FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
AutorPoruka
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
Dob : 50
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   14.05.12 10:03

@ja i opet ja (citat):
Kaplar M.Dobro kazes da se mi garant znamo.Negde sam citao tvoj komentarod oktobra 2010,ali neznam tacan datum,gde ti spominjes par drugova kojih se secas.Medju ostalih jnaveo si i moje ime i prezime.Secam se Doka iz Bg,posle i Gacica se secam ali tebe?ja sam bio u drugom vodu ,trece odeljenje.uvek pisem na brzinu po malo ,ali javicu se opet.
Da nisi slucajno iz Vranja?
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   16.05.12 23:33

E, posle 28 godina se nasla dvojica inzenjeraca na Forumu... Internet je cudo, nasao sam drugara o kojem sam vec pisao ovde. Dobio je 7 dana nagradnog odsustva na novogodisnjoj lutriji. Razmenili smo par privatnih poruka, pricacemo jos... I da probamo da dovedemo ovde jos drugara iz cete.
Na vrh Go down
ja i opet ja
Gušter
Gušter

Broj komentara : 23
Član od : 2012-04-23

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   17.05.12 10:58

Kaplar M,secas li se da smo u ceti imali jednog druga iz Zagreba.Zvao se Milosic Mario a nadimak mu je bio Purger.Da nije to ovaj Purger na forumu isti taj.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   17.05.12 11:55

@ja i opet ja (citat):
Kaplar M,secas li se da smo u ceti imali jednog druga iz Zagreba.Zvao se Milosic Mario a nadimak mu je bio Purger.Da nije to ovaj Purger na forumu isti taj.
Nije, ali Purger sa Foruma je bio u osnovnoj skoli sa Miljenkom Cupicem. cheers
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   10.06.12 21:01

@Kaplar M (citat):
@Kaplar M (citat):

Pokušaću da se prisetim imena nekih drugara sa kojima sam služio u četi.

Tičinović Mate......................................Omiš
Katušić Jakov.......................................Skender Vakuf
Rajh Ivo..............................................Slovenska Bistrica
Fruk Marjan..........................................Krapina
Lozanoski Đorđija...................................Negotino na VArdaru
Destani Adnan......................................Struga
Pećanac Dragan....................................Sarajevo
Genda Đani..........................................Šibenik
Gverijeri Nikša.......................................Brač
Gačić Vojislav........................................Beograd
Malkić Pašan.........................................Tuzla
Đorđić Mihajlo.......................................Zenica
Milijić Predrag........................................Niš
Joksimović Zoran...................................Smederevo
Majurec Stjepan....................................Dugo Selo
Piper Zvonko........................................Ivangrad (danas Berane)
Kekić Ale.............................................Velika Kladuša
Karišik Bajram........................................Novi Pazar
Krstić Zoran..........................................Vranje
Tomić Branko.......................................Loznica
Đurđević Predrag..................................Banja Luka
Tončić Jovo.........................................Sarajevo
Pranjić Zdenko......................................Banja Luka
Lazarov Georgice..................................Pančevo

Ostale kada se budem prisetio stavljam takođe........ Za sada samo ovoliko.

Pa... prisetih se još par imena:

Ajvazović Naser....................................Novi Beograd
Bećović Faruk......................................Novi Pazar
Lučić Božo..........................................Šibenik
Srećko Pušnik......................................Slovenj Gradec (???)
Čupić Miljenko......................................Zagreb
Cvetinović Zoran..................................Sremska Mitrovica

...

Pa jos dvojicu da dodam...

Zukic Goran........................................Titov Vrbas
Milosic Mario........................................Zagreb

Podsetio me je clan "Ja i opet ja" sa kojim sam bio u istoj ceti.

Na vrh Go down
ja i opet ja
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   23.07.12 21:49

Gde li su inzinjerci 84/85.Nije valjda da se svi sakrili i niko se nejavlja.Aj budite glasni i snazni ko onda i pisiteeeeeeeeeeeeee.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   18.09.12 19:49

@ja i opet ja (citat):
Gde li su inzinjerci 84/85.Nije valjda da se svi sakrili i niko se nejavlja.Aj budite glasni i snazni ko onda i pisiteeeeeeeeeeeeee.

