!

Još jednom hvala na dobrodošlici.

Di nestadošte.Jeli još netko bio u Vipavi 88/89.
Evo nekih imena iz mog voda:

Milosavljević Dragan
Marković Boban
Šterjov Mičo
Šterjov Zorančo
Ejupi Almir
Lazarov Ljubisav (ćato)
Banjac Jovan
des.Sučić Boško (Livno)
Nedžad Bećiri
Morina Naser
des.Pajković Boro (Borovo Selo)
Dičić Nenad
Nezaj Besim
Mrkonjić Razim

Je li netko možda išao u prekomadnu u Radovljicu?

Na vrh Go down
bosanac 1
Gušter
Gušter

Broj komentara : 13
Član od : 2011-10-03
M(j)esto TUZLA

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   03.10.11 20:40

@mgalic2 (citat):
Todore, na mjestu voljno.  Smile
Dobro nam došao.

Ćao forumaši. Kao i Ketron bio sam u isto vrijeme i na istom mjestu u Vipavi, Južna kasarna. Čak se i sjećam našeg izleta sa Prckom kada smo se svi vratili blatnjavi. Baš je bio ofcirčina. Provjeravao sam na forumima i čuo sam da je bio ranjen u povlačenju JNA iz Slovenije. Sjećam se osoba koje su navedena. Desetar mi je bio Fele Jože a pored komandira vodova Čadraki Isaka (koji je takođe bio cijenjen oficir, ali nisam za njega čuo gdje se nalazi) i starijeg vodnika Husarića, mog zemljaka meni je komandir voda bio jedan stažista iz Banja Luke koji se pred moju obuku za desetara u decembru 88 razdužio. Prekomandovan sam na granicu u Sežanu gdje sam ostatak vojnog roka proveo na karauli Klarići kod Komena.

Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   03.10.11 20:42

Dobro nam došao Bosanac 1!
Na vrh Go down
ketron
Gušter
Gušter

M(j)esto SINJ,HRVATSKA

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   04.10.11 7:55

@bosanac 1 (citat):
@mgalic2 (citat):
Dobro nam došao.
Ćao forumaši. Kao i Ketron bio sam u isto vrijeme i na istom mjestu u Vipavi, Južna kasarna. Čak se i sjećam našeg izleta sa Prckom kada smo se svi vratili blatnjavi. Baš je bio ofcirčina. Provjeravao sam na forumima i čuo sam da je bio ranjen u povlačenju JNA iz Slovenije. Sjećam se osoba koje su navedena. Desetar mi je bio Fele Jože a pored komandira vodova Čadraki Isaka (koji je takođe bio cijenjen oficir, ali nisam za njega čuo gdje se nalazi) i starijeg vodnika Husarića, mog zemljaka meni je komandir voda bio jedan stažista iz Banja Luke koji se pred moju obuku za desetara u decembru 88 razdužio. Prekomandovan sam na granicu u Sežanu gdje sam ostatak vojnog roka proveo na karauli Klarići kod Komena.

Dobro došao u forum!

dragi mi je da nas ima sve više.Sjećam se jako dobro Feleta.Slovenac nižeg rasta s smeđim brčićima,a jednom me je privodio kad sam na staru godinu 88 imao izlaz do 20.00,a pošto mi je došla cura u posjetu nisam se ni vratio u kasarnu pa me sutradan Fele i još dvojica pronašli u prenoćištu i priveli Čadrakiju koji je bio dežurni na raport.Srećom Ilibašić bio na godišnjem odmoru,a za petnaest dana se išlo u prekomandu pa je sve prošlo dobro.
Dobro se sjećam i staže iz Banja Luke ali se ne mogu sjetit imena,nije bio loš tip.Iz moje klase su neki ostali kao desetari u Vipavi (Mitrović Jovica,Marković Boban),a iz mog voda je ostao i novi ćato,mislim da se zvao Jovanović Dragan.

