FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Pero™
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari   11.11.13 10:44

Buljma,

raduje me da si se dobro proveo u Ljubljani i da imaš pozitivna iskustva, ali slovenci znamo da budemo vrlo gostoprimivi, ili vrlo zahebani. Ako češ opet prolaziti kroz LJ, prošetaj malo. Nije se puno promenilo. Jesu neke nove kuče, zatvorili se neki putevi i trgovine, ali snači češ se. U principu nema nekih velikih razlika.

Tako da u imenu građana LJ ti šalem dobrodošlicu.
Na vrh Go down
Buljma
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2013-10-19
Dob : 48
M(j)esto Samobor

KomentarNaslov komentara: Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari   19.02.14 23:23

@Pero™ (citat):
Buljma,

raduje me da si se dobro proveo u Ljubljani i da imaš pozitivna iskustva, ali slovenci znamo da budemo vrlo gostoprimivi, ili vrlo zahebani. Ako češ opet prolaziti kroz LJ, prošetaj malo. Nije se puno promenilo. Jesu neke nove kuče, zatvorili se neki putevi i trgovine, ali snači češ se. U principu nema nekih velikih razlika.

Tako da u imenu građana LJ ti šalem dobrodošlicu.

Pozdrav Pero,

zahvaljujem se na dobrodošlici. Ljubljana mi je uvijek bila lijepa bez obzira što se mijenja. Imao sam priliku razgledati grad i okolicu skoro svaki dan, naime, dok su kuhari i pekari imali terensku obuku u šumi Bizovik i Vižmarje, ja sam im cisternom dostavljao pitku vodu . Namjerno sam znao napuniti pola spremnika da bih češće mogao ići po još. Pa na tankiranje goriva u Lubljana-Polje, pa u "RR" magazine u Šentvid, pa razvoz hrane na radarsku postaju Brdo i magazine u Škofljicu, pa prijevoz vojske na streljanu Crngrob kod Kranja.

Evo malo obnovih memoriju.  Smile 
Lp

Na vrh Go down
Krle
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2014-05-06

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari   06.05.14 12:41

Evo mene da malo podignem ovaj topik iz nesvesti. Ja sam postavio posebnu temu o mojoj generaciji koja je sluzila u Vojnoj bolnici Moste i delila hranu u Mostama i Mladici.

Ja sam u Marsal Tito dosao 05/08/1984 i odabrali su me za kuvara. Tu sam ostao i posle obuke, samo presao u krilo preko puta gde su bile dzombe. Izasao 13/09/1985.  Znam da je na obuci bio kapetan brka Mile Bogdanovic, ali se u prekomandi ne secam oficira.

Jedino pamtim zastavnika Ribaca koji je bio strog, ali ako znas da igras fudbal onda ti je sve oprosteno. Vodao nas je po nekim beton ligama, igrali smo i sa vojskom i sa civilima, to su bila vremena....

Secam se i ja tog slovenca koji je kao civilno lice poducavao vojsku u kuvanju. Bio je dobar, na distanci, ali je hteo da ogovori na svako pitanje.

Na vrh Go down
Goran Jeftic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2016-11-14

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari   14.11.16 18:17

Pozrav za kuvare!decembarska klasa 87/88 Maršal Tito vp2265,završio obuku za desetara,prekomanda Slovenska Bistrica.JARANE "OSTAV"
Na vrh Go down
Goran Jeftic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2016-11-14

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari   14.11.16 18:35

Posle trube više puta smo uspjeli pobjeć u grad,naravno u dosluhu sa stražarima.Ljubljana je prelijep Grad
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari   Today at 9:14

Na vrh Go down

Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, intendanti VP 2265 86/87
» Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari
» Skoplje kasarna Maršal Tito
» ZAGREB Kasarna Maršal Tito 1986-1989.