FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Next
AutorPoruka
ivanino
Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
Član od : 2014-02-10
M(j)esto OSIJEK

KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   25.04.16 23:47

@jun91 osijek (citat):
Boki,dal postoji jos u Tenju onaj magacin nekad je bio vojni objekat(vojni magacin),tamo sam se nadavao straže i straže!!!!!!?Tamo preko puta od tog magacina u tim njivama imam nedelju dana mrtve straže Neutral
ne postoji više..to je na kraju sela..a onaj objekat kod benzinske je u centru
Na vrh Go down
transporter
Gušter
Gušter

Broj komentara : 97
Član od : 2015-03-09

KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   07.05.16 22:49

@zwrkan (citat):
@transporter (citat):
NASTAVAK PRETHODNOG KOMENTARA- NISAM SIGURAN ZA RAZVOĐENJE ALI JE RAZVOĐEN NEZAVISNO O KASARNSKOJ STRAŽI, NEGDJE U ISTO VRIJEME. NISAM SIGURAN DA LI JE BILO STALNO STRAZARSKO MJESTO ILI JE ZAVISILO OD VARIJANTE STRAZE KAO I STRAŽ. MJESTA NA PRIJAVNICAMA, ZAKOJA MISLIM DA SU BILA VIŠE U NOĆNIM SATIMA. STRAŽAR NA ST. MJESTU BR.1 KOLIKO SE SJEĆAM JE RAZVOĐEN POSLJEDNJI IZ SMJENE. VOLIO BIH DA SE JAVI JOS NETKO, U VEZI STRAŽE
najprije neka objašnjenja....u kasarni-vojarni M.stanivuković i Sl.brigada-bila je locirana većina 12.meh.bridade-komanda,komanda stana,vod ABHO,ič,čv,1.mb,1.okb.,2.okb,shad,lsard PZO i pozbataljun. uz njih je bila i auto četa i četa VP,operativno potčinjeni 12.mbr-ali ne i u njenom sastavu. van Osijeka je bija inž bataljun u Vukovaru i u Našicama 2.mb i POtrd.
u Crvenoj kasarni je bila poz baza i bataljun veze-koji nisu pripadali 12.mbr nego nekada12.diviziji a poslije 17.korpusu.
glede straže-stražu u vojarnama MS i Slbr-davali su sastavi iz iste vojarne. Isti su davali stražarsko osiguranje u skladištima u Čepinu i Tenji.
stražu u Tvrđi je davalo straž.osiguranje van vojarničke straže.

Kojoj jedinici su pripadali plavci sa  radarima sa "C" poligona?
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter

Broj komentara : 47
Član od : 2016-02-23

KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   14.05.16 18:21

@zwrkan (citat):
@pajo55 (citat):
@GSZN (citat):
Kasarnu ''Milan Stanivuković'' pamtim pre svega po besprekornoj disciplini (samo je četa ABHO odskakala po ''kaubojštini'' ali oni nisu pripadali brigadi,već su bili vezani direktno za komandu divizije,pa njima puk.Cvetković nije bio komandant).Disciplina se ogledala u izvrsnoj fizičkoj i mentalnoj spremnosti,te obučenosti vojnika,vojničkom ponašanju i držanju,besprekornosti opšteg izgleda i stanja opreme,do ponašanja prilikom izlazaka u grad i roka povratka u jedinicu.Naravno,bilo je pojedinačnih iskakanja i incidenata,ali se to oštro kažnjavalo.Recimo,bekstvo u grad je bilo mislena imenica,a ilegalni odlazak van Osijeka - nemoguća misija.Puk. Cvetković je znao da se ''šunja'' po kasarni i ''iskače'' pred oficire i vojnike i ako im oprema slučajno ne bi bila u besprekornom stanju sledilo je ''ribanje'' urlanjem, a oficire je umeo da ''lupi'' po plati.Onako,opšti utisak imam,kada uporedim režim koji je vladao u ''Mianu Staivukoviću'' i ''Slavonskim brigadama'' sa režim iz vojničkih priča većine osoba koje poznajem,stičem utisam da je disciplina bila skoro pa kao u Gardi.U ''Slavonskim brigadama'' je bila i četa vojne policije,što je imalo svoje posledice.Međutim,sve zajedno gledano,mišljenja sam da je takav način služenja vojnog roka izvrsna stvar u formiranju ličnosti čoveka.Nekako,popravi se red u glavi i čovek se samodisciplinuje.
istina Cvele je bio gad,a u moje vrijeme je bezbednjak mislim bio boro konj,zločesti lik kao iz crtanog filma,ličio je na taličnog toma samo sa šapkom.
slažem se dril je bio na visini,fizička sprema na visini...............
nakon Cvetkovića došao je Šebenik, Ivanović-konj nije bija bezbednjak-već je  je bezveznjak-bija kdant brigade nakon Šebenika

