FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

VIPAVA 1266/2C, januar 1990.

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
sava
Gušter
Gušter

Broj komentara : 12
Član od : 2013-04-30

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   01.05.13 1:39

majska klasa 86.radio sam sve vreme na razglasu u klubu.Oficiri -peulic,mileti,malinovic,vidakovic,imamovic,candraki.. vojsjska koje se secam- behremovic,prusina,glas,pamic salko,popovic milan,maksimov branislav,velibor rajacic,kotoric sinisa,klaric davor,porenta aleksandar,mesanovic nakib.. ako me se neko seca neka se javi .pozdrav svima na forumu
Na vrh Go down
Valter
Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
Član od : 2013-05-14

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   14.05.13 16:46

Pozdrav, gde je moj komentar?
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3168
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   14.05.13 17:36

Valter, ovo je tvoj prvi registrovani komentar. Dobrodosao!
Na vrh Go down
Valter
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   14.05.13 19:55

Napisao komentar, pa mi napiše da u prvih 7 dana ne možem dodavati linkove.
Ok, nema veze, pozdrav svima koji ste služili u Ajdovščini ili Vipavi.
Ja nisam služio nego živim tu,  za JNA sam premlad.
Živeo sam u bloku pored kasarne Srečko Kosovel i tako upoznao puno vojnika.
Ako vam treba neka fotografiija o sadašnjem stanju kasarni samo kažite.
U južnoj kasarni su napravljeni stanovi, veterinarska ambulanta, vrtič, radionice za invalide,..
U severnoj je kasarna Slovenske vojske.
U kasarni Srečko Kosovel je nova škola, dio univerziteta iz Nove Gorice, muzejski depo, porezna uprava,...
Link kojeg sam htio dodati je o kasarni Pale gde je sada youth hostel, ukucajte u čika guglu Youth hostel ajdovščina i imate odličnu fotogaleriju.
Kada vidim nekoga od starešin spomenut gore reči ču mu gde ga traže.
Dobričina, brko , makedonac je stoposto Kundurđiev :-)
A Tanju isto znam.

Na vrh Go down
Valter
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   14.05.13 19:56

Sori Slovenci ker ni prevoda.
Na vrh Go down
BANACANIN
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2013-05-23

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   23.05.13 16:13

Ja sam bio majac 1986 u Vipavi kod porucnika Zarkovic Ljubise minobacac 120mm,necu je nikada zaboraviti a bogami ni ,,mlake,, gde smo tu gvozdjuriju vukli uzbrdo a posle nizbrdo
Na vrh Go down
dpuric

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3168
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   23.05.13 19:01

BANACANIN, dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
sava
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   25.05.13 14:13

@BANACANIN (citat):
Ja sam bio majac 1986 u Vipavi kod porucnika Zarkovic Ljubise minobacac 120mm,necu je nikada zaboraviti a bogami ni ,,mlake,, gde smo tu gvozdjuriju vukli uzbrdo a posle nizbrdo

Gene znamo se sigurno,ja bio kod imamovica na obuci isto rb,takodje sam iz Banata
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   25.05.13 14:27

@sava (citat):
majska klasa 86.radio sam sve vreme na razglasu u klubu.

Sava, pokusaj da se setis ko je svirao gitaru u vojnickom orkestru u to vreme ...
Na vrh Go down
sava
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   27.05.13 14:28

@Kemo Specijalac (citat):
@sava (citat):
Sava, pokusaj da se setis ko je svirao gitaru u vojnickom orkestru u to vreme ...

Ja sam doneo gitaru od kuce,takodje i Zeljko Glas,ali nam nije poslo za rukom da napravimo orkestar.Drmusali smo za svoju dusu.U to vreme juzna kasarna nije imala orkestar,vec je to bila kombinacija iz cele brigade. Koliko se secam gitaru je svirao Kotoric Sinisa iz zagreba,ritam gitaru neki bosanac kome sam zaboravio ime,oboje iz severne kasarne. Bas je svirao tenkista iz juzne kasane,ako se dobro secam imena,Nenad iz Kraljeva koji je ujedno i bio fantastican gitarista

Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3427
Član od : 2012-02-13
Dob : 53

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   27.05.13 14:36

Od kuda je Željko Glas? scratch
To mi je odnekud poznato. confused
Na vrh Go down
sava
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   27.05.13 14:53

@ZAGORAC (citat):
Od kuda je Željko Glas?  scratch
To mi je odnekud poznato.  confused
Iz Nove Race kod Bjelovara,bio je u ceti kod Ilibasica,ali je radio samnom u klubu.Miran deko,visok oko 175,plav
Na vrh Go down
sava
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   27.05.13 15:03

