FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
AutorPoruka
Trovach
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2016-03-17

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   17.03.16 19:29

@dpuric (citat):
Trovach, dobro dosao na forum!
Bolje vas našao!
Na vrh Go down
Trovach
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   17.03.16 19:45

Jedno pitanje za Kaplara M:
Sjećaš li se onoga ludog običaja kada se vojnik oblači u uniformu kapetana ili st.vodnika pa dočekuje u kancelariji, skupa sa ćatom, dečke koji su dolazili u prekomandu. Obično su to bili staže ili vozači a dolazili su obično oko 22h pa smo pravili šegu  smijehx
Možda su i tebe tako dočekali? Sjećam se da je Jakov Katušić za dlaku otišao kući jer je "dobio nagradno odsustvo"
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
Dob : 50
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   17.03.16 20:13

@Trovach (citat):
Sjećaš li se onoga ludog običaja kada se vojnik oblači u uniformu kapetana ili st.vodnika pa dočekuje u kancelariji, skupa sa ćatom, dečke koji su dolazili u prekomandu. Obično su to bili staže ili vozači a dolazili su obično oko 22h pa smo pravili šegu  smijehx
Možda su i tebe tako dočekali? Sjećam se da je Jakov Katušić za dlaku otišao kući jer je "dobio nagradno odsustvo"
Sećam se dobro tog običaja, ali, mene nisu mogli tako dočekati. Ja sam došao u Štip nakon obuke iz Karlovca, a u momentu mog dolaska je cela četa bila na terenu negde na granici sa Bugarskom. Dakle, u Štipu nisam bio gušter.

Međutim, nešto mi je malo čudno u vezi sa Jakovom Katušićem?! Ni on nije mogao proći tu guštersku "šegu" jer je i on došao u Štip nakon vozačke obuke koju je završio u Kičevu. On je bio moja klasa i veliki šaljivdžija koji je zaradio tri dana zatvora zbog neke gluposti na Krivolaku. Kap. Holik mi je rekao da ga vodim u zatvor, gde nisu mogli da nađu kljuć od ćelije (negde ga zagubili  Very Happy Very Happy Very Happy ) pa se mi odmah vratili. 

Mislim da znam ko si... Jesi li jedno vreme radio na kontroli radijatora po celoj kasarni za vreme trajanja grejne sezone?
Na vrh Go down
Trovach
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   17.03.16 20:49

@Kaplar M (citat):
@Trovach (citat):
Sećam se dobro tog običaja, ali, mene nisu mogli tako dočekati. Ja sam došao u Štip nakon obuke iz Karlovca, a u momentu mog dolaska je cela četa bila na terenu negde na granici sa Bugarskom. Dakle, u Štipu nisam bio gušter.

Međutim, nešto mi je malo čudno u vezi sa Jakovom Katušićem?! Ni on nije mogao proći tu guštersku "šegu" jer je i on došao u Štip nakon vozačke obuke koju je završio u Kičevu. On je bio moja klasa i veliki šaljivdžija koji je zaradio tri dana zatvora zbog neke gluposti na Krivolaku. Kap. Holik mi je rekao da ga vodim u zatvor, gde nisu mogli da nađu kljuć od ćelije (negde ga zagubili  Very Happy Very Happy Very Happy ) pa se mi odmah vratili. 

Mislim da znam ko si... Jesi li jedno vreme radio na kontroli radijatora po celoj kasarni za vreme trajanja grejne sezone?
Onda sam te zamjenio, ali nema veze. Ja sam klasa "januar 84" skinuo se 15.03.85. Da, pred kraj vojnog roka sam radio u servisu za održavanje vodovoda i grijanja sa civilnim majstorima iz servisa. Mi smo bili na terenu negdje u okolici Delčeva prema Bugarskoj, radili neki put i to negdje od 8. do 11. mjeseca 84. Vratili se u kasarnu "polu divllji" hahaha...Katušića se dobro sjećam, dečko malo puniji, vozač..moguće je da sam nešto pobrkao, godine su prošle. Ja sam taj koji je oblačio oficirsku uniformu, stavljao ćatine naočale, lenonke a ćato je tada bio Aleksandar Aleksovski iz Prilepa, inače je živio u Londonu, došao odslužiti vojni rok. Sjećam se Srečka, Slovenac, plav..također Gačića, Raca Željko, Zemo iz Zenice, Branko iz Loznice....
Na vrh Go down
Trovach
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   17.03.16 20:57