pozdrav svima, vidim spominjete boru Ivanovića-konja radio sam sa njim u prištini  interesantno od tamo nosi naziv "konj", jako arogantan i gadan tip, karijerista, znam ga od 1967. kada je završio vojnu akademiju, ako netko više zna šta o njemu molio bih u pp, hvala
Na vrh Go down
feniks48
Gušter
Gušter

Broj komentara : 47
Član od : 2016-02-23

KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   14.05.16 18:29

ispričavam se dva puta sam postao isti post
Na vrh Go down
zimonjicjovo
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2016-06-20

KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   20.06.16 16:58

Pozdrav svima na forumu,u kasarni Milan Stanivukovic bio sam od septembra 1986 do maja 1987,V.P.5530/67(protivpozarac),ako ima neko da je bio u to vrijeme neka se javi,pozdrav
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3168
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   20.06.16 17:20

zimonjicjovo,  dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
vatrogasac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2016-07-05

KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   05.07.16 18:55

@nelkan (citat):
Sluzio u Osijeku, u beloj kasarni, od novembra 1984, do decembra 1985. Bio u raketrnoj bateriji Kapetana Juranovica- Kepija ili Napoleona, tako smo ga zvali. Bio sam u komandnom odeljenju, a od starijih vojnika, u istom odeljenju je bio Ibrahimi Danjoli, kao vozac. Pri dolasku sam zatekao sledece vojnike: Ruzic Edina Labin, Trandafilovic Bratislava Nis, Sulejmani Ramiza Kosovo, Zunjic Jovana Zemun, Kapikul Dragana - Fudo , Visoko, Becir Hadzovic Ulcinj, Marinkovic Rajko  iz Zvornika, .... Ne secam se vise ali cu napisati, ako se setim.
 Samnom u klasi su bili Risimovic Bratislav Beograd, Zrinjanin  Damir Zapresic, Slobodan Pinosava (Avala), Joco iz Orasija (Bosna), Hasan Azir Skopje. Kasnije su nam iz Capljine stigla dva vozaca , Momcilo (Siokolac Jagodina) I Goran Stankovic iz Nisa. Vodnik stazista Vrabec Igor iz Kopra.
 Klasa koju smo obucavali i ostala za nama su sacinjavali sledeci vojnici: Aleksandar Jankovic Beograd, Rocek Branko Hrvatska,  Rakic Miodrag Uzice, Jagus Stevo Koprivnica, Dumanic Edi Split, Kun Zoltan Kikinda, Kasnije stigao vozac iz Capljine Birovljev Branko Sremska Mitrovica.
Neka mi oproste “drugovi” vojnici, sto se nisam setio svih, ipak je proslo 30 godina.
 Vodnik se cini mi se prezivao Jovanovski.
 Niko nije pomenuo porucnika Menkovski Vinka.
Komandir mi je bio zastavnik Vrtaca Veljko.
pozdrav  nelkane ,zajedno  smo  bili do  25  dec.  1985 tj.  ja   sam se tad  '  skinuo'  kako  se  to  govorilo  tad -,ja  sam  prije  koji  dan  naisao  na  ovaj  forum i  bilo  mi  je  drago  kad  sam  vidio  poznata  imena   a  i  sam  forum je  dobar. ja  sam  se  uspio cuti  sa  nekoliko  njih  iz  nase  baterije.
Na vrh Go down
vatrogasac
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   05.07.16 19:14

