FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeObjaveRegistracijaLogin
"Sad kad razmišljam o JNA, mislim da najveći benefit te službe nije ležao u tome da se mladost obuči za oružani sukob, već u ovome čemu danas forum služi – da se ljudi iz raznih krajeva, koji dolaze iz drugačijih kultura, upoznaju, druže, uče jedni od drugih, da se sprijatelje i na taj način prihvate različitost". član: Zoran108

Share | 

VIPAVA 1266/2C, januar 1990.

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorPoruka
KizaS
Gušter
Gušter

Broj komentara : 12
REPUTACIJA : 0
Član od : 2015-09-18
M(j)esto Batajnica

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   27.01.17 22:24

Bravo za Kolegu,sad se i ja secam nadimka,a takodje i ovih osoba koje si pomenuo cate,Sandija i Vasketa.Vaske,krupan tip iz Bg-a sa devojkom iz mojih krajeva,mislim da je Zemun u pitanju.Kada sam ja stigao(maj 95.)tu je bio,od starije vojske,i neki Uremovic koji nas je ladio za pljuge i carape.Na zalost,od mojih klasica vise pamtim ekipu sa karaule nego iz kasarne.Bilo je tu i par januaraca.Zoran Opacic,super lik Beograda koji je neverovatno crtao,Zikica iz Pule,...Od  oficirskog kadra,osim Habea i Lazica,pamtim jos starijeg vodnika Miletica iz Velike Plane sa super mocnom glascinom i ovog nesretnog Golijanina koji mi je bio komandir i posle na karauli.
Na vrh Go down
Gileb
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2017-01-27
Dob : 47
M(j)esto Batocina

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   27.01.17 23:14

Poslao sam ti pp, ali nesto ne vidim da odlazi poruka.
Na vrh Go down
KizaS
Gušter
Gušter

Broj komentara : 12
Član od : 2015-09-18
M(j)esto Batajnica

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   28.01.17 9:41

@Gileb (citat):
Poslao sam ti pp, ali nesto ne vidim da odlazi poruka.
Stiglo,proveri ti tvoju pp.
Na vrh Go down
manimal
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2012-06-21
Dob : 45
M(j)esto Zagreb - okolica

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   05.10.17 11:38

@manimal (citat):
...lijepi pozdrav od bivšeg decembarca 1990... prvih 6 mjeseci služio u vipavi u sjevernoj kasarni (kod potporučnika Baškima (valjda)... sjećam se da su stalno brijali zajedno on i poručnik kojem se ne sjećam imena (zvali smo ga cipiripi - metar i žilet i cca 80 kg Smile )... bio nišandžija na mitraljezu kod desetara Urbanc Gorazda ... ljudi se slabo sjećam ali evo nekloliko: Bajrami Sait Bajro (srbija), Ivan Sajko (zagorje), Džeba Frano (okolica Mostara), Dalibor Drobnjak (ne onaj  Smile )Zagreb, Avdil Kadri Idrizi, Barna Zoltan, Surani Robert.... ufff k'o da je jučer bilo... pa poslije 6 mjeseci  prekomanda u Postojnu kod kapetana (Yebi ga, zaboravio sam ime, ali se sjećam da je bio zayeban), četa u glavnoj zgradi na zadnjem katu (blizu Blaškićeve kancelarije)... imali smo genijalan klub...
spremam se sad u ponedjeljak na put u Postojnu i Vipavu ( po stazama druga manimala Smile ) pa da djeci pokažem gdje im je "ćaća služio"...

lp svim a posebo decembarcima 1990

vaš manimal
...ah da, kapetan u Postojni je bio, naravno, Marko Krndija.... zayeban ali realan lik. ... sjećam se da sam tri puta bio na osiguranju prijevoza oružja iz SLO u BiH  vojničina (Doboj, valjda).... dva puta kamionima  a jedan put vlakom.... ufff to je bilo putovanje  za pamćenje... bio u zadnjem kamionu, i došli na odredište 14 sati poslije prvog affraid .... svaki kvar stani i čekaj....

pozdrav od decembarca pionir

Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2352
REPUTACIJA : 117
Član od : 2012-04-15
Dob : 70

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   01.11.17 5:22

Vipava
Na vrh Go down
zoran 1
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2017-11-08

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   08.11.17 14:23

Vipava 1985 Februar  2 ceta  1 vod  Kapetan Petrovicki ako se nevaram 

sluzio do marta 1986 

Desetar 1 voda Zoran Nesovic

Pozdrav svima
Na vrh Go down

VIPAVA 1266/2C, januar 1990.
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 6/6Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» VIPAVA 1266/2C, januar 1990.
» Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.
» Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91
» Split - Dračevac 1990/91
» Sinj - Tadija Anušić 1990/91