@vipava86 (citat):
drugovi vojnici, zdravo
ja sam bio sep 86 - 120 mm minobacač
ima li neko ?
ja sam majska ,docekao sam te,slusao si muziku sa razglasa koju sam pustao.Znam puno dragih septembaraca ,mozda znam i tebe Very Happy
Na vrh Go down
sava
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   27.05.13 15:14

@ketron (citat):
@Tiho69 (citat):
I JA SAM SLUŽIO U VIPAVI JANUAR 88 JUŽNA KASARNA KOD IMAMOVIĆ ZAIMA TREČA ČETA NESIJEĆAM SE KOJI VOD MITRALJESKO ODIJELJENJE VOLIO BIH DA SE NEKO OD MOJIH IZ ČETE JAVI NEMORA SE BOJATI TRPKA ZNATE KO JE TO NARAVNO KO GA NEZNA .

POZDRAV SVIMA JANUARCIMA 88 DOMANOVAC TIHOMIR  Shocked
Ispravak netočnog navoda:pokojni por.Imamović Zaim je bio komandir druge čete,a kap.Ilibašić Radovan treće.

a Blagoje Matevski trece Very Happy

Na vrh Go down
sava
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   27.05.13 15:19

@Tiho69 (citat):
JA SE VJEROJATNO PUNO TOGA NE SJEĆAM I ŠTOŠTA SAM POBRKAO VOLIO BIH DA SE NEKO JAVI TKO ME SE SJEČA TKO JE BIO SA MNOM U MITRALJESKOM ODJELJENJU JANUAR 88 JUŽNA KASARNA ZNAM IH SVE KOJE SPOMINJETE MALINOVIĆA IMAMOVIĆA KOVAČIĆA, PRCKA POGOTOVO JA SAM GA ZVAO TRPKO LIVADE MLAKE, NANOSA SA SVINJCIMA I MAGAZINE KOJE SMO ČUVALI I GOSTIONICE U GRADU KOJU JE DRŽALA MISLIM ŽENA NEKOGA NAŠEGA OFICIRA  PREKO PUTA PICERIJE I DOMA JLA.

POZZZ.DOMANOVAC TIHOMIR No

Ako se ne varam u gostionici je radila zena kap. Zorana Miletica

Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   27.05.13 23:08

@sava (citat):
@Kemo Specijalac (citat):
@sava (citat):
Ja sam doneo gitaru od kuce,takodje i Zeljko Glas,ali nam nije poslo za rukom da napravimo orkestar.Drmusali smo za svoju dusu.U to vreme juzna kasarna nije imala orkestar,vec je to bila kombinacija iz cele brigade. Koliko se secam gitaru je svirao Kotoric Sinisa iz zagreba,ritam gitaru neki bosanac kome sam zaboravio ime,oboje iz severne kasarne. Bas je svirao tenkista iz juzne kasane,ako se dobro secam imena,Nenad iz Kraljeva koji je ujedno i bio fantastican gitarista

Presao sam se...moj kolega koji je svirao gitaru je sluzio tamo kasnije (88/89) ... taj je ostao jos 15 dana posle vojske u Vipavi (iz kojih razloga, ne znam Smile)

inace, nas clan foruma Zlatan Milutinović je u tvoje vreme 86 sluzio u Vipavi, svirao klavijature tamo (ima post na 3-coj strani foruma)...njega poznajem licno...

nisam sluzio u Vipavi, ali poznajem dosta ljudi tamo ...otac moje supruge je davno sluzio tamo kao staza iz Bilece, i imao srecu da se ozeni odande...devojka je zivela par metara od severne kasarne; tako da ja imam tashtu iz Vipave; odem tamo cesto kad imam prilike i kad sam blizu...

Na vrh Go down
sava
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   28.05.13 14:30

Divna prica druze moj.Hvala ti na informacijama Very Happy
Na vrh Go down
sava
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   28.05.13 14:39