pozdravljam  sve  na forumu  a  najvise  ljude  koji  se  trude  da  odrze ovakav  jedan forum  .jesmo  stariji  ali  mozda je  i  to razlog  vise da se ispricamo .
Na vrh Go down
vatrogasac
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   05.07.16 19:17

sluzio  u  osijeku  1.11.1984 do  25.12. 1985  raketna baterija  -
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   08.07.16 12:19

@vatrogasac (citat):

prijatno novembarac
Na vrh Go down
stažo1
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-07-11

KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   13.07.16 21:37

služio u Slavonskim brigadama kao stažista od 02/86 do 09/86 mislim da je bio 1 okb(kap. Droždžek ??), mnogo vremena proživio kao komandir straže na Čepinu i straže u kasarni.
Smile
Na vrh Go down
dpuric

M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   13.07.16 21:43

stažo1, dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Zurkolomac
Gušter
Gušter

Član od : 2016-07-11

KomentarNaslov komentara: Zastavnik 1. klase, Toma Lukovic   14.07.16 3:47

Pozdrav,

ja sam pre rata ziveo u Osijeku i otac mi je radio u ovoj kasarni vise od 20 godina.
Zvao se je Toma Lukovic, inace po cinu je bio Zastavnik 1. klase.

Hteo sam samo da pitam da li je neko odavde bio sa njim u kontaktu dok je sluzio vojni rok u toj kasarni ili ako je u toj kasarni radio kao oficir JNA?

Goran
Na vrh Go down
RobiR
Gušter
Gušter

Član od : 2016-10-11

KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   11.10.16 20:23

Lijepi pozdrav! Ja sam bio decembarac '90, lsard pvo, 2 četa mislim, 2 vod, zapovjednik Gorjup Boris, Boki. Dobar je bio samo se derao ko jarac :-) On se skinuo u 4-5 mjesecu '91, naslijedio ga je Vinko Menkovski. Ljudina od komandira. I on se razdužio negdje u 6-7 mjesecu. Negdje u 6 mjesecu, ako me pamćenje služi, preseljeni smo na Cecu, i još par puta smo znali doći na kupanje u Bijelu ali je ubrzo i to prestalo. U 9 mjesecu sam dezertirao s Cece.
Na vrh Go down
aleksandar.al
Gušter
Gušter

Član od : 2016-10-14
Dob : 39

KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   14.10.16 9:58

@pajo55 (citat):
jel bilo onda Gajinov Gavrica vodnik čuo sam da je poginuo u tenju,neka netko odgovori ako zna
Gajinov je bio moj komšija u Osijeku, stanovao je u bivšoj ulici Mihajla Klajna....sada Kneza Trpimira...poginuo u Tenju spašavajući hrvatskog vojnika koji je bio ranjen.....sahranjen je u rodnom Srbobranu, Vojvodina, R. Srbija....imao je ženu i sina....eto....bio je dobar čovek.....
Na vrh Go down
Piba71
Gušter
Gušter

Član od : 2012-01-11
Dob : 45
M(j)esto Maribor slo

KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   23.10.16 18:46

Pozdrav svima... služio sam 89/90 12 Lsard PVO... 5530/47 ... bio mi nadređeni kapetan Milija Iljič... a kapetan Antič komandant divizije...puno siječanja... bio sam komandir odeljenja na pragi a zvali su me Piba... pronašao sam neke na fejsu i molim sve vas iz moje generacije da se mi jave.... a riješio sam da idem na izlet do moje kasarne jer mi to puno znači...lijep pozdrav svima iz Maribora
Na vrh Go down
bokios
Gušter
Gušter