Prema svemu što pišeš,bili smo ista klasa (septembar 88)?
Na vrh Go down
bosanac 1
Gušter
Gušter

Broj komentara : 13
Član od : 2011-10-03
M(j)esto TUZLA

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   23.10.11 20:19

TODOR71

Nisam dobro shvatio ovo što si naveo oko Sežanske čete, to je vjerovatno nešto novo poslije nas, jer se tada išlo u prekomandu u Sežanu, kao Granična oblast koja je brojala koliko se sjećam devet karaula a komandant je bio pukovnik Ilija Lazić. Zašto Sežanska četa u Vipavi.
Na vrh Go down
POV 3 cete
Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
Član od : 2012-01-14
Dob : 46
M(j)esto Norway

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   14.01.12 16:01

prvo da vass sve pozdravim , i da mi je veoma drago sto sam vas "pronasao" za sada vam mogu reci da sam bio pripadnik POV 3 cete cap. Ilibasic Radovana , Obuku sam zavrsio kao nisandzija RB , pa i nakon zaduzenja kompletno nove opreme i 15 min pre odlaska u prekomandu ,izveden iz autobusa i poslan na kurs za desetare .... king .. jbga i tu sam ostao do kraja sluzenja roka .... ja sam pripadnik januarske klase a vidim da me pominjete ovde , stvarno mi je drago sto sam naisao na ovaj forum pa se nadam da cemo se lepo i normalno druziti ..

uzput je pitanje imali neko da je poznavao Kordica iz PG ,zvanog "cigo" i Veljka Bulajica iz Igala ...

veliki poz za sve ,, januarac 88 king
Na vrh Go down
ketron
Gušter
Gušter

M(j)esto SINJ,HRVATSKA

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   15.01.12 9:33

@POV 3 cete (citat):
prvo da vass sve pozdravim , i da mi je veoma drago sto sam vas "pronasao" za sada vam mogu reci da sam bio pripadnik POV 3 cete cap. Ilibasic Radovana , Obuku sam zavrsio kao nisandzija RB , pa i nakon zaduzenja kompletno nove opreme i 15 min pre odlaska u prekomandu ,izveden iz autobusa i poslan na kurs za desetare .... king .. jbga i tu sam ostao do kraja sluzenja roka .... ja sam pripadnik januarske klase a vidim da me pominjete ovde , stvarno mi je drago sto sam naisao na ovaj forum pa se nadam da cemo se lepo i normalno druziti ..

uzput je pitanje imali neko da je poznavao Kordica iz PG ,zvanog "cigo" i Veljka Bulajica iz Igala ...

veliki poz za sve ,, januarac 88 king

Dobrodošao !

Prema ovome što pišeš,ja sam te zatekao u Vipavi kad sam došao (septembar 88).Također sam bio nišandžija RB u POV 3.četa kod Ilibašića.

Ako se ne varam,Kordić je bio desetar (Crnogorac) i dobro ga se sjećam,a Bulajića se ne sjećam.

Da li si ti bio komandir odjeljenja nakon obuke za desetara?

Pozdrav

Ketron

Na vrh Go down
POV 3 cete
Gušter
Gušter

M(j)esto Norway

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   15.01.12 14:18

pozz i tebi prika , tacno je za Kordica , desetar iz CG -podgorica , docekali smo tvoju klasu , ostao sam u Vipavi celi vojni rok od 13 jan 88 do 13 jan 89 , Radovan me nije namerno pustio pre nove god scratch da se skinem , bio sam komandir POV u 3 ceti jer mi jedini nismo imali aktivnog officira ,pored Cadrakija i Husa mi smo morali da preuzmemo POV , a sad imam laganih "problema" sa imenima pa nemogu jednostavno da se setim tvog imena ali ako kazes da si bio u mom vodu ,javi se na PM ako hoces pa da nastavimo caskanje .. u svakom slucaju drago mi je sto si se javio ,pozzz king
Na vrh Go down
ketron
Gušter
Gušter

M(j)esto SINJ,HRVATSKA

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   19.01.12 7:12

@POV 3 cete (citat):
pozz i tebi prika , tacno je za Kordica , desetar iz CG -podgorica , docekali smo tvoju klasu , ostao sam u Vipavi celi vojni rok od 13 jan 88 do 13 jan 89 , Radovan me nije namerno pustio pre nove god scratch da se skinem , bio sam komandir POV u 3 ceti jer mi jedini nismo imali aktivnog officira ,pored Cadrakija i Husa mi smo morali da preuzmemo POV , a sad imam laganih "problema" sa imenima pa nemogu jednostavno da se setim tvog imena ali ako kazes da si bio u mom vodu ,javi se na PM ako hoces pa da nastavimo caskanje .. u svakom slucaju drago mi je sto si se javio ,pozzz king

Poslao sam ti privatnu poruku.Zanima me jesi li dobio jer nisam primio nikakav odgovor.

