FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

S Biblijom u JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorPoruka
milutins
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2738
Član od : 2009-08-19
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   08.04.13 17:10

Nisam siguran kako je kod ostalih konfesija.Kod Srba POP(pastir of people-POP je engleska skracenica)ne sme da koristi oruzje.
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   08.04.13 19:30

aleksandar obradovic (citat):
Ovo je bas neobicno.......i zanimljivo svakako......dobro si "iskopao" Nerona.... Wink
A kada smo kod svestenika.......skoro su bile neke price ovde kod nas u Srbiji........Treba da izadju konkursi za prijem u sluzbu vojnih svestenika... Exclamation Jos se valjda doradjuju neka zakonska akta i propisi.......Tek polovinom iduce godine Vojska Srbije ce imati i vojne svestenike....Sve konfesije ce moci da imaju svesteniika....Imace cin kapetana i moci ce da napreduje do pukovnika , i bice primljeni u vojnu sluzbu kao profesionalna vojna lica-oficiri, s' tim sto nece nositi oruzje ali ce morati da zavrse vojnu obuku...... Exclamation Kakvo je stanje u ostalim Armijama,....?

Evo link na Vojni ordinarijat u Republici Hrvatskoj.

http://www.vojni-ordinarijat.hr/index.php/dokumenti/znakovlje_vo_u_rh

GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3169
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   08.04.13 20:26

Najkasnije do juna 15 vojnih svestenika pocece rad u Vojsci Srbije (mislim 2 rimokatolicka 1 muslimanski i 13 pravoslavnih). Trenutno su na vojnoj obuci a bice im odredjen i po jedan podoficir kji ce im pomagati u obavlljanju versake sluzbe. Formacijski ce imati cin kapetana i nece nositi oruzje.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   08.04.13 22:46

@pera84 (citat):
Ovo je bas neobicno.......i zanimljivo svakako......dobro si "iskopao" Nerona.... Wink
A kada smo kod svestenika.......skoro su bile neke price ovde kod nas u Srbiji........Treba da izadju konkursi za prijem u sluzbu vojnih svestenika... Exclamation Jos se valjda doradjuju neka zakonska akta i propisi.......Tek polovinom iduce godine Vojska Srbije ce imati i vojne svestenike....Sve konfesije ce moci da imaju svesteniika....Imace cin kapetana i moci ce da napreduje do pukovnika , i bice primljeni u vojnu sluzbu kao profesionalna vojna lica-oficiri, s' tim sto nece nositi oruzje ali ce morati da zavrse vojnu obuku...... Exclamation Kakvo je stanje u ostalim Armijama,....?

Nekad kalash pomaze bolje od Stvoritelja Laughing

Pero slažem se s tobom, ovisi od situacije do situacije vojničina

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 4104
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   07.08.14 21:40

@milutins (citat):
Nisam siguran kako je kod ostalih konfesija.Kod Srba POP(pastir of people-POP je engleska skracenica)ne sme da koristi oruzje.

Pa jedna od Bozjih zapovijesti je - NE UBIJ!
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   07.08.14 21:45

@dpuric (citat):
Najkasnije do juna 15 vojnih svestenika pocece rad u Vojsci Srbije (mislim 2 rimokatolicka 1 muslimanski i 13 pravoslavnih). Trenutno su na vojnoj obuci a bice im odredjen i po jedan podoficir koji ce im pomagati u obavlljanju versake sluzbe. Formacijski ce imati cin kapetana i nece nositi oruzje.

TESKO LICEMERJE!
Trebaju da osvjestaju oruzje i blagoslove bracu da mogu da ubijaju svoju bracu, koju su, takodje, njihove kolege blagoslovile da ubijaju njih. Nema to veze sa Bozjom sluzbom...
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18477
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   10.08.14 5:06

@pukovnik (citat):

Mons. Josip Šantić, prvi generalni vikar Vojnog ordinarijata, u Afganistanu 2007.
Izvor: časopis Semper Fidelis br. 3, 2012.

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   11.08.14 1:53

Pročitao sam u jednom tekstu da po PS-u mogu da nose bradu ako ne smeta za korišćenje zaštitne maske??
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   11.08.14 3:22

Kakvo je stanje u ostalim Armijama....?
@dinosaurus (citat):
Pročitao sam u jednom tekstu da po PS-u mogu da nose bradu ako ne smeta za korišćenje zaštitne maske??