@Zlatan Milutinović (citat):
Zdravo drugari iz Vipave. Ja sam septembarac 86. bio sam u severnoj kasarni. E sad ovo 1266 neznam je li ti pošta južne a ovamo je bio neki drugi broj 1244 ili...? U svakom slučaju drago mi jeda sam naišao na jedan ovakav forum. Rado se sećam tih dana mada su mi mnoga imena izbledela iz sećanja. Dakle bio sam u III četi severne kasarne, komandur je bio neki poručnik Đurić(Đuka smo ga valjda zvali) a njegov zamenik i komandir voda potporučnik Bogdan Slokar. Nakon tri meseca prekomanda u granični vod Ajševica a zadnja dva meseca-karaula Janko Premrl Vojko(po kazni). Komandir karaule bio je Dane Čudić. U to vremebavio sam se muzikom pa sam imao prvi izlazak u grad pre zakletve(to mi je tada bilo jako važno). U domu JNA bio jeaktivan neki kapetan Ninoslav Nikolić a tu se muvala i ćerka nekog Majora(mislilm da se zvala Božica). Takođemi odzvanja još jedno žensko ime iz Vipave koje je svaki vojnik znao( a nisam siguran da ju jebilo ko upoznao)......zvala se TANJA(vojnički san).
Ako ima nekog iz togvremena i te kasarne, bilo koja generacija, bilo bi mi drago da proćaskamo, naravno i svi vi iz Južne ste me obradovali naovom forumu.
Sećam se da sam imao pravo na neki produženi vikend dok sam bio nakarauli. Zbog velike udaljenosti odlučio sam da ga provedem kod drugara u graničnom vodu, nema obaveza, spavanje do mile volje i izlasci u grad......eh vekiju i crno vino ne treba mešati.
Zlatane gde si svirao,sa kim i kad? Osvezi mi malo pamcenje,sigurno se znamo.Pozdrav iz Juznog Banata cheers

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   28.05.13 14:56

@sava (citat):
Zdravo drugari iz Vipave. Ja sam septembarac 86. bio sam u severnoj kasarni. E sad ovo 1266 neznam je li ti pošta južne a ovamo je bio neki drugi broj 1244 ili...? U svakom slučaju drago mi jeda sam naišao na jedan ovakav forum. Rado se sećam tih dana mada su mi mnoga imena izbledela iz sećanja. Dakle bio sam u III četi severne kasarne, komandur je bio neki poručnik Đurić(Đuka smo ga valjda zvali) a njegov zamenik i komandir voda potporučnik Bogdan Slokar. Nakon tri meseca prekomanda u granični vod Ajševica a zadnja dva meseca-karaula Janko Premrl Vojko(po kazni). Komandir karaule bio je Dane Čudić. U to vremebavio sam se muzikom pa sam imao prvi izlazak u grad pre zakletve(to mi je tada bilo jako važno). U domu JNA bio jeaktivan neki kapetan Ninoslav Nikolić a tu se muvala i ćerka nekog Majora(mislilm da se zvala Božica). Takođemi odzvanja još jedno žensko ime iz Vipave koje je svaki vojnik znao( a nisam siguran da ju jebilo ko upoznao)......zvala se TANJA(vojnički san).
Ako ima nekog iz togvremena i te kasarne, bilo koja generacija, bilo bi mi drago da proćaskamo, naravno i svi vi iz Južne ste me obradovali naovom forumu.
Sećam se da sam imao pravo na neki produženi vikend dok sam bio nakarauli. Zbog velike udaljenosti odlučio sam da ga provedem kod drugara u graničnom vodu, nema obaveza, spavanje do mile volje i izlasci u grad......eh vekiju i crno vino ne treba mešati.

Zlatane gde si svirao,sa kim i kad? Osvezi mi malo pamcenje,sigurno se znamo.Pozdrav iz Juznog Banata cheers

Juzni Banat. Kovin? Smile
Na vrh Go down
Valter
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   30.05.13 16:40

purger: komentar modifikovan dana: 30.05.13 20:58; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : purger resize(obrati pažnju na veličinu slike max 800*600))
Na vrh Go down
Valter
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   30.05.13 16:41

purger: komentar modifikovan dana: 30.05.13 21:01; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : purger resize(obrati pažnju na veličinu slike max 800*600))
Na vrh Go down
Valter
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   30.05.13 16:41

purger: komentar modifikovan dana: 30.05.13 21:03; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : purger resize(obrati pažnju na veličinu slike max 800*600))
Na vrh Go down
sava
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   30.05.13 23:25

@SveJug (citat):
@sava (citat):

Juzni Banat. Kovin? Smile
Vracev gaj kod Bele Crkve Very Happy

Na vrh Go down
mahi
Gušter
Gušter

Broj komentara : 64
Član od : 2013-03-07
Dob : 56

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   01.06.13 21:06

Pozdrav svima jer stvarno nema nikog iz generacije 79-80 Vipava kasarna Martin Grajf Rudi a ove fotke so super probude mnoge uspomene na sliki se vidi i spavaona u kojoj smo napravili puno gluposi(sviranje gitare voznja bicikla ITD bounce [quote] Twisted Evil
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   13.08.13 15:03

sportski tereni, vezbaliste, prepreke Severne kasarne danas

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: VIPAVA 1266/2C, januar 1990.   Today at 16:37

Na vrh Go down

VIPAVA 1266/2C, januar 1990.
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» VIPAVA 1266/2C, januar 1990.
» Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.
» Vipava/Ajdovščina VP 1266 90/91
» Split - Dračevac 1990/91
» Sinj - Tadija Anušić 1990/91