FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

SVAŠTARA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next
AutorPoruka
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: SVAŠTARA   16.05.11 20:39

Dobra ideja glede prezentacije,a ko zna Matrix možda se i sretnemo negdje na pučini u mojem gumonu uvjek ima nešto za potegnut. lol!

GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: SVAŠTARA   16.05.11 20:41

@pera84 (citat):
Matrix, da mi te je ovdje prosetati po prodavnici ribarske opreme.Ameri odavno koriste vojnu tehnologiju u otkrivanju jata riba. Sad je svaki malo bolji camac opremljen sonarima. Mogu se kupiti i posebno ($500-$3000) Nisam vjerovao dok nisam vidio svojim ocima. Na vrhunskim modelima (color ekran) riba kao da je snima kamera Shocked . Samo da joj spustis udicu u usta Laughing
I ovdje ti je već tako što se tiče tehnike,bez toga više i ne idem u ribolov Very Happy

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: SVAŠTARA   16.05.11 20:52

Da zaboravih sonare koji je u svakom gliseru a namješteni su tako da najviše služe za udaljenost od kraja dubinu,dolazak nekog drugog glisera ili većeg broda,plitkih plimom pokrivenih stijena na koje se nasadiš ako ne poznaš teren i naravno najebeš ali to je rijetkost a za otkrivanje ribe ne jer za to imaš svoje oči koje budu dva dana kao da si tukao po najljućoj brlji cijelu noć nego na koćaricama,plivaricama i.t.d. i to Pero odavno Wink
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3365
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: SVAŠTARA   16.05.11 21:07

@purger (citat):
@pera84 (citat):
Matrix, da mi te je ovdje prosetati po prodavnici ribarske opreme.Ameri odavno koriste vojnu tehnologiju u otkrivanju jata riba. Sad je svaki malo bolji camac opremljen sonarima. Mogu se kupiti i posebno ($500-$3000) Nisam vjerovao dok nisam vidio svojim ocima. Na vrhunskim modelima (color ekran) riba kao da je snima kamera Shocked . Samo da joj spustis udicu u usta Laughing
I ovdje ti je već tako što se tiče tehnike,bez toga više i ne idem u ribolov Very Happy

jok ja. kad ganjam sarane, onda je tu malo vise fizickog napora. kad cekam soma ovo je scenario: udica se namamci nekim malo zilavijim mamcima(repici ili polovice manje ribe, govedja dzigerica itd.) razlog za to je da se ne zajebavas svakih pet minuta i provjeravas mamce. stapovi se stave u drzace a kraj svakog se stavi ostar nozic. (zasto, o tome malo kasnije) na obali se zalozi vatra. u kotlic se stave tri-cetiri vrste mesa, povrce po zelji (naravno nista bez bijelog i crnog luka) komad putera i pomalo se dolijeva bijelo vino. dok se to kuha, sa strane se na vatru baci par svinjskih peka, cisto da se nesto prezalogaji do glavnog jela. naravno, dosta kruha, da se s vremena na vrijeme umoci u kotlic i proba "da'l je dovoljno slano" Wink kotlic se ne skida s vatre dok se sve ne isprazni. u ledu se cuva cuga, a ima je sa svih meridijana. boce treba redovno vaditi i provjeravati jezikom temperaturu drunken ukoliko se slucajno desi da se "brko" okaci, onda se koristi vec pomenuti nozic da se presijece struna, ko ce se 'nako pijan s njim zajebavat' lol!

lov se zavrsava kad se isprazni kotlic i zalihe maligana.

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: SVAŠTARA   16.05.11 21:17

@pera84 (citat):
@purger (citat):
@pera84 (citat):

jok ja. kad ganjam sarane, onda je tu malo vise fizickog napora. kad cekam soma ovo je scenario: udica se namamci nekim malo zilavijim mamcima(repici ili polovice manje ribe, govedja dzigerica itd.) razlog za to je da se ne zajebavas svakih pet minuta i provjeravas mamce. stapovi se stave u drzace a kraj svakog se stavi ostar nozic. (zasto, o tome malo kasnije) na obali se zalozi vatra. u kotlic se stave tri-cetiri vrste mesa, povrce po zelji (naravno nista bez bijelog i crnog luka) komad putera i pomalo se dolijeva bijelo vino. dok se to kuha, sa strane se na vatru baci par svinjskih peka, cisto da se nesto prezalogaji do glavnog jela. naravno, dosta kruha, da se s vremena na vrijeme umoci u kotlic i proba "da'l je dovoljno slano" Wink kotlic se ne skida s vatre dok se sve ne isprazni. u ledu se cuva cuga, a ima je sa svih meridijana. boce treba redovno vaditi i provjeravati jezikom temperaturu drunken ukoliko se slucajno desi da se "brko" okaci, onda se koristi vec pomenuti nozic da se presijece struna, ko ce se 'nako pijan s njim zajebavat' lol!

lov se zavrsava kad se isprazni kotlic i zalihe maligana.