U ovom tekstu tako piše, a piše i da je u Srbiji jedan od uvjeta za vojnog svećenika odslužen vojni rok:

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Od-februara-svestenici-u-vojsci.lt.html

Za Hrvatsku je nejasno, odnosno nisam našao da je to uvjet, iako su vojni kapelani stariji od 42-43 godine najvjerojatnije odslužili JNA, dok je RH svećenike oslobodila vojne obaveze 2007.
U RH je Vojni ordinarijat utemeljen 1997.

Slovenija ima Vojaški vikariat od 2000.

Vojni ordinarijat u Bosni i Hercegovini za vjernike katolike, pripadnike OS BiH službeno je utemeljen 2011, a organizirano dušebrižništvo su imali i ranije.

Vojnici vjernici muslimani u OS BiH imaju Vojni muftiluk od 1999.

Vojni svećenici SPC dio su OS BiH od 2008.  

ARM i MPC su planirali uvođenje vojnih svećenika u Makedoniji.

study

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   11.08.14 6:36

@PORUCNIK (citat):
TESKO LICEMERJE!
Trebaju da osvjestaju oruzje i blagoslove bracu da mogu da ubijaju svoju bracu, koju su, takodje, njihove kolege blagoslovile da ubijaju njih. Nema to veze sa Bozjom sluzbom...

Točno tako kolega, i ja se slažem s tobom nema to veze s Bogom, !!!  

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   11.08.14 12:53

Vojno dušebrižništvo vrlo je staro i treba ga promatrati u širem povijesnom kontekstu.

Npr., iz stručnog rada Nikola Mate Roščić: 'U službi čovjeka i mira, Vojno dušobrižništvo u Hrvatskoj' iz 2001.:

Kao što su Židovi, Grci i Rimljani odlazili u rat sa svojim svećenicima, tako su od Milanskog edikta (313.) svećenici i đakoni vršili Službu Božju za kršćansku vojsku; svaka legija je imala svoj poseban šator za bogoslužje.

Čini se da prvi spomen vojnih kapelana kao posebne institucije pada u prvu polovicu 9. stoljeća kada se u vrijeme francuskog kralja Karla II (Karlo Ćelavi) govori o svećenicima i biskupima koji su određeni za službu među vojnicima.... Vojni svećenici prema tadašnjim odredbama nisu smjeli nositi oružje. Oni u ratnim okolnostima mole za one koji idu na bojište, te za njih, odnosno među njima služe svetu misu i poslužuju im svete sakramente...

http://hrcak.srce.hr/index.php?id_clanak_jezik=2355&show=clanak

Mnoge zemlje (većina) imaju organizirano vojno dušebrižništvo i njegovu dugu tradiciju.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   30.11.15 14:02

Kakvo je stanje u ostalim Armijama....?
@pukovnik (citat):
@Max Blitz (citat):
Vojno dušebrižništvo vrlo je staro i treba ga promatrati u širem povijesnom kontekstu.
Mnoge zemlje (većina) imaju organizirano vojno dušebrižništvo i njegovu dugu tradiciju.

Papa imenovao novog vojnog biskupa u Hrvatskoj...

Papa Franjo prihvatio je odreknuće od službe vojnog ordinarija mons. Jurja Jezerinca, te je imenovao biskupom – vojnim ordinarijem mons. Juru Bogdana, dosadašnjeg rektora Papinskog hrvatskog zavoda sv. Jeronima u Rimu, priopćila je u ponedjeljak Apostolska nuncijatura u RH. Biografija novog biskupa Bogdana u nastavku....

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/406660/Papa-imenovao-novog-vojnog-biskupa-u-Hrvatskoj.html

Na vrh Go down
gerard ford
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 747
Član od : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   30.11.15 18:03

Poručnik..

,,TESKO LICEMERJE!
Trebaju da osvjestaju oruzje i blagoslove bracu da mogu da ubijaju svoju bracu, koju su, takodje, njihove kolege blagoslovile da ubijaju njih. Nema to veze sa Bozjom sluzbom...,,

Valjda blagoslivljaju ljude,a istinski blagoslov je sključivo i samo duhovna kategorija i nemože se tumačiti našom logikom.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   30.11.15 19:28

@gerard ford (citat):
Poručnik..

,,TESKO LICEMERJE!
Trebaju da osvjestaju oruzje i blagoslove bracu da mogu da ubijaju svoju bracu, koju su, takodje, njihove kolege blagoslovile da ubijaju njih. Nema to veze sa Bozjom sluzbom...,,

Valjda blagoslivljaju ljude,a istinski blagoslov je sključivo i samo duhovna kategorija i nemože se tumačiti našom logikom.
Valjda ce u kasarnama izgradjivati i bogomolje...

Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

Broj komentara : 843
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   30.11.15 20:13

Hm..crkve u kasarnama. Meni je to neshvatljivo, jer biti vernik je lična stvar i ne treba nametati ostalim i to je kao osobe LGBT..koje su uspele da svoje manifestacije uvedu i sad je to postala praksa zanavek...Umesto da to rade u svom intimnom kutku, bez silovanja nas ostalih, normalnih, oni su se nametnuli i imaju te njihove parade...tako i verski deo, nek se moli onaj ko oće ali da to radi u svojoj režiji a ne da meša sa vojskom.
Kad dobije izlazak u grad, nek ide u crkvu gde smatra da pripada.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   30.11.15 20:36

@Sloba1 (citat):
Hm..crkve u kasarnama. Meni je to neshvatljivo, jer biti vernik je lična stvar i ne treba nametati ostalim i to je kao osobe LGBT..koje su uspele da svoje manifestacije uvedu i sad je to postala praksa zanavek...Umesto da to rade u svom intimnom kutku, bez silovanja nas ostalih, normalnih, oni su se nametnuli i imaju te njihove parade...tako i verski deo, nek se moli onaj ko oće ali da to radi u svojoj režiji a ne da meša sa vojskom.
Kad dobije izlazak u grad, nek ide u crkvu gde smatra da pripada.
Zar ne znas, druze, da se na VA vojske Srbije skoluje nekoliko popova, hodza i fratara?
Bice promovisani u potporucnike, ako zavrse, i obavljace vjersku sluzbu u vojsci.

Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

Broj komentara : 843
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   02.12.15 22:07

Nije mi to poznato da se školuju popovi i da će dobiti činove...Nisam nešto ni pratio dešavanja ali o ovome ne znam ništa.
Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4820
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   02.12.15 22:10

Da bome da se vjerska lica školuju za skrb vojnika. Nije to više doba bezbožne JNA.

PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   02.12.15 23:14

@VBČ (citat):

Da bome da se vjerska lica školuju za skrb vojnika. Nije to više doba bezbožne JNA.
Ne znam im nastavni program, uce li i hodze da ukopavaju mine i popovi dapostavljaju mine iznenadjenja...
Jesu li iz vojne istorije izbacili iskustva  NOV i POJ?
Definitivno, u West Pointu se izucavaju.

Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 486
Član od : 2013-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   16.12.15 15:39

@VBČ (citat):

Da li ovo treba shvatiti kao lošu kritiku JNA? ili pak treba shvatiti kao pametan potez uvodjenje popova i ostalih u vojnu službu?

To je podilaženje nekim novim trendovima. Ovo pitanje je "naslonjeno" na to da li treba imati redovan vojni rok il ne. Naravno ne samo u smislu rata ali i u tom smislu naravno. Uzimajući u obzir vojske sa prostora bivše Jugoslavije, nijedna nema u aktivnom sastavu dovoljno žive sile da odgovori ratom, što dovodi u pitanje i ekonomski deo priče, naravno da je skupo, da se praktikuje redovan vojni rok, što se tiče novca, to implicira da  u slučaju rata, moraju da se nagažuju plaćenici, pa ko kolko para ima i ko ima kakavih jakih saveznika u datom trenutku, toliko će vojno biti jak. Primer jedan od, NATO, pa čak ISIS, kako baba kaže tako će biti, tako da vojska treba samo kao neki civilni deo službovanja (elementarne nepogode, itd), sa čim se neslažem, iz činjenica koje govore suprotno, jer ko ne plati na mostu plati na ćupriji. Ovo pitanje popova je isto naslonjeno i na udeo žena kao aktivnih vojnika, što apsilutno (po meni nema smisla), mogu biti kao kroz istoriju u nekim važnim ali manje borbenim ulogama, naravno da se mnogi neće složiti ali tako je kako je. Klasično borbena uloga žena kroz istoriju je toliko retka da se na prste može nabrojati, ali "modni trendovi" su u pitanju te se po političkoj liniji moraju pratiti.
Na vrh Go down
challenger
Gušter
Gušter

Broj komentara : 36
Član od : 2012-09-06

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   16.12.15 20:56

@VBČ (citat):