Pozdrav

Na vrh Go down
POV 3 cete
Gušter
Gušter

M(j)esto Norway

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   20.01.12 1:42

@ketron (citat):
@POV 3 cete (citat):

Poslao sam ti privatnu poruku.Zanima me jesi li dobio jer nisam primio nikakav odgovor.

Pozdrav

izvini na kasnjenju poslao sam ti odgovor na mail koji si mi poslao u poruci ,,pa posto ti nemogu odgovoriti na PM sa malim zakasnjenjem sam ti se javio ,,,hvala cheers
Na vrh Go down
Cata
Gušter
Gušter

Član od : 2012-02-18

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   18.02.12 17:07

@ketron (citat):

Dobro se sjećam i staže iz Banja Luke ali se ne mogu sjetit imena,nije bio loš tip.Iz moje klase su neki ostali kao desetari u Vipavi (Mitrović Jovica,Marković Boban),a iz mog voda je ostao i novi ćato,mislim da se zvao Jovanović Dragan.

Prema svemu što pišeš,bili smo ista klasa (septembar 88)?

Zvao se Milan, i dalje se tako zovem Smile
Dajte ljudi imena, da se prepoznamo!!

Na vrh Go down
Cata
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   19.02.12 14:14

Od majske klase najvise sam se druzio sa dva desetara - Fele Joze i Ciric Dragan.
Od nase (septembarske) - Mitrovic Jovica, Majic Zoran, Ninic Mario, Dragovic Predrag, Stankovic Dragan,Markovic Boban...vozac Slak Uros...

Bas bih voleo da cujem sta je sa njima, kao i ostalima koji su otisli u prekomande, pa smo imali manje vremena da se druzimo.
Na vrh Go down
Cata
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   19.02.12 15:21

@POV 3 cete (citat):

uzput je pitanje imali neko da je poznavao Kordica iz PG ,zvanog "cigo"

Naravno i ja te poznajem Smile
Od Januaraca se secan i mog novosadjanina Antesevica, i naravno Diksija Lazarova, mog prethodnika cate.

Na vrh Go down
ketron
Gušter
Gušter

M(j)esto SINJ,HRVATSKA

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   20.02.12 18:03

@Cata (citat):
@POV 3 cete (citat):

uzput je pitanje imali neko da je poznavao Kordica iz PG ,zvanog "cigo"

Naravno i ja te poznajem Smile
Od Januaraca se secan i mog novosadjanina Antesevica, i naravno Diksija Lazarova, mog prethodnika cate.

Dobrodosao Cata.

Nisam siguran da li sam uspio postaviti dvije slike,ali bi volio da ih vidiš.Sigurno ćeš se sjetiti nekoga sa ovih slika.Tu su i Mitrović Jovica i Marković Boban,ja i skoro čitav POV,a ako se ne varam i ti si na jednoj od njih.Sjećam se dobro Antesevica (Surovi) i Lazarova,kao i Feleta,Ćirića,Stankovića,Slaka i drugih. Mogu ti poslati sva imena sa slika.

Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   20.02.12 18:16

Ove kape na drugoj slici su?????
U moje doba služenja nije ih bilo osim onih klasičnih partizanki,titovki ili kako su se već zvale.

Gušter
Gušter

M(j)esto SINJ,HRVATSKA

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   20.02.12 18:20

@purger (citat):
Ove kape na drugoj slici su?????
U moje doba služenja nije ih bilo osim onih klasičnih partizanki,titovki ili kako su se već zvale.

To smo zadužili nekoliko dana prije prekomande.To je uniforma planinskih jedinica graničara.Ovi koji su na slikama s "partizankama" s ostali u Vipavi
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   20.02.12 18:22

Thx Smile
Jesi imao nekakvu skijašku obuku?

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   Today at 23:59

Na vrh Go down

VIPAVA 1266/2C, januar 1990.
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/5Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» VIPAVA 1266/2C, januar 1990.
» Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.
» Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91
» Split - Dračevac 1990/91
» Sinj - Tadija Anušić 1990/91