Ko zna gde su sada? Pravo da ti kazem, ja sam se skoro cuo sa Sasom Milosavljevicem iz Panceva i rekao mu za Forum, to je samo jedan covek od nas 100 ili 110 koliko nas je bilo u ceti. Ostale nisam ni video ni cuo stvarno dugo.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   18.09.12 19:50

Isti slucaj je i sa klasicima iz cete u Karlovcu sa kojima sam bio na obuci pre dolaska u Stip. Nigde nikoga.
Na vrh Go down
ja i opet ja
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   19.09.12 10:54

Nije ni cudno Kaplar M.Ekonomska kriza ucinila svoje pa je svakom prece otici negde koju kintu zaraditi,nego mlatiti po tastaturi.Ko nam je kriv sto smo ostareli.pozzz
Na vrh Go down
duci64
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 200
Član od : 2012-08-15
Dob : 52
M(j)esto NOVI KNEZEVAC

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   19.09.12 14:47

onda smo se mi iz DEBRA I BITOLJA dobro okupili klasa 82-83 pozdrav za vas iz ŠTIPA
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   19.09.12 19:34

Hvala na pozdravima... valjda cemo se i mi malo organizovati.

Pozdrav za Debar i Bitolj.
Na vrh Go down
zoran04
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2013-02-14
Dob : 51

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   14.02.13 16:36

Poadrav mojim inzenjercima iz Stipa...i ja sam bio avgustovska klasa...1984...do polovine septembra 85...VP 7036/24...kapetan Boris Holik....inace covek iz Vinkovaca...a na onom spisku ima jedno ime...pod Sremska Mitrovica....ali nije Cvetinovic ..vec Cirkovic Zoran...to je moja malenkost...secam se jos nekih imena...ako vam bude zanimljivo....sledeci put!
Na vrh Go down
ja i opet ja
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   14.02.13 21:18

Evo jos jednog Zorana inzinjerca.Dobro nam dosao klaso.Sad nas je troje,KaplarM je malo staria klasai od nas dvojice bio.Ako si ti avgust 84 onda smo klasici bili.Aj ako te pamcenje bolje sluzi navedi koja imena sto ti ostala u secanju,pa da se malo prisetimo onih godina.Ali znaj da KaplarM ima vrlo dobro pamcenje,cini mi se da odlicno pamti dogadjaje.Ako se dobro secam i Bane/Branislav Radovanovic) bese iz tvog komsiluka.pozzz pa se javi sa novim informacijama
Na vrh Go down
zoran04
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   14.02.13 22:34

o.k. malo problema oko ovog dopisivanja...poslo poruku...pa nista...da..bio je sa nama i Bane Radovanovic...moj skolski..iz laćarka...i jos gomila nekih ljudi...nekih se sećam...sa zadovoljstvom...a nekih i ne...tako je to uvek....za mog klasića pod nic-om ja i opet ja....možeš me naći na fejsu....ili ko god želi..Zoran Cirkovic...
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   17.02.13 13:51

@zoran04 (citat):
o.k. malo problema oko ovog dopisivanja...poslo poruku...pa nista...da..bio je sa nama i Bane Radovanovic...moj skolski..iz laćarka...i jos gomila nekih ljudi...nekih se sećam...sa zadovoljstvom...a nekih i ne...tako je to uvek....za mog klasića pod nic-om ja i opet ja....možeš me naći na fejsu....ili ko god želi..Zoran Cirkovic...

Cirkovicu, pozdrav... Prvo, izvini na nenamernom gresci, setio sam te se, znam iz kog si mesta, ali zaboravih prezime. Sada mi ostaje da se setim ko je bio Cvetinovic, a smeo sam da se zakunem da si ti taj !  Smile

Mislim sada da je Cvetinovic iz Loznice...

Ja sam od nasih inzinjeraca video samo Gacic Vojislava i Nasera Ajvazovica. Nasera sam sreo sa detetom na Novom Beogradu, Gacica u trolejbusu, neko se od nas dvojice vracao s posla, ne mogu da se setim ko. Ali, sve je to bilo pre deset i vise godina.

I na kraju, na letovanju 1987. ili 1988. godine sam sreo Stjepana Majureca u Vodicama kod Sibenika. Medjutim, ne mogu da se setim da li sam sa njim bio u Karlovcu na obuci ili u Stipu, nakon prekomande. Ali, da ga spomenem kada sam u ovoj temi.