VBC,tebe sam izabrao od svih?!Pa dobro,jesi li ti krscanin?Kako idu komande?Ne ubij,ne ukradi,ne cini preljubu?
dalje nastavi sam,nadam se da poznajes bibliju vise nego ja!
Ta bezbocnicka JNA me je napravila covijekom kakav jesam,i ne stidim se.
Taj sistem mi je uzeo puno vise nego mi je dao...nikakva politika.To mi je na stolu,svaki dan.
Mislish da mi je lahko srati iz Kanade?
Procitaj ovo
http://sputniknews.com/columnists/20151215/1031786484/russia-ready-war.html
Onda mi kazi,sto su ti popovi,svecenici,hodje uradili za dobrobit covjecanstva?
Osim sto su blagosiljali cijevi?
Pogledaj ovo
https://www.youtube.com/watch?v=SoFWRpYmPlw
I ako imas jajca,kazi mi opet kako smo braca u Kristu??
Jesmo,zadnju ti vjeru dajem,ali izbaci te gologuzije koji se kunu u Isusovce i Muhamedacne.
Od njih neces nista lijepo nauciti,a o vjeri,drugi puta.
Pazi,nisam ni iz koje sekte,nego mi je pun k..er katolika,pravoslavaca i muslimana.
Nikakva politika,istina.A istina ponajvise boli.
I da mi se ne nadje neki pametnjakovic sa floskulom opomena pred iskljucenje!!
Slobodno!Ne disem vas zrak,niti me boli ku.er hoce li me neko izbaciti sa nekog usranog foruma.
Pozdrav svim pravim vjernicima.Bog je jedan..!!Vjerujte mi na rijec!Juni 13/2009te sam bio pred njim,imam i dokaze!!
Flatliner,ili kako bi preveo,ravna crta,kad su zeni rekli da sam se poljubio u guzicu!!
Dalje?Sve sto bih ti rekao,neces vjerovati.
Zasto da gubim vrijeme?
Na vrh Go down
gerard ford
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   16.12.15 23:12

challenger

.zbog čega misliš da vojniku nije potrebna duhovna okrepa preko duhovnjaka koje imaju  mnoge vojske od uvijek?Istina je je da se u komunizmu takvo što prvi put odbacilo i to zbog ateizma koji je bio službena ideologija u  komunističkim  državama.Vojnici u ratu prolaze strahovite stresove,dileme,strahove pa i grižnje savjesti pa ne razumijem zbog čega nebi imali i duhovnjake koji dolaze iz vjere kojoj pripada većina njegovog naroda?Ne zaboravi da rat kreće kroz politiku a lomi se preko leđa običnog malog čovjeka i on ga nosi na svojim plećima.Stvari treba spustiti na realni nivo jer vjera nije ono što nam se jednostrano  trubilo 45.godina nego je ona samo i isključivo naš odnos prema Apsolutnom biću i kao takva je neizbježna pa i u vojsci i preko predstavnika pojedinih konfesija kojima pripada narod.
Na vrh Go down
challenger
Gušter
Gušter

Broj komentara : 36
Član od : 2012-09-06

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   16.12.15 23:40

@gerard ford (citat):
challenger

.zbog čega misliš da vojniku nije potrebna duhovna okrepa preko duhovnjaka koje imaju  mnoge vojske od uvijek?Istina je je da se u komunizmu takvo što prvi put odbacilo i to zbog ateizma koji je bio službena ideologija u  komunističkim  državama.Vojnici u ratu prolaze strahovite stresove,dileme,strahove pa i grižnje savjesti pa ne razumijem zbog čega nebi imali i duhovnjake koji dolaze iz vjere kojoj pripada većina njegovog naroda?Ne zaboravi da rat kreće kroz politiku a lomi se preko leđa običnog malog čovjeka i on ga nosi na svojim plećima.Stvari treba spustiti na realni nivo jer vjera nije ono što nam se jednostrano  trubilo 45.godina nego je ona samo i isključivo naš odnos prema Apsolutnom biću i kao takva je neizbježna pa i u vojsci i preko predstavnika pojedinih konfesija kojima pripada narod.
Gerard,molim te pogledaj ono na YT,to je o katolickoj religiji.Mogu ti poslati i o pravoslavnoj i muslimanskoj..ali..
koga boli ku..r?
Svaki vojnik koji obuce uniformu i uzme pusku u ruke je samo Cannon Fodder,ili ti topovsko meso.Zapamti!
Prema njima nemam nikakve samilosti.Uzeli ste puske da ubijate Bozije stvorove i nadate se samilosti?Ne od mene!
Zbog toga sam i pobjegao u Kanadu,bar ovdje ne moram slati djecu u vojnike.Ako se ikada promjeni,bjezim u Mongoliju...ili...?
Zapamti,ideologije su bile i biti ce,tu se ne da promjenuti.Ali,na kraju dana biti covijek ili ne biti??
Popricaj sa Stvoriteljem,mozda ti bude lakse...kao i meni kad me je marsnuo nazad i kad mi veli,idi,pati se jos malo.
Duhovna okrepa moze samo biti u srcu i slijediti onih nekoliko zapovijedi,ako nije previse?
Ne bih volio da ulazim dublje u ovu temu,mozete me proglasiti blentovom i strpati u ludnicu!?
Ima nas svakakvih,i to je dovoljno?
Na vrh Go down
gerard ford
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   17.12.15 14:07

