FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

"ARK" KONJIC

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Matrix
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: "ARK" KONJIC   03.05.11 22:28

Ajde malo da vidite još ako netko nije vidio ili čuo za jedini objekt u bivšoj državi koji je u istom stanju i održava se kao i zadnju godinu kada su otišli zadnji generali,ove godine idem i nadam se da će napokon netko početi da naplačiva i da to malo više izbaci u svjetski trend jer da je ulaz samo jednu konv. marku zarađivali bi svi a tek izgradnja hotela i svih popratnih sadržaja - samo da je pameti a ovo je fascinantno pa ako je netko od vas bliže preporučam mu da pod obavezno svrati u Konjic.

http://www.konjic.ba/ba/stream.daenet?kat=310
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: "ARK" KONJIC   03.05.11 22:37

Malo sam promašio,možda ovo nije za kantinu ali kako nam generali naprave neka tako bude lol!

A evo i izjave sadašnjeg pukovnika u penziji ili čovjeka koji je sa prijateljem sačuvao "ARK" ,razmišljanja kroz što je prolazio i kako je čuvao "Vojnu Tajnu" a tu ćete naći i bezbroj činjenica,slika i još podosta interesantnih stvari pa izvolite drugari jer vam neće sigurno biti dosadno.

http://www.konjic.com/content/blog/2006/12/bunker-ark-konjic.html
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: "ARK" KONJIC   06.05.11 18:14

Danas me nazvao prijatelj i rekao mi da su otišli vidjeti ovo čudo i da nisu mogli vjerovati jer kako kaže narod "jedna slika govori tisuću-hiljadu riječi",sve ono što su guglali,gledali i čitali je Kelvinova nula prema onom što su vidjeli a i usput se dobro proveli uz dobru hranu,piće i nakon takvog izleta samo su mi rekli - otići ćemo opet.

Zato i stavljam naglasak onima koji su blizu neka odu i pogledaju,cijene i gostoprimstvo u Bosni i Hercegovini je za one koji ne znaju van svake hvale-bili i ostali domaćini ne razdvajajući niti jednu od tri naroda koja tu žive a ono što znam je da ih ne jebe politika 2% iako uvijek slušamo kako je tamo uvijek napeto,maknite se od televizije i ostalih s*anja i odite,ja idem po cijeloj Bosni iHercegovini i mogu vam samo reći da kad negdje dođete u goste ili na piće i čevape u neku "gostionu" drži ključ od auta spreman jer ćete uvijek netko zadržati -ajd još nešto popi,ajd idemo sad malo zamenziti,ajd biće ružno vrijeme ostani spavati i.t.d. pa moraš čekati prvu priliku i sjedaj,pali i onestaj a kasnije nazoveš i kažeš da te je "stislo" i da si naletio na nekog pa te zadržao Wink

Posjetiti pod obavezno.
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: KANTINA :: "ARK" KONJI   10.08.11 18:20

malo je armija u svetu koje su posedovale objekte tipa ARK,Zeljava,Strazevica,Karas,Slatina ,Vis .To samo govori o snazi jedne armije i vojnog gradjevinarstva JNA i SFRJ . 78 dana i noci je NATO bombardovao Strazevicu u pokusaju da unisti i onesposobi komandni centar rv i pvo bezuspesno.
Na vrh Go down
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   10.08.11 22:11

fascinantno......i jednostavno za ne verovati.lepo bi bilo obici sve to.mislim da matrix moze i zatvorenih ociju Wink obzirom da ih najbolje poznaje.a ovo sto vlada kaze za strazevicu,cuo sam od oficira koji je bio tamo za vreme nato bombardovanja.
kaze sve se ljulja i trese ali jednostavno ne moze da se polupa Exclamation malo sam prelistavao i o zeljavi....pa ljudi podaci su za ne
verovati Exclamation Exclamation definitivno u ono vreme "top"baza u evropi koja je kostala ondasnjih 6milijardi dolara.kazu da se mogao
uraditi najsavremeniji kompletan autoput kroz celu jugu od triglava do djevdjelije sa 4trake i celom infrastrukturom
poredjenja radi, poljaci su skoro uzeli od sad 48aviona f16 za vrednost od 4milijarde dolara ali ne kes vec robna razmena. Exclamation
jednostavno NO COMENT Exclamation
a ovo sto kazes matrih za "ARK" evo i ovde kod nas je kampanja zadnjih meseci u stampi i na tv da se isprica ljudima sta je
to i da se promovise turisticka ponuda.
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: KANTINA :: "ARK" KONJIC   11.08.11 18:21

kad je odbrana drzave i naroda u pitanju cena je nebitna
Na vrh Go down