FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Vojni objekti - strogo čuvane tajne

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni objekti - strogo čuvane tajne   12.03.15 1:57

Verovatno u generalstabu ili bivsem SSNO-u. Ako se dobro secam, problem tajnih objekata je resen sporazumom o redukciji OS izmedju drzava bise SFRJ, minus Slovenija. Posto je proslo puno vremena od kada sam o tome citao, ostavljam mogucnost da sam negde pogresio ali mi se cini da je postojala klauzula o obavestavanju ostalih potpisnika o lokaciji i trenutnoj svrsi pomenutih objekata.
Na vrh Go down
NELE.R
Džomba
Džomba

Broj komentara : 102
Član od : 2015-03-01
M(j)esto Apatrid

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni objekti - strogo čuvane tajne   12.03.15 13:11

Sta cemo sa objektima koje je preuzeo Nato?Nije tajna spolja tajna je unutra!Nije tajna na papiru vec u glavi.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 18511
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni objekti - strogo čuvane tajne   12.03.15 13:20

@NELE.R (citat):
Sta cemo sa objektima koje je preuzeo Nato?

Zavisi kako gledaš.  Smile

Ako je država u NATO kao npr. HR, onda ispada da je NATO preuzeo sve, no u HR nema ni jedne jedine NATO baze u pravom smislu riječi.
Zadnjeg stranog vojnika na cesti sam vidio jaaako davno kad je još tu bio SFOR za Bosnu...
Na vrh Go down
NELE.R
Džomba
Džomba

M(j)esto Apatrid

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni objekti - strogo čuvane tajne   12.03.15 13:25

Ne nisam mislio konkretno na Hrvatsku i sadasnje vreme.Ja sam jos uvek u J.N.A. mi smo davno bili projektovani za ovo danas.A posao je odradjen i nismo vise interesna zona u tom smislu.Naravno moje misljenje.Da objasnim mislim da smo bili Nato pre njega i Evropa pre pada Berlinskog zida.
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni objekti - strogo čuvane tajne   12.03.15 23:59

Po dejtonskom sporazumu svi vojni objekti su popisani I ubelezeni u karte sa tacnim lokacijama. oni nisu tajna. sama velicina kao I ulazi I izlazi iz tih  objekata I njihova namena su I dan danas tajna. sigurno najtajniji objekat ,ujedno I najvazniji je objekat Karas.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 1219
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni objekti - strogo čuvane tajne   13.03.15 1:35

Sta se ustvari nalazi u objektu Karas.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni objekti - strogo čuvane tajne   13.03.15 1:46

Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni objekti - strogo čuvane tajne   13.03.15 7:11

General Delić naglašava da je, uprkos medijskim pričama da su otkrivene sve podzemne tvrđave JNA, javnost videla samo njihov mali deo. ovo je apsolutno tacno. ni komadant rv I pvo SRJ  general Smiljanic do 1999  nije znao da uopste postoji Karas a kamoli lokaciju I velicinu objekta. pokusaj NATO da unisti ovaj objekat je zavrsio tragicno jer su umesto ovog objekta pogodili bolnicu a od detonacije je ostecena I ambasada Pakistana. pitam ja sekretara ambasade ko ce  ovo da plati,stetu na zgradi ambasade, Amerikanci? Ne , platce  narod Pakistana.
Na vrh Go down
NELE.R
Džomba
Džomba

M(j)esto Apatrid

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni objekti - strogo čuvane tajne   13.03.15 8:17

I u slucaju opasnosti bezite noge dok Vas d.pe ne u..re,  za obicnu raju koja je to platila i jos isplacuje.
A patriote,ratnici i krivci u rupe!Cuvari tajni ili neceg drugog.Stukli oni i ambasadu Kine namerno!Ginuo narod i hrabri ,lepo vaspitani koji su znali sta im je posao u takvim neprilikama!Misevi i dalje krckaju profit .Imaju oni svoje rupe!
Na vrh Go down
NELE.R
Džomba
Džomba

M(j)esto Apatrid

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni objekti - strogo čuvane tajne   13.03.15 11:24

Ovaj negativni mi puno znaci. cheers

Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni objekti - strogo čuvane tajne   13.03.15 13:08

na ovom forumu nema takvih koji beze u rupe
Na vrh Go down
NELE.R
Džomba
Džomba

M(j)esto Apatrid

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni objekti - strogo čuvane tajne   13.03.15 13:27

Ne vidim razlog da moj komentar shavti bilo ko licno!

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni objekti - strogo čuvane tajne   13.03.15 21:49

@vladimir (citat):
General Delić naglašava da je, uprkos medijskim pričama da su otkrivene sve podzemne tvrđave JNA, javnost videla samo njihov mali deo. ovo je apsolutno tacno. ni komadant rv I pvo SRJ  general Smiljanic do 1999  nije znao da uopste postoji Karas a kamoli lokaciju I velicinu objekta. pokusaj NATO da unisti ovaj objekat je zavrsio tragicno jer su umesto ovog objekta pogodili bolnicu a od detonacije je ostecena I ambasada Pakistana. pitam ja sekretara ambasade ko ce  ovo da plati,stetu na zgradi ambasade, Amerikanci? Ne , platce  narod Pakistana.