A dobro sam napisao da bi trebali otvoriti temu o ulovima i načinima pripreme,Pero sad sam već i ogladnio
lol!
Na vrh Go down
mad-max
Vodnik
Vodnik

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Broj komentara : 417
Član od : 2009-05-01
Dob : 49
M(j)esto zagreb hrvatska

KomentarNaslov komentara: Re: SVAŠTARA   16.05.11 23:09

pera !

pročitam li još koji puta da si " brku " pustio na slobodu (osim ako nije manji od tri kile) ne ginu ti 4 smjene požarstva zaredom !
Na vrh Go down
http://Landravac@gmail.com
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: SVAŠTARA   17.05.11 15:17

@mad-max (citat):
pera !

pročitam li još koji puta da si " brku " pustio na slobodu (osim ako nije manji od tri kile) ne ginu ti 4 smjene požarstva zaredom !

lol! lol! lol!

Americki obicaji Laughing
Svaki malo veci grad u USA pun je gradskih parkova s malim jezercima koja se redovno poribljavaju. Domaci "ribolovci" (uglavnom onikoje mrzi da se voze sat-dva izvan grada) hvataju i pustaju, cisto da ubiju vrijeme. Tako se vremenom namnozilo i "kapitalaca" te nije rijedak slucaj da se digne saran od 7-8 kg ili somic od 10-ak. Covo se slika s ulovom i vrati ga nazad, da se jos nekome posreci. To je sve islo dok nisu poceli masovno dolaziti imigranti s podrucja bivse Juge i Balkana Razz Sve sto udje u cuvarku, vise sunca ne vidi, ide u ranac pa kuci u tavu Laughing Velicina nije bitna, samo ako ima skrge i peraje. Cak su neki motali patke i guske koje se tu gnijezde i navikle su da jedu ljudima iz ruke Shocked . Za ribu nikog ne boli glava (osim pastrmke za koju postoji sezona i ogranicenje od 4 dnevno) al ptice su zasticene tako da su rendzeri imali pune ruke posla a kazne idu od 500 do 1000$ ili mjesec zatvora affraid
Drugi razlog je sto je dosta voda iako prepuno ribe, zagadjeno; tako da se bas ne preporucuje redovna konzumacija. Kad se vadi godisnja dozvola, uz nju dodje i knjizica sa pravilima, sezonama, minimalnim mjerama i kolicinama itd. Isto tako, izlistane su lokalne rjeke i jezera s kojih se ne preporucuje ulovljena riba za ljudsku ishranu.

Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: SVAŠTARA   17.05.11 18:07

skicas, malena, skicas Laughing
Na vrh Go down
malena
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 585
Član od : 2010-09-27
Dob : 37
M(j)esto drava-city

KomentarNaslov komentara: Re: SVAŠTARA   17.05.11 18:15

A ti čekaš u grmlju i špijuniraš me Razz
Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: SVAŠTARA   17.05.11 18:19

lol! lol!
Na vrh Go down
malena
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto drava-city

KomentarNaslov komentara: Re: SVAŠTARA   17.05.11 18:22

Nemožeš ti izvidnicu prevariti Razz
Na vrh Go down
Marduk
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 326
M(j)esto Njemacka

KomentarNaslov komentara: Re: SVAŠTARA   17.05.11 18:24

Oj Malena! Basketball
Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: SVAŠTARA   17.05.11 18:26

malena, vratil' ti se pomocnica Razz
Na vrh Go down
malena
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto drava-city

KomentarNaslov komentara: Re: SVAŠTARA   17.05.11 19:06

Hey Marduk Basketball

Pero ajde se nepravi plav kad je kod tebe... vidiš da jedva lovim vremena Razz lol!
Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: SVAŠTARA   17.05.11 20:11

kod mene nije. mozda je Matrix vuce za sobom da mu cisti hobotnice Razz
Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: SVAŠTARA   17.05.11 20:13

zar ne vidis da je naguro sto postova u zadnjih sedam dana. Suspect neko sljaka za njega Laughing
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: SVAŠTARA   17.05.11 20:21