Jos jednom, pozdravljam te i dobro nam dosao. Pozdravi i Baneta Radovanovica.  Sada se i njega secam kao i njegove price da u okolini Sremske Mitrovice ima selo Mandjelos, ali je u sali govorio da se zove Los Mandjelos.  Smile

Na vrh Go down
zoran04
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   17.02.13 21:49

onaj cvetinović je bio čini mi se iz Banje koviljače...danas sam na fejsu bio sa Borisom Habjanecom...iz Krapine...kopao sa mnom kanalčiće pored puta na onim planinama u istočnoj Makedoniji...Lukavica beše...i na onoj planini iznad kočana..
Na vrh Go down
zvonko georgiev
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2013-08-16

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   16.08.13 12:15

pozdrav svima ja sam sluzio vojsku u stipu inzinjerija 88 89 . kapetan mi je bio boris holik a komandir skender bastrakaj . voleo bih da saznam kako su ono . veliki pozz
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3108
Član od : 2012-10-22
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   16.08.13 12:28

zvonko georgijev. dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
zvonko georgiev
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   16.08.13 22:57

bolje vas nasao
Na vrh Go down
zvonko georgiev
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   17.08.13 17:29

ima li nekoga raspolozenoga za cxat
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17821
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   14.03.14 2:20

Sa FB, piše:
Puk ka karauli Selnik, Štip inženjerija 1984.
(Godina mi je malo sumnjiva, izgleda starije...)

Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   14.03.14 10:01

@Max Blitz (citat):
Sa FB, piše:
Puk ka karauli Selnik, Štip inženjerija 1984.
(Godina mi je malo sumnjiva, izgleda starije...)

Nije starija fotografija, ovo je naš ćata Dragan Pećanac iz Sarajeva, danas živi i radi u Vrnjačkoj Banji. Uspešan je arhitekta. Sa njim sam u kontaktu pa ću mu javiti da je postao "član" foruma. Ova dva gospodina pored njega ne poznajem.  Very Happy  Very Happy  Very Happy

Na vrh Go down
Trovach
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2016-03-17

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   17.03.16 17:50

Pozdravljam sve inžinjerce iz vp 7036/24 posebno klasu 84/85 i moram priznati da mi je neobično drago što sam naletio na ovaj forum.
Da kažem nešto o sebi da vidim dali me se netko sjeća:
Prvo pozdravljam Kaplara jer mislim da ga se sjećam. Onako visina oko 175, crnomanjast, brčići...mislim da smo bili na jednoj vježbi u nekoj zapizdini kad je sakrio službeni pištolj vodniku i vratio mu ga tek po povratku u kasarnu :-) (ako sam pogodio osobu)
Ona slika Dragana Pećanca-Ćope na magarcu, mislim da sam ja autor fotografije a bilo je na terenu gdje sam silom prilika, po naređenju kap.Holika, postao kuhar a onaj u kuharskom odjelu mi je pomagao ali da me j***š ne mogu se sjetiti imena, na žalost.
Na vrh Go down
Trovach
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2016-03-17

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   17.03.16 18:05

Dakle, da nastavim, ne sjećam se koji vod..1.2.3....nema veze, pionirska, kaplar Ljubiša Simić, stažo...hmm..podsjetite me. st.vodnik Radiša Milosavljević, koliko god se trudio biti krut i strog, moja iskustva govore da je ipak bio ljudina, kap. Boris Holik, moj Vinkovčanin, bio je pravi, kao uostalom i svi Slavonci :-D, major Novica Đorđević (ili Kovačević?) znao sam ga dobro oponašati, pogotovo njegov hod zbog čega sam zamalo na***ao jer me uhvatio na djelu :-D.
Pitanje za Kaplara: sjećaš li se pjesme "Suzana, živet ću ja bez tebe, znaj.." ? Ako se sjećaš onda si ti taj na koga mislim, ako sam fulao, sorry. 
Sve u svemu, dani i ljudi koji se pamte čitav život.
Toliko za sada, svima šaljem pozdrav i želim svako dobro.
Na vrh Go down
dpuric

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3108
Član od : 2012-10-22
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   17.03.16 18:14

Trovach, dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Today at 5:25

Na vrh Go down

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris
» Ljubljana, kasarna Boris Kidrič
» INŽENJERIJA
» Strumica 1988/1989
» ZAGREB Kasarna Maršal Tito 1986-1989.