Fruk Marjan. Njega sam sreo prije 4-5 godina i gotovo da se nije promjenio. Još je onako rumen u licu, Čupića sam vidio u Zagrebu prije desetak godina ali nije me prepoznao. Mislim da je završio fax i da je neka faca u Hrvatskim vodama, ili tako nešto. Ni on se nije puno promjenio.
Na vrh Go down
Trovach
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   17.03.16 21:07

Gačić Vojislav. Ima jedna slika gdje smo na čelu počasnog stroja gazili on i ja povodom nekog praznika ili što je već bilo. Zdenko Pranjić. Malo niži, plav, malo pognut, inače uvijek kulturan..mislim da ga se sjećam.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   09.04.16 21:41

Ja sam Gačića video jednom u gradskom prevozu osamdesetih godina... Žurio on, žurio ja i sve bilo u par reči i na koji minut. Međutim, posle 31 godine sam krajem prošlog meseca video Zorana Krstića iz Vranja. Išao sam poslom na jug Srbije i našli malo vremena da popijemo po kafu. Reče mi da je kap. Holik u Vranju i koliko mi se čini, penzionisan je u činu pukovnika.
Na vrh Go down
Trovach
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   16.04.16 0:14

Ime Zoran Krstić mi zvuči poznato ali nikako da se sjetim face..a ono slaganje šibica na tablu od lesonita, vjerovali ili ne ja još uvijek imam na zidu uramljenu sliku konja koji pase isto od šibica. To smo preslikavali pomoću indiga na naljepljene šibice i palili lemilicom. 
Rado se sjećam trojice Lala iz Zrenjanina i okoline. Jedan je svirao gitaru, mislim da se prezivao Markov, drugi Živanov Željko-Deba i treći Zoran..hm,prezime ne pamtim. Ako netko zna nešto o njima volio bih znati da su dobro.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Desetar
Desetar

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 286
Član od : 2014-01-09

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   16.04.16 22:04

Trovach bio dam na streljiste u Štipu na kraj obuke imali smo cetno gadjanje neznam zasto smo isli tamo. A Lale iz Zrenjanina odakle su ja sam nekih 30 km i vrlo dobro poznajem zrenjanin.
Na vrh Go down
Trovach
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   17.04.16 0:10

Lala, ostalo mi je u sjećanju mjesto Sečanj i Kovačica. Mislim da je Živanov bio iz Kovačice.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Desetar
Desetar

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   17.04.16 0:35

Trovach Sečanj pripada opstini Zrenjanin bio sam oko 5 -6 puta u Sečanj a Kovacica je oko 35 km od Zrenjanina nisam bio nikad. Ja sam bio u T.Velesu Januarac 1987 do maja posla Granica znam da je dolazila VOJNA POLICIJA u Veles kada je vikendom vojska u grad dolazili su iz Štipa.
Na vrh Go down
Trovach
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   18.04.16 11:27

Lala, mi smo bili dvije godine ranije 84/85. Bio sam u Titovom Velesu 85. na armijskim sportskim igrama. Igrao sam rukomet za Štip. Veles i Štip bili u finalu, naravno, Veles je pobjedio  Very Happy Very Happy Basketball
Na vrh Go down
Lala Basaid
Desetar
Desetar