Viđeno je ono što se trebalo vidjeti,danas se puno više zna o tajnim objektima ali još uvijek ima zapečaćenih i neotvorenih vrata.Vidio sam jedna i nitko ih se ne usudi ni otvarati iako su upisana u "netajna".Što ima unutra meni je sad kao i večini manje važno ali i oni koji su radili u tom objektu nemaju pojma mada je samo jedan stari pod utjecajem pive 2002 godine promrljao:Radili su Krško da za*ebu Ruse i Amere a tu su radili ono što ne stoji nego leti scratch

NELE.R
Džomba
Džomba

M(j)esto Apatrid

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni objekti - strogo čuvane tajne   13.03.15 23:00

Sto sam stariji i vise sklapam kockice ,cini mi se da prica u Kusturicinom filmu nije puka fantazija.

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni objekti - strogo čuvane tajne   14.03.15 22:48

"Ja sam samo radio svoj posao a Tito me jednom kad je bio zadnji put pitao oće li to biti za večeru gotovo" Laughing Interesantno kako se bar ovo moglo iskoristiti..

alex 68
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2015-03-06
M(j)esto Zrenjanin

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni objekti - strogo čuvane tajne   15.03.15 3:07

Karas su cak i snimali i prikazivali prilog na TV,malo i kratko ali indikativno.
Na vrh Go down
NELE.R
Džomba
Džomba

M(j)esto Apatrid

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni objekti - strogo čuvane tajne   15.03.15 10:32

Ima jos takvih objekata.Mislim da su se tadasnji mocnici utrkivali ko ce da sagradi lepse i vece.Ovde je Tito bar dolazio,bilo je onih za koje nije ni znao da postoje.Koristili su ih lokalni funkconeri za svoje potrebe pod izgovorom da je sluzbeno.Kad je vojska prestala da stiti,cuva i snabdeva a neko trebao da plati za uzivanje desilo se ovo!

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni objekti - strogo čuvane tajne   15.03.15 14:41

@NELE.R (citat):
Ima jos takvih objekata.Mislim da su se tadasnji mocnici utrkivali ko ce da sagradi lepse i vece.Ovde je Tito bar dolazio,bilo je onih za koje nije ni znao da postoje.Koristili su ih lokalni funkconeri za svoje potrebe pod izgovorom da je sluzbeno.Kad je vojska prestala da stiti,cuva i snabdeva a neko trebao da plati za uzivanje desilo se ovo!

Ako si pogledao ovaj vrlo kratki prilog onda si vjerovatno čuo da je bio samo tri puta.Dali su ostali dolazili i tu imamo oskudne odgovore mada nisu kako stari majstor Dušan kaže.Ovo i nije neki tajni objekt nego jedna od Titovih vila kojih je bilo masu.Ipak je večinu državnika i svjetske elite primao na Brijunima.Link sam stavio samo zbog toga što je ovo danas mogao biti jedan elitni hotel ili ako ništa drugo bar neki planinarski dom.Ipak kroz dugo razdoblje i prolaskom dvije vlasti te dvije vojske te devastiranja od vile je ostao samo kamen i tuneli.Lokacija itekako pogodna za zimski turizam.toliko.

NELE.R
Džomba
Džomba

M(j)esto Apatrid

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni objekti - strogo čuvane tajne   15.03.15 23:50

Ok slazem se.Lako je porusiti.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni objekti - strogo čuvane tajne   30.04.15 14:49

Nešto stariji članak:

Šibenski speleolozi iz Planinarskog kluba Sveti Mihovil, na čelu s Teom Barišićem, počeli su ucrtavati vojni tunele te ih, uz špilje i jame, svrstavati u svoju speleološku arhivu....

http://www.sibenik.in/sibenik/foto-potkopi-u-sibeniku-zavirite-u-vojne-tunele-koji-su-nekad-bili-strogo-cuvana-tajnaa/17793.html

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni objekti - strogo čuvane tajne   24.07.15 0:51

60 godina nakon što je izgrađen u tajnosti, 500 metara dugačak tunel u Nacionalnom parku Paklenica - postaje turističkom atrakcijom.
Podzemni grad Velika Paklenica, poznat i pod imenom Bunkeri, sustav podzemnih tunela koji je na dubini od 80 m od 1950. do 1953. gradila Jugoslavija za slučaj zračnog napada bivšeg SSSR-a, otvorit će se za posjetitelje potkraj godine, najavio je u srijedu ministar zaštite okoliša i prirode.

Uz prezentacijski centar na 1100 četvornih metara, u tunelima će biti suvenirnica, ugostiteljski objekt i stanica HGSS-a s ambulantom.

http://net.hr/danas/hrvatska/tajni-podzemni-grad-izgraden-u-jugoslaviji-postaje-nova-atrakcija-konacno-se-otvara-za-javnost/

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni objekti - strogo čuvane tajne   Today at 21:14

Na vrh Go down

Vojni objekti - strogo čuvane tajne
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Vojni objekti - strogo čuvane tajne
» Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA
» Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad...
» SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987
» Slike objekata s Visa