Broj komentara : 39
Član od : 2012-01-18

KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   24.10.16 13:21

@Piba71 (citat):
Pozdrav svima... služio sam 89/90  12 Lsard PVO... 5530/47 ... bio mi nadređeni kapetan Milija Iljič... a kapetan Antič komandant  divizije...puno siječanja... bio sam komandir odeljenja na pragi  a zvali su me Piba... pronašao sam neke na fejsu i molim sve vas iz moje generacije da se mi jave.... a riješio sam da idem na izlet do moje kasarne jer mi to puno znači...lijep pozdrav svima iz Maribora

Ako već ideš, gledaj ako si u mogućnosti da to bude radni dan jer ćeš tako moći ući u većinu zgrada.
Na vrh Go down
Zeljko Mitrich
Gušter
Gušter

Član od : 2016-11-09

KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   09.11.16 14:40

Robi secas se cate iz komandnog voda.Taj sam.Zeljko.
Na vrh Go down
RobiR
Gušter
Gušter

Član od : 2016-10-11

KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   09.11.16 17:15

Pozdrav Željko, ljudino stara !!!! Baš neki dan pričao sa Bobanom o tebi, kako bi te volio čuti :-) Imaš fejs ili nešto?
Na vrh Go down
Zeljko Mitrich
Gušter
Gušter

Član od : 2016-11-09

KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   09.11.16 17:23

Ima facebook profil Mitric Zeljko.Pozdrav
Na vrh Go down
lastmi
Gušter
Gušter

Član od : 2015-03-02

KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   14.11.16 9:45

Pozdrav svima na Forumu.
U Beloj kasarni sam služio 75/76 kao pripadnik ČTO.
Po dolasku komandir je bio kIk. Stošić, a nasledio ga kIK Petrušić.
Komandant je bio čuveni puk.Kokeza Ante,
Voleo bih da se na Forum jave oni koji pamte to vreme, likove i događaje.
Na vrh Go down
dpuric

M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   14.11.16 13:46

lastmi, dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
zwrkan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 48
Član od : 2011-07-20

KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   17.11.16 10:08

@bokios (citat):
@Piba71 (citat):
Pozdrav svima... služio sam 89/90  12 Lsard PVO... 5530/47 ... bio mi nadređeni kapetan Milija Iljič... a kapetan Antič komandant  divizije...puno siječanja... bio sam komandir odeljenja na pragi  a zvali su me Piba... pronašao sam neke na fejsu i molim sve vas iz moje generacije da se mi jave.... a riješio sam da idem na izlet do moje kasarne jer mi to puno znači...lijep pozdrav svima iz Maribora

Ako već ideš, gledaj ako si u mogućnosti da to bude radni dan jer ćeš tako moći ući u većinu zgrada.
antić je bio zap.diviziona PZO-a ne kdant divizije!  Boris G. je bio zap zapovjednoga voda!
Na vrh Go down
Piba71
Gušter
Gušter

Član od : 2012-01-11
Dob : 45
M(j)esto Maribor slo

KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   21.11.16 19:11

Tako je izvinjavam se... zapovijednik diviziona bio kapetan Antič a Boki bio zapoviednik 2 baterije tada
Na vrh Go down
nelkan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2013-03-12
M(j)esto Velika Plana

KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   24.11.16 23:28

@vatrogasac (citat):
Ime i prezime Very Happy
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Today at 12:40

Na vrh Go down

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 14/15Idi na stranicu : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Next
 Similar topics
-
» Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'
» Izvidjaca Ceta Osijek 1990-1991 , Bijela Kasarna - Milan Stanivukovic
» Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89
» UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91
» Osijek - Bela kasarna, četa veze 1983.