@challenger (citat):
@gerard ford (citat):
challenger

Gerard,molim te pogledaj ono na YT,to je o katolickoj religiji.Mogu ti poslati i o pravoslavnoj i muslimanskoj..ali..
koga boli ku..r?
Svaki vojnik koji obuce uniformu i uzme pusku u ruke je samo Cannon Fodder,ili ti topovsko meso.Zapamti!
Prema njima nemam nikakve samilosti.Uzeli ste puske da ubijate Bozije stvorove i nadate se samilosti?Ne od mene!
Zbog toga sam i pobjegao u Kanadu,bar ovdje ne moram slati djecu u vojnike.Ako se ikada promjeni,bjezim u Mongoliju...ili...?
Zapamti,ideologije su bile i biti ce,tu se ne da promjenuti.Ali,na kraju dana biti covijek ili ne biti??
Popricaj sa Stvoriteljem,mozda ti bude lakse...kao i meni kad me je marsnuo nazad i kad mi veli,idi,pati se jos malo.
Duhovna okrepa moze samo biti u srcu i slijediti onih nekoliko zapovijedi,ako nije previse?
Ne bih volio da ulazim dublje u ovu temu,mozete me proglasiti blentovom i strpati u ludnicu!?
Ima nas svakakvih,i to je dovoljno?
Nemoj biti indoktriniran glupošću serviranoj u komunizmu a i danaz kroz tkz. liberalnu demokraciju.Vjera ona kršćanska  je simbioza božije objave i ljudskog udjela u toj objavi.Ako si vjernik kao što veliš onda znaš da svi nosimo u sebi ranjivost grijehom koju unosimo u crkve ,džamije i druga mjesta gdje se ljudi mole Bogu?Zato te nebi trebalo čuditi zlo koje je čovjek kroz povijest unosio u monoteističke religije.Zbog čega ne gledaš nemjerljivo dobro koje vjernici unose u svoje živote i prenose ga svakoddnovno na svoju okolinu.Ne ti to ne želiš,kao da si zaslijepljen zlom i samo njega vidiš?Pitam se jeli to duhovna deformacija?
Biježanje u Kanadu  ti nebi uspijelo da su te razbojnici zaskočili na kućnom pragu i htjeli te ubiti,ili bih se branio ili te bilo nebi?E sada ako si stvarno spreman na mučeništvo onda si zaslužio priznanje.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   17.12.15 15:50

@challenger (citat):
Pa dobro, jesi li ti krscanin? Kako idu komande? Ne ubij...

Eh sad, odnosi li se to i na policajce, zaštitare, čuvare, tjelohranitelje??
Kako bi svijet bez njih izgledao?

Svatko je slobodan ne izabrati takva zanimanja ako ima dilema.....
Tvoj generalni pacifizam zapravo nama veze s temom, jer je tvoj izbor kao stil života.
I vojska se može izbjeći, osobito u današnje vrijeme kad nema obaveznog vojnog roka.

Jesu li oni koji su vojnici ili su bili vojnici (po bilo kojoj osnovi) bezbožnici, prema tebi?

Vojnici su u načelu obični ljudi koji nisu eksperti za religijska pitanja kao i većina najobičnijih ljudi.

A vračevi, šamani i drugi duhovnjaci svake vrste prisutni su u vojskama od kad je svijeta i vijeka.
Nije to nikakva novina, upravo suprotno.
Osim toga JNA je također imala duhovnog pastira - SKJ, kad je njega nestalo, ubrzo je nestala i ona sama.

Ovdje se slažem s Gerardom, mada radije upotrebljavam općenite termine vjera, religija,... umjesto kršćansko, katoličko, pravoslavno, muslimansko...
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: S Biblijom u JNA   Today at 2:54

Na vrh Go down

S Biblijom u JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next