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   18.04.16 12:16

Mozda bi Trovach bili klasa ja sam dobio 1984 ali sam morao da odlozim zbog skole sa 18 sam dobio poziv.Neznam gde su bile armijske sportske igre 1987 jer smo mi maja vec otisli na granicu e tamo smo mi nama pravili zabavu kako smo hteli fudbal svako popodne kosarka stoni tenis sta si hteo.
Na vrh Go down
Boris SV
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-09-07

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   12.09.16 19:26

Pozdrav svima. Kao što se vidi iz mog nika, zovem se Boris. Klasa septembar 88/89, V.P. 7036/38, do marta 89., zatim 7036/40, prekomanda sprat niže. Ves 11701-pionirska inžinjerija. Kapetan I klase Boris Holik, izuzetan čovek, komandir čete kapetan Cenić Slaviša, priča za sebe, komandir voda Radanović Vlado, inače ima brata blizanca Radanović Vladimira, takodje komandir voda, ne sećam se u kom vodu sam bio. Mladji vodnik-staža, Vojinović Saša (ne bih ga komentarisao), desetar Mitić Goran. Sećam se i pporučnika (kasnije postao poručnik) Stopa Jovan, takodje ljudina. Stariji vodnik prve klase Radiša, ne sećam se prezimena, galamdžija ali ok čovek. Pred kraj odsluženja došao je Gajić Đureč (mislim da se tako zvao), takodje ne bih da ga komentarišem. Inače komandant kasarne je bio ppukovnik Ratko Mladić, čini mi se do juna-jula 89., zatim postaje pukovnik i dobija prekomandu u Skoplje. Umalo da zaboravim ljudinu majora Gojka Ostojića. Inače pomenuti kap I klase Đureč, umalo da par vojnika i mene pošalje na vojni sud, za vreme dok smo bili na Krivolaku.
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1816
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   12.09.16 22:07

borise dobrodosao na forum. pionirska inzinjerija?  kramp i lopata do kraja vojnog roka?
Na vrh Go down
Boris SV
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-09-07

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   13.09.16 17:59

Pozdrav Vladimire. Umalo da bude tako. Marta meseca sam se prijavio za rad u KTB-u, smatrao sam da je bolje šamarati tanjire u džuboxu nego kramp i lopata. Ipak sam krajem jula otišao na Krivolak, recimo zbog kazne.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   26.09.16 5:45

@Boris SV (citat):
Pozdrav svima. Kao što se vidi iz mog nika, zovem se Boris. Klasa septembar 88/89, V.P. 7036/38, do marta 89., zatim 7036/40, prekomanda sprat niže. Ves 11701-pionirska inžinjerija. Kapetan I klase Boris Holik, izuzetan čovek, komandir čete kapetan Cenić Slaviša, priča za sebe, komandir voda Radanović Vlado, inače ima brata blizanca Radanović Vladimira, takodje komandir voda, ne sećam se u kom vodu sam bio. Mladji vodnik-staža, Vojinović Saša (ne bih ga komentarisao), desetar Mitić Goran. Sećam se i pporučnika (kasnije postao poručnik) Stopa Jovan, takodje ljudina. Stariji vodnik prve klase Radiša, ne sećam se prezimena, galamdžija ali ok čovek. Pred kraj odsluženja došao je Gajić Đureč (mislim da se tako zvao), takodje ne bih da ga komentarišem. Inače komandant kasarne je bio ppukovnik Ratko Mladić, čini mi se do juna-jula 89., zatim postaje pukovnik i dobija prekomandu u Skoplje. Umalo da zaboravim ljudinu majora Gojka Ostojića. Inače pomenuti kap I klase Đureč, umalo da par vojnika i mene pošalje na vojni sud, za vreme dok smo bili na Krivolaku.
Stariji vodnik prve klase Radiša se preziva Milosavljević. U moje vreme je bio stariji vodnik.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Today at 17:15

Na vrh Go down

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris
» Ljubljana, kasarna Boris Kidrič
» INŽENJERIJA
» Strumica 1988/1989
» ZAGREB Kasarna Maršal Tito 1986-1989.