@pera84 (citat):
Ma Pero sam sam i farbam malo po kući pa svratijo malo da vidim što radite a za poći na more neću prije iduće sedmice,puno toga imam obaveza za vikend.
Sunce ti svugdje ista priča čim dođu naši ljudi sa brdovitog Balkana od ribe do čipi-čipsa ili razjebu ili poprave i to sa vječnom žicom,macom i izolirkom Laughing
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: SVAŠTARA   17.05.11 20:37

I'LL BE BACK Cool
Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: SVAŠTARA   17.05.11 20:54

@Matrix (citat):
@pera84 (citat):
Ma Pero sam sam i farbam malo po kući pa svratijo malo da vidim što radite a za poći na more neću prije iduće sedmice,puno toga imam obaveza za vikend.
Sunce ti svugdje ista priča čim dođu naši ljudi sa brdovitog Balkana od ribe do čipi-čipsa ili razjebu ili poprave i to sa vječnom žicom,macom i izolirkom Laughing

kud narodna vojska prodje..... lol!
Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: SVAŠTARA   17.05.11 20:55

@Matrix (citat):
I'LL BE BACK Cool

RECE TERMINATOR lol!
Na vrh Go down
mad-max
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 417
Dob : 49
M(j)esto zagreb hrvatska

KomentarNaslov komentara: Re: SVAŠTARA   17.05.11 21:39

znači ovi "NAŠI " sve guraju u lonac !!!

Šta se tiče zagadjenosti , mislim da ni mi nećemo biti vječno poštedjeni .
Na vrh Go down
http://Landravac@gmail.com
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: SVAŠTARA   17.05.11 21:59

@mad-max (citat):
znači ovi "NAŠI " sve guraju u lonac !!!

Šta se tiče zagadjenosti , mislim da ni mi nećemo biti vječno poštedjeni .

jakako, zemljace, nista se ne baca Laughing cijena zivog soma u ribarnicama je oko $9 po kilogram, pastrmka oko 13, losos fileti oko 25. od rijecne ribe najskuplji je smudj: fileti se prodaju po $35 po kilu Wink pa ti bacaj nazad. a to sto je malo filovano zivom, olovom i arsenom, 'ebiga mora se umrijeti od necega Laughing
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: SVAŠTARA   17.05.11 22:12

Pero pa valjda ima neko jezero nezagađeno bar vidim na tv-u kad gledam dokumentarce i to baš o ribolovu pa glumi Komadanta Marka ako imaš vremena ako ne onda se pravi Delboy iz "Mućki" u parku lol!
Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: SVAŠTARA   17.05.11 22:22

Ima dosta cistih voda, nema govora. Ja pricam za one sto mrze da mrdnu dupe iz grada i okoline. Ima ljudi koji na svojim imanjima imaju Plitvice i Bled zajedno. Moj gazda je jedan od njih. E to je vec uzitak. Jedino sto tu ne mozes biti svinja pa trpati u cuvarku ko mutav Laughing Jednu, eventualno drugu za paprikasa a ostalo "sportski":zakaci, slikaj se, vrati. Inace, nece ti niko nista reci al' vjerovatno ti je to zadnje gostovanje na tom stadionu. Sad
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: SVAŠTARA   17.05.11 22:34

@pera84 (citat):
Ima dosta cistih voda, nema govora. Ja pricam za one sto mrze da mrdnu dupe iz grada i okoline. Ima ljudi koji na svojim imanjima imaju Plitvice i Bled zajedno. Moj gazda je jedan od njih. E to je vec uzitak. Jedino sto tu ne mozes biti svinja pa trpati u cuvarku ko mutav Laughing Jednu, eventualno drugu za paprikasa a ostalo "sportski":zakaci, slikaj se, vrati. Inace, nece ti niko nista reci al' vjerovatno ti je to zadnje gostovanje na tom stadionu. Sad
Pa da zato se dosta njih i brzo vratilo,jedan prijatelj je otišao u Australiju sa odličnom plaćom savršen posao jer je džipom sa drugima čuvao ovce na nekom imanju i sve ok dok se nije našao sa zemljakom i naravno nalili se kao deve i bećari sa džipom u grad na još koju rundu - završio s gostovanjem na ipak samo tri godine i baš sad se vraća za jedno 15-tak dana pa ga malo zajebavamo da odmah zaduži džipa čim dođe na aerodrom,jebeno je tu a jebeno je i vani jer si vani uvijek stranac sad ne znam jesam li u krivu ali bar tako čujem..
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: SVAŠTARA   Today at 16:32

Na vrh Go down

SVAŠTARA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/40Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next
 Similar topics
-
» SVAŠTARA
» SVAŠTARA
» SVAŠTARA